Od jakeho věku pustit domů Mikuláše, čerta a anděla?

budulinek.kaja
21. lis 2008

Ahojda,jak vase deti snasi prichod Mikulase,Certa a Andela?Nemaji z toho stres nebo naopak to ma vychovne ucinky?poradite prosim?

janulle22
21. lis 2008

ahojky malej ma 17mes a kamaradi budou obchazet kamarady s detmy tak prijde aji sem...donese neco malymu a a nebudou delat zadnej kravala astrasit... 😀 jen je tak seznamime a dame balicek a bude to... 😉

ladunka
21. lis 2008

Na otázku v názvu tématu odpovídám: nikdy! 🙂 ale je to čistě můj osobní názor. Nechci svému dítěti vyhrožovat a strašit ho něčím nereálným, život i tak není ani pro děti vždycky snadný a veselý. A zároveň věřím, že ohledně problémů, které spolu jednou třeba budeme mít a mohl by je "vyřešit" Mikuláš nebo čert, se domluvíme nakonec zase jen my mezi sebou.

martek
21. lis 2008

ja sice deti jeste nemam, ale uz ted vim, ze k nim nikdy certa nepustim...... mam z detstvi fobii dodens, i kdyz na me zadny cert nikdy neprisel...stacilo, ze mi to mamka rikala... 😔 😔

j.a.n.u.s.
21. lis 2008

taky nejsem pro straseni deti...me stacilo kdyz mi mamka na balkon PRIVAZALA balicek...jine roky tam byl jen polozeny...moje detska fantazie jela na plne obratky....prisaham, ze jsem citila tu síru od certa co ho drzel chlupatou rukou, ten balicek!!!!...no posr 😢 na strachy!

ladunka
21. lis 2008

No ale vlastně pokud by dítě nevychovávali, tak asi klidně kdykoli 🙂 To mě vůbec nenapadlo, že by Mikuláš, čert a anděl mohli přijít vlastně jen jako taková návštěva 🙂))

j.a.n.u.s.
21. lis 2008

ladunka...aji klidne bez toho bl-bl... 😀

martek
21. lis 2008

ne, zadna navsetva...me staci ho videt.....
😔

budulinek.kaja
autor
21. lis 2008

No tak mi teda radeji budeme koukat za oknem.A s tim balickem na balkone nebo za oknem,je dobrej napad 😝 Asi to tak udelam,ze uz tam byl a neco prinesl.Jinak dikas holky za radu

mama04
21. lis 2008

Jednou jsme byly na mikulášské , když bylo malému 2 roky a víckrát čerty vidět nechci. Ještě ted mám já špatné svědomí 😝

ladunka
21. lis 2008

martek, máš ve vztahu k tématu moc pěkné heslo 🙂

No já bych vlastně asi taky nakonec domů žádné chupaté potvory nechtěla, nevím nakolik by mi Kajka věřila, že jsou to převlečení lidé a dělají si legraci.

j.a.n.u.s.
21. lis 2008

A ted si predstavte, ze za nasich detskych let to byli takovi certicci s vyplazenym jazyckem...ale ted co delaji za hnusaky chlupaty ty masky! No to uz vubec ne!!!! Ted uz s certy nejsou zerty!!!! 😀

eliade
21. lis 2008

tak my měli doma vždycky hodný čerty co si dávali štamprle s tátou a mikuláš nám dával dobroty,my odříkali nějaký ty básně...žádnej stres.Záleží jak se to domluví s účinkujícími a následně podá dítěti.My se vždycky těšili.Trochu strachu v tom bylo,ale toho příjemnýho.Jestli se nám nějakej strejda nabídne,že přijde,tak proč ne.Ale žádný strašení se konat nebude.

j.a.n.u.s.
21. lis 2008

ja koupila v lidlu ten oblecek santovsky, aby mala dostala darecek od nej (pritel v nem)...ale certa...nee.

ladunka
21. lis 2008

mamo, my taky, když byl Kajce rok, to co tam říkali dětem se mi zdálo strašné - Mikuláš vás sleduje, když zlobíte, čerti si vás odnesou, před celým auditoriem dítěti říkali - a ty si prý nechceš čistit zuby... to jsou věci, které nechci aby mé dítě muselo zažívat, případně jim mělo věřit.

Ale na druhou stranu jsem loni taky byla na besídce v mateřském centru, které je postavené na velmi jemných, ale křesťanských základech, a to bylo prima - akcentován byl jen prvek darování, bylo to milé, bezpečné a veselé.

martek
21. lis 2008

ladunko, jo to mam, ja se niceho nebojim......akorat tech certu 😔 😅 😕 😀

mama04
21. lis 2008

\Opravdu záleží na čertech. Někdy je to slušně řečeno dobytek.

Příhoda .. mého tatku sousedi nasoukali do pytle a odnesli před barák , místo mě. A já řvala jako tůr, kdy mě ho vrátí 😀

martek
21. lis 2008

segra ma tri deti.... dve holky a kluka.... asi pred dvema roky sme u nich na mikulase byli, a jelikoz bydli na vesnici, tak to okoli moc proziva...prisla banda tak deseti lidi, mikulas, andele, certi.....
a cert hned, rekni basnicku.... ivosek mel ctyri roky, odrikal basnicku, dostal sladkosti...., katuska (prvni trida) odrikala basnicku, dostala sladkosti... veruska odmitla, vsak je uz velka holka (5. trida)....a cert hnedka hudryhudryyy....vezmu te do pekla...uprime rikam, ze byl dost hnusnej, ja sama se klepala jak osika....verka se ale nevzdala....NE, nic nereknu a desne se smala.... cert uz po ni sel i s pytlem.... v ten okamzik rozklepanej a ubrecenej ivosek zakricel, neee, nech ju byt, ja reknu basnicku za verusku a ty ju tady nechas......
jeste ted kdyz to pisu, tak mam slzy v ocich.... nadherna chvile...

ale stejne certy poustet domu nebudu 😕

lukin
21. lis 2008

Nikdy.

mama04
21. lis 2008

běhá mě mráz po celém těle 😝

alcatko.j
21. lis 2008

Martek 😵 😵 😵 😵 To je pak dojak, co? 😵

Mne vypravela táta, ze kdyz mel asi 8, tak si ho certi, pac asi desne zlobil 😕 nasoukali do pytle 😔 A teta, jeho 4leta sestra se taky na certa i s pytlem vrhla, ac predtim fnukala a bala se a zacala busit na certa a jecet at okamzite, ale okamzite brasku pusti a zakousla se certovi do nohy 😅 😅

martek
21. lis 2008

ali, jooo.....a nejlepsi je, ze to dalsi rok zopakoval 😀 😀 😀

alcatko.j
21. lis 2008

😅 😵 😵 😵

silvik
21. lis 2008

Tak my to řešíme balíčkem za oknem, pokud bych chtěla postrašit /výchovný účinek/, tak bych přidala do balíčku pár brambor nebo uhlí.... 😀 Ta starší, loni 2.5letá, byla docela překvapená i z toho, že tady Mikuláš vůbec byl a dal něco za okno... Takže domů nikoho zvát nebudeme, docela stačí, když pár čertíků potkáme na procházce městem... 😉 😉
Na druhou stranu se ale zúčastníme třeba mikulášské besídky, kde je hromada dalších dětí, tam se ty naše holky ztratí (čert si jich moc všímat nebude)... 😀 😀
Můj názor je, malé děti zbytečně nestrašit, spíše za hezké chování odměnit balíčkem od Mikuláše a poučit, že zlobivcům Mikuláš nadělí jenom brambory ..... 😉 Pro starší děti, co už z toho mají kapku rozum, to už je recese, tak tam klidně i čerta .... 😀 😀

berynka
21. lis 2008

Ahoj, já bych to viděla nejdřív tak v pěti letech. Ale stejně si o tom s dítětem nejdřív popovídat a s čerty se domluvit, aby je zbytečně moc neděsili. Vím o příhodě z Mikuláše, kdy holka na týden přišla o řeč ☹ .
Sama si pamatuju dost brutální procesí, kdy čerti měli na zádech z pytle přišité nožičky od panenky.

schwarzovka
21. lis 2008

naši k nám taky nechtěli moc pouštět čerty, ale jednou se domluvili se známýma....že udělají hromadnýho Mikuláše...dodnes si pamatuju, jak ten čert měl přes rameno přehozenej pytel a z něho koukali nohy s dětskýma botičkama 😀 fuj...to bylo strašidelný a rok později nás maminka nechala koukat jen za oknem...bydleli jsme v přízemí...najednou za oknem vyskočil čert 😲 😲 všichni se lekli, máma mě pustila...a prej dodnes nechápe, jak jsem se na tom okně udržela...normálně jsem prý byla na tom okně přilepená...bez opory 😀 😀

takže já jsem rozhodně proti čertům před malým 😉

mikca
21. lis 2008

tak to ja zas certy domu pustim byli u nas uz minuly rok, ale k malemu jsem je nepustila..ale ted je v klidu pustim..chodi k nam 10 az 12lete hociny a jaou strasne super...masky maji teda nadherny (viz me album) i .,..no proste s tim nemem problem, kyz tu nebudou vyvadet a deti z nich nebudou mit dozivotni soky tak proc ne 🙂

andrealiskova
28. zář 2009

Moje ségra pořádá na Vánoce takovou besídku, tak se tam půjdeme mrknout.

kim
29. zář 2009

Tak mě se strašení čertem taky moc nelíbí, sama jsem z toho měla nervy jako malá 😀 Nedávno jsme koukali na pohádku,kde přišel k dětem čert a taky chtěl dát kluka do pytle..malej se tak bál, že na to ani nemohl koukat sám, musela jsem k němu přijít a držet ho za tlapku.A večer se mi budil, bulel a říkal "čet, čet" takže u nás čert nepřipadá v úvahu!!!!!!!!!!!!!

jakoubka
29. zář 2009

Tak čertů se bojím i já a to jsem "stará roba" 😀
Ale pro malýho jsem ho chtěla pustit,aby mu dal dudlík,když už všechny pokusy na odnaučení selhaly 😒
No,ale nevím,nevím....nechci Kubíkovi přivodit trauma 😔

kaleilah
29. zář 2009

Teda, tak jsem asi jedna z mála hnusných zákeřných matek co čerta chtějí a dokonce se na něj těší 😀 ale samo si bude vybírat, koho si domů pozvu, nejlíp možná nějaké ty děti 😉 Nechci žádnou tu masku typu zombie 😝 ale jen třeba jemně začerněný tváře a růžky. Malýmu byl teď rok a zrovna v neděli když seděl na nočníku tak dávali na jedničce odpopohádku, tam byl Vydra jako čert a když udělal blebleble a trošku cinkal řetězem tak se malej chlámal smíchy, byl z nich nadšenej, tak si myslim že se mu to bude líbit.A navíc když mu donesou piškotky a oblíbený banány, nebude mít žádný trauma. Může jim v knížce ukázat koníka a kočičku a hafíka 😀 snad se za tři měsíce nějak zdokonalýme a ukážeme i prasátko 😀 😀 😀