Od prarodičů nic nedostala.Je to normální?

janicka.ziv
23. pro 2007

Ahoj holky, zajímal by mě váš názor na danou věc...
Nedávno se nám narodilo první miminko. Po návratu z porodnice nás byli doma navštívit manželovi rodiče (kteří u nás v novém bytě mj. nebyli od doby, co jsme se sem nastěhovali - cca 3 roky). A malé donesli dárek - 1 dudlík a 1 chrastítko... Prostě dárek v hodnotě cca 60Kč.

Chci se zeptat, co si o tom myslíte a zda vám to připadá normální 😕 Od našich dostala peníze, od babičky taky, od všech známých a příbuzných oblečky, hračky apod. A v podstatě od těch téměř nebližších dudlík.
Nechci, aby to vyznělo nějak materiálně, to v žádném případě. Nejsem žádný materialista a nečekám, že jí příbuzný budou cpát tisícovky. Ale přeci jen...dát jí jen dudlík a chrastítko mi přijde dost divný.

Nevím, třeba na to mám blbý názor a jsem moc náročná. Tak by mě zajímalo, jak to probíhalo u vás doma????

Ještě jsem chtěla dodat, že je to jejich druhé vnouče. To první asi mají zjevně raději. Pořád mu něco dávají, měsíčně několik set na spoření apod.

denik
23. pro 2007

bershka rozumiem.. a už teraz sa toho obávam, že čo poviem malej, až sa ma na to raz opýta.. posnažím sa ju viesť k tomu, že nie je podtstané množstvo, ani cena, ale to,že si na ňu niekto spomenul a snažil sa jej urobiť radasť 🙂

a teraz trošku na "pobavenie" - ja som ako 5-ročná dostala od tety klbko vlny 😀 keď odišla spýtala som sa mamky, že čo s tým mám robiť a ona sa len pousmiala, že neviem moja.. no keď som bola väčšia, uplietla som z neho svetrík pre bábiku..

bershka
23. pro 2007

denik- nooo vidíííš, hehe, aké bolo užitočné 😀
ale veď normálny človek vie, čo sa nosí, aké sú ceny atď

zusma
23. pro 2007

Karotky, tak to je teda mazec s tou buchtou na zastávce 😅 😅 😅 😅 😅 😅 a vůbec se vším 🙄

majina
23. pro 2007

Nevím ale můj názor je ten že i kdyby nic nepřivezli tak je hezké alespoň to že se přijedou podívat a že mají alespoň trošku zájem.... nevím proč všichni hrají na nějaké dary adt....

kristi
23. pro 2007

U nas je to podobne, Mia je uz osme vnouce v rodine a tak nedostala jeste nikdy nic....kdyz rikam nic,tak nic. Ale me to nevadi, tchanovci ji maji radi, pohlidaji nam ji, kdyz potrebujem a tak.....holt na to tchynka neni a nikdy nebude, ale uz jsme si zvykla...

zusma
23. pro 2007

Majina: no to už by byl podle mého asi vrchol, kdyby se ani nepřijeli podívat 😖 Podle mě je už dost na tom, že za celou dobu-cca 3 roky, co bydlí ve svém, jak píše Janicka, se u nich nebyli podívat 😕

kristi
23. pro 2007

nasi tchanovci pry k nam uz taky nepojedou....boji se autem do Prahy

karotky
23. pro 2007

Zusmo............abych Ti pravdu řekla,tak mě už u tchýně nepřekvapí nic. 😅
Maji..............to máš pravdu,.............ale jsou i tací,kteří se ani podívat nedojedou. 😀

anamor
23. pro 2007

určite to normálne nie je. Ja sama som zvedavá ako to dopadne v našej rodine po narodení prvého vnúčatka z oboch strán, potom dám vedieť, tak o pol roka, či sme nedopadli nejako podobne....

danculik
23. pro 2007

ahojte tiez sa pridavam to tejto temy a velmi rada...mame dcerku....moji rodicia jej vkuse nieco kupuju...straaaaaaasne vela veci jej pokupili..ako chodak,stolicku na jedenie..oblecenie..hracyk..peniaze jej dali...no proste staraju sa...na rozdiel od manzelovych...nieze by sa nestarali..ale...tiez pripad..dam ti peniaze ty jej kup...alebo ked uz kupili tak nejaku lacnu somarinu za 20 sk..co vobec nepouzivame..alebo nieco uz zdedene a nam to podstrci..ze nemusis kupovat...tak ako sorry...a sice oni uz dve vnucatka maju...ale tym by zniesli aj modre z neba..ale tomu nasmu nie....ten rozdiel vidim vkuse...ked su vianoce..narodeniny...no proste to clovek bada...co uz...esteze mam mojich rodicov...nie je to sice o tom co a ako drahe dostane alebo kolko toho dostane...ale ide o ten pristup tych starych rodicov....jedny su taky a druhy taky....jedny ju obdrauvaju s velkou laskou a ti druhy len tak aby sa nepovedalo .....tak za to pekne dakujem..radsej nic ako take nasilu....alebo este co ma zaraza na svokre je..ze kupi lacne veci ale aj to na rocne dieta..vsetko je jej velke...a ona len na to..vsak podohnes...alebo pancusyk ma vsetky na 1,5roka dietata...ale vsak to je dobre...a pritom mala ma 8 mesiacov...tak som ich radsej odlozila a kupila si sama....radsej sa nerozculujem....tak len tolko som k tomu chcela dodat

luciferova
23. pro 2007

u vas sa tomu vravi prarodicia? u nas sa tomu vravi stary otec/mama, babka dedko. prarodicia - prababka/pradedko su vlastne dedko a babka mojich rodicov 🙂

inak k veci - je to divne, asi su lakomi.

nenka83
23. pro 2007

luciferova tak by som to aj ja nazvala.lakomost.

roxy
23. pro 2007

ja si myslím , že ak sa ide na návštevu novorodenitka tak sa patrí niečo kúpiť. a už duplom ak sú to jeho starí rodičia...a nejde tu len o materiálne veci. neviem ale ja ked idem na návštevu pozret miminko tak si dám sakra pozor nato aby som im doniesla niečo čo sa bude hodit a bude to pekné. podla mna je to slusnost

zuzik03
24. pro 2007

No ja myslim, ze to nemuseli myslet nijak zle, kdyz prinesli jen dudlik a hrkatko - treba se v tom nevyznaji a nevi, co takto male dite potrebuje, tak radeji zatim nic nekupovali, nebo se treba ptali syna a ten jim rekl, at nic nenosi a zapomnel to rict manzelce, takze treba vznikl jen komunikacni sum...

nicmene taky si myslim, ze koupit darek vnouceti neni zadna povinnost, kazdy prarodic je jiny, nekdo nema zajem vubec, nekdo to s dary prehani a zaplnuje byt kramy a nekdo radsi pohlida, musime holt ty nase rodice brat takove, jaci jsou 😉

aponchie
24. pro 2007

ja uz to neresim,nase mala se narodila jako prvorozene vnouce me tchyne a tim ze ona nesnasi me nesnasi i malou je zla a tak ji ani nechtela videt a jeste roznasela jak ja ji ju nechcu ukazat no uzasna pani opravdu,ale asi po 4mesicich ji prvne videla a dala ji sponku plastovou za25kc no nic no co nadelas mezitim porodila svagrova a tam se muze pretrhnout co ji koupi vsecko a uz me to ani nezajima vsak ona to jednou pozna sama a na kazdeho dojde nejhorsi je kdyz ti porad vyklada kde co maji a co by ji koupila ale nic nekoupi proste drazdi a masiruje me pac vi ze me to stve takze tak ale nema smysl to resit jejich chyba

mory
24. pro 2007

janicka ja ta celkom chapem aj mne by to bolo blbe a vlastmne mi aj bolo lebo ja som dostala pri narodeni syna deku taku strasnu 😀 a uz ma skoro 5 rokov a nic odvtedy od svokry nedostal a pri malej tiez dalsiu deku ta vyzerala uz lepsie ale aj tak naco mi bude strasna velikanska deka 🙄 len mi miesto doma zabera 😝 a o tyzden ma mala rok tak som zvedava ale urcite nic nedostane 😀

penelope2066
24. pro 2007

mnohe by boli vdacne za deku a hlavne velke sa vzdy zidu

mory
24. pro 2007

penelope ale mi mame doma tolko dek 😀

sarkaa
24. pro 2007

Tak me zase zarazila primo moje babicka.... spolu jsme na noze,nekolik let uz spolu nekomunikujeme.Je to tvrda palice ale nicmene nez se narodil nas Paja tak mamce rikala ,ze by ho chtela videt protoze to je jeji prvni pravnouce atd.Nakonec kdyz se maly narodil nechtela o nem slyset ani slovo,mamka ji ukazovala fotky a ona pry rekla jen jediny "neni nejaky hubeny?", tot vse.Cekala jsem ,ze se usmirime nebo bude chtit sve pravnouce videt ale proste ji nic neobmekci takze na maleho se vykaslala a ani ten dudlik a chrastitko mu nekoupila.Za ty tri roky ho videla jen jednou kdyz ho moje mamka hlidala a ona prijela na navstevu.Rozhodne se nebudu vnucovat nikomu kdo neprojevi ani kousek citu i kdyz mi to prijde obcas dost lito ale zase si rikam ,ze kdyz je takova tak Pajik o nic neprisel.Ale mrzi me,ze k sestrine dceri se chova uplne jinak,zahrnuje ji darkama a Pavlik ji videl jednou v zivote a nic od ni nedostal.Jak rikam....ona ma strasne blbou povahu a kdyz s ni nekdo nesouhlasi byt v malickosti klidne s nim nepromluvi az do konce zivota .Jeji povahu v zivote nepochopim...umi byt hrozne zla.

mory
24. pro 2007

sarkaa tak to malinky vazne o nic neprisiel 😉 hlavne ze ma milujucich rodicov a aj tak deti vycitia aky clovek v skutocnosti je.

dadulik75
24. pro 2007

ja mam sice len svokru ale este do dnesneho dna nedala detom nic syn si uz na to zvykol a baby jedna je malinka a denca ta to nejak bud nevnima alebo jej to nechyba kedze svokra byva od nas hodinu cesty a ukaze sa raz za rok asi preto a nasi ktory byvaju 200km od nas ty su tu kazdy druhy mesiac a vzdy daco donesu este sa mi nestalo aby dosli bez darceka......................svokra nedonese nikdy nic ani len cokoladu 🙂 😉

anatanka
24. pro 2007

K nam tchanovci prijeli na mesic na navstevu, malou videli poprve v zivote a privezli ji teplakovou soupravu z trznice max. za 150. Taky me to trochu prekvapilo, cekala jsem od nich vic.

Od mych rodicu toho dostala strasne moc, zaridili ji celej pokojicek, koupili kocarek, vybavili satnik...

Manzovi jsem samozrejme nerekla ani slovo, ale bylo mi to docela lito.

Gedren: Tvuj nazor je hodne nad veci. Prala bych si byt taky tak nezaujata a povznesena nad tyhle veci 😉

zuzidr
24. pro 2007

tak mne ked sa malá narodila,a začali chodiť návštevy,nemala som vecičky kam ukladať,sme velká rodina,máme kopu dobrých znýmich a malá dostala hrozne vela krásnych vecičiek,hračiek,plienky,kozmetiku....niekedy som bola prekvapená,niektorí chodili s velkými taškami a pod... 😕 😉 tí ludia to asi robili preto,že to chceli urobiť,nežiadala som nič...

ale prísť na tzv. "opačky" bez ničoho,teda len s maličkoťou je mi divne, 😒

už sa teším ako budem kupovať na oplátku zase vecičky ja,ked bude treba 😀 😀

maca793
24. pro 2007

janička
to je úplne normálne ☹
ja som mala presne to isté, keď sa narodili dvojičky
moji rodičia dali strašne veľa peňazí na oblečenie a veci pre deti, ale svokra pre svoje vnučky ani korunu.
ale pre vnučku od dcéry by dala aj ruku do ohňa

maca793
24. pro 2007

mňa to dosť štvalo, stále som to vyhadzovala ex na oči, všetky takéto veci sa končili hádkou, lebo si obhajoval a zastával mamičku. ani on neprispel na výbavu pre deti, všetko som financovala ja a moji rodičia. tí im kúpili kočík, oblečenie, postieľku, hračky a to všetko 2x. takže výdavky to boli dosť mastné.
aj ja som dávala mesašne na potreby detí skoro všetkú výplatu dovtedy, pokiaľ sa nenarodili.
stará im nikdy ani teraz nič nekúpila. môže sa hanbiť.

kamajka
25. pro 2007

Nečítala som celú diskusiu, len príspevok zakladateľky, takže

Janicka - nič si z toho nerob, ono to príde človeku lúto, ale moji svokrovci moje deti ešte ani nevideli. A to má dcéra už 4 roky. S otcom nevychádzam bohvieako, s mamou sa nestretávam od mala (naši su rozvedení), takže aj na Vianoce darčeky dostali deti len odomna a od manžela, akurát moja babka sa trochu činila, tá im dala po tisícke. Ale inak, ako je rok dlhý, tak od nikoho nič nedostanú. Proste sú aj takí ludia a treba sa s tým zmieriť ☹

karotky
25. pro 2007

Tak jak jste prožili včerejší večer? 😕
U nás to byla ze začátku pohodička.Nikdo nám nic neorganizoval a užívali jsme si klid.Áda se vzbudil po 16té,tak jsem ho na krmila a pak jsme se v klidu najedli my.Když jsme měli jít ke stromku,zazvonila tchýně.Tak jsem manžela prosila,ať jí nepouští dál(vůbec nedala dopředu vědět,že vůbec přijde 😖, navíc s námi návštěvy vždycky řešila mezi dveřmi a půl roku o Ádu nejevila zájem) a on mávnul rukou a šel otevřít.Tchýně se usadila v kuchyni a kydala o tom jaké má s dětmi problémy apd.Manžel místo toho,aby jí taktně dal na jevo,že by mohla jít pryč,tak se vytratil a já s ní musela nuceně konverzovat. 🙄 Bylo 18h. a situace byla pořád stejná(Áda se měl za hodinu koupat a jít spát). 😖
Tak jsem musela říct,že čekáme návštěvu a manžel se konečně odhodlal k tomu,aby jí vyprovodil ven.Než jsme se dostali ke stromku,Áda začal být protivnej,protože se mu už chtělo spát,tak jsme rychle rozbalili dárky a uložili ho ke spaní.
Sice to nedopadlo úplně podle mých představ,ale jinak to bylo docela hezký.Hlavně se Ádovi líbilo škubání bal.papíru. 😀

etuska
25. pro 2007

Aj mne to pripadá divné...Hoci sa hovorí, že materiálne veci nie sú všetko, v dnešnej dobe sa zo vzduchu žiť nedá.

luko
25. pro 2007

teda ja deti este nemam ale mne tiez prisiel ten darcek divny....myslim, ked neitko chce a zalezi mu na tom, tak aj ked nema peniaze sprava sa tak, ze rodicia nepochybuju o ich radosti a umysloch. Podla mna nejde len o darcek, nieco musi byt, co na spravanis starych rodicov zakladatelke vadi a zrejme opravnene, len najdolezitejsia je asi komunikacia. no to som mudra...

kalo
25. pro 2007

Naše malá od narození nedostala od tchýně vůbec nic! Taky mě to mrzelo, protože je to její první a jediné vnouče, tak nevím proč. A to bydlí vedle v bytě a vidí ji každý den. Tak jsem čekala,jestli něco dostane na vánoce a tak včera dostala první dárek (v půl roce)...nočníček a tepláčky...no jsem i za to ráda 😝