Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

konoupek
13. lis 2008

jooo děti a zvířata to mi vždycky hraje na city a jak píšeš Peti, od těhu je to ještě nějak intenzivnější.Myslím,že to tak má asi každá mamina.

konoupek
13. lis 2008

Holky jdu do hajan,přeju dobrou noc,at vám prcci spinkají celou noc 😉

cecil
14. lis 2008

Jo, náš prcek spal od půl jedenácté fakt celou noc 😀 😀 😕 , je ot koza, zíve od osmi a nezabere anezabera až jdeme lehnout my.

HOlky, dnes v Dobrém ránu probíhají odvykání kouření, kurńa je to složitý jak žebř...to jsem ráda, že se mě to netýká 😝 ...prej v padesáti letech má kuřák plíce sedmdesáti, osmdesáti letého člověka.....a těch peněz 😝 .

Jo a k těm lustrům...my taky ještě žádný nekoupili a ty s těma bodovkama mi připadnou strašně ostrý...jako v lampičce na psaní úkolů dobrý, ale na stropě mi to přijde na prd 😨

cecil
14. lis 2008

A holčička je malinká...noa le Marcela měla ještě menší, ne?

cecil
14. lis 2008

Já hlava, zapomněla jsem vám napsat, že jsem včera byli dvě hodiny ve škole...podívat se na výuku....no bezva. Uteklo to jak nic, děcka pracují povětšinou formou soutěže, takže to je děsně baví... v půlce hodiny si zahrají zlatou bránu (zazpívají si, apod), proběhnou se a zase jdou pracovat...náhodou bezva. Takovou školu my neměli 😒

fajn
14. lis 2008

ahoj cecil já vás tady čtu každej den ale ty seš fakt borec že si pamatuješ že jsemměla Dianku ještě menší. Drakiáda se vám povedla a jste tady fakt super holky že si dokážete psát o čemkoli 😀 😀 😀

cecil
14. lis 2008

NO čteš čteš ale nepřispíváš!!! 😖 Tak se polepši... 😀

Hele, to o čemkoliv zní tak trochu jako rýpanec 😀 ,ale neeeeee.....prostě když už o tom mým čemkoliv Petr nechce slyšet, tak vám to napíšu tady, no...... 😀 😀 😀

páček, jedu do Konice utrácet...

konoupek
14. lis 2008

Dobré ránko,
tal my dnes měly budíček 4:15 asi,no myslela jsem ,že mě roubne 😝 .Naštěstí se Denuš kolem půl sedmé rozhodla,že to ještě zalomí v obýváku na gauči a spaly jsme tak do osmi 🙄 .
Evi to mají děcka u vás super,že mají takovou školu hrou 😉 .Co si ještě za nás pamatuju,tak my museli pomalu celou hodinu sedět s rukama za zády a mlčet,nedej bože chtít se někomu na záchod.Po revoluci už to bylo o poznání volnější to jsme se mohli klído v hodině i napít a na záchod sme se ptát pomalu ani nemuseli.
Ted to ty děcka mají bezva i když ještě to taky není všude.

linn
14. lis 2008

Ahojky,
tak v Mc bylo fakt moc prijemne 😵
U nas byl teda malem budicek v sest, ani jeden z kluku nejak nemohl zabrat, ale nakonec jsme jeste vsichni usnuli a probudili se az v devet 😉
Marci, budem rady, kdyz nas budes nejem cist 🙂
Peti, jj, miminko strasne malicky, ty fakt lepsi mit ty moje ctyrkilace 😅 😔
Ivco, prvni svetlo super, my mame v pokojicku takove obyc z OBI, protoze jsem taky zadny jiny pekny nesehnala 😒
Evi, to je super, ze aspon nase deti uz to maji uplne jine 🙂 a k tomu odvykani, jj je to fakt docela slozity, je to opravdu zavislost, z lidi, co chteji skoncit jen tak bez jakekoliv pomoci to zvladne cca 5-10%, jestli si to dobre pamatuju, ale zas je dnes dost veci, ktere muzou pomoct, treba ted novy lek Champix, jestli tam o nem nemluvili. A nebyla tam Dr. Kralikova? Je to odbornice na odvykani, jednou jsem byla na jeji prednasce a vyborne.

bazalka
14. lis 2008

Ahoj holky!!!

Tak mam dobrej kanal na svetla ... v Korune ve 2. patre, firma Ewerel. Ewerel.cz ... dobre mi poradili ... bodovky radej do pokojiku ne, pry je lepsi stropni plosne svetlo ... bodovky sviti dost, ale bodove ☹.

To mimi je ale malinky ... ale bojuje, sikulinka mala 🙂

Marci, tak ty ctes, ale nepises 😠 ... polespi se 😉

Konoupku, teda, tak brzo 😖 ... my dnes 7.15 😉

Lindi, v 9, tomu rikam veget 🙂 ... ale zaslouzis si to, kdyz musis s prcekm vecer ponocovat.

Ja jsem uz objednana na tu zmenu hlavy 😅 ... ve ct v 17, ale asi to zmenim na pondeli v poledne ... to jsem nejdriv odmitla, ale pak se mi to rozlezelo. Mysleno ted v pondeli 17., delaji i ve svatky

cecil
14. lis 2008

Jo, Lindo říkali 4 lidi ze sta se odnaučí kouřit sami. I když v naší rodině otec, brácha švagr..jeden den típli a pak už si prostě nezapálili. Když je silná motivace, tak to myslím jde.
A Králíková tam nebyla, byl tam nějaký chlap.

linn
14. lis 2008

Ivi, to jsem zvedava, doufam, ze te v tu stredu uvidim 🙂
Evi, no u nas v rodine kouril jen deda a ten taky sam prestal, ale u nekoho to fakt jde velmi tezko. Z Martinove rodiny kouri tatka i mamka (nevlastni) a celkem me tim vytaci, nejen ze si nici zdravi - tchan je jeste k tomu hornik 😕 , ale kdykoliv jsme s nima, tak kazkdou chvili se vytraci si zakourit, tchyne vzdycky uvari kafe a vezme si ho k cigaretce a ja ho piju sama v kuchyni 😠
V nedeli by mela dorazit tchyne cislo 2 - prava 😉 , jeste Sebika nevidela, zajem minimalni, no jsem zvedava, vidime se s ni ted tak dvakrat do roka.

bazalka
14. lis 2008

Lindi, nasi prestali oba ... tatin uz pred sesti lety a v poho ... neverila jsem, ale dokazal to 🙂 a to kouril fest, i 30 denne. Mamka prestala ted nedavno a prave diky Champixu 😉 ... no, dela na plicnim, jak ji to asi donutilo, kdyz vidi, jak to v pliich vypada, pracuje na salku, kde se do plic divaji 😀

fajn
14. lis 2008

Tak vám taky písnu něco . Táta byl dnes trhat 8 a dělá jak kdyby mu trhal celou pusu. Prej ho to nebolí ale pořád o tom mele. On kdyby měl rodit tak fakt vymřem . A to si dal pár panáků než jsem ho tam vezla a ještě si nechal píchnout dvojitou dávku 😀 😅

zlatka
14. lis 2008

Ahoj Marci, to je dost, že se otýváš, zrovna jsme na tebe před nedávnem mylsela, že ti asi písnu do IP, jak se máte. No, já zubaře taky nemusím, ale Tteď jsme změnili a jsme moc spokojená, dokonce mi umrtvil dásně, takže to byla naprostá pohoda. našemu tatínkovi taky trhali a taky to těžko nesl, ale s panákem v krvi tam teda nešel. To mu musím poradit

zlatka
14. lis 2008

Tak místo na gyndu jsem skončila s beruš umudry, dělala jí stěry, tak jsem zvědavá, v úterý budou výsledky a taky jsem si objednala tu vakcínu na žloutenku pro mě a tatina, ale je to nedostatkové zboží, tak uvidím, kdy se seženou.

Světla budeme taky řešit, konečně mám víc světla v obýváku, měla jsem tam jen jednu žárovkua to přítmí mi už lezlo na mozek. Takže bazi díky za radu a tipa.

evi, to je fajn, že se ti ve škole líbilo.já si ymslím, že teď je to na prvním stupni takhle všude, v každé třídě je koberec a děcka si rají a tím se učí, Tv chvilky během vyučování v první třídě nutnost, ve druhé ještě potřeba a ve třetí už ani ne- to jen tak pro zpestření.Děcka ještě neudrží moc svoji pozornost, takže je potřeba je vytáhnout z lavic, aby se protáhly. Nnejlepší je druhá třída, tam je toho prostoru na hru nejvíc,učiva trošku míň, první třída je moc nedupaná, je tam toho mnoc a je to náročný nejen pro rodiče, ale i pro děcka.Ale zase za rok jdou nejlíp vidět výsledky, děcka čtou, počítají a píšou...radost pro učitele.

Bazi a co je to ten Champix? Marci, ty kouříš? Já bych si tak přála, aby náš tatin přestal, ale to nehrozí, když je celej den v hospodě. Jde mi hlavně o jeho zdraví, porotže to tam každej den dýchá a ještě k tomu sám hulí, budu ho potřebovat, až mi děcka odrostou a vyletí z hnízda. 😖

Sorry za překlepy, ale spěchám. dobrou!!!

cecil
15. lis 2008

Jéžiš nestrašte s osmičkama, z toho mám hrůzu. Spolužačka v Brně byla trhat dvě. Jednu jí vyšklubli a nevěděla o tom, za týden jí šklubali druhou a otekla jí huba, do školy chodila zfetovaná práškama a nosila si pudinky ve skleničce, týden nemohla kousat 😖 .

Ježiš Lindo to by mě taky sralo, takhle pít kafe, já mám štěstí, ž etchánovci ani švagr se švagřicí, nikod v rodině nekouří....všichni tak nějak postupem let přestali(ale už hooooodně dávno). Vlastně to zůstalo jen ségře, ale ta kouří málo,pár denně, a když přijede, tak prostě nekouří a zapálí si až v klidu doma 😅 .Ale taky mě to na ni mrzí ☹ .

Zlatuš, o tom mi povídej, jak je to náročný 😝 😀 😀 , předevčírem jsem ve snu psala se Štěpánkou ve třídě zapomenutý úkol! 😀 😀 😀 ...ne fakt, je toho v té první třídě moc, ani jsem Štěpánku nepsala do flétničky, radši až příští rok. Už jen to že musí sednout do autobusu, někam dojet, zase přijet, sama se obouvat, přeslíkat, nic nezapomět, nenechat nic ve škole....učí se samostatně myslet, kdežto doma prostě spolíhá že za ni na to myslím já.

cecil
15. lis 2008

Ivi, to je asi nemoc že se na plicním kouří...když jsem ležela v Prostějově, tak primář hulí jak lokomotiva a tím pádem to mají sestry posvěcené, takže byl večer a chodbou se táhl smrad čtvrté cenové....a sestry pak chytly nějaký rozprašovač a šplíchly u sesterny 😠 , kdyby aspoń vyvětraly 🙄 . NO fakt hnus, vždycky jsme zavřely pokoj a větraly jak o život 😝 🙂 .

Holky, tatu máme celý víkend v práci, ale aspoň v pondělí má volno, tak se mějte a zdravíme !!!

cecil
15. lis 2008

Jo a jak jsem psala že jedu do Konice utrácet, tak jsem vyjela autem před garáž a koukám mám nějaký špinavý okno. Tak jsem pustila ostříkovač a z něj stříklo na sklo bílá, neprůhledná, mstná a mazlavá hmota! Ještě mě to rozjely stěrače a já vůbec neviděla. To se mi mělo stát někde po cestě!

tak jsem to jarem a okenou pak drhla dolů...vůbec to nešlo...a navíc se mě tata ptal co jsem tam nalila...???...ještěže se o auto stará on, takže to na mě nehodil 😀 . Ale u nás musí být fakt každý den něco.... 😝 😀 😀 😀

fajn
15. lis 2008

zlatuš nekouřím a ani manžel ne. Já jsem k tomu nikdy moc neměla strašně mi to smrdělo a smrdí dodnes a ještě jsem škrťa a je mi líto těch peněz to já si radši koupím tatranku. A ještě mi otec umřel na rakovinu plic tak jsem to doma viděla až do konce. Umřel doma nikde nechtěl jít a přál si to tak.

Cecil a počkej až Štěpánka ještě trošku povyroste s tím oblečením si ještě užiješ. Andrea ta má plny sk0ří0ně0 h0ader0 0a každy ráno stojí u skříně a co si mám vzít já nic nemám. Vytáčí mě každej den. Přála bych ji aby měla jedny kalhoty jak já a ktomu ještě krepsilonov. My jsme byly doma 4 a těch peněz asi moc nebylo ,dnes mají všechno o co si řeknou a ještě si toho neváží. Někdy bych ji přála aby si to zkusila 😀 .Ve škole děcka chodili v riflích a někteří v tesilkách a krepsilonovejch gatích . No nic tak ze mě vypadla úvaha 60 -ti letej babky 😉 tak se mějte hezky a hezkej víkend 😅

konoupek
15. lis 2008

Ahoj holky,
tak my jsme dnes pozvaný k "tchýni" na oběd,slaví narozeniny a jako obvykle se mi tam moc nechce.A Lindi s tím kafem a kouřením je to u nich to samé.Oni ale nemusí mít ani to kafe a vždycky se seberou a jdou kouřit já tam sedím sama jak pika 😠 .To by mi ještě tak nevadilo,ale tatin chodí s něma,tak to je vždycky taková návštěva na ho... 🙄 .Nedávno jsme u nich byli,bydlí s něma i "švagr" se dvouma malýma holkama a oni si klidně zapálí všichni ve stejné místnosti ,kde jsou i ty holky 😠 .No já byla nasraná!!!!Jsem holkám říkala,at jdou dolu za babi,aby v tom nebyly,ale asi to tak před nima praktikujou normálně,pže dělaly,jako že mě neslyší 😔 .proto tak nerada pouštím tatina samotnýho s Denuš..kdyby tohle dělali před ní,tak by si něco vyslechli a denuš už by tam nevkročila!!!
Se přiznám teda,když už o tom tady tak píšem,že jsem bohužel neodolala a semo tamo si zapálím taky.Kouřila jsem před těhu,pak mi to strašně smrdělo a bylo mi z toho zle,ale postupem času si sem tam dám

konoupek
15. lis 2008

No hrdá na to nejsem,ale nikdy by mě nanapadlo si zapálit v blízkosti Denušky a už vůůbec ne ve stejné místnosti to je humus největší!!!!!!!!! 😠 Já si dám tak dvě,tři denně,ale stejně s tím zase seknu.

cecil
15. lis 2008

Marci...úvaha 60-ti leté babky 😀 😀 😀 , jsem se nasmála. NO já mám o dost starší sourozence a ti nemohli rozdýchat když mi máma někde splašila v šesti letech rifle a oni si na ně museli vydělat na brigádách a ještě je kupovali pokoutně za bony v tuzexu! To už si ani teď nedovoedou děcka představit.

A když Štěpánka nechce jíst ovoce, tak jí vykládáme, jak na dědině byla mandarinka akorát na MIkuláše a na Vánoce a to ještě na příděl! A jak se bábi musela v Jednotě pobít s půlkou obce aby donesla to kilo ovoce domů 😀 😀 😀 .
Já doteď mám podmíněný reflex, jak rozloupnu mandarinku a ucítím tu vůni, tak mám adventní náladu 😀 a čus, jdu dodělat oběd, děcka jsou vyjimečně venku beze mě a já mám kopr 😖

cecil
15. lis 2008

Sekni s tím Jani, máš recht.

Mě teda sralo neuvěitelně že bylo něco co mě ovládalo, co mi diktovalo co mám dělat, jako furt někde vzadu v hlavě jelo....běž si zapálit, máš na to chuť....a to jsem kouřívala před deseti lety třeba jen jednu, dvě denně....řeknete to nic není, ale já kouřila jen víkendově na zábavách, pak jsem si zapálila uprostřed týdne, aby to nebylo tak dlouhý, pak jsem měla cukání si zapálit už každej den a pak jsem zjistila, že už opravdu nevydržím den si aspoń jednu nedat....a to jsem se lekla,a ani jsem to takhle nechtěla a tak mě to manipulovalo. Tak jsem se šprajcla a přestala. A mám pokoj! 😀

fajn
15. lis 2008

s tím ovocem máš pravdu taky si pamatuju že u nás prodavačka nechávala mandarinky jenom těm kdo má děti. Ale pak už když jsem dělala tak jsem si jich koupila kolik chtěla. I ty moje tatranky byly jenom pod pultem a pro vojáky šumáky to byl taky tovar jenom pod pultem. Je dobře že to děcka neznají ale na druhou stranu někdy by jim to neuškodilo. 😝

zlatka
15. lis 2008

Jo, jo, já si pamatuju křupky za 2,60 a novinku se Zory -zoretka se to jmenovalo, to jsem milovala.A taky jsme dostávali mandarinky jen na mikuláše. Co se týče hader a všeho, Marci, ona na to Andrea přijde asi později, aj mně to docvaklo pozdějš, předtím jsem to brala jako automatiku a vůbec neviděla, jak na tu mamka musela naškudlit a sebe třebas ošidit, to mi došlo všechno až pozdějc.Chodila jsem na rakouskou sekci, kde byly ročně dva výlety do zahraničí a proč jako bych já měla trčet doma na zadku, tak jeden stál kolem 5-6tis., no, jela jsem samo na všechny,až teď mi dochází, jak ta škola byla pro mamku náročná.

No, moje mamina taky kouří a taky odbíhá pryč, ale když tam jsme, taka spůoň kouří míň, ale je fakt, že třebas ke mně moc ráda na návštěvu nejezdí, pže se u nás nekouří a venku a tak si tu kávičku moc nevychutná. No, když jsme byly malí, tak kouřila v kuchyni a teď tvrdila, že když je u sebe doma, tak si může zapálit, kde chce a komu se to nelíbí, tak a´T k ní nechodí, já jsem jí řekla, že to je před dětma pěkně nezodpovědný, tak u beruš chodí ven, ale jinak si mylsím u jiných děcek to neřeší. 😅 moc pěkný to od ní není.

zlatka
15. lis 2008

jinak to po sobě čtu a sloh tak žáka z druhé třídy, tak sorry 😀 😀 😀

janica..
autor
15. lis 2008

AHojky,

no MArci, že se ukážeš 😉

Zlatuš Berča je chudina furt nemocná co? já musím zaklepat, co nechodíme plavat, tak pohoda.....

Hmm tak Petráš začal hulit a to před tím nekouřil 3 roky, no v práci má fut nervy, tož tak, ale co je doma tak si nezapálí 😒

Téda Zlatuš, tak k tvojí mamce bych na návštěvbu nejela 😀 😀 😀 já jsem odnaučenej kuřák a cíga fakt nemusím a před malým už teda vůbec nee 😠 😠 😠 jako jak jsem tu psala, že jdu na pívko, tak tam normálně byla jakási mamina s asik tak roční hločičkou, jako to nechápu, vzít dítě do hospi 😔 🙄

Marci si mně pobavila s tím šatníkem u mladé, si to pamatuju, to jsem dělala taky 😀 😀 😀

janica..
autor
15. lis 2008

Téda Evi to je super v té škole, doufám že to bude chodit i podobně u nás, jen jestli to tam chodí tak každej den a ne jen před rodiči 😅

zlatka
15. lis 2008

jo, jo, každej den, Jani, to vidíš na děckách, že reagují automaticky, kdyby na to nebyly zvyklý, tak by byly vykulený a nevěděly co a jak mají dělat, jsou to ještě takový telátka. evi, s tou flétničkou jsi udělala dobře, myslím, že toho má až nad hlavu. Tady v Grygově je malotřídka, ale první třída je zvlášť, te|ď je jich tam, tuším, jen devět, tak má učitelka prostor se věnovat každýmu zvlášť a ti si skoro vůbec nenosí úkoly, jen čtení a takový blbinky. Kolik jich je se štěpánkou ve třídě, evi?
No, teď měla po sobě dvě rýmy, dneska začala chraptit, tak je s ní sranda. Přemýšlím, že seknu s kojením, tak pak uvidím, jak na tom bude. To bude ale maso-přestat, pořád ve mně vidí bandasku s mlíkem.