Od kolika let může dítě na motorku jako spolujezdec?

cert..ova
24. dub 2009

Ahoj, mám prosbu a potřebuju poradit. Můj ex si udělal řidičák na motorku, koupil Harleye a začal mi vozit mojí skoro 10ti letou a jeho kámoš mojí 12ti letou holku jako spolujezdkyně normálně v provozu. Nevíte náhodou, od kolika let nebo cm se může??? Přijde mi fakt na palici

cert..ova
autor
24. dub 2009

A pardooon za překlep v názvu, měl to být samo spolujezdec 😀

skurinka
24. dub 2009

jezisi to teda nevim ,ale asi bych mela strach a celkem bych byla na neho nastvana 😠

cert..ova
autor
24. dub 2009

Já právě jsem a hodně, kort, když ta menší je malá i postavou

jabber
24. dub 2009

Dítě na druhém sedadle motocyklu může od 12 let, má kliku, že ho ještě nechytli 😉

slunicko552
24. dub 2009

Tak já bych byla taky hodně naštvaná 😠 .Ale zase teď,když už na tom jely budou nešťastné,když jim to zakážeš 😖

beruska2x
24. dub 2009

podle me kdyz jde o zdravi a zivot tak jde nastvanost stranou... ex bych pohrozila ze ho nahlasim a zatrhla to velmi rychle, kazdy vikend je pro motorkare tragicky, navic evidentne nema letite zkusenosti s jezdenim...

beruska2x
24. dub 2009

ne nadarmo se jim rika dobrovolni darci organu ze..

skurinka
24. dub 2009

berus-mas pravdu ...tz-jde o drzku a jeste s malym ditetem 😒

slunicko552
24. dub 2009

beru nemyslela jsem tím,že to má povolit 🙄 Jen by se měla připravit i na reakci dětí

jabber
24. dub 2009

No ta desetiletá nesmí každopádně, ta starší už jo, ale určitě bych ji pustila jen s helmou a řídila bych se tím, jestli dosáhne na stupátka. Pak taky záleží na tom, jestli je tvůj ex rozumný člověk a jestli mu můžeš věřit, že jezdí tak nějak normálně - což věřím, že s dítětem za zády snad jo 😉 Ale já mám pocit, co jsem tak vypozorovala na silnicích, že Harleyáři nejsou takoví ti magoři, oni jezdí spíš na pohodičku 🙂

beruska2x
24. dub 2009

ja to nemyslim proti tobe, porad lepsi 2 nastvane a zive slecny.. ne?

mudr.
24. dub 2009

tak to by videl čóro.... 😲 😲 😲 😲 😲 😲

slunicko552
24. dub 2009

To rozhodně 😉 Taky bych to nepovolila,jen si pamatuju,jak mi to mamka zakazovala.Tenkrát jsem samozřejmě nepochopila 😔

beruska2x
24. dub 2009

jabber, pohodicku muzou jezdit ale dite na motorce neni nijak chranene, kryte, muze prudce zabrzdit nekdo pred nim, sterk na silnici, cokoliv to je mzik...
a vycitat si to bude cely zivot..

jabber
24. dub 2009

beruska - souhlasím, nejsou na silnici sami, takže vždycky se může něco stát 😒 Já to jen myslela tak, že to nejsou ti, co se každý víkend pozabíjí na motorkách 😉

elitera
24. dub 2009

dobrovolní dárci orgánů to nejsou, obvykle je to přej tak rozšmelcovaný, že to je nepoužitelný...

ygreen
24. dub 2009

kdyby s tím přišel manža, tak bych ho sejmula 🙄 nedovolila bych to ani manželovi a nikdy bych to nepovolila dětem. Jeden blbej kamínek a život je v prdeli ☹

cert..ova
autor
24. dub 2009

holky, tak jsem mu to řekla a snad bude pokoj. on má na tak velkou motorku řidičkák jen měsíc 😠 .a jak říkáte, harleyáři sice můžou jezdit na pohodičku, to je fakt, ale auta tak v pohodě nejsou a může udělat myšku a je to v hááji. v baráku máme mladýho kluka, který na čtyrkolce boural a je na vozíku, hrůůůza. malá už to ví a vzala to v pohodě, to jsem fakt ráda 😀 a tý mý pubertálný je to fuk 😉

frantisek123456789
9. led 2013

Chci se zeptat od kolika let může dítě si udělat řidičák na čtyrkolku ? Nebo musí ho vůbec mít?

magdalenasvo
16. zář 2014

Ahoj holky! Syn (13let) taky často s manželem jezdí a nevidím to vůbec ráda.Ale zakázat jim to nemůžu. Tak jsem aspoň investovala do kvalitní výbavy. Taky vám to doporučuju, protože když jde o bezpečí, tak není škoda peněz. Helmu jsem vybírala podle informací z tohoto videa:

https://www.youtube.com/watch?v=28ta78hkAsE

Pokud umíte trochu anglicky, tak to doporučuji ke shlédnutí všem motorkářům. Zjistili jsme třeba s manželem, že měl helmu, která mu neseděla. A kromě helmy doporučuj i páteřák a kvalitní boty. Vyrábí se i v dětských velikostech. Syn má tento: http://www.motomaniac.cz/Detske-obleceni-a-helm.... Ale pokud to můžete svým mužům rozmluvit, tak to je asi nejlepší řešení. Děti to třeba obrečí, ale hlavně, že zůstanou celé. 😉

magdalenasvo
16. zář 2014

@frantisek123456789 Pokud nebudou jezdit na veřejných komunikacích, tak ho mít nemusí...

texetka
16. zář 2014

Holky, zakazovat manželovi jezdit na motorce ? To opravdu myslíte vážně , že by někdo zakazoval dospělému člověku jeho koníček ?
K tématu - holku bych na motorku pustila s někým, kdo jezdí už roky a vím, že je opatrný a dle věku, co dává zákon plus s kvalitní výbavou.