Od prarodičů nic nedostala.Je to normální?

janicka.ziv
23. pro 2007

Ahoj holky, zajímal by mě váš názor na danou věc...
Nedávno se nám narodilo první miminko. Po návratu z porodnice nás byli doma navštívit manželovi rodiče (kteří u nás v novém bytě mj. nebyli od doby, co jsme se sem nastěhovali - cca 3 roky). A malé donesli dárek - 1 dudlík a 1 chrastítko... Prostě dárek v hodnotě cca 60Kč.

Chci se zeptat, co si o tom myslíte a zda vám to připadá normální 😕 Od našich dostala peníze, od babičky taky, od všech známých a příbuzných oblečky, hračky apod. A v podstatě od těch téměř nebližších dudlík.
Nechci, aby to vyznělo nějak materiálně, to v žádném případě. Nejsem žádný materialista a nečekám, že jí příbuzný budou cpát tisícovky. Ale přeci jen...dát jí jen dudlík a chrastítko mi přijde dost divný.

Nevím, třeba na to mám blbý názor a jsem moc náročná. Tak by mě zajímalo, jak to probíhalo u vás doma????

Ještě jsem chtěla dodat, že je to jejich druhé vnouče. To první asi mají zjevně raději. Pořád mu něco dávají, měsíčně několik set na spoření apod.

karainnkaa
10. dub 2008

NO TCHÝNĚ TO JE KAPITOLA.....ALE VLASTNI MATKU PROSIT

lucenek
10. dub 2008

😲 😲 karainka...síla nemám slov, mě maminka nedávno umřela, ale moc se těšila na prcka a bohužel jí nebylo dáno.....jak je ten svět nespravedlivej co? 😢 😢 😢

karainnkaa
10. dub 2008

To je mi líto a máš pravdu je to nespravedlnost!
Tak at je Sárinka zdravá!!!

cicushka
10. dub 2008

mozno si to niektory ludia ani neuvedomuju, ale babicky a desukovia hraju velmi dolezitu rolu v zivote. Citala som to v nejakej mudrej knizke 😅 A jedna z tych uloh je aj pomahat pri vychove...odbremenit matky a otcov od deti obcas a pod.

karainnkaa
10. dub 2008

myslím,že by se z nich měli těšit a nebrát to jako nějakou povinnost nebo úkol.Vždyt co je důležitější než rodina?Moje matka má důležitější věc pověsit záclony.zrovna když malý má karneval nebo bruslení nebo vystoupení no vždy se něco našlo a to jsem chtěla jen její přítomnost jako babičky no marně

nikka.vo
10. dub 2008

karainnkaa - tak to by mě dostalo a jak se znám, tak bych se neozvala tak dlouho, dokud by se máma neomluvila, klidně ať to trvá týdny, nebo měsíce 😔 ....protože to je moc.... 😕 😕 😕

pezincanka
10. dub 2008

AHojte holky a dievcata, tuto temu obcas citam, mam strach prispiet, prave dnes som kypela nad naturou mojich svokrovcov. Nemam odvahu to tu rozpisovat, nerada niekomu ublizujem. A chapem, ze aj svokrovci na penzii sa mozu venovat svojim hoby a nemali by byt na spagatku, ale keby ich aspon ta moja dcera tak nemilovala...a nepytala sa stale, kedy pridu... a potom sa dozviem nahodou, ze ci boli s malou vonku, lebo vraj vcera poobede sa vyobliekani chystali na prechadzku... a dcerka cele poobedie cakala, kedy niekto pride na navstevu.... bolo mi z toho celkom smutno.
Dary sa u nas nejako velmi nenosia, teda v manzelovej rodine urcite menej ako u nas. Zvykla som si, nic neocakavam. Ak nieco daruju, tak som len prijemne prekvapena. Oni skor zaplatia a daju urobit na oslavu tortu a kolace, alebo na krstiny zaplatili podnik, kde sme sedeli, takze skor takto pomozu a to som spokojna. A predsa aspon nejakeho plysaka na vianoce daruju a tento rok dokonca kupili malej Barbie, podla jej vianocneho priania sami od seba, bola som blazena. A maly dostal plysoveho medveda a ma ho celkom rad. A moj muz je z kupovania darcekov dost na nervy.

gabbi
10. dub 2008

Holky tak se pridam.....

Peti je prvni vnuk moji tchyne - do manzela hucela uz od nepameti, ze strasne touzi po vnoucatku.
Zijeme daleko od nich a kdyz se vnoucek narodil tak.....velke NIC!!!!!!!
Ja jsem nestala o penize ani darky, ale ze nedostanem ani blahoprani - to jsem obrecela.
Ted na to kaslu - ale nevim jak pak pozdeji malemu vysvetlim, ze k narozeninam od babicky nedostal ani blahoprani kdezto druha babicka za nim prijede a vzdycky neco priveze ☹

ssissi
11. dub 2008

Nasi svokrovci nosia malej hole nic, co neriesim. Co ma ale zaraza je, ze ked pridu, prinesu kupeny darcek- "pamlsek" nasmu psikovi. Neviem si to vysvetlit..

gabbi
11. dub 2008

ssissi to si delas prdel ne? 😲
Smankote tak to je neco fakt......
Jinak k memu prispevku vyse jsem chtela dodat......to ze tchyne nic neposila proste neresim, ale vidim jak to hrozne moc mrzi manzela a co s tim?

ssissi
11. dub 2008

Gabbi, zial, nesrandujem. Od nas s mužom potom nasleduje take rozpacite "dakujeme za hava" a je to. Snažili sme sa nejako si to zdôvodniť, že prečo.. Nevedia čo priniesť Bábätku a tak potešia aspoň psika? No neviem. Mali dve deti.

Úplne ta chápem že ti vadí že tchyne nedá tvojmu malému ziaden darcek. Najmä ak druhá strana dáva. Neviem ako to riešiť, ale premýšľam, že ak bude podobná situácia u nas, a dcérka bude vo veku že si to bude všímat, tak jej asi dám napríklad pod stromček niečo "za nich".

nikes
11. dub 2008

jani, ale to první vnouče má jejich dcera, takže asi to je ten rozdíl. Prostě ,dcera, je dcera, takže v tom se na ně nesmíš zlobit. Já jsem tchánovcům a rodičům zakázala cokoliv kupovat. Max. nějaké to ovoce nebo přesnídávku, ale rozhodně žádné dárky. Od toho jsme tady my, rodiče a já moc chci, aby se malá těšila na babi a dědu, jako takové a né na to, co ji koupí. Je to tím, že mám odstrašující případ u své kamarádky a rozhodně nechci tak dopadnout,takže jsem stanovila tyto pravidla. Víš, jsou babičky , které se vůbec o svá vnoučátka nezajímají, takže buď ráda, že se tchánovci přišli na prcka aspoň podívat.

kristi
11. dub 2008

tchyne male taky nic nedala.....na vanoce dvoje puncochace, o ty jsem si musela rict a jeste mi vpalila, jak jsou dneska drahy. K narozkam ji udelala dort a dostala balik plen

lucierob
11. dub 2008

Ahoj holky, já mám taky super tchýni. Za více než dva roky svého života dostal 1 autíčko a 1 dětský mobil. Autíčko bylo od vietnamců a za pár dnů letělo do koše. Něco takového jako že se novorozenci nosí dárek asi v životě neslyšeli. A narozky taky vytrvale ignorují. Tváří se jako prarodiče, když se jim to hodí. Třeba když jsme je náhodou potkali venku s jejich známíná, tak se chlubili jakého mají krásného vnuka.

lucenek
11. dub 2008

Tak u nás toto vypouším, maminku už nemám a Honza taky ne...takže jsem naprosto bez babiček....bohužel...ale za to mám kolem sebe fajn lidi....vám přeju at máte takových zážitků co nejmíň 😉

balsiger
11. dub 2008

ahoj holky...ja se pridam do klubu. z me strany jsou rodice super, oba malou zboznuji,ale ze strany meho manzela je tatinek,tedy deda peknej kus...male bude 7mesicu, on ji videl 1x a to jsme jeli my k nemu...on u nas jeste snad nikdy nebyl, ziju s manzelem 5let v jednom byte. ale ja se tim netrapim, jelikoz to nema cenu a on zjisti,co propasl,ale uz bude pozde... 😖 jeho chyba 😅

akvi
11. dub 2008

Jeeej, ja nie som sama, co jej pride divne, ze maly nedostava darceky od svokrovcov.. 😅 Necitala som to tu vsetko, ale tiez sme na tom podobne - nasi sa idu rozdat a nemyslim len to matrialne a svokrovci nic. Akurat na vianoce nieco daju (lebo vtedy chodime my k nim a asi by im bolo trapne, keby maly pod stromcekom nic nenasiel ). O svagrinej radsej tiez pomlcim. Nie som nejaka "mamonarka", ale ja ked idem navstivit kamosku, ktorej sa narodilo dietatko, vzdy nieco prinesiem. Moja svagrina za tri roky od kedy mame syna ho videla RAZ. A samozrejme mu nic nedoniesla. Svokrovci asi ani nevedia, kedy ma vnuk narodeniny. Nikdy mu nic nedali... No co uz, vselijaky sme...

kajule
11. dub 2008

Tak teda kdyz si to tady procitam, tak nestacim zirat. 😲 Moji rodice maji ted tri vnuky 15mesicu, 11mesicu a 3mesice a nemuzu rict, ze by jednomu davali vic nebo min. Kazdou chvilku mu neco kupujou, at uz treba "jenom" kasicku nebo nejaky presnidavky. 🙂 Od MM babicku Pata uz nema, i tak ale vim, ze ta by pro nej udelala vsechno. 😢 Ale na druhou stranu deda mu to vsechno vynahrazuje, tolik darku, co od nej dostal k Vanocum, to jsem ja snad jako mala nemela ani dohromady. 😀
Karainnkko, byt na tvem miste, tak by me pritel mohl premlouvat jak by chtel, abych se ji ozvala. Ale nevim, nevim jestli bych to udelala a jestli jo, tak urcite ne hned a rekla bych ji pekne narovinu, co si o tom myslim, pac tohle uz je podle me vazne moc. 🙄

janulka7
17. dub 2008

ahojte. precitala so si tu vsetky prispevky a musim povedat ze mi je luto ze nas je tolko s tym istym problemom .
ja zxijem v zahranici uz 7 rokov a mala ma 5 rokov. ked sme prvykrat po svadbe rpisli na dovolenku na slovensko rozhodlis sme sa ze u svokrovcov budeme len tyzden lebo maju len trojizb. byt a byvaju tam este s manzelovou starkou a u nasich kedze maju rodinny dom budeme zvysok. ked sme im to predniesli (svokrovcom)vobec sa netvarili ze by sa ich to nejako dotklo, samozrejme vecer sme chceli ist pozriet do teska a po pbchodakoc a uroibt si nakup lebo lkopec veci tu v spanielsku lnemaju tak si vzdy nosime zo slovenska. hned s ajponukli ze chcu ist aj oni a tak sme sa nsackovali vsetci ldo nasho auta a podme. svokra mi povedala aby som nebrala dva kosiky ze naco. tak sme zacali nakupovat. nei som velmi na sladke ale sem tam mi pride na chut neico take original co som jedavala ked som bola mala, a tak som si vzala nugetu, bolo mi povedana ze jaj aka som mskrtna, to som ostala prekvapena, lebo fakt ze sledke mi neberie. potom sme si z manzelom vzali flasu huberta a mala chcela nejake chrumky a jogurty. prisli sme k pokladni a moja svokra zacala vyberat nakup. odrazu to vsetko zacala deli ta povedala mi tak toto je tvoje to si zaplat. ja som myslela ze sa rozrevem lebo tam bolo asi 5 veci. ale bola som ticho soklo ma to tak ze som lnebola schopna sa dostat ani k slovu.
ked smi to vecer nedalo a som to povedala manzelovi ostal ako obareny. no ale zhodli sme sa na tom ze asi nemaju dobru financnu situaciu ten rok. jkorok neskor sme dosli a zase sme mali ist na tyzden k nim. zas spolocny nakup ale tentokrat som si vzala kosik. lenze moja princezna take veci nechape a tak si vzala syrik a jeden jogurt a polozila to starej mame do kosika. reakcia? a to kladies mne? tak som tam dobehla vybrala so jej z kosika a dala do mojho. vysvetlila som malej ze ak nieco chce nech to da maminke do kosika . samozrejme som mala slzy na krajicku, tak som si pre istotu kupila aj chliev aj maslo a vsetko co sme potrebovali ako stravu. jedine co som u nich jedla a nepaltila si bol asi obed 2 krat zvysok sme jedli v meste a veceru som si tiez vzdy kupila. takze ja ked idem nanavstevu stravusi musim platit. neviem ci je tu niekto s neicim podobnym.
o darcekoch sa neda ñhovorit , lebo mala nedostane ani len pohladnicu na narodeniny. moji rodicia, jej posielaju pohladnicke nakupia darceky na narodeniny, vianoce a mikulasa a kolkokrat pride ocino na kamione k nam vzdy mi donesie nakup ako hrom. od sladnkosti, cez sunky, salami, muku a vsetko co vie, ze tu nie je a nam chuti. nehovoriac o tom ze malu vzdy zahrnaju darcekmi a malickostami. aby som nezabudla si 2krat mi dali na meniny ked sme dosli k nim po 1000sk aj to asi preto aby to nevyzeralo blbo.
ked som raz hovorila pred svokrou ze mala rychlo rastie a nestiham kupovat veci tak mi vecer svokor vtlacil do ruky clanok , ktory som si mala precitat. bolo tam nieco ako ak sa niekto nevie postarat o svoje dieta nech deti radsej nema. nemusim vam asi pisat akosom si fajn v tu noc poplakala.Ved clovek od nich nic necaka ale aspon pre to dieta. ved je to ich jedina vnucka.
ked som loznamila ze cakame druhe svokor hodil kamennu tvar a rychlo zmenil temu tak som lmusela odist z bytu von a poplakat si. potom som ale o male prisla. takze maju stale len jednu vnucku.
ale snazims a to uz brat tak ako to je. jednoducho si nechcem robit tazku hlavu z niecoho co nemozem zmenit a to jasne ze sa to nikdy nezmeni. ale cloveku je to velmi luto.

stenli
17. dub 2008

ahojte, ja sa pridávam, malý keď sa narodil, dostal od svokrovcov jednu súpravičku z čínskeho obchodu na cca 1 rok 🙂 a z ďalšej tašky mi svokra s veľkým nadšením vybalila obnosené vecičky a staré hračky po jej ďaľších dvoch vnučkách, ktoré majú 15 a 7 rokov, poviem vám, že ma to šoklo a bolo mi to ľúto, že jej vnuk nestojí za to, aby mu kúpila niečo poriadne aspon na oblečenie.

biela
17. dub 2008

som sa nasmiala, keď som to čítala. je stará známa vec, že kamaráti a v podstate nie až takí blízky ľudia dajú viac ako rodina. ja sa na tu moju sťažovať nemôžem. nie som žiadny človek zameraný na majetky, ale ja strašne rada dávam darčeky, zvlášť rada kupujem pre bábätká, keď sa niekomu narodí.
keď sa mi narodil Oliverko, zapisovala som si, čo mi kto dal, lebo človek zabúda a príde čas, keď sa to bude "vracať".
v našej rodine je obdarovávanie samozrejmá vec, naši radšej kúpia svojim deťom a vnúčatám ako sebe.
ale musím povedať, že manželov brat asi nevedel, čo má kúpiť a kúpil malému ponožky a papučky. je to úsmevné, niežeby nemal na nejakú súpravičku za 200 korún z tesca... inakšie by to ukázalo.

poupe
18. dub 2008

nam sice tchyne neco prinese,ale ma trosku jinej vkus 😉 ale to je na jinou diskuzi,holce tatru,dupacky 92 a tak 🙂

nikes
18. dub 2008

holky a není to lepší, když si na své dítě věcičky koupíte vy samy? Víte co koupit, jakou velikost, jakou barvu. Tady si stěžujete, jak tchýně nic nekoupí a věřím tomu, že kdyby něco koupily, tak si zase postěžujete, jakou koupily blbost. Holky, je to prostě jiná generace, takže co jim se zdá naprosto skvělé, tak nám připadá, že to je kýč.Jsem moc ráda, že mám dceru,protože kdybych měla syna, tak bych se třásla, jak mě vezme budoucí snacha a rychle bych si vzpomněla na tyto články. Ono se taky zavděčit snachám není vůbec lehké. Nemůžete přece srovnávat své rodiče a tchánovce. Už jsem to tu psala, že ten vztah matky a dcery je prostě jiný, než tchýně a snacha. Nezlobte se ale některé mi připadáte jako malé holčičky, které byly zvyklé, že jim rodiče pořád něco kupují. Moje máma je skvělá ženská , ale je jiná generace, která vyrůstala v skromnosti.Není lakomá, ale rozhodně by malé nekoupila např. rifle za Kč 700,-. Prostě by je raději koupila u Vietnamců nebo v bazaru, kde jsou o polovinu levnější. A tak je to správné, protože tak drahé věcičky můžete koupit jenom my, rodiče. Tenkrát věcičky na děti nebyly tak drahé , jako teď a to uznejte, že v kamenných obchodech jsou věci na děti šíleně drahé. No tak se nedivte, že je tchánovci raději koupí u Vietnamců.Většinou to není tím, že by byli lakomí, ale když tak drahé věci nekupovali ani svým dětem, tak proč by je měli kupovat vnoučatům? Holky, zkuste se na své tchýně dívat jinýma očima a nesuďte je jenom kvůli tomu, že Vašim dětem nekupují věcičky. A zkuste se taky zamyslet nad sebou, třeba taky děláte něco špatně. Např. naše sousedka nechodí za svými vnoučátky kvůli snaše, protože se dozvěděla, jak ji pomlouvá, že dětem kupuje jen samé levné nesmysly aj. nehezké věci. Vnoučátka navštěvuje jenom, když jsou doma samy s tatínkem. Třeba Vaše tchýně by taky častěji navštěvovaly svá vnoučátka, ale nedělají to trošku kvůli Vám. Zkuste se nad tím trochu zamyslet.

nikes
18. dub 2008

jo a všimla jsem si, že si tu stěžují jenom holky, jejichž rodiče jim kupují dost věcí, takže proto tak srovnávají. Myslím si, že kdyby Vám rodiče taky nic nekupovali, tak Vás ani nenapadne si na své tchýně stěžovat.

janicka.ziv
autor
18. dub 2008

Nikes třeba máš v něčem pravdu. Ale v každé rodině je to individuální a když tady čtu některé ty příběhy...tak to je smutný.
Moje mamka je sama, platí ne zrovna malýpeníze za byt, plat nemá nikterak veliký,ale třeba ze sekáče by vnoučeti věc nikdy nekoupila.

A jak byste se třeba zachovaly vy, až budete mít vnouče? KDyž se narodí a šly byste se za ním podívat, nedonesly byste mu nic? To mi přijde teda trochu divný.

berynka
18. dub 2008

Ahoj,
já tohle téma pochopila trochu jinak 😅 .
Podle mne nejde o to, jestli někdo z rodiny či přátel má něco dávat miminkům nebo rodičům, ale spíš CO dává!!! Holky, když přinesete někomu dárek k narozeninám, tak ho taky pečlivě vybíráte, říkáte si, jestli to není nepraktická blbost nebo nevěnujete něco použitého. Hodnotíte to ze svého pohledu, jestli by vám ta věc udělala radost. A pro věci miminku to snad platí dvojnásob. Řada hezkých nových věcí není vůbec drahá 😉 .
Jinak jsem zastánce hesla, když starý krám - tak raději nic 😀 !

nikes
18. dub 2008

ale to je právě ono, že každý jsme úplně jiní. Berynko, pro tebe je to nepraktická blbost a pro toho, kdo to kupuje to je skvělá věc. Píšeš, že řada věcí pro mimi není drahá , ale to je taky strašně relativní. Pro tebe třeba drahá není a pro starší lidi je. Chápeš, každý na to pohlíží jinak.

berynka
18. dub 2008

Nikes: ze mne "mluví" zkušenost. Leta dostáváme od babičky kvanta různých věcí - nové, staré, nepoužité i použité. Nedokážeme jí vysvětlit, ať nic nevozí. I sebemenší kravina stojí nějakou tu korunu a pak v souhrnu jsou to tisíce 😕 . Je to právě problém starší generace, kdy nic nebylo, věci se kupovaly do zásoby a vycházelo se z toho, že když je něčeho hodně, tak je to správné a dává jim to pocit jistoty 😅 .

nikes
18. dub 2008

jinak Janicko,sekáče jako mimibazar vřele doporučuji. Koupíš tak kolikrát krásnější věci, než nové v obchodě. Já jsem byla taková truba, že jsem nakoupila malé spoustu nových věci v obchodě, a neměla je třeba nikdy na sobě, protože, těch věciček měla tolik, že je nestihla vynosit. Ono děti rostou strašně rychle a teď mám spoustu krásných nových věcí a oči pro pláč, protože jako nezkušená mamina, jsem nakupovala úplně nesmyslně. Jinak u nás je skvělý sekáč, kde jsou pouze značkové oblečky jako NExt aj. za skvělé ceny a na těch věcech vůbec není poznat, že byly nošené. Takže já se vůbec nestydím za to, že nakupuji v sekáči. Ale každá jsme jiná.

nikes
18. dub 2008

berynko, konečně někdo, kdo to pochopil. To je právě to, co jsem chtěla říct. A až my budeme babičkami, tak bude zase jiná doba a co se nám bude zdát správně, tak naše dcery nebo snachy nebudou chápat a postěžují si na nás třeba na takto podobných stránkáh.