Odnosily byste dítě jiné ženě? Přijde mi to šílené

tinina
9. pro 2009

Ahoj holky,chtěla bych vědět,jak by jste reagovaly,kdyby vás někdo z rodiny požádal,aby jste mu odnosily dítě.žena,která mít děti ze zdravotních důvodů nemůže.Já byla o to požádána a příde mi to naprosto šílené,nedovedu si představit porodit dítě a někomu ho dát.Jaký je váš názor?Sama mám dvě děti.

marselina
9. pro 2009

to je tak složitý,do toho bych nešla.

petradova
9. pro 2009

S ohledem na vaši individuální situaci bych na to nešla, i když Chápu její touhu po rodině. Já osobně bych asi volila jiný způsob, vůbec se totiž nebráním osvojení či adopci. Přijde mi to i přirozenější, než hledat náhradní maminku. Zvlášť když už své děti máš tak tutově víš, jak snadné je vytvořit si pouto k dítěti, které nosíš a jak je snadné ho milovat-a tím pádem se ho pak "nadobro" vzdát.
O tom, že nevíš, jak se vaše vztahy budou dále vyvíjet, ani nemluvím.... 😔

jijitka
9. pro 2009
elitera
9. pro 2009

petradova naprosto vyjádřila moje pocity.

petradova
9. pro 2009

Tinino, mysli na zadní vrátka, uvažuj do budoucna a neboj se připusit si i situace, které se momentálně jeví jako nereálné. Tím myslím to, že že vztahy v rodině jsou opravdu nevyzpytatelné, někdy stačí absolutní miminum, aby jste se stali cizími-co budeš dělat pak? Nikdy neuvidíš své-její dítě jenom proto, že jste se pohádali?Nebo-ty dítě budeš chtít vídat častěji než by si přála ona, protože ať chceš nebo ne, budeš ho považovat za své. A stejně tak ho za své bude považovat ona. takže nastane zapeklitá situace.
Nebo to ale vidím příliš černě, ale já radši stojim nožkama na zemi, na filmy od Rosy Pilcherový moc nevěřim 😀

tinina
autor
9. pro 2009

Petradovo,já stebou naprosto souhlasím,jak už jsem psala jsem pevně rozhodnuta to nepodstoupit,pouze jsem chtěla znát názory jiných mamin.

kaleilah
9. pro 2009

Já bych do toho nikdy nešla. Nedokázala bych mluvit na bříško, hladit ho, těšit se na každý utz až mrňouska uvidím a po porodu se ho vzdát, i když pro rodinu. Nečetla jsem to tu celý, nevím jestli máš už svoje děti, ale i tak, nikdo ti nezaručí bezproblémový těhotenství a porod, u poordu semůže stát cokoliv a ty už bys třeba nikdy nemusela mít děti...

swatka
9. pro 2009

Ja si dokaži představit že bych toto podstoupila pouze v případě že by byly vajíčko+ spermie a ja bych byla pouze ten kdo to mimi donosí a to jen pro svoji dceru nebo možná (ač já sestru nemám) kdybych měla tak pro vlastní sestru...jinak si to nedokaži představit...

tinina
autor
9. pro 2009

Kaleilah,já mám sama dvě děti,takže vím,co to je prožívat těhotenství atěšit se na miminko 🙂

petradova
9. pro 2009

tinino, teď ještě zbývá jí to říct, co 😒

nikes
9. pro 2009

jenže u nás je tento postup zakázaný, takže vlastně nemá smysl, aby ti to tini navrhovali. Ledaže byste se sehnali gynekologa, který by zfalšoval papíry. No, možná, za tučnou úplatu by to některý udělal

shaula
27. pro 2009

Nikes - nemáš pravdu, není to zakázané. Zákon to pouze neřeší, takže v případě, že by si to náhradní matka rozmyslela a dítě by nechtěla dát, nic se s tím nedá dělat. Ale lze to vyřešit adopcí bez zprostředkování, takže nelegální to není.

Tinina - máš to moc těžké. Já osobně bych v situaci, kdy bych musela poskytnout i své vajíčko, do toho rozhodně nešla. Nedokázala bych se vzdát dítěte, které je vlastně moje. Dovedu si to představit jen v případě, kdy vajíčko i spermie pochází od biologických rodičů a náhradní matka ho "jen" donosí, tady si myslím, že to zase takový problém není. Jasně, určitě si i náhradní matka vytvoří k tomu malému tvorečkovi určitý vztah, ale je třeba k tomu od začátku přistupovat s tím, že to vlastně není její dítě, jen je na čas u ní v bříšku, a po porodu se zase vrátí do své skutečné rodiny ke svým skutečným rodičům...

fiallinka
27. pro 2009

tinina: pokud se tobě ta myšlenka nelíbí, tak o tom ani neuvažuj, to po tobě nikdo nemůže nijak vyžadovat. Ale nicméně znám holku, která o tomhle reálně uvažovala, byla domluvená se svou švagrovou, ale dopadlo to zatím jinak. Jde to právně udělat tak, jak píšeš, zakázané to není, zákon to jen neupravuje. Já osobně chápu, že pro někoho je to řešení a že se najdou lidi, kteří jsou ochotní miminko odnosit, ať už jako pomoc či jako řešení finanční situace. Přece jen, udělají některé lidi neskutečně šťastnými... většinou to podstoupí ženské, které už mají vlastních dětí dost, takže zvládnou se miminka vzdát.