Oddálení menstruace bez hormonů. Jak?

luciv
28. bře 2010

Ahojky holky chtěla jsem Vás požadat o radu jak oddálit MS, plánujeme druhé miminko tak jsem od ledna bez antikoncepce a žádné hormony brát kvuli toho nechci. Ale jak jsem tak počítala že jedeme za 3 měsíce na dovču na 11 dnu tak přesně v tom termínu mam třetí den dostat MS, dočetla jsem se něco o homeopatikách že taky existujou a berou se 3 mesíce dopředu ale to muže zpusobit tak problémy s ovulací a to nechci, taky něco o citronové štavě každy den jeden citron a posune se to cca 3-7 dnu ale nevím zda když to budu pít třeba ted ty tři měsíce vždy před MS zda se mi tím posune cely cyklus a nebo to se jen jakoby posune MS ale další měsíc bude stejná protože tak bych si to začala posouvat už ted a byla bych v klidu. Děkuji za rady a další tipy ...

sonka.77
29. bře 2010

Ahoj Lucko, je to sice hormon, ale plánovanému těhu neublíží. Jde o progesteron, který se bere v druhé části cyklu a každý cyklus může prodloužit cca o 2-4 dny. Musí to napsat lékař a užívání je zcela bezpečné, je to stejný hormon jako si tělo tvoří po ovulaci samo. Pokud máš dovču až za tři měsíce, tak MS posuneš o cca 9 dní. Jo a názvy léků - Duphaston, Utrogestan, Provera.

luciv
autor
29. bře 2010

sonka.77: děkuji mockrát za rady 🙂 určitě se poptam a zajdu k dr asi.