Ocet do pračky. Máte zkušenost?

sabor
26. lis 2011

Ahoj máte, zkušenosti z octem do pračky? Na vyčištění-proti vodnímu kameni , a nebo místo aviváže?
Jestli ano, tak jak to děláte?

innes
26. lis 2011

Dávám místo aviváže, asi lžíci. Po vyprání jde někdy malinko cítit (když to přeženu), ale při schnutí vyprchne. Změkčí prádlo a desinfikuje.

hojda
26. lis 2011

Ano, jednou za čas tam naleju celou falšku a nechám jet program bez prádla, aby se pračka vyčistila, jinak se může přidávat i při praní miminkovského prádla, místo aviváže.

denousek
26. lis 2011

já bych to nalila rovnou do bubnu pračky a pustila bez prádla nechat probehnout program...

forji
26. lis 2011

peru v mýdlovým slizu, ocet ředím 1:3 s vodou, dávám místo aviváže. Nic jiného nepoužívám. Je to super 🙂

peroli
26. lis 2011

Já ho dávám běžně.. Když peru klukům tak ho používám jako aviváž (na množství o něco míň nebo nastejno jak třeba Lenoru pro nás,... dávám ho maximálně po vyznačenou "hladinku" v nádržce) a prádlo po octu vůbec nesmrdí, spíš naopak.. voní takovou čistototu 😉 a jednou dvakrát za rok naliju do pračky přímo do bubnu celej ocet a nechám projet na prázdno nějakej normál program na 60´C (někdo dává i na 90´C).. ale častěji to dělám tak (třeba 1x za měsíc) že naliju do bubnu něco přes půl lahve a nechám projet aspoň krátkej program.. před několika měsíci nám zdechla pračka (ale kvůli elektronice) a když se ji manžel ještě pokoušel nakopnout tak topný tělísko vypadalo moc pěkně... bylo na něm minimum kamene 😉

ladybugie
26. lis 2011

msto aviváže to používám jen, když si koupím nové látky na šití a potřebuji je vyprat. Jako odstraňovač vodního kamene jednou měsíčně celou láhev přímo do bubnu a na vyvářku.

bufina
26. lis 2011

Já jsem zrovna předevčírem nalila do pračky 4 litry octa a nechala to proběhnout na 90.... Dávám to tak po půl roce.

maudn
26. lis 2011

dávám 2l octa na nejdelší program a na 90

luciebx
26. lis 2011

tak o tomhle slysim poprve a urcite zkusim.. diky za typ

navi
26. lis 2011

na doporučení doktorky používám ocet místo aviváže, protože malý má extrémně citlivou pokožku. Liju ho do nádržky na aviváž tak nějak přiměřeně 🙂 Prádlo po něm cítit nejde, voní po pracím prášku.

malformatio
26. lis 2011

já dávám tak podle oka dvě decky octa, rovnou ho liju na prádlo a peru na běžný program

arianka
26. lis 2011

Dávám pravidelně při praní dětského prádla, jen tak trochu od oka.

bonduele
26. lis 2011

Máme doma hrozně tvrdou vodu, takže tak 1x za měsíc proženu pračkou bez prádla litr octa na 60.

romcovaklarka
26. lis 2011

Dávám ocet místo aviváže - asi půlku toho, kolik je tam ryska na max. Prádlo je cítit po octu, když ho vyndám z pračky, ale po uschnutí už ne. Dělám to tak, protože máme tvrdou vodu a takto se prádlo více změkčí, nehrubne.

marecek4
26. lis 2011

místo aviváže nedávám,ale jednou za čas 4 litříky a na 90 stupňů-doporučeno od pračkového technika-žádný kalgon,ten ty pračky odrovnává častěji než vodní kámen ☹

gab7
26. lis 2011

Mě poradil tchán (opravoval pračky 😉 ,že je dobré 1x za měsíc - dva měsíce nalít do pračky 1- 2 octy a zapnout pračku tak na 60-90. 🙂 Prý lepší než nějaký calgon.

kay
26. lis 2011

dávám běžně při praní, desinfikuje, ale dávám ho k prášku do předepírky a aviváž dám normoš (buď dětskou nebo obyč pro nás).

mysterka
26. lis 2011

jeee, ano, ocet nejen desinfikuje pradlo, ale chrani i pracku, davam do kazdeho prani...mam susicku, tak zapach neresim o.-))))

petruskaaa
26. lis 2011

Proti vodnímu kameni ho dávám běžně.Vezmu celou lahev co se vejde naliju do nádobky na prášek a aviváž a zbytek vyleju do bubnu pračky.Pak zapnu na 95°C a kam se hrabe Calgonit 🙂 .Místo aviváže nedávam,musí to smrdět 😖 a já mám na ocet alergii,dělá mi problémy i to čištění od vodního kamene 🙂.

pigy
26. lis 2011

já dávám tak jednou za dva měsíce jak do pračky, tak do myčky jeden litr octa na maximální teplotu. Odstraním vodní kámen a nečistoty, stojí to pár peněz a je to super. Doporučuji 😉

kofinek
27. lis 2011

Mozno blby dotaz, ale to davate klasicky ocot? 😵 Ja prave riesim, ako zmakcovat pradlo a toto mi nenapadlo. Inak periem v mydlovych orechoch, to potom naozaj neni pradlo citit po octe? Sa mi tomu nechce verit... 😅

meleri
29. lis 2011

ja to tak delala ale prislo mi ze ucinek nic moc, presla jsem na sodu a pradlo je mekci. z toho octu me to tak mekke neprislo ale ocet nesmrdel.

kervav
26. pro 2014

Ten můj ječí, že zničím pračku..co je na tom pravdy?Gumová těsnění prý kvůli octu zpuchří..či co..

brunetka11
26. pro 2014

ale houby, na žádné pračce nám nic nezpuchřelo - a když by na to došlo - ať si manžel spočítá, na kolik ho vyjde výměna gumového těsnění a oprava kvůli zanešení vodním kamenem - nebo ještě lépe - náklady na Calgon a spol.

55kika55
13. bře 2016

Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, že aký ocot dávate do práčky studený alebo horúci? A koľko jeden liter? A ako často ďakujem

90janka
24. kvě 2016

Ahoj, ocet používám pořád. Je to levnější a rozhodně zdravější varianta. Sice nemám děti ale když vám děti najdou aviváž či ocet, tak je lepší když si srknou octa než nějaké chemie (když už by se stalo). Ocet používám místo aviváže, k rysce, když je plná pračka. Jinak také jako dezinfekci a vyčištění pračky, myčky, žehličky a varné konvice. Také jsem sehnala pár tipů, které bych chtěla vyzkoušet a podělím se s vámi, jestli to někdo už někdo nezkoušel.
1. soda + ocet na vyčištění umyvadla, wc, vany
2. samotný ocet na spáry na kachličkách, na odmaštění radiátoru, vodní kámen, rez a skvrny na prádle
3. ocet + olej je prý dobrý na rámy oken či jiný dřevěný nábytek
4. ocet + voda na skla i podlahy
5. voda + ocet + skořice - povařit na plotně - zbavíte se zápachu v kuchyni

Jinak když jsme už u toho praní, nemáte někdo tip jak pořádně vyprat ponožky? Zkoušela jsem snad všechno, krom octa, to ještě ne. Na chodidlech jsou pořád špinavé a prané v pračce, v ruce i s vanišem. Už nevím..

hejsa
30. črc 2016

Dělám tak 1x měsíčně a vždycky potom,co vyperu třeba koberečky nebo nějaké deky,co se neperou často.1 litr octa studeného místo prášku a na 60 st. bez předpírky- 🙂 absolutní čistota./dělám 5 let a nic nezpuchřelo/

veverun
30. črc 2016

Ahoj, zajímá mě, jestli můžu takhle ocet na vyčištění použít, když mám pračku se sušičkou v jednom? Jestli to neškodí tomu sušícímu mechanismu...Díky za odpovědi 😊

martus11
1. srp 2016

jj, ocet do pračky je fajn

magdasibkova
30. říj 2016

Dávám vinný ocet místo aviváže - cca půlku nádržky (asi 0,5 dcl). Změkčí prádlo, chrání proti usazení vodního kamene. Vinný ocet není po vyprání cítit. Při praní v tvrdé vodě mi ocet změkčí prádlo lépe než běžné aviváže. Kupuji 5 litrový kanystr za 169,- Kč. Když chci trochu ovonět, tak přidám pár kapek přírodní levandulové silice (Saloos nebo Nobilis Tilia nebo Sonnentor) přímo k octu do nádržky. 1x za 3 měsíce nechám projet program s litrem obyč octa na vyvářku... tak jako to znáte třeba u čištění rychlovarek.