Od prarodičů nic nedostala.Je to normální?

janicka.ziv
23. pro 2007

Ahoj holky, zajímal by mě váš názor na danou věc...
Nedávno se nám narodilo první miminko. Po návratu z porodnice nás byli doma navštívit manželovi rodiče (kteří u nás v novém bytě mj. nebyli od doby, co jsme se sem nastěhovali - cca 3 roky). A malé donesli dárek - 1 dudlík a 1 chrastítko... Prostě dárek v hodnotě cca 60Kč.

Chci se zeptat, co si o tom myslíte a zda vám to připadá normální 😕 Od našich dostala peníze, od babičky taky, od všech známých a příbuzných oblečky, hračky apod. A v podstatě od těch téměř nebližších dudlík.
Nechci, aby to vyznělo nějak materiálně, to v žádném případě. Nejsem žádný materialista a nečekám, že jí příbuzný budou cpát tisícovky. Ale přeci jen...dát jí jen dudlík a chrastítko mi přijde dost divný.

Nevím, třeba na to mám blbý názor a jsem moc náročná. Tak by mě zajímalo, jak to probíhalo u vás doma????

Ještě jsem chtěla dodat, že je to jejich druhé vnouče. To první asi mají zjevně raději. Pořád mu něco dávají, měsíčně několik set na spoření apod.

sassi
27. pro 2008

sisstin, ved ked sladkosť, tak primeranu veku
malemu dieťatku nosím ovosné presnidávky, alebo niečo ine 😉

sisstin
27. pro 2008

sassi: no třeba..ale spousta lidí považuje za dobré nosit malejm dětem čokoládky a podobně..a pak je akorát trapný, že tě n utěj, at to proboha tomu chudákovi dítěti dáš a tak 😕 to je takový danajský dar 😅

janabanana
27. pro 2008

ja deti nemam ale kdyz sestra cekala malou a ja jela do cr na navstevu ikdyz jete pred porodem nedalo mi to abych ji neco nedovezla koupila jsem krasnou soupravicku a mala v ni sla z porodnice a ostatni maminky zavidely 😵 pul roku na to se mi narodila sestricka videla navstivila jsem ji kdyz ji byl tyden a tez bych si neodpustila neco nedovizt. navic dodnes i nas tata sestre vozi darecky pro malou i kdyz ma svyho mimiska nase babi ma osm vnoucat a jedno pravnouce a mimcum porad neco koupi a ja kdyz prijedu jednou za pul roku domu vzdycky mi cpe pet stovek.... tak jsem ji vynadala a kupuje mi cokoladu..... tim chci rict ze jsou lidi co by se pro ostatni rozdali a lidi kterym musis rict co se slusi. priteluv byvaly svagr jel navstivit svoji dceru a bydlel mesic u byvale tchyne za to by se slusel maly darecek jako podekovani.... nic... radsi jsme mu volali ze ma koupit aspon kytku kdyz mela tchynka narozeniny. Takze ikdyz vas to holky mrzi nekteri lidi to fakt nedelaj naschval jen nevedi no

sassi
27. pro 2008

sisstin, to aj ja mam nervy, ked sa ani neopýtaju a daju to priamo malemu do ruky a on si to už potom nenechá vziať
keby to aspon dali mne, že mu dam, ked ja uznam za vhodné 😒

janicka.ziv
autor
27. pro 2008

Náhodou sem nahlédnu a koukám jak mé téma znovu ožilo. Chci jen dodat k mému prvnímu zakládajícímů příspěvku to,že u nás sice manželovi rodiče nebyli na návštěvě tři roky,ale jinak se s nimi vídáme a vidali jsme se často. Vztahy taky celkem šly,tak proto mě hodně zarazilo,že miminku dali jen dudlik a chrastitko. To dodávám proto aby se někdo nedivil proč jsem od nich čekala více...

janicka.ziv
autor
27. pro 2008

A dle mého je totální blbost napsat,že od dávání dárků jsou rodiče(nebo něco podobného jak tu někdo psal). Když má vaše maminka,bratr,babička které milujete,třeba narozeniny nebo vánoce,tak jim řeknete "Nic vám nedám,od toho máte rodiče??" trošku divné ne?

mybambulky
27. pro 2008

tak to ja sa stazovat nemozem -- nam sa este nestalo zeby niekto prisiel pozriet malu s prazdnymi rukami hoc len vyzivku a det. piskoty jej babka donesie alebo aj teraz na mikulasa dostala pribinacikov a ovocie...sa mi to zda vhodnejsie ako cokolada ktoru sme zjedli akurat my s muzom (svokra jej dala coko mikulasa)
vsetko je relativne nam sa zda ze davaju dost im ze malo viem si predstavit ze ak by mali viac penazi tak by davali este viac takze co sa tyka starych rodicov a aj ostatnej rodiny tato tema sa nas netyka 😉

petrunka01
27. pro 2008

janicka.ziv-od dávání dárků možná nejsou jen rodiče...ale já si taky myslím,že to prosě není povinnost od prarodičů,aby něco dávali.Moji rodiče(i manželův táta) dávají,co mlžou,ale nevidím to jako samozřejmost.Naopak švtou mě rodiče,co říkají"hlavně,že se těšili a teď nic".Když to vyjde,je to fajn,ale oni si už svoje užili a třeba prostě chtějí mít klid..🙂

janulle22
27. pro 2008

jani asi narazuis na me...tys to vubec nepochopila...jde o to ze proste babicky nemuseji kupvat vnoucatum darky a ani ty jim nemuis nic kupovat...ty proste chces a nejde starym lidem rict ze rodice ti zemreli nic nedostanes...to co pises ty je blbost...ale ja nevim co tady cekaji...ze budou vseci rikat ano tve dite je hroznej chudacek ono nic nedostalo babicka je hnusna mrcha nema rada tve dite...?proboha dyt je to jak u blbejch...pokud dite nic nedostalo tak co uz...jako stejne s tim nic nenadelate...ale koneckoncu to je vase vec...tak ji priste taky nic nedavejte a je to fiftyfifty...a pokud ji chcete neco dat dejte ale pokud ona nechce stejne neda... 😀 😀

blau
28. pro 2008

Ale ona sa len pytala predsa ci sa Vam to zda normalne a chcela vidiet pohlad viacerych mamiciek. Myslim, ze diskusa dopadla pol na pol: niekomu sa zda normalne, ze od starych rodicov nic nedostanu a niekomu to pride divne, ze nic nedostane.
Samozrejme, ze s tym nic nenarobi, ked mala nic nedostala. Len si chcela precitat nazory nas ostatnych mamiciek 😉

petrunka01
28. pro 2008

blau-vždyť jo,já jen napsala svůj názor🙂...taky by mě to asi mrzelo-kvůli dítěti,ale asi bych to tolik neřešila

martina.d.
28. pro 2008

Baby, naše deti nedostali ešte doteraz pod stromček žiadny darček od svokrovcov a nikto sa pre to nezbláznil.Dokonca, ak si dobre pamätám, tak len raz dostala dcérka od nich na narodeniny plyšáka, inak nič, ani na ostatné nrodeniny, meniny,milkuláša.My im dáme, čo potrebujú a čo uznáme za vhodné, nečakám od svokrovcov žiadne darčeky.Však sa o ne horko ťažko zaujímajú, tak čo má človek od takých ľudí čakať. 😉 🙂

majdzy666
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mikalove
28. pro 2008

u nas je to tiež so starymi rodičmi všelijaké,najhoršie bude ked si to dieťa začne uvedomovať,že má oslavu a neprídu alebo si u nich pod stromčekom nič nenajde...budem ju asi učiť ,že ježiško nosí darčeky len domov 😅 ,nikto nečaká horybilné dary ale aspon nejakú prkotinu pre to dieťa,ved teraz sa dá kupiť všeličo aj za par korun a dieťa nevie čo kolko stojí,poteší sa aj somarinke,no ale čo už ☹

darina77
28. pro 2008

Podľa mna to nie je normálne a je to veľmi smutné, keď sa starý rodič takto zachová, samozrejme pokiaľ nie je sociálny prípad. Mne sa páčia také vzťahy v rodine, kde si navzájom pomáhajú. Veď aj tí starí rodičia budú raz potrebovať pomoc, možno nie materiálnu. Nepáčia sa mi tie chladné vzťahy typu veď to nie sú moje deti a potom o pár rokov vyplakáva, že aký je osamelý a každý naňho kašle. Ako sa do hory volá tak sa ozýva. A k tým vianociam každý normálny starý rodič chce vidieť rozžiarené detské očká.

lefika
28. pro 2008

darina, presne tak 🙂 obavam sa ale, ze prave ti stari rodicia, ktori teraz na vnucata kaslu, budu najviac vyplakavat, ze sa o nich nikto nepostara a nepride ich pozriet. uprimne, ja sa toho tiez bojim. sice som svokrovcov roky nevidela a ani oni nejavia zaujem, ale oni su taka povaha, ze v momente, ked budu potrebovat pomoc, zacnu brutalne citovo vydierat 😠

u nas dava darceky aj vzdialenejsia rodina: mamini surodenci a nase sesternice. aj ked je to len prkotina z vypredaja v tescu, kedze tam chodime az po vianociach, to vobec nevadi, ale je mile, ze si na malu spomenu

darina77
28. pro 2008

Lefika, a ešte budú čakať aby si sa o nich starala s láskou, nie? Nejde len o darček samotný, ale je v tom taký odkaz pozri myslel som na teba a chcel som ti urobiť radosť.

mikalove
28. pro 2008

ale mne osobne by bolo aj dosť trapne,keby viem,že ku mne prídu s darčekami a ja ich len poberiem a nič nedám,to robí moj svokor 😒

nikes
28. pro 2008

přesně jak píše Janulle22, já se nechci dotknout zakladatelky, ale já mám taky pocit, že jsi čekala, že tady budou všichni nadávat na tvoje tchánovce a odsoudí je. Holky, nikdo nás s nožem nenutí, abychom dávali dárečky. A vůbec, píšeš, že tě tvoji tchánovci 3 roky nenavštívili a není to už pro tebe hezký dárek, že se přišli podívat na svoje vnouče. Jiní se ani nepřijdou podívat nebo chodí až moc a pak se tu zakládá diskuse, jak je tchýně věčně otravuje s návštěvami. Ono je to o povaze. Někomu stačí opravdu málo a někdo nebude věčně nespokojený.

makelka
28. pro 2008

Tak jsem to tu jenom prolítla, ale dost dobře nechápu, proč zde řešíte něco takového? Vánoce přeci nejsou jenom o dárkách? Je to o rodině a o dětech a o tom, aby se všichni sešli a byla doma pohodička 😵 Nikde přeci není napsaný, že musí nutně každej donýst dárek, proč by prarodiče nutně museli vnoučatům kupovat dárky za "miliony", mě by i ten dudlík a chrastítko potěšil, vzpomněli si a hotovo. O tom to je. Navíc je spousta lidí, co dárky ani vybírat neumí, nebo nemají pocit, že veledary jsou na místě. I maličkost přeci potěší 😵 Proto mi to od zakladatelky příjde dost nesmyslné. A navíc pokud jsi čekala, že vám donesou nevím co, tak jsi jim to měla říct 🙄

mikalove
28. pro 2008

neviem kto vysvetlí deťom že "vánoce nejsou jenom o dárkach?" 😉

aponchie
28. pro 2008

presne tak...dospeli se na sebe muzou"vysrat"ale deti darecky potrebuji taky

nikes
28. pro 2008

tady se ale píše o miminku, které z toho ještě nemá rozum

aponchie
28. pro 2008

to bylo v zacatku a uz se probira celkove dite=prarodic

lienocka235
28. pro 2008

ked niekoho obdarujem.. davam najavo ze mi na nom zalezi a ze ho lubim...
darcek nemusi byt len velky a drahy.. ten isty ucel splni aj malickost.. vyberana s laskou.. alebo aj nehmotna vec.. vylet do zoo a pod.. je plno moznosti..
ale povedzme si na rovinu.. je nas tu viacero.. a ja som jednou z nich.. ktorych deti ich vlastni stari rodicia ignoruju.. a ja som citala raz jednu vetu ze ignoracia je najhorisa forma nepriatelstva.. a potvrdzujem ze je to pravda..
ano deti si zvyknu ze nic od starych rodicov nedostavaju.. ani to hmotne ani to nehmotne.. ale nech si potom aj stari rodicia zvykaju ze ked budu oni chciet cosi vracat.. ci uz hmotne alebo nehmotne.. tak nedostanu.. lebo kto co seje to si aj zozne..

aponchie
28. pro 2008

lienocka je to pravda..u nas je to tak,ze tchanovci malou ignoruji uz 11mesicu nonstop,kdyz se vidime delaji ze nevidi neznaji nemluvi proste totalni ignorace jakoby jsme neexistovali..a mala jakbysmet..je to ubohe,ale co nadelame..je to tak a musime z toho vychazet psycholozka nam rekla,ze male nesmime lhat a mame ji rict kdyby se ptala proc k nim nemuze ,ze jsou nemocni a nikoho videt nechcou pac dusevne nemocni jsou..je mnoho forem jak projevit zajem,ale kdyz schazi vsecky tak je to jaksi o nicem.."cizi"se chovaji lepe jak vlastni bohuzel..ale az budou stari a bude je to srat bude pozde..dospely clovek si to prebere ale dite ne 🙂

renka9
28. pro 2008

a ako je to u vas s darcekmi od inej osoby? nemyslim tym darcekmi na vianoce,lebo ani zakladatelka temy nepisala o darcekoch od jeziska...
napriklad ,ked som isla kamoske pozriet babo,dala som si na darceku zalezat,lebo ona je "panicka",hocico na seba neda, je na tom financne velmi dobre. Tak mi bolo blbe jej kupit nieco u čínana, tak som jej kupila peknu supravicku,kvalitnu, nie vsak znackovu, prihodila som nejake hracky. Ona mi na oplatku dala hryzadlo a supravu, taku istu som po mesiaci objavila u čínana za 120.-sk. Ked mam byt uprimna, tak ma to trocha zarazilo.

wien
28. pro 2008

mňa prekvapuje postoj mojich svokrovcov. pre vnúčatá prvé posledné, môžu im aj po hlavách skákať, drahé dary a kraviny im kupujú, aj keď sa stále tvária ako na to nemajú, ale k narodeninám mi ani rukou nepotrasú, lebo vraj to by bola nákladná záležitosť, keby mali každému gratulovať 😲 a to by stačilo fakt len ruku podať s ružou zo záhrady 😲 😲 😲 s darmi pre môjho syna sa ich snažím už od začiatku krotiť, lebo nechcem, aby to s ním dopadlo ako s ich dvomi staršími vnúčatami... ale je možné, že im tak len kompenzujú to, že obe vnúčence sú bohužiaľ z rozvedených rodín...
renka9, tak to je naozaj "dobrá" kamoška... 😲 ja som od kamošky tiež dostala pyžamko a objavila som ho u číňana tuším za 80 sk, ale bolo pekné, vcelku kvalitné a pridala k tomu šampanské a bonbonieru, tak to vyšlo zhruba toľko ako tie veci, čo som jej dala kedysi ja... a inej kamoške som dala len jedny dupky za pár korún a čistiace obrúsky a tú som teraz musela hoooodne brzdiť, lebo tá by mi stále len dačo kupovala... 😀 ale to je zrejme tým, že by už rada druhé, len jej mangel ešte nechce, tak sa realizovala takto 😉

renka9
28. pro 2008

wien, neviem cim to je. Nedavno som bola navstivit inu kamosku/Volala ma na navstevu/, ma babetko ktore som este nevidela, tak som si myslela,ze je vhodne nieco priniest malej/co na tom ze ona moju malu tiez este nevidela/, tak som jej take tričenko doniesla a pre druhu dceru plnu tasku sladkosti a tiez tricko. nebolo to drahe, sladkosti som tiez nekupovala, bolo tesne po mikulasovi a mali sme doma prebytok 😀 ,ale ona mojej malej nedala absolutne nic...nase sladkosti rychlo schovala...teda malej nukala stiplavu zuvacku,ale tu nelubi... 🙄

makelka
28. pro 2008

aponchie ale pokud jsi četla dobře příspěvek zakladatelky, tak psala, že dostali dudlík a nějaké chrastítko, tudíž dárek to byl, jestli má někdo pocit, že děti potřebují mít milion dárků, aby byly spokojené, tak to si já osobně nemyslím.