Obrečela některá maminka pohlaví svého miminka?

marselina
18. črc 2008

ahoj maminky,chtěla bych se zeptat jestli některá z vás obrečela když jí lékař řekl pohlaví jejího miminka a ona si přitom přála pohlaví opačné.
mě se to stalo zrovna včera,strašně jsem si přála holčičku,kluka už doma máme,bude to zase kluk,sotva jsme vyšli s manželem z ordinace,spustili se mi slzy jak malé holce i když nejdůležitější je to že je miminko v pořádku,pořád slza nějaká ukápne.

misakulicka
11. srp 2008

Po přečtení příspěvku lllllucky jsem se rozhodla nepříspívat do této diskuse-abych vás zbytečně neznervozňovala.................................................................................................................................přeberte si to jak chcete.

berunka
11. srp 2008

misakulicka: kdyz ses rozhodla neprispivat tak proc si neodpustit i ty rypave poznamky?kazdy preci muze rict svuj nazor na diskusi a je pravda,ze by se mela drzet tematu a ne si ztezovat vsude kde se da.od tomo ma diskuse nazev 😉

palvap
11. srp 2008

Ne, neobrečela a ani bych nikdy neplakala kvůli pohlaví dítěte a to asi z toho důvodu, že si myslím, že jsem vyzrálý člověk, který si uvědomuje zázrak stvoření malého človíčka s čistou a nepopsanou duší, nikoli člověk, který bere dítě jako módní doplněk, jako něco co si pořídí jako nový mobil, u kterého si vybírá barvu a typ.

Ano, oplakala bych to pouze v případě, že by byli zjištěny určité vady, které by byly přenositelné právě na to jedno určité pohlaví.

honzulka
11. srp 2008

palpap-nechápu tvou reakci na tuto diskusi.. 😒 Myslím,že přirovnávat dítě k mobilu je trošku .... 🤐 Já si stojím za svým,že každá máme svoje emoce a to,jak bereme zprávu o pohlaví svého dítka je snad každého věc. 😒 Jsem přesvědčená o tom,že marselinino a i ostatní obrečená miminka budeme my maminky milovat úplně stejně,jakoby se nám naše přání vyplnilo a že nám především záleží na tom,aby byli dětičky zdravé a šťastné.. 😉

palvap
11. srp 2008

nepsal tady náhodou někdo, že každý může říct svůj názor k tématu? Nebo se mohou psát jen názory, které chtějí být slyšeny a které jsou zde populární?
Diskuse je o tom, zda někdo obrečel pohlaví svého miminka nikoliv o tom jak budeme mít rády své děti

misakulicka
11. srp 2008

tak jak to tady čtu toto téma vyvolává jen hádky.....tak už se nehádejte, kdo chce ať to obrečí, nás ostatní bude zajímat miminko ať už je to kluk či holka, hlavně že je tu s námi na světě, nemyslíte?

dagina
11. srp 2008

Honzulka, teď jsi se opravdu netrefila do černého ☹ . Víš, je spoustu takových, které dítě jen tak mít nemohou a i za pomocí doktorů to je velice složité a početí takového miminka připomíná spíše horor než něco příjemného. Ale za to" vy", které "brečíte" nad pohlavím dítěte nemůžete, to je jasné..... 😒 . A proto, když si některá "nešťastnice" takovou diskusi přečte, musí se jí okmažitě zalít oči a jen nevěřícně kroutit hlavou... 😖 . Takže přeji příjemné pokračování ve Vaši diskusi 😔 .

berunka
11. srp 2008

dagi: plne s tebou souhlasim. kazda jsme jina,nektera vice ci mene emotivni,ale odsuzovat nekoho kvuli tomu,ze obrecel pohlavi miminka.proste to prijde jako spontanni reakce a od toho tu je toto tema,ze si o tom chteji holky popovidat.jestli nejsou jedine,kterym se to treba stalo.je jasne ze kazda bude mit rada toho drobecka az je to chlapecek nebo holcicka.takze tohle je celkem bezpredmetne rozebirat holky 😉 takze se tu zbytecne nenapadejte 😉

marinka
11. srp 2008

Honzulka, já ti rozumím.. Já jsem si už od dětsví hrozně moc přála holčičku, vysnila jsem si, jak bude vypadat, jaká bude a vůbec jsem si nedokázala představit, že bych mohla mít chlapečka. Snažení o miminko bylo náročné, nakonec jsme museli až na IVF a tehdy jsem se samozřejmě modlila hlavně o to, aby nějaké mimino vůbec bylo. Přesto jsem ve skrytu duše pořád doufala, že to bude právě ta moje vysněná holčička. Jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, začala jsem vnitřně cítit, že to vyšlo a že čekám děvčátko. Dávno jsme měli vybrané jméno a tak jsem mimču říkala Anička, i když jsem neměla pohlaví ještě potvrzené od doktora. Když mi pak holčičku na 3D potvrdili, nebyla jsem ani moc překvapená, ale i tak jsem byla hrozně moc šťastná. Jasně, na prvním místě vždycky bylo zdraví miminka, ale prostě, kdybych si mohla vybrat mezi zdravou holčičkou a zdravým chlapečkem, vybrala bych si holčičku. A kdybych na tom 3D zjistila, že čekám chlapečka, určitě bych uronila nějakou slzičku. Samozřejmě bych se s tím smířila a těšila bych se na něj, ale byla jsem moc šťastná, že mi vyšel můj sen.. U druhého dítka je mi to úplně jedno.

pajmis
11. srp 2008

Souhlasím s daginou... mám se stru, co se snaží o dítě snad rok... nám se to podařilo hned... a chudinu to celkem mrzelo a obrečela to, ale přála mi to... a to je starší než já a já ji předběhla... bylo mi ji líto... já si celou dobu přála chlapečka...i přítel... a chlapečka čekáme... ale myslela sem i na chvile, kdyby mi sdělili, že čekáme holčičku... byla bych taky moc štastná a kopuila věci jako pro princeznu a teěšila se na ni stejně jako na našeho klučinu... v těhotenství jsou slzyčky velmi běžnou záležitostí, ale myslím, že stejně všechny budeme brečet až nám to malé dají poprvé do rukou a nebude nás zajímat ... je to chlapec??děvče?? ale věřím, že první se zeptáme...je zdravé?? má vše, co má mít??? a budeme brečet radostí jak se nám to stvoření podobá... přeji všem aby měli krásné zdravé dětičky... to je jediné, co si přeji já..... a přeji to všem... 😉

maart
11. srp 2008

No jo no, hoky, tohle je vzdycky takove "nebezpecne tema"....samozrejme si vsechny prejeme ZDRAVE miminko a vime, ze to je opravdu to nejdulezitejsi...na druhou stranu kazda (no dobre, tak tedy skoro kazda) mame nejake predstavy, sny, tuzby a urcite to tak je, protoze cas od casu se takove podobne tema objevi...."Prejeme si devcatko", "Kluk nebo holka podle utz", "Pohlavi podle chuti" atd. atd. Jako tehule jsme proste zvedave, co v brisku je....a je to tak, nekdy se nekdo muze citit kapku zklamany nebo prekvapeny. Chapu to a neni na tom, myslim, ani nic spatneho a nepochopitelneho....

Ze ukapne i nejaka ta slza je taky normalni...snad i vic u toho, kdo otehotnel bez problemu....aspon tak si to myslim. Proste hormony a celkovy "jiny" stav udelaji svoje. Je samozrejme, ze pohlavi ditete se neda vybrat a nakonec "musime vzit, co tam je" 😉 a je taky jasne, ze detatko budeme moc moc milovat...ale urcita predstava nebo prani vzdycky zustane.

...ja mam 2 klukany a holcicku....jsem prestastna, nic jineho a lepsiho si prat nemuzu.... 🙂

kalo
11. srp 2008

Já například patřím mezi ty "hloupé a povrchní", které to při zjištění oplakaly. Já si moc přála kluka (a byla jsem do toho 20tt naprosto přesvědčená, že to kluk je), manžel chtěl taky moc kluka a k tomu ještě přičtu "nátlak" tchyně, že to chlapec být MUSÍ. Protože manžel je jedináček a jediný možný pokračovatel rodinného příjmení /jinak u nich v rodině se rodí naprosto samé holky/. Samozřejmě máme taky holčičku 😀
......Milujeme ji strašně moc a nevyměnila bych ji ani za 10 kluků.

berunka
11. srp 2008

kalo: nikdo tu preci nerika ze je nekdo hloupy a povrchni,kdyz obceni ze to neni zrovna kluk nebo holka jak si prali.my by jsme si taky o trosicku vic prali holcicku.ale ted mi podle briska zacinaji cim dal vic hadat kluka.takze to vidim tak pul na pul.nedokazu odhadnout jestli to obrecim az mi to reknou,ale rozhodne se za to nebudu stydet.proste kdyz to prijde tak to prijde.a pak se budeme tesit na narozeni at to bude kluk nebo holka 😉

holly1
11. srp 2008

taky přispěju: jediné mé přání je ZDRAVÉ a ŠŤASTNÉ miminko, které budeme milovat úplně stejně bez ohledu na pohlaví. Pohlaví víme, chtěla jsem to vědět kvůli nákupům. Myslím, že až je budete mít v náručí, nikdy byste své děti nevyměnily jen kvůli pohlaví. Myslím, že to všechny víte.

fiallinka
11. srp 2008

já už jsem to tu taky psala, ale trošku mne zaráží absolutní nepochopení od těch, které odsuzují jakokouliv slzičku nad pohlavím dítěte. Čekali jsme dlouho, za děcko jsme se modlili, je po ivf, a stejně jsem se dost dlouho, i když bez slz, smiřovala s klukama. A samozřejmě, že jakékoliv podobné diskuze jsem v době, kdy jsem byla snažilka, neměla ráda, ale že bych okamžikem, kdy se rozhodnu mít dítě a nejde mi to, okamžitě přestala chápat, že každý má nějaké to trápení, byť malé, tak to ne. Ano, je to vlastně prkotina, ale tyhle stránky jsou o tom, trošku si postěžovat a vědět, že s čímkoliv, co mne trápí, nejsem jediná na světě. Ale to všechno říkám s ohledem na to, že tu snad nikdo neřekl, že by své dítko neměl rád kvůli tomu, že je to kluk nebo holka, to bych odsuzovala opravdu hodně. Ale pocity, které cloumají s těhotnou ženskou, jen těžko zařadíme do jedné "správné" škatulky.

Mám třeba jeden problém - mám nemoc, se kterou se dá žít, ale vyléčitelná moc není, musím brát léky a chodit na pravidelné kontroly... takových je nás spousta. Mám proto být naštvaná na všechny zdravé lidi, že řeší úplně jiné problémy než já? Pokud nemůžu otěhotnět, mám odsuzovat problémy, které řeší maminy? Ano, zamrzí to, ale jako hlavní argument se mi to nelíbí... tož tak.

kristi
11. srp 2008

talls: tak to jsem na tom stejne, prvni je holka a ja uz tak nejak nevim, zda do toho pujdem znova...kdyby to byl klucina, tak je to jasny, ze se o holku budem snazit, ale takhle........Buh vi 😉

fiallinka
11. srp 2008

kristi: naprosto chápu, já jsem na tom naopak, říkám si už teď... že by třetí... holka? 😉

kristi
11. srp 2008

fiallinka, taky chapu 😉

mata.mata
11. srp 2008

no jasnééééééééé, že obrečela, jednou jsem už obrečela holku a klidne obrečím do budoucna i kluka, nebo další holku??? ...Štěstím !!!!!! 😉

maart
11. srp 2008

Fiallinka, uvidis, kluci jsou suprovy taky 😉 , fakt!....no a treti holcicka jako tresinka na dortu.... 😵 😵 😵, jsem stastna, ze ji mam a je ale taky pravda ze stejne jako mata.mata jsem u vsech svych deti po porodu bulila jako zelva, jak jsou tak krasny, uzasny a dokonaly 😵 😵 😵 .....

...Kristi, jojo, jeste jedno by bylo fajn 🙂

zanett
11. srp 2008

kristi, ja myslela, ze jsi chtela mit 3-4 deti ? (tusim jsem to cetla na nejake diskuzi) 😕 😉

fiallinka
11. srp 2008

maart: to víš že budou, už se na ně taky strašně těším 😉 🙂

luucia
11. srp 2008

Tak naše cesta k miminku nebyla zas tak lehká, ale po roce se podařilo a čekali sme miminko 😵 od prvního okamžiku sem cítila, že to bude kluk. nakupovala sem modrý věcičky 🙂 dr mi 2x na UZ řekla, že to vypadá na kluka 🙂 Ve 20.tt sem byla na genetickém UZ a dr se mě zeptal, jestli vím, co čekáme. Tak sem odpověděla, že 100% ne, ale cítím, že to je kluk 😅 dr se malinko zarazil a asi 5 minut nic neříkal, tak sem malinko znervozněla a z dr sem za chvíli dostala, že čekáme HOLČIČKU 😅 v první chvíli se mi vykutálelo pár slziček 😅 Když skoro 20 týdnů počítáte s klukem, tak je to veliká, nečekaná změna! Ted sem samozřejmně za holčičku šťastná a moc jí miluju!!! 😵 ale ve skrytu duše je mi moc líto, že sem obrečela to, že to nebude kluk a vyčítám si to 😒

yenn
11. srp 2008

talls, skoro presne jako u nas 😉 ja jsem chtela a porad strasne chci holcicku, i kdybych mela mit dvacet deti, tak proste holkiu chci 😀 Kdyz mi na utz rekli kluka, zacala jsem se smat, protoze jsem videla manzela, jakou ma radost 😵 a brala jsem to uplne v pohode, okamzite jsem to brala jako samozrejmou vec a na chlapecka se strasne tesila.

Ale jestli se nam zadari druhe a byl by to zase chlapecek...myslim ze bych to orvala 😔 Samozrejme bych toho chlapecka milovala moc moc moc, o nic min nez tu pripadnou holcicku.....to jen pro nejake rypaly. Ale proste mam takovy sen, mit dceru

petuleff
11. srp 2008

Taky jsme čekali na miminko dlouho a taky jsem si říkala, že je jedno, co to bude, hlavně, ať je všechno v pořádku. Manžel si strašně přál kluka a i když od začátku tvrdil, že ví, co dělá 😠 já ho přesvědčovala, že holky nejsou vůbec špatné, aby počítal i s holčičkou. Nakonec mu to vyšlo a já byla tak v šoku, že jsem se opravdu hned jak jsem vyšla ven z ultrazvuku rozbrečela 😝 Úlevou, že je všechno tak jak má být a dokonce nám vyšel i chlapeček 😀 Proč si nepobrečet, když se to dá aspoň v těhotenství svádět na hormony 😵 A úplně chápu, že člověk cítí, že ten tvoreček je třeba holčička nebo chlapeček a pak je to jinak a přijde mu to líto ☹ Takže tohle jsou diskuze pro budoucí rodiče a diskutovat se dá o všem a upřímně znám jen málo lidí, které nenapadlo řešit, co to bude 😉 Moje kamarádka si to celé těhu říct nenechala a přesto oslovovala bříško jako Tedýska a místo Tadeáška mají Kačenku 😀

berynka
11. srp 2008

Ahoj, já bych nebrečela... ale kdyby mě čekal třeba třetí kluk, tak bych to zas tak úplně v pohodě nenesla 😅 . No a když budeme mít tři holky, tak manžel si to půjde asi hodit 😀 .

beranek
12. srp 2008

Ahoj, u prvního těhotenství mi bylo naprosto jedno co to bude....no a dnes nějak automaticky počítáme, že naše druhé dítě, pokud se zadaří, bude holčička. Oba s partnerem řešíme jen holčičku, ale samozřejmě bychom chlapečka brali taky, jen ta touha po holčičce je větší....já osobně si to nedokážu moc u sebe vysvětlit, ale stéjně to nezměním 😉

kacka.va
12. srp 2008

mně bylo taky úplně jedno co to bude, hlavně když mimčo bude zdravé a druhé bych chtěla opačné pohlaví, ale když to bude zase holka, tak holt bude, hlavně když bude zdravá. Možná, kdyby to druhé byla zase holka, tak by mi to trochu líto bylo, ale ono každá varianta má výhody a nevýhody, rozhodně bych ale kvůli pohlaví mimča nebyla nijak zdrcená a nebrečela bych.

bede
12. srp 2008

ahoj holky, já teda ještě děti nemám a neměla jsem tak co obrečet, ale až to jednou přijde a budu vědět, co čekám, určitě to obrečím. Strašně moc bych si přála holčičku, ale bohužel existuje pravděpodobnost, že by po mě zdědila geneticky podmíněnou asymetrii prsou. Měla ji moje babička i matka a dr. na mamologii mi řekl, že je možné, že ji jednou bude mít i moje dcera. Bohužel tohle nejde nijak předem zjistit a předejít tomu, bohužel se vše projeví až v pubertě.Není to žádná strašlivá nemoc, kt by mě nějak omezovala, manželovi to nevadí, ale i tak to zrovna na psychice a sebevědomí nepřidá. V pubertě jsem se tím strašně moc trápila a rozhodně bych nechtěla, aby něco podobného musela zažít má dcera. Takže z tohohle důvodu bych byla raději za kluka. I když vůbec nevím jak bych ho vychovála, když u nás v rodině jsou jen samé holky. Mám jen pár hóoodně vzdálených bratranců a vlastně nemám ponětí, jak si kluci hrají a co je zajímá.
Takže já pohlaví svého dítětě určitě jednou obrečím. ☹
Jedna moje kamarádka je teď těhotná a hrozně si přeje kluka. Před lety byla znásilněná a řekla, že nechce, aby něco takového potkalo její dceru. Ví, že pokud bude mít holku, bude ji strašně moc hlídat, skoro nikam ji nebude pouštět, aby ji mohla ochránit. Jaký by to mohlo mít vliv na její život si asi umíte představiot.Takže pokud někomu tohle téma připadá zbytečné, tak se zkuste zamyslet právě nad takovýmito případy. 😒 Ono totiž to zdraví není jen fyzické, ale i psychické

petua
12. srp 2008

Ahojte, tak nám je to úúúplně jedno, co se nám vyklube 😉

Máme známý, měli dva kluky. Když bylo tomu staršímu 16, mladšímu 13, tak se rozhodli, že se do třetice pokusí o holčičku - mamča si jí moc přála - a nakonec z toho byli jednovaječný dvojčata - kluci 😀 😀 😀