Očkování dětí proti prasečí chřipce. I v Čechách?

sandra81
11. lis 2009

Nevím, zda v ČR taky plánují očkovat děti od 6ti měsíců do 4 let. Tady v NL jo. A já nevím, zda do toho jít. Navíc máme mimino, kterému ještě půl roku není a tak bychom se měli dát očkovat s manželem taky. Včetně 2,5 leté dcery. Co si myslíte? Jak se na tohle očkování koukáte? Já se do toho bojím jít, nebo to je podle mě málo testované a kdo ví, co to udělá s člověkem za pár let, ne-li měsíců....

musko
20. lis 2009

Ahoj!
Kopírujem článok, čo som dostala. Konečne niekto rozumný, veci rozumejúci a vo svete uznávaný:
Rozhovor s MUDr. Jan Šulou: Zapomínáme na to, že veselá mysl je půl zdraví

28. 1. 2009. Promoval v roce 1985 v Praze na LF UK. Klinickou práci začíná v České Republice a následně studuje ve Švýcarsku, Itálii a Německu. Po atestaci z ortopedie v roce 1991 odchází do Kanady a pak do USA, kde se na Floridě věnuje studiu významu membránových receptorů při rozvoji autoimunitních onemocnění pod vedením Prof. Felixe Kaufmanna.
Po návratu do Evropy v roce 1993 nadále spolupracuje na vývoji přírodních preparátů pro léčbu kloubních onemocnění s pracovišti v Anglii a ve Švýcarsku. Za své práce je přijat v roce 1999 do Královské lékařské společnosti Spojeného království Velké Británie a Severního Irska jako první český lékař. Další rozvoj biomodulačních léčiv spojuje s univerzitami ve Skotsku a v Oxfordu. Od roku 2007 je členem Italského řádu lékařů v Neapoli a vedoucím imunologem italské společnosti Ischia Salus. Mezinárodně působí jako konsultant ve 12 zemích a je členem Oxford Research Institute of Immunology a italské psychoneuroimunologické společnosti. Žije střídavě v Itálii a v Anglii.

Proč se chřipka objevuje zejména v říjnu a listopadu a pak v únoru a březnu?
Teorií vzniku chřipky právě v tomto období je mnoho, ale já osobně se přikláním k teorii snížení imunity vlivem poklesu slunečního světla, tedy oslabení osy hypotalamus hypofýza, která dává našim T-lymfocytům povel se buď vzchopit a bojovat, nebo to nechat být, protože to stejně nemá cenu a všichni onemocníme.
Dále je to změna stravy a určitá deprese z toho, že už je tady zase podzim. Na jaře je to pak vyčerpání a projev únavového syndromu, protože příroda nutí člověka odpočívat.
Já osobně ale mám za to, že pokud tedy člověk podlehne davovému šílenství, že už to mají všichni, tak já to asi dostanu také, potom se to skutečně stane. Při pečlivém studiu epidemiologických studií je skutečně tato morbidita vyvolána z velké části sdělovacími prostředky a médii, které jsou zase nástrojem výrobců vakcín a vitaminů, kdy je nutné zvýšit prodeje a vytvořit davovou psychózu, což se jim již několik desetiletí velmi dobře daří. Člověk, který zdravě žije a myslí, nikdy chřipkou neonemocnění. To je jednoznačný fakt, ale není zájem, aby lidi byli veselí a jedli pomeranče a jablka, ale je nutné je očkovat a vytvořit
dvakrát do roka nárůst prodeje vakcín a imunomodulátorů.
Jak je to s nemocností podle krevních skupin? Jsou na tom všechny stejně, případně, která je nejvíce ohrožena?
Krevní skupiny jsem velice pečlivě studoval jak díky dietám, tak díky analýze nemocnosti, ale jednoznačně mohu říct, že objektivně není přímá souvislost mezi chřipkovým onemocněním a krevní skupinou. Spíše je tam souvislost podle znamení zvěrokruhu, tedy podle živlové rovnováhy, ale všechny krevní skupiny mají stejné obranné mechanismy. Rozdíl je tedy jen v tom, jak se každá jedna z těchto krevních skupin zachová v konfrontaci s medializací problému. Tedy jestli mu podlehne nebo ho ignoruje. Např. skupina O, která velmi dobře asimiluje, tak je snad náchylnější, ale velmi to závisí od typu osobnosti, respektive znamení a ascendentu.
Mají lidé s poruchou krvetvorby větší odolnost?
Určitě ne, protože pokud mají jakékoliv poškození, tak to znamená, že nejsou v rovnováze a krvetvorba je jeden ze základních pilířů obranyschopnosti, protože v kostní dřeni z ezoterického hlediska sídlí duše neboli princip našeho bytí, respektive tvorba kmenových buněk, které se stále obnovují. Pokud je porucha tam, pak je latentně všude a obrana nemůže být dokonalá.
Je možné, že psychotici mají menší sklony chytit chřipku?
Jak jsem již uvedl, chřipková epidemie je vždy produktem společnosti a pokud se psychotik zajímá více o toho, koho kdy a kde zabije či znásilní, tak logicky nevnímá, že se zrovna nachází v období a místě chřipkové epidemie a nemá tedy vůbec ani pomyšlení na to, aby onemocněl, tak nemá vůbec žádný sklon tu chřipku chytit.
Očkovat – ano, či ne? Je očkování efektivní a je možné očkovat, když je někdo alergický?
Já jsem zásadně proti jakémukoliv očkování chřipky, protože vždy z toho někdo umře, kdo by nemusel, kdyby se neočkoval, a pak ty vedlejší účinky jsou brutální, např. ochrnutí, roztroušená skleróza, lupénka, revmatická artritida či systémový lupus. Logicky jak úmrtí, tak chronické následky se tají, o tom se nikde nedočtete a jen musíte hledat ve specielních statistikách.
Pokud je někdo alergický, tak si tu alergii jenom zhorší, pokud náhodou nezemře na
anafylaktický šok atd. Prostě to nepřipadá v úvahu. Očkování tedy jen pro rizikové skupiny a s vakcínou na míru individuálně připravenou.
Jestliže člověk posiluje imunitní systém zdravou výživou, otužováním, sportem, saunováním, jak je možné, že onemocní?
Jednoduše proto, že se věnuje tělu a ne mysli. Pouze silná mysl a silný duch zabrání nemoci. Podívejte se na případy v koncentračních táborech, nikdo tam nejedl řádně, ani se nemyl, ale neonemocněli jen ti, kteří věřili, že přežijí. Harmonie a čistota těla jsou nástrojem k harmonii mysli. Velmi přesně je toto popsáno v knize Dr. Candance Pert Molekuly emocí, která naprosto jasně ukázala v laboratoři, jak deprese a úzkost snižuje imunitu. Pokud budete skvěle jíst a cvičit a budete se bát rakoviny, pak ji stejně dostanete. S chřipkou je to stejné.
Je správné na podzim a v zimě jíst citrusové plody, které mají velký obsah vitaminu C?
Určitě ano, všechny přírodní vitaminy mají větší biokompatibilitu a organismus si jich více váží a spotřebuje je všechny, zatímco ty syntetické vyloučí. Jde ale i o jiné prvky výživy jako vláknina atd. Pokud mám zácpu, tak mohu jíst kilogramy pomerančů a je z toho menší užitek než z půl kila jablek a správné funkce tlustého střeva.
Jakým způsobem se vy osobně bráníte proti chřipce?
1. Žádnou chřipku ani jiné patologie si nepřipouštím.
2. Denně beru česnek, zinek a selen a také betaglukany.
3. Dvě hodiny 5x týdně sportuji – jezdím na kole.
4. Denně vypiju večer 350 ml červeného vína.
5. Děkuji universu za to, že jsem tak zdravý a můj imunitní systém tak silný.
Jaká je podle vašeho názoru nejúčinnější prevence?
Jednoznačně veselá mysl, půl zdraví. Víme to všichni, jen málo se to praktikuje.
Jaroslav KŇAP
Foto AUTOR

syraell
20. lis 2009

To je nadhera🙂

pec
20. lis 2009

Tak já jsem se nechala naočkovat proti chřipce jen 1x před pár lety a takovou chřipku, jakou jsem ten rok chytla, jsem ještě nikdy v životě předtím neměla. 😠 Takže s očkování jsem vyléčená, doma si ze mě dělají srandu ještě teď, jak jsem chtěla být zdravá... 😀

berenika39
21. lis 2009

to je můj člověk....super článek....i to víno večer mi schvaluje 😀 😀 😀 .

Ne, vážně, v tom je hodně pravdy. (v tom článku, ne ve víně, i když tam taky 😉 😉 😉 ).

lenkavano
21. lis 2009

pec tenkrát nechal povinně očkovat podnik kde dělal můj manža všechny zaměstnance a do týdne neměl kdo chodit do práce,hlavně že bylo očkování proti chřipce...... 😉 ale z té prasečí trochu strach mám.

alishia
23. lis 2009

tak ja si myslim ze rady typu: at si nesaham na oblicej sou uplne k nicemu, nekdo prijde prskne na me a cela moje snaha je vite kde🙂 Pokud ma byt nejaka epidemie tak se ji clovek nevyhne ani kdyby se na hlavu postavil. Muze to pritahnout uplne kdokoliv, manzel, babicka, dedecek, teticka, sestricka a blablabla. Takze byt zavreny doma, taky neni zadna vyhra.

Bohuzel patrim mezi ty, kteri by meli byt ockovani. Co sem cetla a slysela tak praseci chripka utoci na prudusky a vznika zapal plic, coz me jako tezkou astmaticku by asi zabilo, takze se asi ovockovat dam.( ale bojím se.

Kdyz si predstavim syna se zapalem plic tak silim. me je jedno jestli to chytim ja, ale hlavne aby to nemel Vojtisek, to bych se zblaznila.

bramburka
23. lis 2009

Ali, to je asi něco jiného, já jen doufám, že se nebudu muset nechat očkovat jako těhule, protože to bych odmítla z důvodu toho, že nevěřím, že by to nemělo vliv na plod.

K dítěti snad nepůjde nikdo kdo má příznaky jakékoliv chřipky, na to jsem alergická

alishia
24. lis 2009

bramburka: pry se neockuje jen v prvnim trimestru, to je pry nebezpecne, ale dalsi trimestry se ocovat muze. Pry si od tebe dite vezme ty protilatky....tak nevim. ALe zas si predstav mit zapal plic a v brise dite....to je take dost nebezpecne.

sandra81
autor
28. lis 2009

Tak jsem nakonec ockovat nedala. Musim rict ze jsem vahala do posledni chvile zda ano nebo ne. Ale nejak mi matersky instinkt radil ze to nemam delat a ted jsem fakt rada. Kdovi co to s clovekem udela za par let .Pry tahle chripka radila nekdy v 70.letech v usa a ted se projevuji ruzne vedlejsi ucinky, jako ze je plno lidi na voziku nebo jsou z nich autisti....zda tomu verit nevim, ale myslim ze treba to slozeni vakciny - rtut a svalen mimo jine ze je to skodlive to si asi nikdo nevymyslel ze?
No jsem zvedava zda to budou chtet ockovat takhle malejm detem i u vas v CR....
Moje heslo zni: zdrave jist, hodne na vzduch, myt si casto ruce a bacily se nam vyhnou...doufam...doposud tomu tak bylo

syraell
29. lis 2009

sandra81: Ze to z nekoho udela autistu je rozhodne blbost( je to vrozena zaůezitost) ale souhlasim s tebou, ze do ockovani ani omylem...

ronie
29. lis 2009

syraell není to blbost ale není to dokázané- ikdyž je spoustu věděckých studií, které to dokazují,ale nejsou pro lékaře asi dostatečné...každopádně očkování může způsobit spoustu neurologických problémů 😝 a já sem přesvědčená že i ten autismus.

jabluncanka
29. lis 2009

Syraell,

blbost to není,že se do toho pletu...právě onen MUDr.Šula,kterého rady někdo kopíroval totéž tvrdí i o Hexavakcíně = proběhlo ve Snídani s Novou okolo 6 června letošního roku.Tvrdí,že čím později se dítě naočkuje,tím menší je riziko.On sám zastává názor,že autismus není psychiatrická záležitost,ale záležitost autoimunní.Takže třeba v Itálii,kde se zapojil do výzkumu,nejen,že matky nechtějí Hexu očkovat,ale pomocí imunostimulace se prý dají příznaky nebo následky zmenšit,nebo i poléčit...

bramburka
30. lis 2009

holky, mate ji tu nekterá a nebo vaše děti? my mame od 6. rijna porad problemy a dnes znovu horečk a39 a zácpa do toho, si rikam, zda to neni ta praseci chripka, odpo jdeme k D.r

syraell
30. lis 2009

Na autismu je kouzelna jedina poucka, ktera ma byt naprosto pravdiva: O autismu se vi ve skutecnosti opravdu jen to, ze se nevi, co to je🙂
Ja jsem se osobne ve svoji praxi setkala treba s holcinou, u ktere doslo k rozvinuti demence, s naslednou diagnozou stredne tezke mentalni retardace po ockovani. Tech pripadu je skutecne hodne, ale vetsinou byvaji vysvetlovany alergickou reakci na nekterou ze slozek. Jinymi slovy, vi se kulovy...Tak snad nas to nepotka.

jabluncanka
30. lis 2009

Holky,

dneska jsem byla u neurologa a ten říkal,že v jedné nemocnici tady na našem okrese přinutili sestru pod pohrůžkou ztráty zaměstnání se napřed naočkovat sezonní chřipkou a za 14 dní vakcínou na chřipku prasečí a doslova mu donesly tu holku napůl ochrnutou..Takže fakt nebrat!!! 😉

gejbule1
2. pro 2009

Taky jsem proti očkování 🙂 Četla jsem jak se doktoři obávají vedlejších účinků ☹ .

meleri
2. pro 2009

čau brali ste někdo tamflu při kojení??

jabluncanka
2. pro 2009

Meleri,

virostatika ses kojením neslučují...navíc to má halvně u dětí dost nežádoucích účinků...nevím,jestli byc to nepředala prckovi i smlíkem!? 😕

meleri
2. pro 2009

já vím, prostě asi nebudu kojit těch pět dní ale jak to zvládne malý?? celou dobu bojujeme aby se napil aspon z láhve..zvládne hrneček, ale vypije tak půlku za den....prostě chce pořád prso..navíc nevím za pět dní neztratí se mi mlíko?? nemám vůbec zkušenost..doktor mi nic neřekl, předepsal prášky a hned nás hnal...

jabluncanka
2. pro 2009

A Ty máš potvrzenou chřipku?? 😕

meleri
3. pro 2009

ano. ☹

jabluncanka
3. pro 2009

meleri,

byli jsme spolu kdysi v diskuzi o IVF,nevím jestli se pamatuješ!?...Hele,Samík už má rok a Ty chceš další mimčo,jak jsem někde četla...to že ho třeba teď přestaneš kojit neznamená,že jsi špatná mamka!!!Potřebuješ se dát dohromady pro to další mimčo!!!! Já bych byla skoro pro zastavit kojení...Ono se sice samo za těch 5 dní nezastaví,max.klesne tvorba mlíka...ale nejsem si jistá,jak dlouho se virostatika drží v těle!?...

Ale kestli máš normální chřipku,pak nechápu,proč to ten Francouz léčí Tamiflu??

musko
3. pro 2009

meleri, a prečo Ti dávajú Tamiflu? Máš AH1N1?

meleri
3. pro 2009

Jablucanko,

sakryš promiň asi sem zapomněla.. 🙂 .připomeň v které! jo já mám strach že jak nebudu kojit těch pět dní tak přijdu o mlíko....:( říkáš že se mlíko nezastaví to by bylo fajn..víš já bych chtěla kojit ještě pár měsíců...uvědomila sem si to teď..malý je strašná citlivka on si hned myslí že když mu nedám napít tak ho nemám ráda...

právě že to asi normální chřipka není jinak by mi to nedal..jenže říkal že je zbytečné dělat testy protože to má tak rychlý spád že radši honem nasadit to tamiflu...tady je ted chřipková epidemie a do toho mají lidi i tu prasečí a jako vždy nám prd vysvětlil..

mě bylo včera tak jak mi nikdy nebylo,a to tamiflu je fakt super protože je mi tak o 80 procent líp..

musko
3. pro 2009

meleri, aj normálna chrípka človeka zloží - my sme ju s mužom mali naraz minulý rok a 2 dni sme sa nevedeli postaviť na nohy...... Tamiflu mi príde ako dosť rizikový liek.... Aj na prasačiu chrípku.....

kutcher
3. pro 2009

A meleri proc si to mleko tak 5x za den neodstrikas a nevylejes to, ja to tak dala kdyz jsem brala leky, ktere se s kojenim neslucuji, koupila jsem si tu automatickou aventku a 7 dni si odstrikavala a kojim i ted a v poho, malej to prezije ten tyden, neboj😉

meleri
3. pro 2009

Musko

co se dá dělat, už to bereme, tak to musíme dobrat. já na to slyšela jen dobré ohlasy, zatím to snášíme dobře i malý. složí složí..

Kutcher
jo tak to mělo být on řekl že mi předepíše odstříkávačku (tady se to půjčuje v lékárně)a pak sme šli do lékárny a díváme se a na receptu to nebylo.. ☹ no ale dneska se tam manžel staví po práci..

kutcher
3. pro 2009

No tak vidis 😉 kdyz malej nebude chtit pit UM, tak mu loupni jogurt a je. Jen budes muset vic doplnovat tekutiny nas malej z hrnku nikdy moc nepil, ale umel krasne pit z tech pet-lahvi s tou hubickou, co je na pevno, ne vysouvaci, tak aspon takhle jsme to nejak prezili. Tech 5 dni bez koja by se ti sice mliko neztratilo, ale je to pak desna drina to zas rozkojit, takze urcite odstrikavej

meleri
3. pro 2009

kutcher,
dík! 🙂
průser je to večerní a noční kojení, manžel slíbil že pomůže místo toho celou noc spal..malý prostě neusne dokud to prso nedostane..přes den se to ještě dá. ale zítra už je pátek a o víkendu to půjde no a v pondělí to beru naposledy..určitě budu odstříkávat jak to půjde, jak píšeš nechci o to přijít.

kutcher
3. pro 2009

No, s malym jsme to meli tak, ze jsem kojila i 6x za noc, tak uz jsem se rozhodla, ze vecer uz ne, malej spi u nas v posteli, tak jsem zhasla, nechala rozsvicene to male svetylko - takova ta slzicka a zalehli jsme, zadny hlazeni nebo mazleni, jen jsem tam lezela a delala, jako ze spim, do ruky jsem mu dala dudlik, kdyby si chtel zadudat, a to podotykam, ze od narozeni neduda. Drzi ho v ruce a usne. Prvni tri dny se mu to nelibilo a hodne se budil, tak dostal jen cajik a zase zabra, do tydne uz se vecer neprobouzel a hlavne umi usnout sam, i kdyz tam s nim musim lezet, tak se neboj, je to jen o nervech, ten nas pinda je hroznej mazlik a cucalka a taky to rozdejchal, tak neboj, to prezijes, hlavne se kvuli prckoj nenervuj, vyciti to a vyuzije toho.