Odšťavňovač. Co se k čemu hodí na juice?

dendisa
18. led 2007

Ahoj holky,
koupili jsme si odšťavňovač a rádi bychom dělali juice i ze zeleniny. Nemáte tipy, co se k čemu hodí? Zkusili bychom i bylinky, zázvor, ale třeba máte odzkoušené i jiné zvláštní kombinace.

januskaababoo
18. led 2007

Ahoj Dendisko...ja taky mela odstavnovac, ale uvarila jsem motor, nejak moc vehementne jsem chtela mrkvovy dzus, ktery je fakt dobry...ale davat pozor a tvrdsi zeleninu krajet na mensi kousky... 😉

Jinak ja delala ty normalni dzusiky, ktere jiste znas...jablicko s mrkvickou, cervena repa...ale ty narocnejsi jsem nedelala, ale zkusim ti pres znameho sehnat...on se v tom vyzna...zatim papa a gratuluju k mimiskovi 🙂 🙂 🙂

dendisa
autor
18. led 2007

ahoj Januško,

děkuju! Kupovali jsme ho hlavně na mrkev, ale když už je doma 😉. Snažili jsme se s co největším výkonem, tak snad hned tak neodejde. Mám doma celer, řepu, zázvor, rajčata - ale nechci to přehnat. ať se to dá pít 😎

zeto
1. dub 2007

Štávy jdou dělat ze všeho🙂

Já mám oblíbenou kombinaci mrkev 1kg + 200g celeru + 200g červené řepy = vznikne zhruba 1 litr štávičky🙂

Další je z jablek, 1,5kg jablek dá zhruba 1 litr štávy. Ale štavit se dá opravdu všechno(ovozel)

http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy/zelenin...

tvx
1. dub 2007

zázvor je pro běžnýho smrtelníka dobrej jenom jako kořeníčko, dobrý kombinace jsou třeba pomeranč, trocha limetky a ždibet zázvoru.
nebo základ pomeranč, mrkev, červená řepa, celer, petržel, zázvor.

zajímavej džus je i z hroznovýho vína, lze dochutit jako svařáček.

zeleninová polívka je dobrá z řapíkatýho celeru, celeru, rajčat, paprik atd... a ani taková okurka samotná nebo přidaná na naředění ostřejšího džusu neni špatná.
V Praze na Černým mostě v globusu je stánek kde dělaj čerstvý džusy a maj to chuťově vyladěný, tam je možno se inspirovat.

chechta
2. dub 2007

zkušenosti moc sama nemám, ale koupila jsem si bio zeleninovou štávu a je moc dobrá tak ti napíšu co tam je - rajče, mrkev, červená řepa, cerel ( podle chuti bych spíš řekla, že řapíkatý), okurka, šťáva z kysaného zelí, cibule, kopr, paprika. Je to moc dobrý,ale když jsem si přečetla co tam všechno je tak jsem nevěřila, že to může udělat takovou dobrou chuť 😀

luciass
16. kvě 2007

holky jaké doma máte ty odšťavnovače? a jste s nima spokojené? taky nad ním přemýšlím, na pozdější šťávičky pro malou, mrkvové atd., tak aby to mělo nějaký výkon a něco to vydrželo 🙂 😉
díky

draga
10. čer 2007

když je tady tohle téma optám se 🙂)
odšťavňovač mám a hodně jsem ho používala ´hlavně mrkvičku, jablíčko, červená řepa, ale třeba i hrozny apod....máte někdo zkušenost od kdy může čerstvou šťávičku kojenec? a případně jak ředit?

martino
13. čer 2007

čo si robila?keď si uvarila motor? ja si tiež robím jablkovú šťavu, z 5 jablk, a mám starú odstredivku, ktorá je hlučná a nevládze odšťaviť ani dve jablká.martino

miksa
30. črc 2007

ahoj holky chtěla bych se zeptat jaké máte značky odšťavňovačů a zda dělají velký nepořádek? rodiče totiž mají odšťavňovač šťávy jsou výborné, ale ten nepořádek je hrozný je to snad pomalu i na stropě. mají starší druh nejsem si jistá jestli Eta nebo tak něco. poraďte jaký je dobrý už dlouho kolem nich korzuju v obchodě a chcu nějaký koupit, ale manža mě vždycky odradí že to pak nebudu používat pokud to bude všude prskat.

martino
2. srp 2007

ahoj miksa. ja mám doma starú odstredívku-odšťavovač. robí velký hluk, ako keby bolo zapnutých 10odšťavovačov a pri odšťavovaní robí zvuky ako cirkulárka-píla na drevo,a robí velký neporiadok. mne sa to ani nechce upratovať. a robím si na nej jablkovú šťavu,dám tam 5.jablk nakrájaných na kúsky. a šťava mi vyjde tak na dno pohára. radšej žiadny nepoužívaj, tak ti nebude prskať. martino

natalien
3. srp 2007

Ahojky, my máme odšťavňovač od Philipse, má docela vysoký výkon (500W), není to nic profi, ale je jeden z lepších na domácí užití. Když jsem byla těhu tak jsem si dělala štávy téměř každý den, nyní kojím a tak mám zatím strach. Pořizovali jsme si ho i kvůli mimísku až bude větší. Nepořádek nedělá a hluk se dá vydržet. Odpad z ovoce jsem většinou zužitkovala do bílého jogurtu (pokud jsem vynechala pomerance) Nevýhoda je jen ta, že je to na tvrdé ovoce a zeleninu, takže žádné kiwi ani banány. Závěrem můžu říct, že jsem ráda, že ho doma máme, ačkoliv je nyní v původním obalu, ale myslím, že tam dlouho nebude 😉 A pořizovací cena byla cca necelé 2tis.

draga
15. srp 2007

já mám taky Philips a jsem spokojená, má nádobku na odpad takže žádný nepořádek nedělá a hluk tak normálka 🙂

miksa
17. srp 2007

ahoj holky tak jsem si nakonec koupila ten odšťavňovač a jsem plně spokojená šťávy jsou výborné. koupila jsme zn. Tefal a má citrusovač a jsem ráda že jsem se pro něj nakonec rozhodla.

swetlus
24. lis 2007

Ahojte. taky ted uvazuju nad ostavnovacem. Hlavne kvuli jablkum, mame docela nad-urodu tak aby to neprislo nazmar. muzete nekdo poradit na co se pri vyberu zamerit? a musite tam ty jablka prvne okrajet nebo se to tam hazi cely? 😅

natalien
24. lis 2007

Ten co máme my, tak jablíčka okrájet. Slupka nevadí 😉

noelka
25. lis 2007

Tak my jsme poprosili o odšťavňovač Ježíška 😉 Poptala jsem se u kamarádek a vyhrál to Bosch:
http://www.bilezbozi.cz/odstavovace/bosch-mes-1020
Prý se na něm nedá odšťavňovat jen banán a mango, takže paráda. Většinou se ovoce ani zelenina nemusí krájet. A je i dost účinný.

slonik
28. lis 2007

taky máme odšťavovač Phlilips, byl teda krapet dražší, než Natalien (asi dvakrát 😅 ) ale zase semele všechno. A malé dáváme štávičku z jablíček, jinak já je tam házím celé, i se slupkou, ale raději je rozkrojuji, občas jsou uvnitř špatná 😒

paja
10. zář 2010

Ahoj, zkusím obnovit toto téma. Právě řeším výběr odšťavňovače. Rozhodla jsem se pro nějaký kvalitnější přístroj, který se prodává např. na stránkách www.odstavnovace.cz. Po podrobném prostudování "jak si vybrat odšťavňovač" jsem zavrhla odstředivku (ve šťávě nezůstane tolik vitamínů a navíc se šťáva musí do 15 minut zkonzumovat, jinak začně oxidovat...) a rozhodla se pro "šnekový přístroj". Máte někdo tento typ odšťavňovače, popřípadě jakou značku a jak jste s tím spokojení?