Od kdy chodíte s dítětem na hřbitov?

haninka
17. pro 2009

Někdo tuhle otázku rovnou odsoudí, že jsem prdlá a pověrčivá..ale snad jsem nikdy na hřbitově neviděla kočárek..chodíte s ročními dětmi na hřbitov??

Díky🙂

beruska2x
17. pro 2009

nechodim, meli jsme pred asi 3 tydny pohreb babicky a maleho jsem nebrala, ani skolni deti pry chodit nemaji je to zbytecna zatez...
a na hrbitov... mozna ale nepremyslela jsem o tom jeste 😅

simlenka
17. pro 2009

Ja na hrbitov nechodim vubec,ale taky vubec nejsem poverciva. asi by pro me bylo prijatelnejsi jit na hrbitov s miminem nez s deckem,co uz premysli o tom,kde je babicka a jak se ji pod tou hlinou dycha...

lucenek
17. pro 2009

Já jo týdně za maminkou a od mala jen šestinedělí jsem nebyla páč jsem se s tím vším srovnávala, že se mamka nedožila malé atd.....ted jdeme za jednou babi i za druhou....
na pohřeb bych nebrala dítě, ale na hřbitov jo

beruska2x
17. pro 2009

no tak tomu uz jde vysvetlit ze tam babicka neni zakopana ale jenom jeji obrazek a kouka na nej z nebicka ne? 😉

kay
17. pro 2009

já byla s malou na hřbitově už 2x.. poprvé to prospala a podruhé na dušičky.. ale ona z toho nemá ještě rozum, takže to neřeším, bo taky nejsem pověrčivá.. až bude krapet větší, tak uvidíme, na pohřeb bych ji asi nebrala..

lenkavano
17. pro 2009

já děti beru na hřbitov též odmala.proč je izolovat od reality.nejstarší syn který si pamatuje na oba mé rodiče jim dokonce sám chodil asi do 7.třídy ukazovat vysvědčení.je to součást našeho života a když jdeme tak neříkáme že jdeme na hřbitov,ale že jdeme za babičkou a za dědou.

lenkavano
17. pro 2009

lucenek moje mamka umřela necelých 14dnů po narození Kuby.též ho neviděla. ☹

rioko
17. pro 2009

taky jsme Vojtíška vzali na dušičky, moc se mu líbily světýlka - tchýně nám sice předtím volala že ho tam brát nesmíme, ale jasně jsem jí řekla že nejsem pověrčivá a nevidím důvod proč ho nevzít, na pohřeb bych ho asi taky nebrala

berynka
17. pro 2009

My už taky na hřbitově párkrát byly. U nás je hrozně krásnej... teda jestli se to dá takhle říct 😅 . Hedu jsem říkala, že tam leží praprababička a prapraděda. Jí se tam líbilo, ale chtěla stoupat na ty hroby a prohánět se na těch cestičkách. Samozřejmě jsem jí to nechtěla dovolit, takže to bylo zas nebezpečí řevu. Tak to zase absolvujem až bude rozumnější 😉.
Jinak já sama pohřby dost špatně snášim, byla jsem na jednom asi jako sedmiletá a mám z toho trauma do dneška, takže s malou bych tam nešla ani náhodou ☹ .

lenkavano
17. pro 2009

holky a o jakou pověru jde?o žádné nevím 😒

lucenek
17. pro 2009

lenkavano přesně jak píšeš, taky říkám, že jdeme za babičkama 😉

rioko
17. pro 2009

tchýně říkala že když se tam vezme dítě do roku, že se mu něco stane, ale je to blbost, takových pověr jsem jako těhotná od ní slyšela 😒

lenkavano
17. pro 2009

holky teda tohle je pěkně smutný téma ☹

schwarzovka
17. pro 2009

od narození v rámci procházky...je tam ticho, klid

beruska2x
17. pro 2009

to mi prijde malinko morbidni 😅

rioko
17. pro 2009

berusko to víš že je, já tomu nevěřím, ale asi někdo ano

lenkavano
17. pro 2009

schwar na procházku tam sice nechodím,ale jinak mám hřbitovy docela ráda.

beruska2x
17. pro 2009

ja myslela schwarzovku...

schwarzovka
17. pro 2009

jako proč? 😀 my tady máme strašně krásnej a starej hřbitov, jsou tu ty velký hrobky po němcích, spoustu stromů...malej vždycky spal, jak dudek...já se procházela, nic nás nerušilo..náhodou skvělé místo na pročištění hlavy...člověk si tam uvědomí spoustu věcí... 😉 🙂

lenkavano
17. pro 2009

holky to asi záleží jak kdo to prostě bere.někdo jako něco strašného a někdo jako součást života.ale upřímně kdesi myslíte,že po smrti skončíte?právě na tom hřbitově.

beruska2x
17. pro 2009

dite je vesela vec, ma byt v pozitovnim prostredi, na hrbitov nepatri... zapalit svicku konkretni osobe to beru ale prochazka?? divny... 😅 ne? jaz Adams rodiny 😨

lenkabu
17. pro 2009

Na pohřeb bych nevzala,je malá a rušila by tam. Zapálit svíčku na hřbitov odmalička,je to přirozená část života,proč to tabuizovat.

lenkavano
17. pro 2009

lenkabu přesně můj názor.

schwarzovka
17. pro 2009

víš jak berusko, já neberu hřbitov jako nějaký strašný místo...pohřeb ano, to nemám ráda sama. Na Vyšehrad chodí turisti se koukat na hroby slavných osobností, ale to divné není, že je tam rušno, jak na Václaváku 😀 A dítě není věc 🙂

lenkabu
17. pro 2009

Tak procházka s kočárem proč ne? Mně by přišlo divný tam brát batole na hraní,ale jít si pročistit hlavu do klidu se spícím kojencem klidně.

schwarzovka
17. pro 2009

a miminko opravdu netuší, že je na smutném místě..záleží v jakém rozpoležení je maminka a jakou náladu přenáší na svoje dítě

schwarzovka
17. pro 2009

jj, lenkabu....to jsem nenapsala, teď už tam nechodíme...vím, co by tam náš vandal vyváděl 😀

simlenka
17. pro 2009

Ja si taky nemyslim,ze je na tom neco spatneho. ja na hrbitov nechodim,pze nemam za kym,z tech co zemreli si bud nikoho nepamatuju nebo jsem k nim nemela vztah. a to o tom starsim decku nebylo mysleno,ze ho tam nebrat,ale ze to uz je slozitejsi a bala bych se,aby nemelo v hlave gulas no.

nety
17. pro 2009

na hřbitob beru děti odmala,obě holčičky vědí,že tam spinkají pradědečci .Už od miminka jsme tam chodily na procházku,zapálili jsme svíčky ,pozdravili do nebíčka dědečka.

janeyzelvicka
17. pro 2009

My chodíme vždycky na dušičky, asi jednou jsme byli i mimo. Zatím z toho nemá rozum, posledně chtěla lézt po hrobě... Až bude starší, vysvětlíme, co kdo jak proč. Na pohřeb mé babičky jsme ji ale nebrali, spíš by tam rušila.