Odkdy dát dítě otci?

15. kvě 2022

Ahoj, chci se zeptat jestli někdo nevíte od kdyby je povinnost dávat dítě otci když ještě nename hotový soud. Malá má 1.mesic a vůbec se mi nelíbí že když si ji vezme na procházku tak chodí s ním vozit i ta p*** kvůli které od nás odešel.
Ona chce prej malou taky vidět tak proto chodí i s ní 🤬

amy87
18. kvě 2022

@klokanka31 takových párů znám...

codal
18. kvě 2022

@amy87 pokud to máš nastavené tak, že podvádět a opustit těhotnou ženu, je v pořádku a pochopitelné, tak tvým komentyům rozumím a je asi zbytečné se dohadovat.

amy87
18. kvě 2022

@codal je to pochopitelné, toť vše 😉. Nikdo nevidí do tohoto vztahu, tak proč hned někoho odsuzovat?!

codal
18. kvě 2022

@amy87 ano, stát se může cokoliv, ale řešit problémy nevěrou je hnus a opustit člověka před porodem druhý. Jako načasování je někdy fakt důležité.

klokanka31
18. kvě 2022

@amy87 Normální podle mě je když se lidi teda rozejdou normálně (pokud jim to neklape), a ne že si honem nabrnknou někoho jiného ještě ve starém vztahu. Obzvlášť když milenci sobecky rozbijou dvě rodiny jenom kvůli vzrušujícímu neokoukanýmu sexu 🙄

amy87
18. kvě 2022

@klokanka31 jenom kvůli vzrušujícímu neokoukanýmu sexu?...tak znovu, ty je všechny znáš osobně? 😄

klokanka31
18. kvě 2022

@codal To máš jako můj brácha opustil švagrovou kvůli milence když měli už termín na umělé oplodnění, měli na to jít cca za dva týdny...chlapi nemyslí mozkem no...

dianemash
18. kvě 2022

😂😂 neskutečný, vůbec nechápu čím jsi do týhle diskuze chtěla přispět? Celý to překroutit, vyčíst z toho něco co tam ani není, zastávat se chlapa a milenky, rejpat do zakladatelka a nakonec prohlásit, že nač někoho odsuzovat 😃 Řádně si kakáš do pusy 🤭

klokanka31
18. kvě 2022

@amy87 A ty je znáš? Nejsi náhodou ta milenka že se ho furt zastáváš?😃

dianemash
18. kvě 2022

@klokanka31 úplně to mám v hlavě 😂😂😂 minimálně něčí milenka určitě 🤭😃

amy87
18. kvě 2022

@dianemash jenom přidat případný pohled z druhé strany, což očividně nechápeš 😉. A odpověď na povinnost dávat otci dítě- již od porodu, má na něj stejný nárok jako matka!

amy87
18. kvě 2022

@klokanka31 no, asi neznám, proto je nesoudím 😉!

teate
18. kvě 2022

Naše chodila na spaní od 8 měsícu, ale nebyla kojená a dobře jsme spolu všichni vycházeli. Teď jí jsou 2 roky pryč a miluje to u něj. 🙂

jancazao
18. kvě 2022

@amy87 ona začne mluvit jinak, až se jí to bude jednou týkat 🤦

jancazao
18. kvě 2022

@codal já s tebou úplně souhlasím 👍👏

codal
18. kvě 2022

@amy87 tady není žádný druhý pohled.. když zavřeme oči a odmyslíme si fakt, že ji opustil (to vlastně není až tak podstatné), tak nic nemění na tom, že tahat milenku k měsíčnímu miminu kvůli vožení kočárku přes prosby maminky, která je krátce po porodu, je naschvál....milenka opravdu měsíční miminko vidět nepotřebuje (i sama nabídla že u toho být nemusí), přesto má chlap potřebu tu maminku trápit, jen proto, že si má údajně zvykat.. a to je ta ubohost a to, co je prostě špatně..

somalicats
18. kvě 2022

@amy87 Podívej, já třeba nechápu opuštění těhotné ženy nebo ženy krátce po porodu. Respektive pochopila bych to v případě, jaký popisovala @drep, šlo o nehodu, on dítě nechtěl. Zakladatelka diskuse má s dotyčným už 2 děti, tj. dělali si je cíleně. A nezlob se na mě, ale pokud nejsem ve vztahu spokojená, tak si nedělám děti, protože vždycky to odnesou. I v tomhle případě. Těhotenství samo o sobě může být náročné, já mám dětí 5, měla jsem komplikace, kdy například neexistoval sex, což pro mého náruživého manžela nebylo to, co chtěl slyšet, ale zvládl to. Stejně tak mohla být zakladatelka "na zabití" v důsledku těhotenských hormonů, i to se stává - že se to nestalo Tobě neznamená nic. Milující a chápající partner to zvládne (obrovské díky mému manželovi za to, co se mnou vydržel 😀 ). Pokud to nezvládne, je to sobec. Sorry. Ta ženská tomu těhotenství taky musí ledacos obětovat. Takže tyhle útěky chlapů od těhotných nebo těsně po porodu fakt nechápu, protože to udělá opravdu jen nedospělý sobec.
Na příkladu zakladatelky je to, že dotyčný ještě nestihl dospět, krásně vidět - já chci a ty si zvykej. Přístup malýho rozcapenýho haranta.

bramarfi
18. kvě 2022

@somalicats Když jsem to tu tak četla, nenapadlo by mě dávat psát o tom, kdo je čím vinen, ani obhajovat to, jak se ten chlap chová. Pokud je to tak, jak je předestřeno tady, je to blb, je to sobec a podělal to. Zakladatelka má právo cítit se zrazená a já bych jí moc přála, aby to přebolelo a bylo dobře. Klidně s pomocí psychoterapeuta. Rozpadl se vztah dvou dospělých, to, kdo a jak je čím víc vinen, tak to ať si řeší mezi sebou. Tady ani milující partner nebyl, protože přesně jak píšeš, milující partner se takhle nechová. Ale to, že není milující partner, neznamená, že mu má být upřena šance na to, být milujícím otcem. A tím se vracím k tomu, co jsem psala úplně na začátku: miminko je maličké, přesto ale on jako otec právo má. Samozřejmě ruku v ruce s povinnostmi. Takže nejlépe hned řešit výhradní péči o děti, alimenty, úpravu styku. A pokusit se tomu nebránit.

somalicats
18. kvě 2022

@bramarfi To já nepopírám. Ale i ten povedený tatík si musí uvědomit, že na péči o děti se bude muset domlouvat se svou ex. Není to o tom, že on si bude klást požadavky a ona se s tím má smířit. Nemyslím si, že by měl být takový problém vynechat z toho milenku, dokud se situace nezklidní.

somalicats
18. kvě 2022

@bramarfi Mimochodem já třeba nemám problém s tím respektovat i nyní přání svého ex, aby na událostech, jako je první vysvědčení, zápis do školy apod. nebyl můj současný manžel. Můj muž má děti z prvního manželství už dospělé, tyhle věci už si s nimi užil a užije si je i s našimi společnými dětmi. Na druhou stranu moje dospělá dcera si přála, abychom na jejím maturitním plese byli všichni - tj. jak její bio otec, tak já s manželem. No problemo, všechno proběhlo v klidu. Bylo to její přání, takže jsme to všichni respektovali.

bramarfi
18. kvě 2022

@somalicats ja vim, ze nepopiras. Mne se prave moc líbí tvé komentáře a obduvuju, jak jste to zvládli. To bych moc prala i tady tazatelce. A to, ze to ten otec uvozuje takhle, opět ukazuje, ze je vul. Taky moc nechápu, co je za problém netahat si k vozeni kocarku na cas milenku.

somalicats
18. kvě 2022

@bramarfi Jako nebylo to (a občas pořád není) jednoduchý spolknout kus ega 😀. Ale jde to. A přesně, milenky by neubylo, kdyby se chvíli neangažovala, dokonce to tu myslím i zakladatelka psala, že milenka na vožení kočáru netrvá, že to ten chlap.

zuzanka_13
18. kvě 2022

@amy87 no tak sebestředný idiot to je, co si budem říkat, když radši utíká tam kam ho pták táhne,a doma má těhotnou ženu.... Ten si empatii nezaslouží, ani jako člověk, ani jako otec ..