Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

zlatka
4. únor 2009

děcka, já se z té beru po---u.Ona si hraje a mluví za hračky: takovým pišťavým hlasem: Pozou, už je tady! a teď svým:žikal pejsek."chováme še! ychle!!!!žíkala panenka 😀 😀 😀

janica..
autor
4. únor 2009

😀 😀 😀 😀 no jako Beruš a Váša jsou fatk borci s tím kecáním, jsem je dnes sledovala, fakt šikulky 😎

entik
4. únor 2009

ahojky
emca je skvela s tim "pata", jak si to spojila 🙂 i Berca, jak povida 🙂 vsimate, jak resime jine veci, uz ne kojeni, nocni vstavani 😉 povidani a skolky. Teda my mame jeste chvilku cas, ale diky vam vim, na co se prichystat 😉

Zlatu, s tou praci, ja bych se do prace nehrnula, ono se rekne do dvanacti, jenze to mas porad nejakou poradu, zustat dele, kvuli ruznym akcim, krouzky, a hlavne pripravy!! vzdyt to zabere casu 😲 Stejne si to musi kazdy zvazit sam, ze...

Se musim pochlubit, matej umi pres 110 znaku a ke 30 slovum, tak to je nasi aktivni slovni zasoba 😅 Vcera jsme jeli busem a znakoval knizku, tak kouknu z okna a tam stala pani a cetla noviny, hihi. A tak to mame porad, vse komentuje, i kdyz zatim hlavne rucne. Opakovat se snazi, ale jsou to srandovni zkomoleniny.

cecil
4. únor 2009

Týjo, to je Matěj borec se 110 znakama! 😕

Ještě přijdu......

zlatka
4. únor 2009

No, tak matýsek jako atky machr, myslím, že na něho ve znakování široko daleko nikdo nemá! A to by mě jako zajímalo, když je na dvd JEN STO ZNAKŮ, KDE VAL TĚCH DALŠÍCH TŘICET, JSI vymyslela nebo už vyšel i druhej díl.No, mohla bys ho používat jako reklamu na to znakování.Je dobrej.To je právě to,že nebýt toho znakování, tak je ten prcek v tom vyjadřování strašně omezenej.Mně vždycky dostává, jak už beruš uvažuje, přemýšlí-už vím, protože to řekne a tak mě napadlo, vždyť ostatní děti tak přece přemýšlej taky a když ještě nemluví, takje to musí hodně svazovat, asi jako když bych já byla v cizině, neuměla ani slovíčko cizí řeči,a le chtěla se vyjádřit-to musí být strašnej pocit.
S tou prací to pořád vnitřně řeším,ještě to probereme s přemou a říďou a pak by se vidělo.
JInak jsem ráda, že se tlapky líbí, jani.mně ta jedna tvoje velká teda fakt moc.No a v MC-vše už bylo řečeno, několik soplíků, dokonce, bazi, jedno dvojče pilo z beruščené flašky, no jsem jí už teda cucnout nedala a doma to pořádně vyvařila.

zlatka
4. únor 2009

aha třicet slov a sto deset znaků-tak co těch deset, teda?

marti, ty se hleď brzo vyléčit, tak to jsem ještě nezažila-záda.Vlastně jen jednou, to jsem se nemohla narovnat a hnus teda.Jsem si byla dneska zaplavat a parádička, budeme chodit asi každou středu, tak kdybyste se chtěla některá přidat....

zlatka
4. únor 2009

evi, dopisek je na cestě k vám.Akdy má štěpule ty narozky???

bazalka
4. únor 2009

Zlatus,
pred Vanocema prave taky jedno dvojice pilo z nasi flasky a jak to dopadlo 😠. Jsem to tam sice poradne umyla, ale v busu se Martas nejak rozkaslal, tak jsem mu musela dat cucnout, aby se neudavil ... az bylo to ☹

Zlatus, v kolik v tu st chodis???

bazalka
4. únor 2009

Peti,
tak to je Matysek fakt trida ... aspon mamky, ktere k tobe chodi, vidi, ze to fakt funguje 😉

zlatka
4. únor 2009

jezdíme tak po páté, abysme do sedmi byly v pohodě doma. No právě, ona to tak dávala bokem, jsem k tomu přiskočila, tak mi řekla, aťsi to umyju, ale já jsem jí už nedala(jsem si vzpomněla na vás) a doma to radši vyvařila. No, ono s těma dvouma dětma je to asi složitější, to by asi seděla furt doma na zadku, když ne jedno, tak soplí asi druhý.Ale fakt to nestojí za to. Ivi, napsala jsem ti IP.

zlatka
4. únor 2009

jde vám otevřít seznam??

entik
4. únor 2009

na ten bazen chodis s Berus? chtela bych chodit i sama, ale mam to ted horsi s hlidanim, tata se nam porad uci 😖

entik
4. únor 2009

seznam nam funguje

jo, s tim vyjadrovanim je to fakt supr, ze mi rekne, co vidi, slysi, i co si pamatuje, dnes mi rekl ze u babicky jedl banan a byla tam teta 😉

entik
4. únor 2009

ja videla dvojcata vcera, jedno dokonce krmilo Mateje mandarinkou, ale vypadaly zdrave

bazalka
4. únor 2009

Aha, tak s Beru ... to jsem nepochopila. Tak to bych taky s Martasem mohla 😉. Zlatus, musi mit deti plavaci plinky??? Asi jo, ze?

entik
4. únor 2009

no, ja prave nevim, jestli s berus... Zlatko, tak jak? s matejem bysme se pridali...

a ty znaky, mame jich hafo vymyslenych, bud z ceske znakovky, nebo z nasi hlavy, nebo si je vymyslel matula sam...

zlatka
4. únor 2009

nee, chodím sama s kámoškou protáhnout tělo.

cecil
4. únor 2009

Peti...hele, když seš u těch znaků...my dnes dělaly s Emilkou říkanku paci paci pacičky ...a nevíme jak dělat myš???.....my teda děláme pusou íííí,ííííí 😅

Zlatuš, jo, dík, dopis budeme očekávat, bude to zpestření, holkám už otrnulo a nudí se. 🙂 Narozky má 21.února.

cecil
4. únor 2009

Zlatko a předčítala jsem tady Štěpánce a Petrovi tu Berunčinu samomluvu a chechtali jsme se mohutně! 😀 Pipina si ve dvou letech taky už pokecala, ale třeba se Emuša taky rozmluví. Teď hlavně patááááááá 😀 😀 😀

cecil
4. únor 2009

A museli jsme se řehtat, Emilka říkala ne jo, ne jo....tak jsme furt přemýšleli co to říká, jako ne, pak jo....a pak mi to došlo, Petr mi chytal na koleno a ona zas...ne jo.....a ono to bylo "nech jo"(nech ji)!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 jako hanácky, já s děckama tak mluvím, že????? NO prča!

entik
4. únor 2009

😀 😀 ne jo 😀 😀

mys delame: otevrena dlan a prsem druhe ruky ukazem, jako ocasek mysi, nebo jako ze pres tu dlan prebiha mys, nebo to muzes upravit a stejne jako varila mysicka kasicku, kolecko na dlani...

entik
4. únor 2009

s plavanim se nepridam, nemam hlidani ☹

zlatka
4. únor 2009

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
tady jsou nějaký ty placky na ukázku

linn
5. únor 2009

Cauky,
Peti, holky uz to napsaly za me - Matej je fakt borec, jdes vsem znakujicim maminkam uzasnym prikladem, no ja musim oriznat, ze uz moc neznakujem, snazim se spis, aby Samik mluvil, neco ale jeste porad jen znakuje - stale vede jeste 😀 😀 😀 ale to mluveno, no proti ostatnim teda zadna slava, ale domluvi se 😉
V pondeli byl s Martinem na prochazce v parku , je tam videt zezadu Tesco, a Samik zacal to svoje hami hami, Marta na to, ze zadne nema a Samous ukazoval na Tesco - hami tam 😀 tak proste museli pro ten rohlik jit.
No a ve vaze teda vedem urcite - mame 15,5kg 😅

Zlatus, vysla nejaka nase placka? Jsou krasny 🙂

Jo a ja jsem nektery znaky hledala tady http://www.lifeprint.com/dictionary.htm

linn
5. únor 2009

priznat a mluveni 😉

cecil
5. únor 2009

Díky...no vidíte hned mám několik znaků na myš a mě nenapadl ani jeden 😅 ...já na to jsem prostě tvrdá... 😝
Lindo ...Tesco dobrý 😀 ..hami hami

Zlatuško, dnes došel dopis, díky! Štěpánka je z něj nadšená a z nálepek taky! No teda a to krásné písmo! Paní učitelka se nezapře!!! 😉
Odpovím tu veřejně na tvůj dotaz co dostala Štěpule k prvnímu vysvědčení...

od nás tavící pistoli a čokošku 😀 a od dědu pajsku, od tety stovára.....a ještě mají holky slíbenou "myšičku" 😀 ...teda křečka, ale Emilka by to nevyslovila, tak říkáme myšičku. Já toho nejsem zastánce, radši jsem chtěla časem ptáčky, ale když jsme ve sklepě našli takovou krásnou klec po brněnskym Pištovi 😅 , tak jsme ho hokám slíbily.

Tím se ptám, nemáte někoho známýho co má džungaráky a měl by mladý? Třeba za kilo. Se mi to nechce kupovat ve zverimexu za dvě stovky, když bůhvíjak ho budeme mít dlouho, že? Ještě nám říkal známý, že prý bílý křeček je přes den aktivní a nespí, že by byl lepší...nemáte o tom někdo přehled? Ale ta naše klec je taková menší, tak akorát na toho džungaráka....

A Lindi, osmáky nechci 😀 .... mně je nabízela holka, že jsou mazlové a krotcí, ale my máme právě tu menší klec 😒 .

linn
5. únor 2009

teda Evi, i zadara bych ti je dala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale stejne ted mlady nemame, my jsme meli dzungaraky asi tri a vzdycky nam brzo chciply, no tak at je to u vas lepsi, ceny tehle zviratek se ale strasne lisi, je potreba se mrknout na vic mistech 😉

bazalka
5. únor 2009

Zdarec tety!!!

Zlatus, tak plavco mi Vilas odsouhlasil, teda spis hlidani 😉. Tak bych pristi st s Vama sla a mozna spojim prijemne s uzitecnym a zabehnu tam na masaz, masiruje na bazene ma kamoska 😉. V kolik chodite, v 5?

Evko, tak kdo prodava krecky to netusim 😒. Fakt stoji 200,- 😕 ... si delas srandu. Ja mela taky dzungaracka a jak pise Linda, zil jen rok a pul ☹. v noci delal desnej cugr, porad hrabal a tocil se na kolotoci. taky desne rad zdrhal 😉 ... ale byl milacek 🙂

Lindi, Sam ma 15,5kg 🙂??? Martas ma 13 a uz ho skoro neunesu ☹ , teda dyl. Klukum to moc slusi ... je sileny, jak to leti, nedavno byl Sebik miminecko a ted je uz kus chlapa 🙂

S tim Tescem dobry 😀. My jsme vcera slo k babicce a ona bydlo kousek od Globu. A Martas na Globus furt ukazoval a ne a ne k te babi odbocit ... rikal cink ... tim myslel, ze tam jezdi vytahem a po schodech 😀

konoupek
5. únor 2009

Ahoj holky,
my dnes byly na píchanci u dr.a Denuš je moc šikovná,pže vůbec nebrečela 😵 .Před náma tam byla nějaká mamina s prckem taky na očkování a vyrvál,jak blázen,tak jsem si říkala...to bude mazec....ale jí se potom ani nechtělo odjejít.Jsem se jí ptala...ty chceš ještě píchanec?....a ona....joo... 😀 .Jen doufám,že reakce nebude nějaká špatná.

Zlatu byl dnes vůbec někdo ve cvičku?Pže co vim,tak skoro všichni jsou nachlazený.Jo Zlatu a kdy je jako tady zápis do školky????Taky budem muset jít,aby jí vůbec vzali,pže vozit jí nikam nechci.

Lindi jsem se nasmála Samík a obchodák 😀 .A Sebík je krásnej chlap 😉 .
Evi s křečkama taky neporadím,ale co jsem slyšela,tak oni stejně vydrží max.kolem těch dvou let a pak kaputo 😝 .

Jinak Denuš se taky pěkně rozvázal jazyk,řekne už spoustu věcí 😵 .