Od prarodičů nic nedostala.Je to normální?

janicka.ziv
23. pro 2007

Ahoj holky, zajímal by mě váš názor na danou věc...
Nedávno se nám narodilo první miminko. Po návratu z porodnice nás byli doma navštívit manželovi rodiče (kteří u nás v novém bytě mj. nebyli od doby, co jsme se sem nastěhovali - cca 3 roky). A malé donesli dárek - 1 dudlík a 1 chrastítko... Prostě dárek v hodnotě cca 60Kč.

Chci se zeptat, co si o tom myslíte a zda vám to připadá normální 😕 Od našich dostala peníze, od babičky taky, od všech známých a příbuzných oblečky, hračky apod. A v podstatě od těch téměř nebližších dudlík.
Nechci, aby to vyznělo nějak materiálně, to v žádném případě. Nejsem žádný materialista a nečekám, že jí příbuzný budou cpát tisícovky. Ale přeci jen...dát jí jen dudlík a chrastítko mi přijde dost divný.

Nevím, třeba na to mám blbý názor a jsem moc náročná. Tak by mě zajímalo, jak to probíhalo u vás doma????

Ještě jsem chtěla dodat, že je to jejich druhé vnouče. To první asi mají zjevně raději. Pořád mu něco dávají, měsíčně několik set na spoření apod.

kocurik16
25. pro 2008

bianca,to nemôžeš vedieť či ich to netrápi,lebo ja tiež patrím k tým čo od mužovho brata dostaneme omnoho viac ako pri jednej príležitosti ako ja viem dať do roka a je mi to veľmi blbé ale mám si to napísať na čelo alebo ich prosiť o odpustenie že žiaľ nemám nato.Tiež sa snažím tváriť akože nič,švagor vie o čom to je a drahá švagriná porovnáva čo dala,a čo dostali.
to,že oni prepijú za jeden večer viac ako mám ja na vyžitie to nevidí.

bianca
25. pro 2008

kocurik no asi ich to netrapi lebo to nie je prvy rok ca sa takto zachovali a rozhodne to nie su socialne pripady...
Nebudem sa uz viac zatazovat.My sme dostali tento rok najkrajsie,dnes presne 3 mesacny darcek a tento nikto nenahradi 😵 😵 😵

asitka
25. pro 2008

ani moje deti od prastarej mamy nič nedostali....ale nejak to neriešim.....kto chce dať...dá...kto nechce...nuž....lebo viem, že iným pravnúčatám dala....ale tak...no...čo už...keď už....chlieb pre to lacnejší nebude.... 😀

lienocka235
25. pro 2008

no u nas tiez nedostala od prababky nasa cicuska nic.. a my sme jej darcek doniesli.. ale jej to blbe nebolo.. hlavne ze sa stazovala.. ze ma na ucte odlozenych len 200 litrov na pohreb.. ze to je malo.. a ze dostala priplatok k dochodku len okolo tisicky.. /dochodok.. na cosi cez 11 tisic/ ze nejaka suseda dostala.. ten prispevok 2000 a cely cas len o tom tocila.. bolo to trapne...

od svokry nedostala nic ani na jedny vianoce.. vlastne ani na narodky.. ani inak.. a uz tam ani nechce ist..

lienocka235
25. pro 2008

ako ja tiez nepotrebujem od prababky /mojej babky/ aby jej nieco davala.. ale je to take hlupe.. ona od nas darceky caka a chce.. a ani 20 korun jej nevie dat alebo lizatko ci cokoladu..

susik77
25. pro 2008

lienocka: to je fakt blbe...
ja necakam zase ani od jednych prarodicov nic, su uz v dochodku a predsa jej casto davaju darceky, aj peniaze

mimikyky
25. pro 2008

no, moje decká bežne nedostávajú od starých rodičov nič ☹ a dokonca ani od krstných rodičov ☹

renka9
25. pro 2008

tak si myslim ze je to divne a dost,nech si hovori kto chce, co chce.Preboha ,ved je to ich vnuca,nikto od nich necaka extra dary,a vyhovorky,ze nevedia co,tak mali dat korunky.To vobec nie je o tom,ze su to nase deti,a nie nasich rodicov.Ale je to predsa narodenie dietata,velka udalost v rodine.Odjakziva bol zvyk, ze sa nosili babetku a mamicke veci do kúta.Tak sa to hovorilo,lebo matka bola po dobu sestonedelia "kútnica".Asi to bude divne,ked bude mat dieta dalsie narodeniny,A oni si ani nespomenú,alebo zagratulujú len tak s holou rukou.Mne moja babka s dedkom tiez davaju mojim detom peniaze,aj ked to od nich necakam,a je mi to blbe prijat.S laskou davajú,s laskou prijimam.tiez davaju korunky so slovami,ze oni nevedia uz kupovat.ale moje baby stale nieco potrebuju-topanky,bundy,tak je to velka pomoc.Lutujem vas vsetky,ktore mate taketo svokry,a vy baby,ktore tvrdite opak,lutujem vase buduce nevesty. 😔

sassi
25. pro 2008

norik1 aj u nas je tak ... dospeláci si nekupujeme nič, alen deckam kupime
tento rok sme my kupili viac, ako sme dostali ... ale min. rok to bolo naopak a mna to veeelmi mrzelo (aj ked deti tie peniaze nerataju 😉 ) ... proste sme mali min. rok velmi ťažký a nemala som čas a peniaze vela kupovať ... asi by sme si mali stanoviť aj nejaku približnu sumu ... ale je to ťažke, my mame 2 deti - švagrovci len jedno ...

naši nakupili deckam oblečko aj hračky ... ale svokrovci nam dali pre nas aj deti peniaze (čo mne celkom vyhovuje, kupim im čo ja uznám za vhodne ... lenže z pohladu detí je to blbé, ked veria na Ježiška 😕 ) Ale nemožem povedať, že by sa na nich vykašľali ... aj ked to nebola horibilná suma ... chapem to, su už dôchodcovia, chorí ☹

Našim deckam keby niekto tak blízki ako starkí NIČ nedali, tak sa tam asi viac neukážem ... 😖 😖 😖 a to myslím uplne vážne!

sassi
25. pro 2008

no a čo sa týka prababky, moja starká už nežje 😢 😢 😢 a ked žila, tak davala len drobnosť, my sme mali super vzťah, ja som ani nič nečakala, a my sme jej vždy drobnosť priniesli 😉 Ona nam zasa davala ine veci, ako nejaké priamo darčeky ... napiekla fantasticke kolačiky a tak ... velmi mi chýba, je to 2 roky, čo nam odišla 😢

2. moja starká moje deti ani nevidela, mala vyše 80 rokov a moc sme sa nestýkali

mužova babi ešte žije a dala deťom nejaké koruny, nie vela, ale aj tak... mna to až mrzí, ked im dava, ved je to vyše 80-ročná babka, čo ma maly dochodok a potrebuje tiež aj na lieky a tak ... ale je milé, že na nich nezbudla 🙂
My sme jej nejaký osobny darček tento rok nedali, kupili sme svokrovcom niečo do domacnaoti a ona tam tiež býva ... ale inak jej zvyknem priniesť nejaku kozmetiku, alebo tak...

maca793
25. pro 2008

dvojčatá doposiaľ od svojho bio otca nič nedostali a ani nedostanú, poznám ho ani im nevolal. ale ako viem svojmu synovi zabezpečil nádherné vianoce plné hračiek a prekvapení

sassi
25. pro 2008

to je krute, ked sa niekto za skrachovany vzťah pomstí na vlastných deťoch!

ingra73
25. pro 2008

maca793: hej, to poznam, aj bio otec mojich dcer im ani nezavola, ani na narodeniny a stale -aj ked ho poznam, no stale ma to zaboli...dievcata su uz zvyknute a ani necakaju... ☹

najjulinka
25. pro 2008

čo riešite... Otec sa starať má, matka tiež... a od ostatných ani nič nečakajte a poteší potom aj chrastítko aj dudlík... 😉 😝
Porovnávať, že kto kolko dal dieťaťu a kto kolko pomáha je dosť čudné... 😨 Hlavne ak niekto očakáva, že babka bude pomáhať a obdaruvávať a neveim čo všetko... Sú to zbytočné sklamania... 😉

sassi
25. pro 2008

najjulinka, kočky to asi tak mysleli, že keby nedali ani jednemu vnučaťu ... tak ano beriem, nemaju na to, nekupovali a hotovo .... lenže ak jednému vnučaťu daju a inemu nie ... neviem, asi by som to tiež brala osobne 😒 akože napr. ... čo može babatko za to, že svokra ma s nevestou problem?

ja taketo našťastie riešiť nemusím 🙂 a suhlasím, hlavne rodičia s amaju starať, ked si dieťa splodili, lenže ak niečo daju starkí, je to velká pomoc 😉 a tie vyjadrenie vzťahu, lebo ono vobec asi nejde o to, kolko to stálo, ale že na to dieťa niekto myslel 😉

lienocka235
25. pro 2008

najjulinka.. ja by som bola rada keby moja svokra aspon malej odzdravila ked ju stretne .... nikdy jej nic nekupila ani ju nemala na rukach..
tu nehovorim o drahych daroch.. deti sa potesia aj blbosti za 20 50 SK.. ale
bohuzila su tu medzi nami aj taki stari rodicia, ktori na svoje vnucata kaslu.. to je podla teba normalne? ono pri babetku kaslat na to.. ale take 5.5 rocne dieta uz chape... take veci.. a pyta sa..
a to nie je len o darcekoch.. ale i o case co stari rodicia venuju svojim vnucatam..
neviem ako to mate vy ale inak by si hovorila.. keby si bola na mieste niektorej z nas.. ono tu nejde o nejaku hracku.. tu jej kupim.. a donedavna som to robila a davala jej to pod stromcek ako od babky Ludmilky.. ale teraz je to uz nemozne.. uz to chape.. ide o ten pocit ze im ich jedine vnuca nestoji ani za to aby mu kupili lizanku.. mozno vysili obrazok.. alebo aspon poslali pohladnicu.. to nie je o peniazoch.. ale o laske.. a ta sa zaplatit ani vnutit neda..

najjulinka
25. pro 2008

sassi novorodenec to nevníma a potom sa to kamufluje všelijako...
Naša stará mama stále ked hovorila o bratrancovi, tak povedala "Náš Jurko" a my sme boli len po mnee, žiedne "náš", ale nevadilo mi to... Nemala som pocit, že nas nelubi a nevšímlaa som si to nikdy.. .možno až v dospelosti ma trklo, že to tak bolo... Ale ja to plne chápem... Bol prvorodený. Kedže teta pracovala, tak sa o neho starali oni strasne vela a fakt bol taký viac ich ako my... A nemám im to za zlé... Som vďačná za to čo som dostala od nich (čas a aj materiálne)... Vsak nikdy na mna neboli zlí a ani skúpy... A nikdy sa u nás v rodine nepreferovalo ohováranie druhých pred detmi... 😉 Malé deti plno veci nevnimaju, kým ich na to nejaký dospelák iný neupozorní 😉 Však ku každemu vnučaťu ma starý rodič iný vzťah.. .Stále je nejaké prvé, alebo je nejaké, ktorému sa vzhladom na okolnosti starý rodič viac venoval... Z druhej strany babka má zas asi za naj vnúča moju sestru... Bola proste prvorodená vnučka... 😉 A tiež nemám pocit krivdy ani ničoho... 😉 Vsak je to uplne normalne... Ja som zas mala asi najlepšie postavenie mala u mojho ocka 😉 A tiež nejde u uprednostnenie ani nič také... Proste každý je iná povaha a stále sa v rodine najdu nejaké dvojice trojice alebo väčšie skupinky čo si sadnú lepšie a iné horšie... 😉
Nemože sa porovnávať... Potom je človek stále sklamaný 😉 To proste nič dobré neprináša...
Moj manžel tiež hned po svadbe otvoril obálku od svojej mamy a bol sklamaný, že dala "len" tolko že kolko dala moja strana a kolko ich strana... A ja som mu vysvetlila, že to nie je o tom... že nech neporovnáva... ja som sa osobne tešila všetkému čo sme dostali, lebo som tolko neočakávala... ja som bola strašne milo prekvapená... a on bol sklamaný, že jeho maam dala málo... lebo porovnával... 😉

najjulinka
25. pro 2008

lienocka jasne, že nie je normalne kaslat na vnuca a ani mu neodzdravit...
ale téma bola založená, že nejaké bábo dostalo "len" chrastitko a cumlik... 😉

sassi
25. pro 2008

aj našin maju k dcerke bližší vzťah ako k synovi, ale rozdiely nerobia! Proste je to tým, že ju opatrovali, ked som ja šla skor do práce, a doteraz to tak ostalo, že maju velmi dobrý vzťah 🙂

a svokrovci myslím tiež nie ... maju 5 vnučat ... teda ja neviem, nekontrolovala som, čo dali ostatným vnučatam, mne je to vlastne jedno ...
akože take počítanie, ako ty popisuješ, že kolko dali nam a kolko iným ... to je trapas, to by som nerobila ...
ale ine je niekomu daju, a nieko mu NIČ ... keby aspon niečo na takpovediac zalepenie očí...

ja ani nemám rada, taketo "vianočne" obdarovanie "z povinnosti" ... ale deti an to proste čakaju...
ty maš ešte moc male deti, ale ked budu aspon v školke, uvidíš to ... a možno pochopíš o čom tu je vlastne reč .... 😉

najjulinka
25. pro 2008

deti čakajú.. .jasné... vsak aj ja som si ako malá všetko porovnávala a hlavne s bráškom... ale čo tie deti vidia čo je od koho pod tým stromo 😉 A už rodič to vyrovná, aby bolo OK...
Ja mám obe deti z domova... Ver mi, že je to rozdiel 😉 Ale neriešim... Však sme tu my rodičia aby to všetko bolo tak ako má 😉

sassi
26. pro 2008

jasne
no ja by som napr v žiadnom prípade nezakrývala starku neschopnu kupiť nejakú drobnosť ... a nedavala darček akože od nej 😒
v každej rodine su ine zvyky ohladne darčekov ... naši mne vždy darčeky kupovali - zvlašť otec a zvlášť mama, takže som mala vždy relativne vela darčekov (som jedináčik), ale nie všetko čo som chcela ... a to až do dospelosti
manžel je z 3 detí a oni tam nemali taky zvyk si pod stomček dávať vela... aj na narodky len bombonieru a šampus
.... no tak sme sa tak prisposobili ... našim kupujeme viac, väčšinou osobne darčeky. Manželovim rodičom kupujeme niečo do bytu (poskladame sa všetci) ... teda jednu väčšiu vec a inak nič.

Keby sa to stalo v našej rodine, asi by som si o tom otvorene pohovorila už vopred, a "dohodla" sa s dotyčným, že si teda nabeudeme kupovať navzajom a hotovo ... a vyhla by som sa tak trapnym situáciám a sklamaniu 😉

Inak ja si osobne myslím, že je to vec slušnosti, negratulovať len s holou rukou ... ja by som sa cítila trapne.

e.vacka
26. pro 2008

no túto tému registrujem odkedy vznikla a vždy som sa len zamyslela, že nás sa to netýka!!!! A dnes je 26.12. a nás drobček nedostal tiež nič od svokrovcov. Ako nechápem to!!!! Lebo by jej dali aj posledné a miluju ju. Ale darček žiadny. Mne kupili aj svojmu synovi a Barborke niiiiiič. Som v šoku..... To čo je???

vinka
26. pro 2008

E.vacka ja by som povedala u nás,že realita.že mi dospelý nič nedostávame chápem.Ale svokor ani detom nič nekúpi.Noo on ich ani pomaly nepozná kedže sa o ne nezaujíma. ☹

e.vacka
26. pro 2008

to je v keli.... teraz som volala mužovi, či niečo kupili malej, či to náhodou nezabudol doma a aj on zostal zaskočený mojou otázkou... nič nič nič ale muž sa z toho vyklučkoval a povedal, že kázali kupiť dnes jemu nieco... Ako chápem to, že svokrovci sú chorí a nevládzu behat po obchodoch, ale to sa dá riešit aj inak, nie?

sassi
26. pro 2008

e.vacka asi si ešte nezvykli na myšlienku, že ju mate.... alebo si myslia, že ešte nič take nepotrebuje .... a nejake darčeky ešte nevníma
take babo potrebuje hlavne lásku a ak ju maju radi ... tak nerieš že nedostala darček

ja by som niekedy miesto darov veru ocenila, keby svokrovci prišli ... ale je to nemožné, vzhladom na svokrov zdrav. stav ☹

e.vacka
26. pro 2008

sassi: ved ja chápem, že darčeky sú absolutne nedôležité. My teraz ležíme v nemocnici s malou a jediný darček, ktorý by ma potešil je aby bola BArborka zdravá. Len nechápem, ale asi veľa veci ešte nebudem chápat... Kašlem na darček TU IDE O PRINCIP...

petka_s
26. pro 2008

ahojte,
tak moj svokor je velmi stedry dost nam pomahal po fin.stranke,
z mojej strany,sme dostali od mojej prastarkej-cize mala bude mat pra-pra-starku a dala az 10 tis,
mamina mi vela kupovala na malicku a s priatelom sme pokupili dost drahe veci..
takze ja som spokojna,u nas je to super...co ma trosku mrzi tak moja svokra
(svokor a svokra su rozvedení a kazdy ma svoju rodinu)
tak ta svokra je super zena,mam ju neskutocne rada,
ale co ma trosku trapi je,ze ked nam teraz nieco kupi aj pre malu aj do domacnosti tak uz vsetko mame 😅 ,
ze sa neopyta radsej co potrebujeme alebo co by mala...
moja mamina uz dlho kupuje aby sme mali vsetko,
a teta sa spametala teraz...
dufam ze si to neprecita 😅
no takze tak...

petka_s
26. pro 2008

takze to,ako pisete ze svokrovci nic,
tak to teda nechapem vobec,
vsetci v rodine sa tesia,
a teraz na vianoce este tu mala nieje,auz dostala dolko darcekov 😀
tak treba dat precitat tym dotycnym tuto diskusiu nech sa spametaju 😀 😀 😀

mata25
26. pro 2008

cele som to tu precitala a teda nezavidim vam niektorym. mna velmi mrzelo, ze moji svokrovci s ktorymi mame super vztah odmietali myslienku, ze budeme mat adoptovane dietatko, ale vdakabohu zmenili nazor ked malicky prisiel k nam a teraz ho zboznuju, dokonca nam tieto vianoce dali dost darcekov a penazi co som ani nechcela, lebo tiez nemaju nazvys kedze svokra je uz na dochodku. moji rodicia ti ho tiez nenormalne lubia a rozmaznavaju, dali by mu aj posledne, je to ich prvy vnuk. niekedy ked citam ake ludia maju problemy s rodicmi, ci svokrovcami tak dakujem bohu za nasich rodicov, lebo su uplne skvely, aj surodenci su fajn a dobre si vychadzame. asi budeme predsa len bezproblemova rodinka.
tak vam vsetkym zelam pevne nervy a aby ste to nejak vydrzali s tymi nepodarenymi clenmi rodiny.

kocurik16
27. pro 2008

bianca ten darček sa nedá zaplatiť.Ja mám tiež zlé skúsenosti moja svokra staršiemu kupovala dary,obletovala ho ale to iba preto lebo ľahko sa dal manipulovať.štvala ho proti nám aby nás neposlúchal atd. to by bolo na román,a toho mladšieho si ani nevšimla,bila ho kde mohla všetko čo dodo urobil hodila na mareka dalo by sa povedať že to viedlo až k týraniu.

tak si myslím,že tie dary čo mu dávala nestáli zato akurát problém je v tom,že dodo si dodnes myslí,že on pánom bohom a muro iba niktoš ☹