Očkovali jste až od 3 let dítěte? Jak to probíhalo?

mamaveronika
2. pro 2015

ahojte maminky, chcem sa spýtať či je tu niekto, kto očkoval až od 3 rokov dieťaťa a ako to prebiehalo. Na Slovensku to nieje až taký problém neočkovať,ale presťahovali sme sa tu a rozhodla som sa syna doočkovať(prosím neodsudzujte ma) 🙂 zaujma ma či dostane všetko, ako keby bol miminko,alebo len niečo, a čo musi splniť aby mohol nastúpiť do škôlky. ďakujem ...PS: prosim naozaj len seriózne odpovede bez útokov 😉

verusky
2. pro 2015

@mamaveronika ja zatim posledni dceru neockovala, ale jsem domluvena s dr., ze naockuji pozdeji, asi taky ve trech letech. jen chci pediacel, ktery se u nas sehnat neda, zase ale da na slovensku a ten se muze dat detem do veku ctyr let. zde dostupna hexavakcina se musi davat drive, ale presne informace nevim.

mamaveronika
autor
2. pro 2015

@verusky ahoj dik za odpoveď,zaujmalo by ma či musi dosť mmr, lebo tej jedinej by som sa chcela vyhnuť, na slovensku by mi ju vraj už nedali...ale tu dr. vravela že asi všetko dostane..

verusky
2. pro 2015

@mamaveronika mmr je co? myslim, ze pediacel to v sobe ma, tam chybi hepatitida b, podle me uplne zbytecna.

fifina86
2. pro 2015

@verusky vakcina MMR obsahuje jine "nemoci" nez hexa,pripadne Pediacel.

sapinek
2. pro 2015

ahojda,
pokud má dítě nastoupit do nesoukromé školky, tak bohužel MMR mít musí :( tedy mám pocit, že alespoň jednu dávku..

sara84
3. pro 2015

V nasi soukrome skolce, kdyz zjistili, zr divenka nema ocko, tak musela prestat chodit.Tak si myslim, ze ocko ze zakona do skolky byt musi.

hojda
3. pro 2015

@sapinek Od nového roku by druhá dávka měla být až v 5 letech u MMR. pro nástup do školky stačí ta první, dávala jsem těsně před nástupem do školky tj. ve 3 letech a 2 měsících.

mamaveronika
autor
3. pro 2015

holki takže bez MMR to asi nepôjde ako čítam...no čo už, a v škole robia tiež problémy?

lajla
28. pro 2015

@mamaveronika škola je povinná... Tam může i neockovane... Ale bacha na to!!! Tam zase nesmí s téma samyma detma na výlet či do školy v přírodě🙂 paradox co🙂)) k smichu