Od kolika jste dětem zařizovali pokojík?

melouna
7. dub 2010

Ahoj Maminky,
chtěla jsem se zeptat od kolika jste dětem zařizovaly nový pokojíček (co v něm) a hlavně kdy jste vyměnily postýlku za velkou. Naše holčička šla do svého pokojíku cca v roce, ale s tou postýlkou nevím nevím. Přemýšlela jsem i o nějaké s tou klouzačkou, ale bojím se, aby mi až bude spát nespadla, zatím je nám jen 20měsíců, ale už se rozhlížím, abych věděla na co šetřit :o)
Děkuji za rady

ygreen
7. dub 2010

ahoj, my pořídili synovi postel je to asi měsíc a půl zpátky. Má její fotku na albu na Modréstřeše. Je super a první dva dny z ní tedy cestoval, ale dali jsme mu k posteli válecí pytel a tak se jen sesunul a protože používáme ještě monitor, tak nám pípal, že kluk není v posteli a dvakrát spal na pytli a jednou na koberci. Třetí noc už nevypadl. Taky spí rozhodně líp než v mimi postýlce, páč se nezasekne v žídném rohu, může se rozvalovat, má měkčí matraci. Pokojík má tedy už od roku. Ted chodí sám večer do postýlky a někdy i přes den se jen natáhnout 😉

melouna
autor
7. dub 2010

No opravdu hezká postel, ani jsem nevěděla, že se dělaj ve velikosti něco mezi dětskou a velkou postelí, no ještě, že se o to zajímám dopředu 😅
Já bych chtěla něco takovýho co dala do příspěvku Roni s klouzačkou : http://forum.tvujdum.cz/viewtopic.php?t=681
Ale trochu jiný styl, víc útulný a menší, zatím marně hledám, nakonec asi vyberu úplně z jiného soudku 😀 Tady by asi válecí pytel neztačil, i když by mě to ani nenapadlo, to jste hezky vymysleli a krom toho se to k té posteli hodí, můžu se zeptat kde jste ho sehnali?

beruska2x
7. dub 2010

nas Sima uz spi ve velke posteli asi od pulky ledna, v male se furt bouchal o spruncle a budil se, tak jsem ji slozila a koupila velkou od Gazel, masiv borovice se zabrnou ktera se pak da dolu a jsme moc spokojeni..

melouna
autor
7. dub 2010

aha? Děkuji za typ, no malá se mi právě taky budí, ke všemu jsme jí vytáhli ty dvě šprušle aby mohla vylést a dost často se stává, že se tam zamotá ve spánku a rozčiluje se 😕 .

beruska2x
7. dub 2010

no to se nam prave stavalo taky, budilo ho to a furt rval ze spani, ted ma prostor, toci se jak chce a spi jak spalek 😉

ygreen
7. dub 2010

melouna: my máme tu postýlku z Ikei, jde jí montovat asi do tří velikostí, 160, 170 a 200 😉 koupíš k tomu i trojdílnou matraci - jeden velký díl 140cm a dva menší. Je fakt parádní. Já tu vysokou nechci z důvodu, že bych se o kluka bála, nejen ve spánku, ale že by tam blbnul i ve dne. Až bude starší, tak je možné že tuhle odvezeme k babičce a dostane s dalším sourozencem nějaké duo paland s klouzajdama, apod, ale bojím se úrazů a to jako fakt. Podle mě má postel sloužit ke zklidnění a spánku, né k blbnutí.

Tahle ikeácká je ze série Leksvik a je z mořené borovice

ygreen
7. dub 2010

jo a válecí pytel má modrý a mám ho z MMA, ale na těch fotkách je plyšovej sob z Ikei, ale nejsem si jistá, jestli ho ještě vyrábějí. Je vyspanej polštáři, takže taky posloužil jako žíněnka 😉

berenika39
7. dub 2010

ahoj, my jsem dali petra do postele v 15ti měsících a bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat, žbrdlinky ho budily, motal se tam, hlava sem, hlava tam. Ve velké posteli spí jako človek, fakt pořád hlavu na polštáři a pod dekou, je tam rád a sám chodí s chutí do pelechu. je to fajn, že si můžu k nemu přilehnout, číst si tam můžem, když zoubkuje, jsem tam s ním. Vylézal, ale podařilo se nám asi za dva týdny mu vysvětlit, že když něco che, zavolá a my přijdeme. Jen to chce v pokojíku vychytat všechno nebezpečný, židličky a tak, někdy se ráno vzbudí, a pohraje si....

berenika39
7. dub 2010

zkus i tady, témat je tu víc, ale vyhledávač je někdy moc chytrej.....

Jinak postel jsme nemuseli kupovat, tatka je truhlář, udělal na míru a matraci jsme upravili podel potřeby. Fajn jsou ty rostoucí z ikea, má jí švagrová a jsou spokojeni.

melouna
autor
7. dub 2010

Ygreen: já se z tohoto úhlu ani nezamyslela, ale rozhodně ti dávám za pravdu, že na posteli se má odpočívat a blbnout na hřišti 🙂 a tak opravdu od své původní představy ustupuji. Někdy si připadám, že jsem zaspala dobu, opravdu jsem nevěděla, že existuje postel velikostí mezi a vy na mě s rostoucí 😅
Ehm a to do ikei opravdu chodím občas kouknout 😀 asi budu muset znova a pořádně otevřít oči.
Berenika39: Děkuji kouknu na to, já to právě hledala pod různýma nadpisama, tak si to přečtu a snad načerpám dost typů.
Dokonce si asi odepřu něco jiného abych už mohla ležet s malou v postýlce a ňušňat a číst pohádky. Už aby to bylo 😀 😀

Děkuju holky... moc jste mi pomohly a hlavně jsem si uvědomila i věci které by mě nenapadly .

berenika39
7. dub 2010

k těm postelím s patrem - pro mě by to byla volba při nedostatku prostoru, dole může být něco jiného...nebo při více dětech, starší má nahoře klídek a soukromí...ale jinak se toho bojím. prostě v noci třeba jen špatný sen, bude vystrašený, nepodaří se mu slézt, nebo rozespalý špatně šlápne...já vím že na tom spí plno dětí, ale já se bojím. nebo když je prtě nemocný, musí se to řešit jiným ležením 😉 , péče ve výšce je taková nepraktická ☹ ☹ ☹ .
Možná dítě školní, to už si to užije, ale batole pod stropem se mi nezdá.....

melouna
autor
8. dub 2010

Musím opravdu souhlasit, ale nakonec je to pro nás vážně zbytečné, máme ten hrad a malá klouzačka se dá koupit v bazárku za pár korun 😀 chtěla jsem to hlavně kvůli tomu bunkru a nakonec mi dojde že už ho doma máme 😵 teda já nevím jak jsem přemýšlela 😒 nakonec bych se fakt jenom bála úrazu...budu volit opravdu nějakou pěknou nízkopodlažní :o)

martinka79
8. dub 2010

máme postels patrem a co se týče nemoci je to pruz a celkové uklízení tam a,e my mám etdy vysoké dvoj lůžko, dcera ho miluje a bohužel se s námi stěhovalo i do domečku, kde prostoru máme aža až...
Synovi koupím ovšem poste normální.. teď má tu rostoucí z Ikei 🙂

melouna
autor
8. dub 2010

aha? tak třeba jí to taky omrzí i když ty děti se nevzdávaj jak my rodiče 😀 😀 😀

rimmel
8. dub 2010

my mame napr postel pre deti od 0-5rokov. cize ked uz bude velky dame bocne "steny" prec a ostane nam iba postel s dvoma hlavnymi "ramami" sorry neviem ako sa tomu nadava.
osobne nechapem naco niekto kupuje malu postel a potom v cca 2rokoch kupi dalsiu a potom nebodaj este dalsiu 😅 😀

melouna
autor
15. dub 2010

no my máme taky takovou postýlku od 0-5 roků, ale aj tak je to na nic, protože i když sundám ty boční šprušle, tak postel se tím nezvětší 😅 , tak proto, malá se dost v noci obrací a točí na všechny strany a furt se jen bouchá, když sundám ty boky hned spadne na zem, protože, tam není prostě prostorná, tak to asi vyjde na stejno, jestli malá nebo velká postýlka, furt je to jen do začátku pro miminka. 😀