Od prarodičů nic nedostala.Je to normální?

janicka.ziv
23. pro 2007

Ahoj holky, zajímal by mě váš názor na danou věc...
Nedávno se nám narodilo první miminko. Po návratu z porodnice nás byli doma navštívit manželovi rodiče (kteří u nás v novém bytě mj. nebyli od doby, co jsme se sem nastěhovali - cca 3 roky). A malé donesli dárek - 1 dudlík a 1 chrastítko... Prostě dárek v hodnotě cca 60Kč.

Chci se zeptat, co si o tom myslíte a zda vám to připadá normální 😕 Od našich dostala peníze, od babičky taky, od všech známých a příbuzných oblečky, hračky apod. A v podstatě od těch téměř nebližších dudlík.
Nechci, aby to vyznělo nějak materiálně, to v žádném případě. Nejsem žádný materialista a nečekám, že jí příbuzný budou cpát tisícovky. Ale přeci jen...dát jí jen dudlík a chrastítko mi přijde dost divný.

Nevím, třeba na to mám blbý názor a jsem moc náročná. Tak by mě zajímalo, jak to probíhalo u vás doma????

Ještě jsem chtěla dodat, že je to jejich druhé vnouče. To první asi mají zjevně raději. Pořád mu něco dávají, měsíčně několik set na spoření apod.

terezkaaa
23. pro 2007

janicka,já tě trochu uklidním...Já s mým otcem moc dobře nevycházím, ale když se malý narodil, tak jsem dostala 200kč ať mu něco koupím 😅 To byla spíš trošku provokace mi to přijde...
Jinak snad od všech příbuzných jsme dostali peníze,od babiček i tetiček-většinou po 1000 a 1500kč.A od tchýně jsme dostali už v těhu 20 000 ať si koupíme kočárek a co budem potřebovat, tak to nám úplně vyrazilo dech
😕

pipi1211
23. pro 2007

ahoj janicka moja svorka s musom tiez nic nekupili ☹ neviem preco ☹ je mi to luto a tiez nie z materialneho hladiska ale pride mi to divne. my so svokrou byvame a mala bude mat pomaly 7mes a nic od nej nedostala ☹ ☹ ☹ ☹

terezkaaa
23. pro 2007

janicka, ještě něco.Jak jsi psala, že to první vnouče mají zřejmě raději-zamilovat se okamžitě do malýho miminka je těžký-ten vztah se vytváří postupně, jak to dítě roste a bude se čím dál upevňovat ,nebuj 😉

janicka.ziv
autor
23. pro 2007

Terezka, s tím otcem to je taky síla 😒 spíš opravdu provokace.

No nám právě nedali nic ani v těhotenství, prostě nic. Ani halíř a ani žádnou sebemenší věc. Proto mě to dost zaráží.
Jsem vážně zvědavá, co Vánoce... Nečekám od nich nic a vlastně ani nic nečekám. Třeba mě překvapí, nevím. Ale jestli jí nic nedají, tak je to pro mě vážně ubohý.

terezkaaa
23. pro 2007

janicka, třeba se bojí něco kupovat, ale v tom případě proč nedají alespoň nějakou korunu,to vážně nevím.Musíš vědět ty, jakou mají povahu,jestli jsou už takoví-trošku hamižnější 😅 ,tak to zřejmě berou tak, že už vás obdarovali... 😅

janicka.ziv
autor
23. pro 2007

Terko, určitě máš pravdu, asi si k ní vytvoří hlubší vztah, až bude větší. Spíš mi to ale připadá jako slušnost. A možná taky hraje roli to, že to první vnouče je jejich dcery. Já jejich dcera nejsem, tak to možná tak neprožívají.

A co se týká našich, tak je to už taky jejich 2.vnouče a od narození vidím, jak ho milují, zajímají se o něj a rozdali by se pro něj.

janicka.ziv
autor
23. pro 2007

No je pravda, že nám toho nikdy moc nedali. Ani ke svatbě a o vánocích, narozkách apod ani nemluvím. Nic od nich už nechci a nečekám, ale jde jen o tu slušnost. Nejsou to vůbec zlí lidé, ale asi mají takovou povahu. 😖

Občas nám pošlou 10 vajíček 😅 😅 😅 😅

andrea.m
23. pro 2007

janička podľa mňa vôbec neni dôležité v akej hodnote bol ten darček.podstatné je že bol aj ked len za 60kč.a skús sa na to pozrieť ich očami.si ich nevesta určite nevedia aké máš zvyky čo sa ti páči,možno len volili menšie zlo.ososbne sby ma viac potešila hrkalka za 60 korún ako 200 korunáčka.a nechápen ani prečo by mali starí rodičia svoje vnúčata finačne podporovaž alebo zasypávať darčekmi,na to majú deti rodičov.

terezkaaa
23. pro 2007

janicka,my sice od tchýně dostali nejvíc peněz, ale taky vidím, že moje máma a prababička s pradědou se o malýho zajímají taky mnohem víc...Aź bude větší, tak uvidíš, jak se budou zajímat.Můj děda taky říká, že teď je to ještě prdlajs,ale až spolu budou chodit za ruku-na to se prej těší 🙂

sue
23. pro 2007

U nás sa obvykle darčeky dávajú... ale ak by som to mala vziať racionálne, tak radšej viac lásky s dudlíkom za 30sk ako keby mi mal niekto neosobne dať vkladnú knižku a dieťaťa sa ani nedotknúť...

terezkaaa
23. pro 2007

sue,máš pravdu,to souhlasím, ale chápu janicku-mě by to taky trošku vrtalo hlavou 😅

gedren
23. pro 2007

Ja jsem teda 100x radsi za drobnost pro radost, nez za kram, kterej doma akorat prekazi. Moje tchyne taky dala Helence k prvnim narozeninam mydlo ;), nekoho by to mozna urazilo, mne to prislo fajn, proste opravdu lepsi nez kram do baraku. Vzdyt detatko je opravdu nas rodicu, jestli se prarodice zajimaji nebo nezajimaji a obdarovavaji nebo neobdarovavaji, proc by to melo byt dulezite? Vzdyt dite nemam proto, abych udelala dojem na prarodice, ani me jejich prijeti nemusi ujistovat o tom, ze moje dite je nejlepsi na svete, to vim i bez nich. Holky, nekomplikujte si zivot takovymhle coby kdyby a co je normalni a co neni normalni, kazdy projevuje svoji lasku s detem ci vnoucatum jinak, nekdo ji projevovat neumi, protoze sam treba taky nemel nic moc detstvi a tak se to nemel kde naucit, nekdo ji mozna ani neciti, protoze je na tom jeste hur, ale takovej clovek si zaslouzi spis vstricnej krok a pochopeni nez reseni, za kolik koupil darek...

janicka.ziv
autor
23. pro 2007

Díky za vaše názory. Jen mě zajímá, jak to vidíte vy, nezávislí pozorovatelé 😎

Život si tím nekomplikuju, jen mi to prostě vrtá hlavnou. Proč jedno vnouče dostane vše a druhé nic; proč od "cizích"dostane víc než od vlastních 😕

berynka
23. pro 2007

Jani, třeba vám to vynahradí v hlídání a to je k nezaplacení 😉 .
Mně se stalo něco podobného u kamarádek. Všechny, které se na malou přišly podívat, tak něco přinesly a fakt jsem čučela. Vůbec jsem to nečekala. Hlavně od těch co studují. Ale jedna docela dobrá kámoška, která vůbec není žádný chudák a dělá, že ví, co se sluší, přinesla na dlouho očekávanou (i z její strany) návštěvu velké... nic!

penelope2066
23. pro 2007

neviem preco by mali davat nakladne dary na to ste pedsa vy dvaja s manzelom je to vase dieta a si maju aj ine starosti ako pchat do vasho dietata tisicky.s akym darcekom by si bola spokojna?

lyly
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
draga
23. pro 2007

holka zlatá kdyby to všechno bylo tak jednoduchý tak by na světě byl takový pořádek a lásky 🙂) třeba mají radši tu "druhou" a s tím nic nenaděláš vzpomeň si na Popelku a jak dopadla holka jedna šikovná 😀

terezkaaa
23. pro 2007

Holky, já myslím, že se tu jindy řeší mnohem větší kraviny a tohle mi připadá jako docela dobré téma.Lidé jsou ruzní...Je tu plno odlišných názorů,páč každý jsme vyrostli v odlišném prostředí-pro někoho v rodině je to samozřejmost,u někoho se to nevede...tak se hned tak nepopichujme, penelope 😉 Každá rodina má jiné zvyklosti 😉

romana27
23. pro 2007

Když jsem četla ten název, tak jsem myslela, že nedostala fakt nic 😉
Dudlík a chrastítko? No co se dá dělat, ale však malá tyhle dárky opravdu využije, ne? 🙂
Rodiče mojeho taky nejsou na dárky, oni si jak kluci vyrostli, nedávali ani nic na vánoce. Nám dávají vždycky peníze a Daníkovi taky už několikrát. Já je nechci, protože se mi to zdá divný, možná bych zase radši ten dudlík a chrastítko 😀 , tak mu je ukládáme na knížku.

Neboj, třeba se časem ukážou jako velkorysejší a najdou si k malé i nějaký vztah, malá je zatím opravdu malilinkatá 🙂, no a když né, tak má ještě druhý prarodiče a ti ji určitě budou náležitě obdarovávat a hlavně mít rádi 🙂

lenadka
23. pro 2007

ne to tiez nepride cudne, ked sa narodila dcera mne od nikoho nedostala nejake hogo-fogo, take drobnosti, najvacsi darcek mala od svokrovej sestry-dupacky s kosielkou na krst a od krstneho retiazku a bodiky. Od mojej maminy kosielky, od kolegyn krasnu flisovu supravicku a mikinku...Pravdu povediac necakala som v podstate nic 😉 Tiez ma sokla kamoska co spolu sme tak 2x rocne teraz pod stromcek jej este ked ani na svete nebola nabalila hracky, oblecko, dudlik 😀 ...ale neskor svokra kazdu chvilku malej nieco dala a dava, babky postikovali svetriky, a svokra sa nam o nu stara ked sme v praci, obe babky s casu na cas s niecim dobehnu-je to zlate. Nepotrebujeme tisice

bershka
23. pro 2007

podľa mňa to normálne neni. buď si to neuvedomili, alebo to urobili preto, že nemajú niekoho z nich radi.

alionuska
23. pro 2007

Aj podla mna to nie je normalne.Clovek by si mal uvedomit,ze dieta je najvacsi dar zivota a jeho prichod na svet,medzi nas je to najkrajsie,co moze me zazit.Preto ak sa niekto z toho tesi,tak to da najavo aspon tym darcekom.Ja nehovorim o tisicoch,ale malo by to byt nieco viac ako len hrkavka a dudlik,nie? ☹

terezkaaa
23. pro 2007

ali,já mám též názor, že když už do rodiny přibyde človíček,tak bych ho neodbyla jen chrastítkem.Možná je to neoriginální a jednoduché,ale nejpraktičtější je podle mě dát ty peníze ať si koupí podle svého gusta co rodiče potřebují.
A nemyslím si, že dítě je věc jen těch dvou 😉

janicka.ziv
autor
23. pro 2007

Někdo tu psal, že dítě má přeci od toho rodiče, aby mu něco kupovali a ne prarodiče. To sice ano, ale to bychom si pak mohli říkat vždy, když je nějaká událost a nedat nikdy nikomu nic. A říci si, že přeci tady nejsem od toho, abych někomu něco dávala.

karotky
23. pro 2007

Ahojky!
Jani...................klíííííííííííd.Nejste sami,u koho někdo dělá rozdíly.Já to pocítila jako dítě a už jsem si na to tak zvykla,že mě to už tolik nerozhází. 😀
Mám taky super tchýni.Chodí k nám jen v případě,kdy něco potřebuje(peníze apd.).Je to pozůstatek po manželově babičce,která od září už není mezi námi.Takže jí nezbývá nic jiného,než si zvyknout na to,že můj manžel není její matka. 😀
Když jsme se vrátili z porodnice,tak napsala manželovi SMS:"Ahoj!...............Ráda bych viděla Adámka.Mohla bych se přijít podívat?Zeptej se Radky,kdy by se Vám to hodilo a pak napiš."
Ještě za babičky se u nás odehrávaly všechny oslavy a tchýně s dětmi se sem chodila akorát najíst.Tak jsem nabančila manžela aby jí napsal,že se stavíme u nich.Bylo na čase,aby nám návštěvu alespoň jednou oplatila. 😉
Ku podivu souhlasila. 😅
Tak jsme ve sluvenou hodinu zazvonili(bydlí ve vedlejší ulici)na zvonek.Tchýně vyšla z baráku,hodila do košíka u kočárku pytlík ve velikosti 15/20cm 😀 a nechala nás stát hodinu před barákem místo toho,aby nás pozvala alespoň na kafe. 😅 Za celou dobu stačila zburcovat barák a pochlubit se všem,jak má krásnýho vnoučka. 😀
Když už jí to asi bylo blbý,tak řekla:"Pekla jsem buchtu.Tak Vám jí donesu a sníte si jí před barákem na lavičce(zastávka MHD 🙄 )."
Tak jsme radši řekli,že jdeme a od té doby od ní Áda nic nedostal.
Svět se mi kvůli tomu nehroutí,protože(krásně to napsala Gedren 😉 )jsem si dítě pořídila hlavně kvůili sobě. 🙂

denik
23. pro 2007

janicka.. ci je to normalne? tazko povedat.. ked sa narodila nasa mala, svokra nastojila, aby bol krstnym otcom manzelov brat, s cim sme suhlasili.. krstnou mamou je moja sesternica.. ale preco to pisem? sesterka je este studentka na strednej a krstny otec je pocitacovy grafik.. krstna mama nakupila vybavicku za pekne peniazky.. cez oblecenie do krstu, nausnicky, hracky, dracekovy kos s cumlikmi a flastickami, deky a paploniky do postielky a neviem co este, krstny otec doniesol flasu metaxy a darcekovy kos.. slubil, ze casom jej kupi stolicku na papanie, no dnes ma mala uz devat mesiacov a stolicku sme jej pred casom kupili sami, alebo by sme sa jej asi nedockali.. vianoce su za dverami a nas krstny sa stahuje za priatelkou do ineho mesta.. odchadza hned 25.eho a ani nas nepride navstivit.. este budem velmi premyslat, ci bude krstnym aj nasmu druhemu babatku..

takze sa tym netrap.. mozno ta to mrzi, ale tym sa nic nezmeni.. podstatne je, ze vy sa lubite, ste stastni aj s malickou 😵 budte hlavne zdravi a s usmevom podakujte aj za ten cumel 🙂

bershka
23. pro 2007

starý rodičia sú predsa na to, aby rozmaznávali 😀 . ja som mala tiež takú babku, keď som mala narodky, tak akože zabudla a tak. nakoniec vysvitlo, že moje sprostá tetka štve ju proti mojim rodičom, tak sme si to odniesli my deti.

bershka
23. pro 2007

osobne si myslím,že keď mne sa narodí dieťa, tak svokrovci a moji rodičia tomu znesú modré z neba. už nášmu psovi malému nosia modré z neba, tak si neviem predstaviť, čo budú robiť keď budú z nich dedkovci a babky

denik
23. pro 2007

hej a este som chcela, ze moja mamka hocikedy pride s tym, ze v meste mali napr. pekny svetrik, tak ho malej kupi, pyta si na devatmesiaov a predavacky jej poradia.. zatial co svokra (krajcirka) mi strci do vrecka dvestovku s tym, ze ona nevie, co jej ma kupit.. nuz co, aspon na dve-tri kase to vyjde 😀 dakujeme 😉

bershka
23. pro 2007

denik - ale aspoň niečo. mne babka ako malej nedala nikdy nič a ako malému decku mi to bolo ťažko vysvetlené.