Od prarodičů nic nedostala.Je to normální?

janicka.ziv
23. pro 2007

Ahoj holky, zajímal by mě váš názor na danou věc...
Nedávno se nám narodilo první miminko. Po návratu z porodnice nás byli doma navštívit manželovi rodiče (kteří u nás v novém bytě mj. nebyli od doby, co jsme se sem nastěhovali - cca 3 roky). A malé donesli dárek - 1 dudlík a 1 chrastítko... Prostě dárek v hodnotě cca 60Kč.

Chci se zeptat, co si o tom myslíte a zda vám to připadá normální 😕 Od našich dostala peníze, od babičky taky, od všech známých a příbuzných oblečky, hračky apod. A v podstatě od těch téměř nebližších dudlík.
Nechci, aby to vyznělo nějak materiálně, to v žádném případě. Nejsem žádný materialista a nečekám, že jí příbuzný budou cpát tisícovky. Ale přeci jen...dát jí jen dudlík a chrastítko mi přijde dost divný.

Nevím, třeba na to mám blbý názor a jsem moc náročná. Tak by mě zajímalo, jak to probíhalo u vás doma????

Ještě jsem chtěla dodat, že je to jejich druhé vnouče. To první asi mají zjevně raději. Pořád mu něco dávají, měsíčně několik set na spoření apod.

uhlikova09
25. pro 2007

jA MAM TIEž SVOKRIčKU KTORA SA VOBEC O SVOJE VNUCATKO NEZAUJIMA 🙄

maca793
25. pro 2007

aspoň v tomto nie som sama ☹
dvojičky majú najradšej moju mamu ako mamu exmanžela. ja sa vôbec nedivím. Karolínka zas má len jednu starkú tá druhá o nej ani len netusí. 😨

lucija
25. pro 2007

Ahoj holky, našeho prcka tchyně taky ani neviděla, natož aby mu ještě něco dala. Manža ji psal sms z porodnice a ani neodepsala. Mě osobně to vůbec nevadí, ale je mi to líto kvůli přítelovi. I když tomu je to asi taky jedno. Ona nemá ráda mě, protože přítelova bejvalka jim nalhala, že mlatím jejich syna no a oni tomu všichni samozřejmě uvěřili. jeho si berou co 14dní na víkend, jezdí s ním na dovolené tak aspoň on se má dobře. Upřímě, já o tohle vážně nestojím a ani bych ho s nima samotněho asi nenechala. Jen nevím co mu řeknu až bude větší a bude se schánět po babičce. Moje maminka už bohužel nežije ☹ . Ta by byla skvělá babička! Strašně se na vnoučátka těšila 😢 .

kristi
25. pro 2007

Mia dostala dvoje puncochacky,ale neodpustila si rict, jak ono je to sakra dneska drahy....

apricots
25. pro 2007

Tak divné....no mě osobně to divné připadá...mi dostali spousty dárků a spousty peněz, sem z toho nemohla popadnout dech, to sem ani nečekala...ale myslím že od přímého dědečka a babičky je normál dostat nejakou tu nadílku, prostě je to vyjádření přivítání človíčka, takže tvoje pocity chápu - bylo by mi líto, že jim jakoby zato nestojí...ale možná jsou prostě jen šetrní a na dárečky je neužije...nevím - ale sem zvyklá na něco uplně jinýho, no...neříkám že to musí bejt dary nebo tak, stačí něco, na čem je vidět, že je to s láskou a od srdíčka, klidně i drobnost - no, já nevim, nechci taky aby to vyznělo, že sem nějak materiální, ale mě baví dávat dětem dárečky...

sofik
25. pro 2007

Tak to vam holky nezavidim. Ja si to ani neviem predstavit, moja mala dostava darceky pocas celeho roka od babiciek a nemusia to byt len sviatky.

zuzu13
25. pro 2007

Viem, že je to smutné /hlavne pre rodičov/, že ich detičky nič nedostali, ale sú ešte malinké a celé Vianoce vnímajú inak ako my ...dospelí...potešia sa aj maličkosti...cumlíku...hlavné je že sú zdraví a majú rodičov...starých rodičov... 😉

kouzlo
25. pro 2007

Ahoj holky tak mě to tedy zvláštní přijde a to obzvlášť, když jedno vnouče zahrnují dary a druhé jen, aby se neřeklo. Já na tohle taky nejsem zvyklá. Vždy, když se narodí v naší rodině potomek pozvou se všichni na kukandu a přinesou spousty dárků. Třeba né peníze jak u některých, ale určítě pořádný potřebný dárek. Já taky obdarovávám novorozence a nejsem prarodič. Tak se mi dost příčí názor co tu někdo psal, že od toho má dítko rodiče!!! Pokud se jdu podívat na novorozeňátko a přivítat ho, je nanejvíc slušné přínést mu dárek. Prostě u nás je to tak normální. Přirozeně jim dárky co přinesli oplatím pořádným pohoštěním. S dudlíkem bych něšla ani ke kamarádce natož k vnoučeti.
My zatím miminko očekáváme, ale už teď mu prarodiče z obou stran nakoupili spousty věcí.
Je pravda, že záleží na lidech, ale jednomu dávat a druhému ne je smutné. Ale Jani třeba se to změní.

smoulinda
25. pro 2007

Ahojky. Hm, tak Katrinka od mojí mamky taky nedostává veledary, prostě na to nemá. A co má být??? Pohlídá kdykoliv si zamanu, miluje ji k zbláznění, hraje si s ní a to mi BOHATĚ stačí 😵 😵 😵
Ale s dudlíkem a chrastítkem, to fakt ještě nepřišla 😕 😅 😝

kouzlo
25. pro 2007

smoulinda, ale aspoň máš jistotu, že malou miluje. Ale asi by ti bylo líto, kdybys věděla, že druhému vnoučeti dává dary a tvojí malé přinese dudlíka a chrastítko. Když vím, že ten člověk na to nemá, aby koupil nějaký větší dárek je to samo něco jiného a jsem ráda za to co daruje, ale takhle mi to přijde dost smutný a mě by to určitě mrzelo. 😢

natalien
25. pro 2007

Tak to Nell se má u babiček velice dobře, obě ji milují a zahrnují dárky, ale takovými, které jsou potřeba 🙂
Jinak je to tchýňky druhé vnouče a rozdíly nedělá, nebo mi to tak alespoň nepřipadne 😉
A co se týče dárků pro čerstvě narozený mimi kamarádek, tak mě to příjde automatický je přivítat nějakým hezkým dárečkem, teda aspoň já to tak brala, ale co se Nell narodila, tak od kamarádek, které mají mimi a dostali od nás, tak se k ničemu neměly 🙄 krom mojí svědkyně 🙂
A jak říká manžel: "Čím míň budeš očekávat, tím víc dostaneš..."

bihan
25. pro 2007

Mne to normálne tiež nepripadá.
Je pravda, že dieťatko sme chceli najmä kôli nám dvom a od nikoho sme žiadne dary nežiadali, ale starí rodičia teda darčekmi nešetrili. Pre mojich rodičov je to prvé vnúča a nielenže sme dostali darčeky pri narodení, tak mamča malej stále niečo posiela. Pre svokrovcov je to štvrté vnúča, ale nič to nemení na fakte, že dostala darčeky ešte pred narodením a peniaze po narodení (na Vianoce zatiaľ nič, ale je možné, že je to ešte na pošte, keďže bývame ďaleko 😀).
A to nehovorím o oblečení, hračkách a iných blbostičkách, ktoré sme dostali od kamarátov a ostatnej rodiny. Dokonca čo nás prekvapilo najviac, že sme dostali celkom slušnú sumu od mami manželovho švagra ( zložité, čo? 😅), ktorá sama má 12! vnúčat a viem, že peniažkov nemajú nazvyš. 😉

smoulinda
25. pro 2007

Kouzlo to máš pravdu. To by mi fakt líto bylo ☹ Ale taky to tak u nás funguje. Přítelova babička je toho důkazem. Jemu a jeho ségře nikdy nic nekoupila, už v dětství řekla jejich mamce, že ty děti jí prostě nepřirostly k srdci a že to musí pochopit 😲 😠 😠 😠 A samozřejmě vnoučatům z druhé strany snese první poslední 😠 A o naši malou se vůbec nestará, nepochová, nepromluví na ní, je jí ukradená...Jen o ní sem tam řekne jedinou věc a to:"Chůdě malý" 😠 😠 😠 Ať skočí do zdi 😀 Nám taky k srdci nepřirostla 😀

kouzlo
25. pro 2007

smoulinda tak to je hodně smutný 😢 A asi to muse být ještě horší pro přítelovu maminku, když jí někdo z rodiny řekně, že mu jeho děti nepřirostli k srdci. To je tedy něco. Já bych to asi nekousla. To ať tedy skočí do zdi!!! 😀

karotky
26. pro 2007

Smoulindu.............ale buď vděčná za upřímnost. 😉 Áda je jediné(zatím)vymodlené vnouče mých rodičů a nechovají se k němu tak,jak bych si představovala.Je fakt,že mu jednou za čas něco koupí,ale rádi ho moc nemají.
Už jsem si kvůli tomu založila jednu diskusi,protože mi to pořád šrotovalo v hlavě,ale teď už mě to tolik nebere. 😉
Takže jim asi Áda taky nepřirostl k srdci,ale do očí mi to neřeknou. 😖

susik77
26. pro 2007

je to smutne...moja mama aj svokra sa vnucata nevedeli dockat, tak stale jej nieco kupuju, aj ked si to moc nemozu dovolit...

jojojo
26. pro 2007

Ahoj holky, zběžně jsem si pročetla vaše příspěvky a je mě z nic smutno na duši...........to je strašný, že někdo dokáže dělat takový rozdíly, že? 😔

lienocka235
26. pro 2007

Moja nedostala od svokry na Voanoce nic.. ani za pohlad jej nestala.. nevidela ju uz 8 mesiacov.. byvame v tom istom meste dokonca oni byvaju kusok od mojich rodicov kde chodime casto.. ked vidi ze ideme tak sa ide schovat svokra aj svokor...

proste su to hnusni sebecky ludia... a ja verim ze bozie mlyny melu pomaly ale isto... a proste sa snimi uz nezaoberam... nepotrebujeme drahe dary... ale lasku...

moja mala jej ani nehovori babka ale krsnym menom ked nahodou na nich pride rec..
ale Ninka ma okolo seba vela ludi co ju zboznuju.. lebo je to take lubive deculo.. tak jej to tak nepride...
vsetko sa cloveku vrati... ako zasial tak bude zat a dufam ze potom nepridu svokrovci vyplakavat do Posty pre teba aky su oni osamely a ich jednia vnucka nema o nich zaujem.. 😀

jojojo
26. pro 2007

lienocko, já to tvrdím taky, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě, to je přesně můj názor.......................jak ty lidi dokážou vydržet sami se sebou to nechápu.
Ale přesně - děcka potřebují lásku a ne nějaký dary, potřebují cítit tu lásku, štěstí a pohodičku...........prostě, že je má někdo rád..........mě úplně stačí, když se na malou podívám a ta se usměje.........to je prostě něco tak nádrernýho, vidět ty očička radostný...........malinkatý

jojojo
26. pro 2007

Není to o darech, kdo dostal jaký dárky atd. je to o lidech, jací jsou a jak mají ty děcka rády. Když někdo nemá peněž nazbyt, tak dá malinkatej dárek - no a co? Vždyť o tom to není........ale myslím, že to všechny víte. Holky chápu, že to přijde člověkovi líto, to je jasná věc. Je z toho tak smutně, že...........................

nika251
26. pro 2007

He- a moji stari rodicia- nie rodicia- tak ti poslali mojmu synovi ponozky - 2 pary- ale neviem kde dokazali zohnat tak hrozne silonove ponozky a takeho maca- klucenku- ktory je uz viditelne osuchany 😠 😠 😠 . A ak mi tu dakto napise ze dochodcovia nemaju peniaze- tak to je blbost- proste si setria peniaze kym im pridu vnuci z USA a tam laduju 10 tisice. A ak ma dakto obvini z materialnosti- aj to je blbost. Radsej nech neposielaju nic ako ked sa maju tvarit ze mu cosi dali a je to s prepacenim smejd - snazia sa na nom usetrit, maju ,,ciste ,, svedomie ze mu daco dali, pred otcom hraju formu a mna ide porazit. Nic som necakala , nemrzelo by ma to, ale takto ma to stve. Moj syn nie je odkazany na somariny. Mali mu radsej kupit nejaky novy, pekny dudlik za 100Sk- ten by som aspon pouzila ale toto? 😠 😠
Takze ak ste dostali nove, pouzitelne vecicky - budte radi- aspon ich neodlozite na spodok suflika.

zuzkafuny
26. pro 2007

Ja neočakávam žiadne dary...pre mňa je najdôležitejšie, aby moje deti mali starých rodičov, ktorí ich majú radi, pohladia ich... A dakedy boli Vianoce a narodeniny nie o darčekoch... ale časy sa menia... 🙂

danielahamar
26. pro 2007

Ahoj, ja som zase mala problém so svokrovcami, že si svojho prvorodeného vnuka nezobrali na ruky ani 3mesiace po jeho narodení, a to je už čo povedať. Takže mňa osobne by ani neprekvapilo, keby ani nič nedostane. Všeliakí ľudia sú, čo už ☹

romcatko
27. pro 2007

Když tak čtu vaše příběhy, tak myslím, že bohužel mnohé věci jsou podobné. My sice mimi teprve čekáme, ale s tchánovcema mám tak špatné vztahy (tchán naprostý nezájem a tchyně volá jen když něco potřebuje). Také mají první vnouče od druhého syna (no, jestli je jeho, když ta jeho stíhala v té době spát se třema a mě se divila a měla za blbou, že jsem manželovi věrná), kterému dávají všechno, protože oni jsou "chudáci". Nic jsme od nich nedostali ani na narozeniny ani na Vánoce. A jsem vlastně skoro ráda. A že čekáme jim říct ani nechci. Naopak doufám, že se v létě dočkáme zdravého miminka a pošleme jim jen pozrav od vnoučátka...
Jsem skoro ráda, že on nich ani nic nečekám... a pak nejsem zklamaná. jen je mi líto manžela. Jeho jsou to přece jen rodiče....

saarinka
27. pro 2007

Holky, ani já to nemám se skoro tchyní lehké. Po celou dobu, co s přítelem žijeme, my má za zlé, že jsem jí odvedla jejího miláčka milovaného z domova, téměř se mnou nekomunikuje, nikdy mě k nim nepozvala, prostě mě ignoruje a přítele tiše a skrytě navádí, aby se vrátil, takovými těmi navádivími řečmi "víš, jak je nám teď tady strašně smutno?". K tomu je navíc příšerně utrácivá a od přítele si neustále půjčuje peníze, které ale pak už nevrací. Mě je jí svým způsobem líto, sama má příšerného manžela a můj přítel jí tak byl dlouho něčím jako "náhradním partnerem". No a teď, když je pryč, je už úplně sama a hroutí se jí svět. Jak říkám, je mi jí líto, ale zase každý svého štěstí strůjcem...Holky, z protivných tchyní a tchánů si nic nedělejte, můžeme je tak maximálně litovat, jsou to leckdy osamocení, životem zklamaní lidé! Starejme se o to svoje štěstíčko a nenechme si ho nikým pokazit!

janicka.ziv
autor
30. pro 2007

Koukám holky, že jste na tom některé podobně co? 😒

Chtěla jsem jen napsat, jak to u nás dopadlo o vánocích. Tak dostali jsme obálu s 1000Kč - prý pro malou. Tak jsem byla ráda.
No ale pro změnu nedali nic nám - mně ani svému synovi. Ale to neřeším, jsem si na to už zvykla. Synovi nedali nic, ani když měl třeba kulaté narozky. A když píšu nic, tak to opravdu znamená NIC. Mně to připadá dost divný, peníze nějaký mají...ted si třeba koupili nové auto.

rinuska
30. pro 2007

To sú teda scenáre, aspoň vidím aká som blbá. Mne svokra dá aj posledné, nasilu mi vnucuje peniaze aj keď ich nepotrebujem a mne na nej stále niečo vadí. Nemôžem si pomôcť. Asi preto , že je svokra. Hnevám sa na seba , že mám k nej stále nejaký odmietavý postoj. Samozrejme ho maskujem, ale stojí ma to psychické vypätie.

elise
31. pro 2007

môj malý nedostal od svokry nič ani vlani ked sa narodil ani tento rok na narodeniny ani na vianoce, svokra onho nemá záujem videla ho iba na svokrovom pohrebe (svokor mál novú ženu a rodinu so svokrou sa rozviedli) a to iba letmo a vyhýbala sa mi. ☹

kloky
31. pro 2007

ahoj žienky, tak k tomu sa môžem aj ja pridať ... mám už dve deti a od svokry nedostávajú nič k meninám ani narodeninám alebo pod stromček .... ale hlavne že o druhé vnúčence sa stará ... nuž ale nezávidím ved majú moju mamu a tá im toho nakúpi

danculik
4. led 2008

no caute chcem vam napisat...tieto vianoce...uf radsej by som mlcala ale....od mojich rodicov dostala sanky...kopu oblecenia...hraciek...a neviem coho vsetkeho...a od mojej svokry..oblecenie ktore je na 3rocne dieta...no neporazilo by vas????....viem ze nazory vas su vselijake....ze nejde o materialne veci a neviem co vsetko....ano beriem na vedomie...ale toto by vas nenastvalo??????moja dcerka bude mat 8 mesiacov a ona jej kupi na 3rocne dieta??????????....tak ako sorry.....len tolko som chcela dodat..... 😎