Obřízka chlapečka. Máte zkušenost?

dont_speak
9. čer 2008

Máte někdo obřezaného chlapečka? Jestliže ano, jaké máte zkušenosti?

kittyy17
Autor odpověď smazal
Zobraz
bayt
19. črc 2018

@hlasimse Na obřízku doporučuji Motol nebo Krč. Ale dělá se ideálně do tří měsíců věku dítěte.

hlasimse
19. črc 2018

@bayt A vy jste ji nechali udělat? Jaké to bylo?

bayt
19. črc 2018

@hlasimse nechci to moc řešit tady, tak SZ, jo?

hlasimse
19. črc 2018

@bayt už jsem tě předběhla 😀

gin124
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gin124
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gin124
24. bře 2019

Ohrazuji se:

Byla mi odstraněna odpověď z pro údajné šíření poplašné zprávy. O žádnou poplašnou zprávu ale nejde. Pracuji už 20 let v Německu a jsem tam na stránkách mužů postižených obřízkou, takže odtamtud vím o takových případech.

Psal o tom i účastník Zoom na stránkách Pirátské strany:

https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?t=39005

https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=350&t=4...

https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=477&t=4...

Nejsem členem ani příznivcem Pirátské strany, pouze jsem byl na ty diskuze upozorněn a byl jsem tam nasměrován. Ještě podotýkám, že ještě před pěti lety třiapadesáti letech jsem byl spíše zastáncem té obřízky, jenže jsem pak narazil na znepokojivé případy mužů, kteří mají kvůli tomu poničený sexuální život nebo kvůli tomu trpí psychickými problémy, začal jsem tu problematiku do hloubky studovat a záhy jsem na ni změnil názor o celých 180°.

gin124
24. bře 2019

Jistě tu některé budou znát slovutnou americkou gynekoložku Christiane Northrupovou. V češtině ji vyšlo 5 knih. Vím to, protože jednu silnou bichli od ní má moje sestra doma.

Paní doktorka k této věci napsala krátký článek. Doporučuju tu každé mamince, která o takové zcestné věci uvažuje, aby si ten článek přečetla:

Znám to moc dobře. Jako gynekoložka jsem v prvních letech své lékařské kariéry provedla stovky obřízek novorozenců a už přes 25 let stojím v čele debaty proti novorozenecké obřízce (článek vyšel v roce 2004).

I když už po dlouhá léta podávám nastávajícím rodičům pravé informace obřízce, tak je mi už dlouhý čas jasné, že rozhodnutí, zda má být chlapec po narození obřezán nebo ne, se opírá o emociální a ne o racionální základy. Přesto se však tento list obrací a stále více a více lidí, ať už z vnitřku nebo z vnějšku lékařské profese je ochotno o tomto tématu nově přemýšlet.

Ve jménu vědy a soucitu vás žádám, abyste si tento můj článek nezaujatě přečetli. Je docela možné, že se pak změní celý váš pohled na obřízku.

Více zde: https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/ucinky-...

lucka662006
24. bře 2019

@dont_speak Ahoj, a proč by mu ji chtěl nechat udělat? Pokud ne ze zdravotních důvodů, tak "na požádání" se snad obřízka v ČR nedělá. Zdravotní důvody musí být závažné, fimoza není indikací ke kompletní obřízce, někdy se předkožka jen chirurgickyuvolní, pokud na tom rodiče trvají a pokud měsíční mazání kortikoidem nepomůže. A co Tvůj chlapeček, neměl by se rozhodnout sám, zda si ji přeje? Co se předkožky týče, příroda do velké miry ví, co dělá, do 6 let bych se snažila pomalu přetahovat. Nám se krásně uvolnila "jen" pomocí masti - 3 týdny mazání a je to super.

gin124
24. bře 2019

@lucka662006 Žel, mnozí si neuvědomují, o co tu vlastně jde. Já si to také dlouho neuvědomoval. Těžko tu mohu něco vyčítat uživatelce Iza, která tu napsala své příspěvky před 11 lety, protože tehdy závažné skutečnosti u nás v ČR ještě nebyly známy a já měl na celou věc ještě před 5 lety zcela obrácený názor než dnes. Nové výzkumy prokázaly, že pro miminko je ta věc velice bolestivá a může mít těžké následky a pak těžko psychiatr nebo psycholog pozná příčinu.

To, že traumata u miminek, která si ta miminka vědomě nepamatují ale jsou zaryta v podvědomí či nevědomí, mohou mít velice těžké následky, to vím už téměř třicet let. Na fakultě jsme to probírali. Jenže mě vůbec ani v nejmenším nenapadlo si to spojit s velice těžkým traumatem, které miminko prodělává při novorozenecké obřízce, kdy je mu zcela bezbrannému kuchána jeho nejcitlivější část těla. Viděl jsem jedno takové video a to mi jednou provždy stačí. Nemám slov, abych vůbec dokázal vyjádřit své těžké zhnusení. Prostě zrůdnost nad zrůdnost. Maminky to nevidí, protože jim miminko odnesou a pak se zmrzačeným pohlavím přinesou.

Židovská matka z USA, Miriam Pollocková, která se tvrdě staví proti novorozenecké obřízce o tom napsala:

"Křik mého dítěte se mi vryl do kostí a rozedíral mou duši" a dodala: "Jeho výkřiky zněly, jako by byl vražděn. Ztratila jsem mléko."

https://www.intactamerica.org/sites/default/fil...

Miriam Pollacková, židovská žena, která píše články proti obřízce chlapečků

lucka662006
25. bře 2019

@kittyy17 Záleží na tom, zda jsou potíže při čůrání. Pokud ano, bolestivé čůrání, nejprve se zkouší kortikoidová mast na uvolnění - přetahování s namazanou mastičkou, a pokud nepomůže, tak se může chirurgicky uvolnit - ale ne kompletní obřízkou. My byly u doktorky praktické dětské, ta nám řekla, že se to chirurgicky uvolní a poslala k urologovi. Ale urolog řekl že dnes se nejprve zkouší mast po dobu 1 měsíce, úspěšnost je 90% a pak teprve chirurgické uvolnění, když nepomůže. Nám pomohlo. Pokud nejsou žádné obtíže při čůrání, není nutné v žádném případě chirurgicky řešit až do prvních samovolných erekcí, často se uvolní samo nebo mastí ve věku třeba i 12 let.Penis je schovaný pod předkožkou, aby se k němu nedostaly nečistoty, je to obdoba, jako u holčiček v raném dětství. Obřízka bez závažné lékařské indikace je zásah do těla malých chlapečků. Vyslechněte si názor více odborníků.

hlasimse
25. bře 2019

Já vůbec nesoudím, ale my jsme to s manželem plánovali právě z těch zdravotních důvodů, v USA je to běžnější... Měli jsme to domluvené, ale po narození syna jsem to prostě nedokázala. Přišel mi absolutně dokonalý, perfektní uzlíček, tak klidný a veselý... Při představě toho zákroku, i po zhlédnutí pár videí, jsem prostě z toho měla noční můry a nakonec jsem to nenechala udělat.

bayt
25. bře 2019

@hlasimse Ono treba obrizka medicinska a od mohela vypada podstatne jinak. Kdyz sem videla zakrok delany lekarem, byla to hruza a nebylo to tak kratke. Zakrok od mohela trva tak tri vteriny a opravdu to nektere deti ani nezaregistrovaly.

hlasimse
25. bře 2019

@bayt jasně, i když mně přišlo hrozné i video s mohelem... Zapracovaly hormony. Kdyby to byla nutnost, tak to dám, ale jen tak kdyby náhodou mi nepřišlo jako dobrý argument - asi jako preventivní vyndání slepáku nebo jiné části těla, kdyby náhodou tam byly s tím problémy. A ty ostatní zdravotní důvody jsem četla nejsou vůbec tak významné, jak jsem si původně myslela.

gin124
25. bře 2019

@hlasimse Ono, pokud miminko nepláče, tak to vůbec neznamená že hodně netrpí. Nepláče proto, že upadá do těžkého šoku. On se dělal výzkum v Kanadě, kde to vše bylo měřeno moderní metodou pomocí senzorů. Dále je ve hvězdách, zda kvůli tomu nebude mít problémy v sexuálním životě nebo problémy psychické. I když to postihne pouze na 10% těch, kteří byli obřezáni jako děti, popřípadě už i miminka, tak se nedá vůbec dopředu odhadnout, kdo bude tím nešťastníkem. Proto je účelem mé osvěty, kterou provádím nejen tady, ale kdekoliv na českém nebo i slovenském internetu kde se jen dá, to, aby zbytečně obřezaných chlapců popřípadě i chlapečků bylo co nejméně. Pokud se to někde už zbytečně stalo, tak už se s tím stejně nedá nic nadělat, to už nikdo nezmění. Při potížích v sexuálním životě existuje určitá pomoc, jak se to dá řešit, při případných psychických potížích zase pomoc psychoterapeutická, mnozí postižení muži psali, že jim to pomohlo ale to je jiná kapitola. Nejlepší však je tomu předejít a zbytečné obřízky u dětí vůbec nedělat.

Pokud má potíže náctiletý kluk, tak je na českém internetu už přes čtyři roky návod jak to řešit. Ty stránky vede jeden dětský chirurg s příslušnou atestací.

https://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecov...

Tu problematiku řeší jak dětská urologie tak dětská chirurgie. Žel mnozí lékaři zastávají zcestné názory. V rámci jedné nemocnice mohou mít na těch odděleních zcela opačné názory, jak je tomu například v Donauspitalu ve Vídni.

gin124
25. bře 2019

@bayt Jak jsem tu už psal. Ono to vypadá jen tak na oko, že to ty děti vůbec nezaregistrují. Měření prokázala zcela něco jiného.

bayt
25. bře 2019

@gin124 To mate pravdu, ale chci rict, ze studie prokazaly u mohelu mnohem mensi bolestivost zakroku oproti zakroku vedenem urologem. Samozrejme plac neni smerodatny. Ale jen u mohela jsem zazila, ze to dite prospalo. Samozrejmosti je VZDY anestezie, kojeni atd. Bohuzel jsou jeste porad lide, kteri to provadi bez jakehokoliv tiseni bolesti, a to je opravdu nehumanni.

gin124
25. bře 2019

@lucka662006 Na jednom fóru, je to už pár let, psala jedna matka z Prahy, že ji jak v kachlíkárně na Karláku, tak u Apolináře, tak na Karlově pět různých odborníků tvrdilo, že jediným řešením je u jejího dvou a půl letého syna úplná obřízka. Teprve šestá lékařka, Mudr Marta Kudláčková CSc, to právě vyřešila pomocí té masti. Ale nemusí to být zrovna z počátku mast kortikoidní na předpis.

https://vitalia.cz/clanky/zuzena-predkozka-nejp...

Pokud je nutná operace, nikde není psáno, že to musí být zrovna obřízka. Vím o jednom primáři z okolí Prahy, který to řeší operací s úplným zachováním předkožky. Na mé doporučení, aby se vyhli obřízce tam byla dokonce jedna matka až z Bratislavy se svým tří a půl letým synem. Tam ta operace byla nutná, protože měl už zjizevnatělou fimózu a opakující se záněty.

Jinak v zahraničí, jak docent Michael Rauchenwald už ve zmiňovaném Donauspitalu ve Vídni nebo profesor Maxmilian Stehr na Dětské urologické klinice v Norimberku používají ještě modernější operační metodu.

gin124
25. bře 2019

@bayt Tomu za prvé nevěřím a za druhé se náboženským tmářstvím ani nemíním zabývat. Jinak podotýkám, že ateista nejsem.

bayt
25. bře 2019

@gin124 Nejsem na PC, poslala bych vam studie. Ja netvrdim, ze z vaseho pohledu jsou mohelem provadene obrizky eticke. Jen, ze jsou podstatne setrnejsi.

gin124
25. bře 2019

@bayt Tomu vůbec nevěřím. A studie prováděné s ohledem na nějaký náboženský fundamentalismus nejsem moc ochoten akceptovat. Proč velké množství amerických židů od té obřízky upouští a nahrazují ji nekrvavým zcela bezbolestným obřadem Brith Shalom?

bayt
25. bře 2019

@gin124 Myslim si, ze maji duvody typu - zbytecny zakrok, bolestivy pro dite, ma sva rizika . Ono i ockovani hodne lidi dnes odmita. Jedna se ale o normalni prestizni studie, ktere mimo jine sledovaly hladinu kortizolu v krvi. Navic "velke mnozstvi" neni uplne pravda, bude to tak do max. 5% vericich.

gin124
25. bře 2019

Jen tak "prestižním studiím" nevěřím, hlavně když je to alá USA. Už jsem byl na ten nehorázně pseudovědecký spis upozorněn, i když poněkud oklikou.

Jde o naprosto pseudovědecký paskvil, který vydali dva vyšinutí doktoři mediciny v roce 1986, kterým byla fanatická víra bližší než věda. Jednalo se o Dr. S. I. McMillena a o Dr. Davida E. Sterna.
Žel, pro někoho jsou náboženské bludy a nesmysly důležitější než věda. Ani židé to takto neberou. Dle mých zkušeností se ponejvíce takových nesmyslů chápe zcela heterodoxní sekta adventistů.

gin124
25. bře 2019

Šetrnější při nechutné mohelské praktice medzidzah b´peh, kvůli které mnoho novorozených chlapečků zemřelo a dodnes v židovských ortodoxních rodinách umírají na genitální herpes?

gin124
26. bře 2019

@hlasimse *
hlasimse

Včera v 11:40
Já vůbec nesoudím, ale my jsme to s manželem plánovali právě z těch zdravotních důvodů, v USA je to běžnější... Měli jsme to domluvené, ale po narození syna jsem to prostě nedokázala. Přišel mi absolutně dokonalý, perfektní uzlíček, tak klidný a veselý... Při představě toho zákroku, i po zhlédnutí pár videí, jsem prostě z toho měla noční můry a nakonec jsem to nenechala udělat.*

To chápu. Paní Rosemary Rombergová z USA, dnes žije na Aljašce, prodělala zváštní zkušenost. První dva synové se jí narodili v porodnici, kde byly zároveň obřezáni, byla to miminka nerudná.
Pak ji něco potrhlo, že je lepší rodit doma. Byl jiný, jak to popisujete u vašeho syna. Jenže se jí nezdál jeho pindík, všichni muži, které vždy v životě viděla, byli obřezáni, i veškeří kluci a miminka, která viděla, tak vůbec nechápala, proč její novorozený syn, který se narodil doma vypadá dole jinak. Ŕekli jí, že je ho potřeba obřezat a tak mu to nechala provést. Jenže ouha, po tom zákroku se stalo z tak absolutně dokonalého, perfektního uzlíčku, tak veselého a klidného stejně nerudné mimino jako její první dva synové. Docvaklo jí o co jde a tak si postavila hlavu a tak svého čtvrtého syna oproti zvyklostem v USA obřezat nenechala a ten zůstal radostný, veselý a klidný. Samozřejmě, že žádný z jejich vnuků už obřezán nebyl.

http://pool.intactiwiki.org/images/thumb/Rosema...

Paní Rosemary Rombergová, dnes už několikanásobná babička v roce 2015.