Odšťavňovač - nevím, jaký mám vybrat

marky.nem
1. čer 2012

Jelikož malá vůbec nejí ovoce a zeleninu, ale šťávu z nich pije, chceme koupit odšťavňovač, ale z množství nabízených výrobků vůbec nevím co vybrat. Myslím si, že nejlepší je osobní zkušenost a proto prosím o radu a předem děkuji :o)

marky.nem
autor
2. čer 2012

Nikdo nemá zkušenosti ?

favofrenki
10. črc 2012

Také řeším toto dilema, prosím maminky poradíte?? 😉

dorinek
13. črc 2012

Já mám odšťavňovač Catler. Dá se nastavit od 6500 - 13 000 otáček a odšťavňuje snad všechno možný. Drť, která po odšťavení zbyde je skoro suchá. Jsou to sice výrobky trochu dražší, ale opravdu kvalitní. Myslím, že nemá cenu se pouštět do něčeho levnějšího.... jsou velký zbytky a hodně šťávy se ani nevymáčkne.

dana3262
21. říj 2012

Rada bych se zeptala, zda mate jeste nektera ykusenosti s ruznymi odstavnovaci. Take nevim, jaky vybrat. Ten catler jsem jakoby predvybrala, ale docetla jsem se, ze ma malou vyteznost, ze se zbytky lepi na viko, ze se spatne cisti.. je to pravda? Ma podle tebe nejake negativa? Jak casto delate stavy? zmakne dobre tvrdou zeleninu? @dorinek diky 😉

dorinek
23. říj 2012

@dana3262 - asi nejtvrdší co jsem kdy odšťavňovala byla mrkev (nenapadá mě nic tvrdšího), jinak běžně odšťavňuju jablka, ananas, zkoušela jsem i broskve.... zbylá drť je opravdu "suchá", mě nepřijde, že by byly velký zbytky...Odšťavnila jsem 8 vekých jablek a zbyla mi drť asi tak na 2 lžíce, překvapilo mě jak málo... Asi záleží na typu, pokud má někdo starší typ, tak s ním třeba není tak spokojený. Já mám Catler http://www.sporilek.cz/odstavnovace/catler-je-4...
Přečti recenze - já se mohu jen přidat. Po práci stačí opláchnout vodou, uvnitř je ještě takové sítko, přes které se ovoce a šťáva dostává ven, to se musí teda důkladněji vyčistit, ale je tam na to takový kartáček... Myslím, že každý odšťavňovač budeš muset důkladně umýt 😀 😀 Ale tenhle se snadno rozebírá, snadno myje... A zbytky se sice lepí na víko, to je pravda, ale od toho tam to víko je, abys neměla zaflákanou celou kuchyň. Opravdu se nic nedostane ven, nikde to nestříká, nepadá, nekape....A jak píšou v recenzích - dají se tam klidně dávat velký kusy ovoce. Já třeba jablka překrojím jen napůl, ani nevyříznu jadřince...

mnagos
22. únor 2013

máme tuten šnekový odšťavňovač Omega VRT352/350 a není co řešit: http://www.atranet.cz/snekovy-odstavnovac-omega... a furt je co lisovat (odšťavňovat) a blemtat

mnagos
22. únor 2013

máme tuten šnekový odšťavňovač Omega VRT352/350 a není co řešit: http://www.atranet.cz/snekovy-odstavnovac-omega... a furt je co lisovat (odšťavňovat) a blemtat...............................

monare
18. bře 2013

Taky uvažuji o odšťavnovači...taky neví jaký vybrat....tyhle jsou docela dost drahé. Jaký je tam rozdíl od těch levnějších? To jako odšťavňovač třeba za 1300 kč mně "neodšťavní" ovoce nebo i zeleninu? Co třeba tenhle? Co myslíte? http://www.mall.cz/odstavnovace/sencor-sje-1006-rd 🙂

berushka45
12. bře 2014
Uživatel berushka45 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od berushka45.

Ahoj, dobré stránky, které by ti s výběrem odšťavňovače mohly pomoct, jsou Eujucers - jsou tam různé recenze, zkušenosti a taky recepty. Vybrala jsem si tam odšťavňovač http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odstavnovace/domacnosti/snekove-odstavnovace/odstavnovac-omega-8004-8224 - je použitelný na všechno ovoce i zeleninu, dokonce píšou, že se s ním dá dělat dětská přesnídávka nebo zmrzlina. Tak v létě vyzkouším 🙂

kikipaxe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monika1234567890
13. bře 2014

Ahoj, také zrovna vybírám odšťavňovač, ale ty ceny jsou šílené. Věřím tomu, že když člověk ty peníze má, vyplatí se investovat do něčeho kvalitního, ale co když člověk ty peníze prostě nemá? Má si nechat zajít chuť? ☹
Koukala jsem na různé odkazy a třeba tady jsou přístroje hezky otestované a nejsou ani moc drahé (teda i já bych si je mohla dovolit 🙂 ) http://www.energetickyporadce.cz/Files/spotrebi...
Jinak chtěla bych se zeptat nemá někdo z Vás zkušenosti z odšťavňovači značky Breville? Tyto přístroje používá/propaguje i Joe Cross. Asi nejvýraznější osoba, propagující pití ovocných a zaleninových šťáv. A nejsou ani tak moc drahé, do 3 000 se dá sehnat slušný přístroj. Třeba na E-bay se dají sehnat. Problém je ovšem vyšší poštovné 😒 Bydlet v USA tak mám jasno! Úplně by mi stačilo něco takového typu, co by šlo sehnat v ČR.

killi
13. bře 2014

my máme šnekový odšťavňovač zelmer JP 1500 vybírala jsem šnekový podle recenzí a můžu říct, že perfektní. Denně děláme štávy z ovoce a zeleniny. Nemá problém s tvrdou zeleninou jako mrkev, celer, petržel atd . Dobře se umývá a málo odpadu. 😉

hanka236
29. dub 2014

Ahoj!
Já jsem teď k narozeninám dostala úplně super věcičku. Je to odšťavňovač, ale je v lahvi, kterou si pak člověk může vzít na výlet, do práce, apod. Našla jsem podobný zde: http://www.dommo.cz/Mixery/Smoothie-maker-Shake.... A určitě doporučuji. I pro malou - na cestu, do auta, ... Já bez toho teď nedám ani ránu 🙂

beabela
12. lis 2014
Uživatel beabela je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od beabela.

Ahoj, nedávno jsem si pořídila také odšťavňovač typu Kuvings a jsem s ním naprosto spokojená. Má výkonný motor, je tichý, snadno se umýva i skladňuje a je velká výhoda že má velky vstupní otvor kde mužu dát i větší kusy ať už zeleniny nebo ovoce, zkoušela jsem také bylinky a různou listovou zelinu. Nemůžu si ho vynachválit oproti jiným typům.

karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gabcapatis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petraukulele
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenyk1
21. pro 2014
Uživatel lenyk1 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lenyk1.

Zdravím všechny. Taky mám odšťavňovač Kuvings jako beabela. Používám ho pár měsíců a můžu říct, že je to zatím můj nejlepší ošťavňovač. Předtím jsem měla odstředivku a je to nesrovnatelně chutnější a hlavně rychlejší.

morgan
24. pro 2014

@gabcapatis ten mám doma už pár měsíců a jsem spokojená i když nemám srovnání s jinými ;)

gabcapatis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petraukulele
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jitavrtule
5. únor 2015

@petraukulele ale no tak, co takhle se též obrátit na strejdu Googla? Po zadání Rohnson a 850 (což čitelné na obrázku tady) ti hned první odkaz na Alzu vyjede ten Gabčin odšťavňovač... zabere to zhruba půl minuty. 🙄
http://www.alza.cz/rohnson-r-427-d133776.htm

pepinak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
4alzbeta4
26. bře 2015

Kuvings je i podle zkušenosti známá vynikající,jen ta cena vyšší.Na běžné použití šťáv po ránu jsem zvolila Zelmer 1600 za 5600Kč,má někdo zkušenost?Jinak Rohnson se v D-testu neumístil moc dobře???

rendy113
21. dub 2015

Já se právě podle zkušeností rozhodla pro Kuvings - pro mě opravdu super odšťavňovač. 😉 🙂

4alzbeta4
21. dub 2015

Díky,nevím jestli opravdu za 11tis bude v mé kuchyni mít to pravé využití,potřebuji jen na ranní zeleninové šťávy...

axelis
23. dub 2015

Já dostala k narozkám Catler a je v pohodě už ho mám cca 2 roky a zatím žádná závada 😉

sarina3
27. dub 2015

Zdravím, také bych chtěla přidat zkušenost s Kuvings. Odšťavňovač je velmi dobrý - jsem s ním spokojená. Ano je to jiná cenová kategorie - já to zas brala tak, že než kupovat za dva roky nový, tak si rovnou koupím dražší a vím, že mi dýl vydrží (mám na něj sedmiletou záruku). Já teda používám odšťavňovač každý den...Dost jsem dala na zkušenosti od RAW strávníků 🙂

elda2
18. kvě 2015

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s odšťavňovačem Scarlett SL - JE51S03.

Předem moc děkuji 🙂

kaja91
29. kvě 2015
Uživatel kaja91 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kaja91.

S odšťavňovačem Scarlett zkušenost nemám, ale taky mám Kuvings - byla to pro mě po špatné zkušenosti s levnějším, jasná volba. Musela jsem tedy trochu našetřit... 🙂