Očkování proti rakovině děložního čípku po 25. roce

lusyy
24. lis 2009

Nejprve bych se chtěla omluvit,pokud toto téma už tady bylo. Bohužel jsem ho nenašla. Holky chtěla bych se vás zeptat,jaký máte názor na toto očkování a co váš gynekolog? Mě při každé prev.prohlídce nabádá,abych se dala očkovat,kolik má v ordinaci holek,které mají s dělož.čípkem problémy atd... Úspěšně jsem se tomu bránila,ale po poslední kontrole o tom začínám uvažovat. Jenže bych chtěla příští rok v druhé polovině začít se snažílkováním o mimi,tak nevím zda to mám risknou. Sice mně říkal ,že po třetí dávce mohu otěhotnět ihned. Ale vrtá mě to v hlavě. Nemáte někdo s tím zkušenosti?

editah222
24. lis 2009

Lusyy - já jsem se nechala naočkovat hned jak byla vakcína na trhu, bylo mi 26let, to je věk do kterého by mělo mít očkování největší účinnost. Ale vzhledem k mému věku a tomu, že jsem už měla pár sexualních partnerů není vakcina tak účinná jako o mladších holek. Já jsem si říkala, že lepší něco než nic 🙂
Pokud vím, tak se to očkování v těhotenství nemůže provádět, proto se doporučuje otěhotění až po té 3 dávce, jinak by se to muselo celé opakovat.

jaspina
24. lis 2009

Lusyy - já jsem se nechala očkovat těsně před 26tým rokem a můžu jen doporučit. Ono záleží jestli máš problémy nebo tak. Já jsem už před tím byla na operaci s čípkem a i pak vycházely testy blbě - mě to pomohlo. Ale pokud nemáš problémy, stěry ti vychází dobře a když plánuješ dítě, předpokládám že máš stálého partnera - tak tam bych to asi neřešila. Přece jen je to 10tis.

consti
24. lis 2009

lussy také doporučuji. Já už ty viry měla, ale doktor mi přesto doporučil vakcínu jako podpoření imunity. Na čípku jsem měla už změny 1.stupně. Cca dva roky po vakcíně mám čípek v pořádku. Taky mi bylo kolem 25. let, takže v tom problém nevidím. O mimčo se můžeš začít snažit hned po očkování 😉. Já bych do toho šla 😉 .

lusyy
autor
25. lis 2009

Holky mockrát děkuji,právě jsem si říkala,jestli nevadí otěhotnění hned po té 3.dávce,jestli by to miminku nemohlo nějak ublížit,ale lékař mi říkal,že mohu hned. Ale taky jsem četla,že někdo doporučuje počkat půl roku, někdo až rok po očkování. Tak co je na tom pravda? 😒

jaspina
25. lis 2009

Lusyy já tehdy těhotnět ještě nechtěla, tak nevím - ale řídila bych se podle doktora.. A co se týká těch změn - tak mě tehdy vycházelo 2 a i 3 ☹ Před tou operací to bylo tak tak.. a po očkování zatím fakt o.k. Prý je dobré tuším po 15ti ? letech přeočkovat, tak do toho určitě půjdu znova.
Ty máš nějaké problémy s čípkem?

eloana
25. lis 2009

ahoj holky ja se priznam ,ze te vakcine prilis neduveruji a opravdu nevim zda bych nechala dceru ockovat. Znam 3 holky ,ktere se nechaly ockovat a do par mesicu museli na operaci s deloznim cipkem. a do te doby to mely v pohode tak nevim

jaspina
25. lis 2009

Eleona - já si nechala dát na doporučení doktorky Silgard a považuju to fakt za nejlepší řešení - bez toho bych asi fakt nedopadla dobře. Nedařilo se mi mít lepší výsledky než 2 a od té doby fakt o.k. Navíc moje mamka i její 3 sestry mají všechny pryč dělohu - taky měly nějaké změny a moje babička (od mamky) umřela na rakovinu dělohy..takže jsem měla fakt lákavé vyhlídky..

lusyy
autor
25. lis 2009

Jaspi,zatím žádné problémy s čípkem nemám,zatím jsem žádný stěr neměla špatný. Špíš mě to doktor nutí jako prevenci.

eloana
25. lis 2009

jaspina to chapu pokud k tomu mate predispozice -ja mela na cipku zmenu akorat po porodu a to je pry normalni. Jinak k otehotneni pry by se nemelo otehotnet mezi 1 a druhou davkou.Zjistovala si ot kamaradka ,ktera chce druhe.Ale doktorka co ji to daval ji k tomu vubec nic nerekla tu informaci si nasla na netu

jaspina
25. lis 2009

Lusyy v tom případě si myslím, že když to máš všecko v pořádku, tak to podle mě není nutné. Virus HPV musíš někde chytit - od někoho. A pokud ho nemáš a si se stálým partnerem, tak tam bych asi osobně do toho nešla.. Ale nechci ti to rozmlouvat, podle mě je to super věc..

strouzek
25. lis 2009

holky já jsem asi taky na takový věci nedůvěřivej člověk, jak na tohle očkování tak teď i to očkování proti prasečině, no nenechala bych se ani za nic. u toho čípku jsem o tom dost načetla a opravdu to není záruka všeho, těch jakoby virů které můžou vyvolat rakovinu je stovky a to očkování jakoby chrání jen před určitýma HPV virama, takže vlastně před rakovinou chrání ženu jen dejme tomu z 10%

jinak lussy jestli tě dr. do toho nutí tak bych spíš řekla že chce vydělat(vlastní zkušenost)

consti
25. lis 2009

stroužek, myím, že tě ta vakcína ochrání asi ze 70%. Nevím přesně, ale 10% je fakt blbost...Jinak také nejsem pro očkování, proti prasečí chřipce a proti chřipce jako takové bych se taky očkovat nenechala. Ale Proti HPV virům jsem do toho šla a díky tomu jsem ok 😉. U tohoto očkování bych neváhala 😉 .

lusyy
autor
26. lis 2009

No,jsou prostě na to různé názory. Možná,že to bude někdy běžné tak jako očkování proti TBC,ale kdo nám zaručí,že je to prozkoumané a nebude to mít negativní účinky,tak jak např.psala Eloana. Ja tady někdo,kdo si to nechal aplikovat a po 3.dávce hned otěhotněl?

kach82
26. lis 2009

Holky, já se na tohle očkování teď ptala doktora a on mi řekl, že by to bylo pro mě dost dobré, žeby mi to doporučoval, ale teď v těhotenství ne, prý až si odrodím všechny děti, tak pak někdy to začneme řešit. Dobrej přístup, né? 😠 má mamča zemřela na rakovinu děložního čípku, tak kvůli tomu jsem se o to zajímala. Mě pobavilo to, že o tom očkování se mluví už tak dlouho, dr. ví, na co má mamča zemřela, ale sám mi to nenabídnul. Ale to už jsem odbočila od tématu. 🙂 Nemít tuhle nemoc v rodině, asi bych o tom očkování nepřemýšlela, ale takhle do toho asi půjdu po porodu. Lepší udělat aspoň něco, než jen tak čekat a pak si to třeba vyčítat.

lusyy
autor
30. lis 2009

Kach,to je mi líto že tvá mamča takto dopadla. Ale myslím si,že tvýmu doktorovi nejde jen o peníze,myslím,že to je dobrý přístup. Právě,že ten můj na mě strašně tlačí a moc mi na výběr nedává,takže mě to připadá,že to dělá jen kvuli penězům. ☹