Od prarodičů nic nedostala.Je to normální?

janicka.ziv
23. pro 2007

Ahoj holky, zajímal by mě váš názor na danou věc...
Nedávno se nám narodilo první miminko. Po návratu z porodnice nás byli doma navštívit manželovi rodiče (kteří u nás v novém bytě mj. nebyli od doby, co jsme se sem nastěhovali - cca 3 roky). A malé donesli dárek - 1 dudlík a 1 chrastítko... Prostě dárek v hodnotě cca 60Kč.

Chci se zeptat, co si o tom myslíte a zda vám to připadá normální 😕 Od našich dostala peníze, od babičky taky, od všech známých a příbuzných oblečky, hračky apod. A v podstatě od těch téměř nebližších dudlík.
Nechci, aby to vyznělo nějak materiálně, to v žádném případě. Nejsem žádný materialista a nečekám, že jí příbuzný budou cpát tisícovky. Ale přeci jen...dát jí jen dudlík a chrastítko mi přijde dost divný.

Nevím, třeba na to mám blbý názor a jsem moc náročná. Tak by mě zajímalo, jak to probíhalo u vás doma????

Ještě jsem chtěla dodat, že je to jejich druhé vnouče. To první asi mají zjevně raději. Pořád mu něco dávají, měsíčně několik set na spoření apod.

kapulet
5. led 2008

ahoj,my máme jedny rodiče cca 200 km od nás, tak se zas tak často nevidíme; no, vidíme jen když přijedeme my. Malá dárečky dostává ode všech, ale přijet se jim jaksi nechce. čekáme druhou holčičku, termín mám týden po narozeninách naší barunky. Každý rok jsme ale s manželem zoufalí z toho, že nejezdí na její narozeniny. Když slavila 1.rok tak nepřijeli z důvodu, že tchýně měla výkend po sraz po 5 letech, na druhé jsme je dostali fintou, a teď nechtějí přijet, že až se narodí druhá. Nevím jak to budou chtít dělat příští rok, to budou barunce 4 a natálce 1 (podotýkám, že rozdíl mezi daty může být klidně 3 týdny). Mám hrozný strach aby se barunka necítila z jejich strany odstrčená, nejsou totiž na žádných fotografiích s jejím dortem (přijeli jednou a ještě po oslavě). Ale nedej Bože, aby jsme my třeba ze zdravotních důvodů nemohli přijet na jejich oslavu, to by byl oheň na střeše strašně dlouho. Vždycky říkají, že si z toho stejně nebude nic pamatovat, že z toho nic nemá, ale o letošních vánocích jsme byli s manželem svědci toho jak moc si pamatuje a jak dlouho jí trápí, když něčemu není schopná porozumět a nám nejde hned jí to vysvětlit. O to horší to pro mě je, když vím, že si jedou na otočku cca 6O km od nás k bratrovi pro kapra na vánoční stůl, že není problém,, odvézt sušený chleba pro králíky, ... a já nevím co ještě. Vím, že jsem jim nepadla zrovna nějak do oka, ale když se vidíme probýhá vše v klidu bez problémů. Ale Je to jejich první vnučka a za chvíli přibyde druhá. ... dnes mi vyletěl tlak z toho, že nepřijedou na narozeniny, ale co bych prý chtěla k narození miminka od nich. Chudák manžel, byl první na ráně a pěkně to zchytal, ☹ ale pochopil.

katka27
5. led 2008

dievcata, neda mi nenapisat, je hrozne ak stari rodicia nejavia zaujem o vnucata, moje najkrajsie spomienky z detstva su prave u starych rodicov, kde som bola takmer vzdy. Deti potrebuju ich lasku a nie ich peniaze a darceky.

nehnevajte sa, ale pripada mi trosku zvratene opisovat kolko vam svokrovci dali, resp. nedali a napr. vyrazy ako "nam nic nedali a sami si kupili auto". Sme predsa vo veku kedy by sme mali my konecne podporovat nasich rodicov a nie donekonecna oni nas. Alebo sa mylim? Predstavte si, ze vy cely zivot makate a potom sa niekto vyda/prizeni do vasej rodiny a bude vas kritizovat za to ze ste si nieco kupili a nedali to radsej im!

kapulet
5. led 2008

koukám co jsem večer napsala a musím upřesnit jednu věc. Malá dárečky dostává, ale nás spíš mrzí, že nejsou ochotni se ukázat ani v tak vyjímečný den jako jsou její narozky. během roku to ani nemluvím. a ještě jsou schopni nám vyčítat, že my nepřijedem. Přitom se snaažíme, stavit se na víkend jak to jde, aby barunka věděla, že má ještě babičku a dědu někde jinde. Manžel jezdí obchodně po celé republice, když jede směrem k nim, plánuje cestu ke konci týdne, aby jsme mohli jet s ním, vysadí nás na chalupě, jede dál na jednání a cestou zpátky trávíme víkend u nich. Ale upřímě, už mě to zmáhá. byla bych ráda, aby teké oni přijeli k nám. No, snad se to časem zlepší. 😅

ewa1984
5. led 2008

kapulet-tohle znám, manželovi rodiče k nám zavítají jednou za uherský rok a narozeniny (u dětí-u těch byli jen na těch prvních, manžela a moje - pošlou maximálně pohled) pro ně vůbec nejsou důvodem k návštěvě. Dárky, kapitola sama pro sebe - když přijedeme na návštěvu my k nim, dostane ten kdo má v tom týdnu narozky nebo svátek dárek (někdy je to balíček pomerančů 😝 , jindy třeba tisícovka 😀, to podle nálady). Jezdíme k nim pravidelně jednou za 3 týdny, takže ten kdo se netrefí do tohodle termínu, má smůlu a nic nedostane, jeho výročí se prostě "přejde". Ovšem nejlepší kapitola je rodina švagrový, obrovskej haus (restituce), každej z rodiny vlastní bourák atd., ale na dárek k prvním narozeninám pro naši dcerku jim musela dát tchýně, protože Olinka nevěděla, co by se naší malé líbilo (a to má dcery dvě), spíš se jí nechtělo financovat nás... ☹ No zase jsou 50 km daleko, tak je nevidíme tak často, takže si to tak neberu, ale manžu to občas mrzí ☹

petraluk
5. led 2008

Ahoj holky 😉 U nás je to trochu naopak. Přítelovo rodiče se chodí na malýho dívat minimálně 1x za 14 dní, na to si nemůžu stěžovat. Ale strašně mě naštvali, tedy děda, že malýmu k vánocům nekoupil vůbec nic ( od babi ano, oni dávaj dárky každej sám za sebe) a úpně mě vytočil,když jsem zjistila, že svý neteři a synovci něco dal.
Oba o tom s přítelem neustále přemýšlýme, že to není možný.
Víme, že přítelovo sestra je pro ně to nejlepší, ta dostane všechno nač si vzpomene. Kolikrát se přítel doví, že k vánocům dostane málo proto, že koupily ségře třeba počítač a pro něj jim už nezbyli peníze. Ale tohle prostě nechápem, vždyť je to jejich jediný vnouče.
Než se malý narodil tak jsme od nich dostali asi 5tis., 500kč k malýho svátku a to je všechno 😒
Moje mami, která nemá zrovna peněz na rozdávání, by malýmu koupila prví poslední a oni, který mají peněz celkem dost, mají hluboku do kapsy 😉
No nic, musela jsem se taky z toho vykecat, nic s tím neudělam, takže se s tím pokusim smířit. Už se těšim, jak se ségře taky narodí mimčo a oni ho zavalí dárkama a můj Lukášek se jednoho dne zeptá, proč on do nich nic nedostává ☹

aponchie
5. led 2008

petraluk:naprosto te chapu.moje mamina by se rozdala nasi male ale tchanovci nedaji skoro nic a nechodi za malou,svagrove a jeji dcerce porad neco a jen to nejlepsi od dovolene pres hracky a pres zajem denodenni kdy je tam tchyne ale co muzeme chtit ze kdyz tchyne uprednostnovala cely zivot svou dceru misto aby byla spravedliva holt nekdo nedospeje ani kdyz je uz sam dospely🙂)ona se tak msti ze nema rada me na dceri a vi ze me mrzi jeji nezajem tak nechodi nezajima se necha se jen zvat a stejne neprijde atd uz na to kaslu.manzel se s tim vnitrne nesrovnal jeste ted a to je starsi od sestry je to hnus velehnus podle me na vnoucata by mel byt clovek spravedlivi a radovat se z nich ikdyz si treba nerozumi s rodici. 🙂

petraluk
5. led 2008

Aponchie máme to zrovna tak, akorát tedy oni se na malýho chodí koukat a tchán měl radost hned jak se dozvěděl, že jsem těhotná, ale ty dárky mě docela mrzí. Kdyby byli spravedlivý a nedali nikomu nic tak je mi to fuk, ale takhle je mi to vůči malýmu dost líto. A hlavně až to začne chápat, tak nevim co mu na to povim. Tedy vím, ať se zeptá přímo jich, proč to tak je a jsem zvědavá co odpoví 😒

aponchie
5. led 2008

to je pravda,a jeste nesnasim kdyz ti nekdo rika co ti koupi a kde co maji a jak by to bylo super ale nic ti nekoupi ,tchyne porad rvala jak nam neco koupi ale vzdycky nakonec rekla ze je to blbe nebo malo bavlnene atd ale penizky by nedala abych si teda neco vybrala sama,u nas zasla jeji zloba tak daleko ze po narozeni ,male nas neznala odepsala nas totalne nezdravila chodili sme kolem sebe jak cizi lide vseci kvuli jeji zlobe ale to je jine tema.jinak po2letech sme se "smirili"teda nema nas rada porad ale je proste zvedava a asi chce malou videt ale jen tak jednou za mesic a to jeste m,usime dojit k nim a to ma 1km k nam i ke svagrove ale tam je denne dokonce jim zaplatila dovolenou v recku a jeli vsecky3.holt je to tezke ale ja myslim ze se jim to vsecko jednou hodne vrati

petraluk
5. led 2008

To se zase u nás říct nedá, že by nás neměli rádi, ale jejich holčička je prostě nejlepší, atak nezbývá nic pro ostatní.
Nějak moc nám ani nic neradí, občas řekne teda abychom to dělali jinak, ale nic nám nenutí. V tom je zase horší moje mami, ta nám kecá do všeho. Jak do výchovy, tak obecně starání o dítě. Taky se zbláznila do internetu a tak mi furt volá nějaký rady, které se někde dočetla 😒

aponchie
5. led 2008

moje mati se taky zblaznila a na netu hleda kazdou svou nemoc a diskutuje a rika mi o tom no hruza uz je jak Nahlovsky ma snad vsecko🙂tak to bud rada ze ji a vas maji radi co ja bych dala za to aby se treba misto veci radsi zajimala tchyne o malou ☹

petraluk
5. led 2008

To ti věřim,ale ono to s naší tchýní taky není nejzlatější. Mírně řečeno ráda se napije, takže pokud přijde k nám je to v pohodě, ale když jdeme my k nim, tak se často stane, že se mezi dveřma otočíme a jdeme zpátky domu. V podstatě je mi to jedno, ať si dělá co chce, ale vadí mi, že jsme se třeba domlouvali, že malýho pohlídá a my si něco zařídíme a pak to kvůli tomu nešlo. 😖
Nechci pomlouvat, každá rodina má svý pro a proti. 🙂

aponchie
5. led 2008

to neni pomlouvani 🙂 ja to resim v sekci tchyne.chlast je svinstvo!!!meni lidi jak penize.u nas kdyz potrebuju pohlidat dela drahoty ze nevi jestli neco nema nebude mit cas atak,mam desne zamindrakovanou a nedospelou svagrovou a ta zavodi o kazdou minutu prizne no des takze sem ji rekla ze ja s malinkatou holkou potrebuju mit jistotu a ona ze teda jo ale kolikrat mi rekla ano ale jen u ni a to me nevyhovovalo treba tak to padlo je desna 🙄 nechapu kde se v cloveku bere tolik zloby se mstit na vnucce

petraluk
5. led 2008

To s tebou souhlasím, vždyť ty malý krásný človíčkové jsou v tom nevině a zaslouží si správnou milovanou babičku 🙂

aponchie
5. led 2008

vis co je ironie ze i sestrenky se nesmeji stykat pac svagrova si to nepreje nebavi se semnou ani bratrem(manzelem)je to fakt des co se u nas deje naposledy v tescu ja a mala a potkala tchyni svagrusi a neter holcicky po sobe kukaji mavaji chteji ven si hrat ale NE pac ke svagrove nesmime ona k nam nechce takze pusobive ani u tchyne se nesmi setkavat pac nase je fuj a jejich je andilek nase dostava same humusy na jidlo a ja jsem prase co nechava nocnik v pokoji a ne v koupelne male a jsem proste desna me z toho jednou bud mrdne nebo se budu smat kazdopadne me sere ze tu malickatou uz v podstate ockuji proti nam a to je hnus vychovavaji si sobe rovne pac tchyne i svagrova jsou sami pro sebe nikoho nemaji s celou rodinou se nebavi 😒

petraluk
5. led 2008

Kde se ta zloba v lidech bere 😕

aponchie
5. led 2008

nevim ale vypada jak milius ze by jsi tchyni pet korun dala a svagrova je desne jednoduchy clovek ale sere me to pac holcicky jsou o rok od sebe a neznaji se nase mala porad chce za ni jit i v tom obchode rikala ze chce jit za babi ale co ji chces rict ?ze nesmi ze babicka jede ke svagrove a my tam nesmime a ze na ni nema cas?porad dokola ja se doprosovat nebudu o prizen neni to pod mou uroven ale znacne me to vysiluje porad dokola a uz ani nebavi

petraluk
5. led 2008

Já bych jí asi na tvym místě poslala do pr....
Mě nikdo špatnýho slova neřek, takže si nemam na co stěžovat, ale nma tvym místě bych asi dlouho nemlčela. Řekla bych jí hezuky všechno od plic, že by se mi i na ulici raději vyhejbala 😠

janicka.ziv
autor
10. dub 2008

Zakládala jsem toto téma,tak ho opět oživuji 😎 manžovy rodiče již neřeší, mají prostě jiný životní styl, který se liší od mého a tak je prostě tak beru. Tedka mě ale zase po delší době opět dostali....

Manžel mi do telefonu říká, že se u něj v práci stavovali jeho rodiče a že malé dovezli dárek-mikinu. No tak jsem se těšila, že malá bude mít něco pěkného na sebe. Když jsem to ale viděla, tak mi docela ztuhl úsměv na tváři.... Byla to mikina ze second handu, což na ní je velice zjevně vidět, vytahaná, širší než delší, žmolky, sepraná a na seprané cedulce je propiskou napsáno 40,- O tu cenu mi nejde vůbec; byla bych radší, kdyby malé donesli třeba ponožky za dvacku.

...nevím, jak vy,ale já bych se teda styděla někomu něco dát ze second handu, a to hlavně pokud je to na té věci dost zjevně viditelné.

janicka.ziv
autor
10. dub 2008

...myslela jsem tím ponožky za dvacku, ale hlavně nové

etuska
10. dub 2008

...Janicka-ja napr. kupujem kamoskam veci pre decka aj v sekaci-ale nie roztahane.Vacsinou take,ktore su takmer ako nove a padnu mi do oka.Samozrejme iba takým kamoskam o kt. viem,ze im to nevadi 😉

janicka.ziv
autor
10. dub 2008

Etuska tak pokud alespon vypadají jako nové, tak to je samozřejmě jiná 🙂 Já ale i tak upřednostnuji spíše nové věci a raději je koupím v akci, nemusí to být žádná světová značka a to většinou nevyjde tak draze.

etuska
10. dub 2008

...no ja napriklad som neznasala,ked svokra kupila malej nieco u Cinana 😠 -myslim veci,kt. sa nosia priamo na telo.Napr. vetrovky a pod mi nevadia,ale ich skodlive oblecenie proste nemusim. Radsej kupim malej veci v sekaci a poriadne to vyperiem.Myslim,ze tej chemie je v tom oblecku menej.
A aj som to potom nejak naznacila a tak uz jej radsej kupi bud kvalitne veci,alebo mi da peniazky,nech jej vyberiem nieco ja

vivien742
10. dub 2008

janicka, tak to je trochu kruté, ozaj by bolo vhodnejšie keby za tú cenu kúpili nejakú drobnú hračku. Pripadá mi to, ako keby ti chceli dokázať, ako málo im na vás záleží. Tak nabudúce, keď budú mať prísť, tak hoď tú mikinu na zmeták a umývaj s ňou dlážky. 😀

janicka.ziv
autor
10. dub 2008

Vivien 😀 😀 To bude trochu ale problém, protože oni k nám nechodí. za 3 roky u nás byli 1x 😅 což mi ale vůůůůbec neva 😝

vivien742
10. dub 2008

Prepáč janicka, neudržala som sa, musela som ti to napísať, lebo ma to nas....lo. Moji svokrovci vláčili, ešte keď nebolo vnúča na svete. Tešili sa neskutočne a myslím si, že je normálne, keď starí rodičia svoje vnúčatá rozmaznávajú. Keby nemali peniaze, chápem dôchodky sú u nás almužna, ale ty si písala, že si kúpili nové auto...Keď k vám nechodia, tak aspoň urob nejakú fotku, ako na tej mikine pes v búde leží (napadajú ma samé kraviny, ja viem) a dcérku tam len akože naaranžuj, ale tá mikina musí byť vidieť 😎 .

nensy
10. dub 2008

tak to teda nevím já ze sekáče taky nekupuju.né že bych odsuzovala ty lidi co tam nakupojou to né ale já si tam prostě nic nedokážu vybrat.prostě nesnesu věci co nosili jiní.nezlob se né že bych chtěla někoho urazit ale já bych to svému dítěti nedala.a nejsi jediná u nás je to ůplně stejné jako u tebe. 😒

etuska
10. dub 2008

...nensy-viem je to otazka vkusu.Mne osobne to vobec nevadi a prave tie najlepsie kusky v svojom satniku mam zo second handu-a aj kolegyne sa vypytuju odkial to mam 🙂
Je to aj o sikovnosti najst medzi 200 handrami jednu super vec 😉
Castokrat su to ozaj originalne veci,dokonca aj "solitery" 😀 a ked na taku vec nadabim som stastna ako blcha 😉 -je to moje hobby

nensy
10. dub 2008

tak to já tam taky někdy vlítnu ale prostě si nic neviberu ikyž celá moje rodina tam chodí nakupovat a nemůžou si to vynachválit.tak to tě obdivuju že tě to baví .moje segra se v tom přehrabování taky libuje 😀

karainnkaa
10. dub 2008

ahojte!Tak já zrovna řeším problém s mojí vlastní matkou. teda asi už jsem to dořešila.Před měsícem mi onemocněl syn Míša.Mám ještě malou Zuzku je ji 9měsíců.Volala jsem moji máti a prosila ji at přijede k nám,že musím k doktorce a potřebuji hlídat malou. Dostalo se mi odpovědi,že teda přijede,ale odpoledne.Tomi moc nepomohlo naštestí malý usnul a já se mohla vénovat Zuzance.Odpoledne nikdo nikde. tak znovu volám a prý at se nezlobím,ale venku začalo pršet!Matka bydlí 15 minut autobusem a je v dúchodě!Jinak ještě ona zvládala tři děti sama a taky by mohla něco chytit od malého,už je prý stará!Asi by mohla umřít neboco§Tak jsem jí to zaklapla a myslíte,že se ozvala od té doby?Ani neví co malěmu bylo a je nejspíš na mně naštvaná§Co si o tom myslíte,Přítel nechce abych ji kontaktovala a ani se mi nechce 😢

sylviiik
10. dub 2008

Tak abych vás uklidnila, že v tom nejste samy 😀 Moje tchýně nám po narození Luboška řekla, že nám chtěla dát něco "do kouta", ale že bude slavit 50 a my bychom jí taky "MUSELI" něco dávat, tak že nám nedá NIC a bude to vyrovnané 😲 😲 😲 Tak asi tak...

Jo a když mu byly asi tři měsíce, tak povídá: Lubošku, já Ti dám sebou domů řízky... 😀 😀 😀 a tím dary skončily... 😀 😀 😀 Obrázek si udělejte samy(-i, pokud tby to četl i nějaký muž...)