Odmítli reklamaci bot Peddy. Kam se můžu obrátit?

sarinkam
23. zář 2010

Tak jsem reklamovala boty zn PEDDY a prisla mi zamitava odpoved. Napsala jsem na Čoi a jeste bych chtěla napsat do černych ovci. Tam mi ale nejde odesat mail. Muzete mi prosim poradit, co mam delat? Nebo kam se mam jeste obratit? Je nejaka ochrana spotrebitelů?

Jsou to šmejdi boty maji deti půl roku a rozepovaly se a oni napsali že je to bezne opotrebeni. Rozhodla jsem se jit do boje a když už mi treba penize nevratí, tak aby aspon lidi vedeli, jaka je to neseriozni firma

beruska2x
23. zář 2010

@sarinkam zalezi na tom jak moc byly ochozene, jestli jste je nekde nenamocili, jestli byli jen lepene nebo i site? nekdo ma po pul roce botky jak nove protoze strida treba troje a nekomu vypadaji jak stolete.. to je tezky... 😅

luvie
23. zář 2010

@sarinkam bohuželk asi neporadím, kam se ještě obrátit, ale držím ti pěsti, jen vytrvej. Myslím, že po půlroce by boty měly držet pohromadě, i když je dítko nosí denně. Běžné opotřebení je pěkně blbá výmluva, protože běžné opotřebení přece neznamená, že se boty nedají nosiot!!! Nejde do černých ovcí třeba zavolat? nebo přímo do televize...

luckahr
23. zář 2010

ja nevim, ale tyhle boty maj v Nemecku v Supermarketu a jsou za par korun (s porovnanim s cenama kvalitnich bot), tak je jasny, ze muzou byt klidne po pul roce noseni na odpis. Ja kdyz koupim dcerce levny boty, tak je to na nich fakt videt pomerne brzo a ani by me nenapadlo to takhle resit, jako cernejma ovcema a coi 😅
Kolik staly boticky?

beruska2x
23. zář 2010

@luckahr presne tak, a jestlize je to treba vychazkova obuv a ditko je nosi denne ven, na pisek, do mokra atd.. tak proste neni pouzivana k tomu ucelu co je urcena a vydrzi tim padem, pod vyssi zatezi min 😅

bud koupim kvalitni boty, nebo pocitam s tim ze tolik nevydrzi.. lepene boty vubec, pokud nejsou prosite tak i z vlhka se rozjedou 🙄 a to kazde, nejen detske levne...

sarinkam
autor
23. zář 2010

Jenže ja jsem za dvoje boty dala 1200 a přes prázdiny nosily decka sandaly , takže se mi zda celkem drahy kseft, mit boty za 600,- na par mesicu

monulkab
24. zář 2010

sarinkam - doporučuji ti obrátit se na soudního znalce, který má v repertoáru obuv. Brácha takhle zprvu neúspěšně reklamoval boty v Adidasu, kde mu reklamaci zamítli s tím, že závady byly způsobeny nevhodným nošením. Brácha si tedy našel na netu soudního znalce, kterému boty poslal, a ten vše posoudil, a poslal mu boty se zprávou, že závada musí být uznána, čehož se prodejce musí držet. Tudíž vyreklamoval boty, a prodejce si ještě "vydělal" asi 2.000 Kč za posouzení reklamace. Podmínky jsou většinou takové, že když i soudní znalec uzná, že je reklamace neoprávněná, tak ty zaplatíš cca 200 Kč za posouzení. V okamžiku kdy je ale reklamace oprávněná, tak si znalec všechno pěkně naúčtuje a dá to k úhradě prodejci. Určitě se tedy nevzdávej. Některý firmy zásadně neuznávají první reklamaci, i když je zjevná. Zkus to tedy reklamovat ještě jednou, a když ti to zamítnou, tak vyhledej znalce. I za ty 200kč to stojí.