Odnosily byste dítě jiné ženě? Přijde mi to šílené

tinina
9. pro 2009

Ahoj holky,chtěla bych vědět,jak by jste reagovaly,kdyby vás někdo z rodiny požádal,aby jste mu odnosily dítě.žena,která mít děti ze zdravotních důvodů nemůže.Já byla o to požádána a příde mi to naprosto šílené,nedovedu si představit porodit dítě a někomu ho dát.Jaký je váš názor?Sama mám dvě děti.

anta
9. pro 2009

Já bych to neudělala, bylo by mi líto to dítě po odnošení dát z ruky, takže klidně bych odnosila, ale pak nedala a nedala 😀 😀 😀

lenkavano
9. pro 2009

tinina nedávno jsem četla příběh jak matka donosila a porodila dítě své dceři.mě to jako šílenost sice nepřipadá,ale musí pak být šíleně těžké se od dítěte odpoutat.jedinně si k mrnouskovi v břiše nebudovat žádný vztah,ale to se lehce řekne. ☹

tinina
autor
9. pro 2009

Lenko,pro dceru bych to udělala,ale to je jediná osoba na světě.V mém případě se jedná o švagrovou.Já bych se prostě od toho dítěte nedokázala odpoutat,ještě když bych ho měla věčně na očích.

lenkavano
9. pro 2009

no nevím,ještě kdyby to byla aspon sestra,ale švagrová....a bavily jste se o tom jen vy dvě nebo i s celou rodinou?

kulimka
9. pro 2009

Maximálně, kdybych to dítě už nikdy neviděla....A ani po porodu.

tinina
autor
9. pro 2009

bavili jsme se o tom jenom s mým manželem ,s rodinou ne.Já jsem prostě rozhodnuta to neudělat,chtěla jsem jen znát názory jiných

lenkavano
9. pro 2009

a co na to manžel?

tinina
autor
9. pro 2009

tomu se to nelíbí,ale řekl,že takovou věc si musím rozhodnout hlavně já

simlenka
9. pro 2009

Ja si to umim predstavit ted,ale po porodu tezko. kdyz si vzpomenu jak jsem se na prvni pohled silene zamilovala - ani nahodou!

tinina
autor
9. pro 2009

Díky holky za odpovědi,jak to čtu,tak nejsem jediná,kdo by mimi po porodu nedal.Jsem zvědavá,jestli se najde někdo,kdo by byl ochoten odnost dítě a pak ho dát někomu jinému

berenika39
9. pro 2009

Ono to má plno aspektů - chtít to udělat s úmyslem pomoci, nebo to přece funguje i pro peníze, udělat to pro cizí lidi za úplatu, nebo v rodině, a pak být s dítětem v kontaktu...věřím, že takové ženy se najdou, které to podstoupí...je to každého věc a oni se s tím musí pak vypořádat, jsem ochotná to respektovat.

Ale sama bych to nedokázala, to vím jistě, těhotenství i narození dítěte jsou tak strašně emotivní záležitosti, že bych se určitě nedokázala potom jen tak rozloučit s tím bobkem a říct mu - tak štastnou cestu životem....

A stejně se mi to celý moc nelíbí, mnohem přrozenější cesta a pro všechny příznivější je pro mě adopce.

consti
9. pro 2009

Já zatím děti nemám, tak nevím. Pokud bych ale byla jedinou nadějí příbuzné, která by jinak dětí mít nemohla a já už bych své děti měla, tak si to dokážu představit. Já na to nahlížím také z té stránky, že zatím se nám dítě nedaří, takže chápu zoufalství ženy, která po dítěti touží a nemůže ho mít 😅 😔 .
Pro dobrou příbuznou a při výše zmíněných okolnostech bych to asi podstoupila 😉 !

marselina
9. pro 2009

je to těžké rozhodnutí,pokud by v rodině nebyl nikdo jiný,kdo by pomohl,tak bych to asi udělala i když je pravda že je potom těžké dítě porodit a nemít ho.zase ale můžete mít pěkný vztah a celou rodinu to jen ucelí.je to těžké,ale osobně bych do toho šla,neberu že je to švagrová,ale druhá strana je to bratr.

marselina
9. pro 2009

beru to i tak že já sama mám děti dvě a pokud po nich někdo touží a není jiná cesta,tak proč ne.

josefa
9. pro 2009

udelala bych asi to pouze pro svou dceru a stejne nevim zda bych to zvladla, myslim ze je lepsi adopce, pomoct nekomu kdo tu uz je.

tinina
autor
9. pro 2009

Marselino,je to bratr manžela
Moc vás obdivuju holky,které by jste byly ochotné to podstoupit,já na to prostě nemám.

lenkavano
9. pro 2009

no já bych se možná připojila ke consti.je to takový půl na půl.ale třeba můj manža má takovýho bratra že jim bych mimčo neporodila ani náhodou.
tini ale to by ti aplikovali vajíčka jích obou ne?nebo to tak není?

pindruska
9. pro 2009

tinina: zrovna nedávno jsme se na toto téma bavily s kamarádkou... já osobně bych to nedokázala. nosit v bříšku 9 měsíců mimi a pak se ho vzdát. přece jenom si k miminku člověk nějakou vazbu udělá, povídá si s ním a pak ho musí "odevzdat".

tinina
autor
9. pro 2009

Lenko,ona má všechny ženské orgány pryč,takže by byl dárcem pouze bratr.
Ale divily by jste se holky,kolik je na netu inzerátů,že ženy za peníze tohleto podstoupí,i párů,které takovou ženu hledají je hodně.

tinina
autor
9. pro 2009

Pindrus,přes tak

marselina
9. pro 2009

jo tak pokud by jsi musela dát i svoje vajíčka,,tak to je potom jiná,já myslela že jde jen o donošení,pak bych tohle neudělala,protože by to mimčo bylo vlastně tvoje.

lenkavano
9. pro 2009

no to fakt mění situaci s těma vajíčkama,to je něco jiného.malé by mělo i tvoje geny a těžko by ses od něj poutala.jinak co se týče těch maminek nebo cizích párů,tak to já bych spíš odnosila dítě někomu z rodiny.ted mě ale ještě napadlo,že pokud by spárovali tvoje a bratrova vajíčka tak je to nesmysl,výždyt by to dítě nemuselo být v pořádku.nebo to tak není,holky co myslíte?

lenkavano
9. pro 2009

jo počkej on je to vlastně bratr tvého muže.no to si neumím představit že bych měla dítě se švárou 😉 postoji tvého manžela se teda nedivím. 😒

petka80
9. pro 2009

tinina - tohle je strašně těžké rozhodnutí a pokud se na to necítíš, tak do toho každopádně nechoď! Ono to musí být strašně těžké i pro ženu, která se rozhodla "dobrovolně", natož pro tebe, když by to vlastně zas tak "dobrovolné" nebylo, spíš bys to dělala, aby byl klid v rodině..... Snad víš, jak to myslím, píšu to dost zmateně.
Ale stejně je to nějaká blbost, nemůžeš mít přeci dítě s vlastním bratrem, no ne? 😅

petka80
9. pro 2009

Já to asi nějak blbě chápu, čí je to teda bratr 😕

tinina
autor
9. pro 2009

I kdyby ty vajíčka někdo daroval,tak bych do toho nešla.

lenkavano
9. pro 2009

petko je to bratr tinina manžela.

ronie
9. pro 2009

holkyyy a ono je to legální-jak je to po právní stránce???

mobina
9. pro 2009

Tini myslím, že u nás to ani není právně možné. Žena, která porodí dítě je automaticky brána jako jeho matka, i když biologicky je dítě někoho jiného.

tinina
autor
9. pro 2009

já bych byla napsaná jako matka,můj manžel jako otec a oni by to museli adoptovat.kdybych nebyla vdaná,byl by otcem švagr ,já bych se dítěte zřekla a on by ho vychovával.