Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

prool
17. únor 2009

ahojky, fujin 😀 😀 😀
jo se skolkou to tady bude boj. Pujdem se tam podivat v dubnu a uvidime. Ale je tu plno a jinam ho zatim asi nechcem davat i kdyz v Hodolanech jsou dve skolky. Hmm a nekam ho vozit nevim. Taky mame specialni stravu, takze to asi zatim nechame, jen se proste zapiseme a uvidime. Jinak budeme hojne navstevovat MC, aby se otrkal - ale myslim, ze uz je na tom lip 😀

Dneska zase bude vecerka pozde neb spime ode tri uf uf

cecil
17. únor 2009

Čau baby....

normálka mám dnes bolehlav jako prase, včera jsme vyjeli do města a já zapomněla čepici doma 🙄 , tak mi asi nafoukalo na mozkovnu 😅 .

Měli jsme jet s hokama na cvičení, ale to jsem fakt odmítla, uvařila jsem si čaj, vzala céčko a Sinupret a aspoň na deset minut lehla, než mě objevila Em a měla jsem po válení 😀 .

HOlky, já si včera koupila tři trička, že jako nemám nic na sebe a to nejhezčí je mi malé ☹ ...jako číslování už nekomentuju, ty dvě L mi jsou a to jedno XL mi není....ale tak jsem z toho jaksi chytla depku....a říkám si, aspoń do léta něco zhubnu, stačí mi tak dvě, tři kila, budu mít motivaci....a co myslíte????? Dnes už mám sežraný tři tatranky a dvě nugety.... 😠 ☹ 😝 ....já to vůbec nesmím mít doma! 😠 Ach jo, čuně jsem. Jdu si vzít mrkev.

Zdar

zlatka
17. únor 2009

ahoj Evíku,jsme na stejné vlně!!!taky mě dneska bolel škopek, že jsem šáhla i po prášku (což já jen výjimečně) a čuněcím pocitu nemluvě, zrovna dnes mě to taky přepadlo, když jsem si zkoušela u bráchy hadry. A jako v hodně věcech, co jsem měla dřív jsem jak buřt. Byly jsme dneska sáňkovat v mé rodné vísce a paráda, tam jsou aspoň kopce, sice jsem se u toho zpotila až na řiti a beruš s vozila jak marfuška, ale stálo to za to.

linn
17. únor 2009

Zdarec,
tak s bolehlavem se dnes pridavam do party, jsem dopoledne mela nabeh na migrenu, nastesti to teda preslo 😅
a s vahou jsem celkem spokojena, ale to hnusny povoleny bricho 😝

No a odpo jsem aspon trochu povozila Samika na bobech, tady neni kopec zadnej 😀

Jani, kvuli tomu pocasi si asi netroufnu, ale pristi tyden bysme dorazili, jestli budem zdravi.

Pa a dobrou

cecil
18. únor 2009

Holky, fakt ta hlava mě přestala bolet až k večeru 😖 , dnes už snad dobrý.

Jináč mi bylo z těch tatranek i blbě (pitomec 😠 ), protože je tam trochu pšenice, kterou nemůžu, že? NO říkejte to ženské(sobě) ,která má prostě chuť na sladký 🙄 .
Aspoń jste holky solidární i s hlavou i s kilama, teda Lindo, já vytahaný břicho nemám, protože ho mám vypolstrovaný právě tím špekem 😀 😀 😀 😀 .

Zlatuš, toš to právě já nezvládám žít na Hané, že je tam taková rovina všude, a žádný lesy, leda tak lužní s komárama 😝 ....já bych tam pošla steskem. Fakt. Už se těším až se oteplí a s Emuš vyrazíme do lesa, chodili jsme docela často,ještě než se E.narodila.... na dvě, tři hoďky, když nebyla doma práce, nebo když se nám nic nechtělo....tak jsme se šli zhunotvat do lesa 😀 . Ale malou Em to tam nebavio, furt by se jenom kojila 😅 😀 , tak snad letos už to bude lepší. I z těch hříbků už bude mít rozum 🙂 .

Ráno u nás bylo -9 a zítra prý hlásí ještě víc 😕 .

Tak páček, zdravím

konoupek
18. únor 2009

Zdar ženský,
kde ste kdo 😕 .My dnes byly v MC,byla tam Janča,Olča a spousta mamin to jsem tam ještě nezažila 😨 .
Jsem dnes nějaká zdrblá,spát se mi chce,ale nemám tu Denuš a sama nejdu 😒 .

Evi já zase,když vidím kopec,tak se mně protáčí panenky 😅 .Jako z dálky pěkný,ale šlapat to nemusím 😀 .

Jsem dnes nic nevařila,toš jdu udělat aspon buchtu ala "Zlatčina rychovka" 😉

janica..
autor
18. únor 2009

Helou,

tož dnes to tu jede 😅

Oli jak bylo na očním co? 😀

entik
18. únor 2009

ahojky,
znate knizku Proc jsou stastne deti stastne? ja ji ted ctu potreti a je fakt supr, kdybysme se vsichni tak chovali, tak mame jen same stastne, spokojene a sebevedome deti a dospele!! jestli muzete, tak si ji nekde pucte. Vysla v Portalu!!

my meli dnes posledni hodinu dalsiho kurzu znakovani a bylo to moc prima, se mi vzdy tak po tech maminkach a detech styska, kdyz se do te doby vidame kazdy tyden 😉

janica..
autor
18. únor 2009

Peti díky za tipa, určitě přečtu 😉

prool
18. únor 2009

ahojky,
Jani, ty mas teda super tchynku 😉 No byla jsem na ocnim a sestricka si me pamatovala od minule, ze mam mrne a tak jsme debatili no a ona rikala, ze ten jeji vnuk je sikovny a chodi bez plinek a tak me to nedalo a zeptala se jak se jmenuje 😀 😀 Damian 😀 😀 Jo Olomouc je mala 😀 😀

Jinak Evi - s tou rovinou jsem na tom podobne. Musim se priznat, ze kdyz prijizdim ke svemu rodnemu mestecku, tak jen srdicko zaplesa uf uf - kopecky, park, les, zamek, malomesto - normalka me to chybi a hlavne takovy to zazemi - rodina, kamaradi, pratele, sousedi, znami, znami od videni, spoluzaci...pes odnaproti (tady uz mame teda dost pejsku a kocicek🙂

V MC to bylo zive 😀 😀 prisla tam i mamina, ktera byla z Moravske Trebove, ze pry manzel ma nejake jednani a do ZOO se jim nechtelo kvuli zime a tak si to nasla na internetu.

zdrarec

janica..
autor
18. únor 2009

JO tchýňka je fajn, je pěkně ukecená co? 😅 😀

JJ v Mc bylo živo, ale bylo to fajn, jen jse musela v 11hod zmiznout, pač tatík našel na baráku sáně po nás, tak mi je dotáhl 😎

bazalka
18. únor 2009

Ahoj holky!!!

Vidim, ze jste si to v MC uzili!!! My uz mame dlouho absence ☹, ale po Brne dorazime 😉

Dnes jsem objednala Martasovi dortik, teda dort 😅 ... bude odbelnikovy a pojede po nem vlak + okolni priroda. Chtela jsem puvodne bagr nebo traktor, ale vzhledem k udalostem poslednich dvi zvitezil vlak 🙂. Tak snad bude vzhledove lepsi nez loni a chutove aspon tak dobrej, jako ten loni 😅

bazalka
18. únor 2009

Jani, i my mame sane po nas ... kvalitka lety proverena 😉

zlatka
18. únor 2009

ahojky ženský, tady se už řeší dorty????To to ale letí! bazi podle toho jak popisuješ, bude určitě nádhernej.Já dort řešit nebudu, asi upeče babi.Jinak jsem radši, když je v MC míň lidí, ale zase na druhou stranu je dobře, že to tam jede.
Tak to mě chybí z rodné vísky jenom ty kopce, jinak se mi líp žije asi tady a řekla bych,že díky hospodě tu i mám víc známejch (všech věkovejch kategorií).
No a z beruš jsem vyřízená, ta tu pusu nezavře, mluví i při čištění zubů, když jí pustím krtka, tak mi říká, co tam bude a když nemluví, tak zpívá a když nezpívá, tak vymýšlí nebo "chce být svá" takže z ní mám za celej den hlavu jako škopek. Uspávám až kolem desáté, jářku pak už nemám síly skoro na nic.
Peti a ty máš knížku půjčenou nebo je tvoje, že bys mi půjčila? Ale já to jaxi nestíhám číst, od narozenin jsem přečetla snad jenom příbalovej leták z prášků a to jsem dostala tolik pěknejch knížek.

zlatka
18. únor 2009

No adneska zkoušela beru ťapat na těch plastovejch lyžičkách a moc se jí to líbilo.A děda jí udělal iglů, tak taky nadšená.Ale sněhuláci vedou, maluju je pořád dokola.

bazalka
19. únor 2009

Dobre ranko 😉

Zlatus, jsem se nasmala s tim ctenim pribalovejch letaku od leku ... jsem na tom stejne ☹ 😅

U nas dnes zlomen tydenni rekord, budik az o pul sedme, jinak vzdy v sest 😝.

Dnes asi pujdem na den otevr dveri jeste do jedne skolky, kdyz se mladochovi v ut tak libilo. Aspon vyplnim prihlasku uz ted a nebudeme muset ofic k zapisu, to tam bude asi srumec ☹.

Nevim, co varit, pomoooooc ... nemam absolutne inspiraci ☹. Hodte typa, co dnes varite 😉, treba se chytnu

konoupek
19. únor 2009

Bré ránko,
tak my dnes taky měly po dlouhé době rekord a Denuš byla vzhůru už v šest,ale to se mi teda vstávat nechce,takže měla smolíka 🙂 .
Taky potřebuju typa na vaření,pomooooc 😨

cecil
19. únor 2009

Já tipa na vaření nepotřebujuuuu, pomóóc 😀 . Výjimečně, ovšem 😉 . V úterý jsem se naštvala, strčila do trouby dvě kuřata najednou (jsou trochu menší, něco přes kilo) a dva dny jsme jedli kuře s rýží, jendou jsem udělala kari rýži, pokaždé jiný kompot a dnes bude asi rizoto ze dvou prs co mi zbyly 😉 . No taky je vidět že tatin má celý týden ranní a obědvá v práci, jinak vařím každej den a už taky nemám žádnou inspiraci. NO zítra zase bude mozkovna šrotovat 😀 .

Holky, ale naštvala jsem se včera když jsem krájela Š. chleba do školy, protože to nebyl chleba ale knedla! 😠 A zkusím upíct domácí, už mám tipa na recept, i na rohlíky, tak dnes budu píct celej den 😀 .

JInáč dort tata udělá v sobotu - Štěpánce, tak se nechám překvapit, už si koupil zdobení a čokoládu, máslo a já vždycky prosazuju kávový krém, protože ten mám ráda 😀 ....ale zas bude určitě vynikající.

JO, Peti...díky z atipa na knížku, půjčit si ji asi nepůjčím, nemám kde, ale zrovna včera jsme řešili, že Petr huboval Śtěpánku a já mu říkala, že jí furt jen něco vytýká...jenže víte co , to jsou ty zažitý vzorce chování...člověk si pak večer uvědomí že na to děcko mluvil celý den jen v negacích a rozkazech, příkazech.... 😖 ...takže asi pořdíídm knížku domů, ať si v ní tata taky může zalistovat. JInak ženský na AP doporučují Knížku Respektovat a být respektován...napsala to nějaká psycholožka a je prý dobrá nejen pro rodiče, ale i pro učitele, vychovatele atd....taky se na ni delší dobu chystám.

Zatím páček, jdu zadělat na ten chleba, to bude hokus pokus 😅 .

bananek
19. únor 2009

Ahojky tak to my stávaly v půl osmé jinak spáváme do devíti ale já jí upravcila dení režim večer jdem v devět a né až kolem desáté tak to je vono ale mě to nevadí z tátou stávám v půl šesté a mladocha budím v půl sedmé tak stejně už spát nechodím 😀 😀 😀 😀 Janulo tak udělej rajskou nebo tak něco rychlého co?Nebo mi budem dělat žemlovku a včera jsme měly špagety z boloňskou máčkou a sýrem a táta kuře tak máš na výběr a jinak mi máme zeleninkovou polívečku z krupicovími nočky a teď mě trklo ještě je rychlá krupička 😀 😀 😀 😀

cecil
19. únor 2009

Jo a mámnamočenou cizrnu, od večera, že ji povařím a udělám pomazánku....ostatní ingredience jak do škvarkové a je opravdu dobrá, chuťově od pravé škvarkové nerozeznatelná. Tak snad vám hodim tipa apsoń na ty luštěniny 😉 ....čočka na kyselo, hrachová kaše...čočková polívka s kysaným zelím, mňám ....

zlatka
19. únor 2009

cizrna-co to jako je???? Zní to jak krmivo pro slípky!!! 😀 😀

Jani od Damouše, máš doma chytrý pero, je to dobrý, uvažuju, že objednám beruš k narozeninám, tady mají na netu v akci za 269Kč. Co na to říkáš?

cecil
19. únor 2009

Ty cizrno, ty neznáš cizrnu? To je římský hrách a je výborná, voní po oříškách 🙂 . Já dělám i cizrnovou polívku a kaši místo hrachové.

HOlky, chleba jsem akorát vytáhla z trouby a vypadá fakt dobře! Teď ještě jak bude chuťově.

bazalka
19. únor 2009

Evko, mnaaam domaci chleba 🙂 ... a cizrna je taky mnam 😉

Ja jsem udelala mladochovi Pengase a tatin dostane knedlik z vajickem, at dojime zbytky a zelnacku ze vcerejska. Na vik jsem koupila rostenky a n vedeli budou plneny papriky balkanem a slaninou ... mi to milujem 😀

Zlatus, Janca to chytry pero desne chvalila ... omrknu to a mozna bych se s tebou k objednavce pridala, pokud by ti to nevadilo 😉

bazalka
19. únor 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20570256&tab=1
Zlatus, je to ono? A cena taky dobra, ne?

janica..
autor
19. únor 2009

AHojky,

Zlatuš no jako to chytrý pero, mladýho fest baví, ale myslím, že to moc nechápe, jako už máme vybitý baterky, ho hrozně baví, když mi podává ty kartičky a jak to pero hraje, jako ale je to dost těžky, se vždycky náštěva nad tím zapotí 😀 😀 jako říkám, že se asik spletli, pač je tam napsaný od 2-4roků, no ale spíš by tam mělo být napsaný 2-4třídy, no nevím, ale u nás to má úspěch, no ale ve finále, Berča už počítat umí, číst už snad taky 😀 😀 😀 tak ji to půjde 😀 😀 😀 😀 😀 cena je oki 😉

JInak vaření, mě baví, ale to vymýšlení je fakt mazec, dnes měl mlaďoch špenát a po něm se teda jen zaprášilo, ho miluje a zítra asik udělám hodolanskou máčku.......

bazalka
19. únor 2009

jani, Martas mel hodolanskou vcera u nasich a cucla jsem , jak ji valil 😀. A toho pangase dnes taky ... ale my nastesti obecne jsme na tom s jidlem dobre 🙂. Ja taky varim celkem rada, kdyz vim co 😉

Fakt je to pero tak tezky??? A co tam je ta dotazy? Nebo jak to funguje?

janica..
autor
19. únor 2009

Ivuš nezklamala a našla ti Zlatuš pero ještě levnějc 😅

Evi pak písni, jako chlebík dopadl a jako v normální torubě jsi dělala?

janica..
autor
19. únor 2009

NO je to dost těžký, jako od dvouch let to není ani náhodou, to by jsi musela Ivuš vidět, to se blbě popisuje....

je tam podnebí, podobnosti, složité tvary, najdi stejný tvar, rodinně setkání,šlápoty, barvy a tvar, značky, čísla, úhel pohledu, obrysy, počítaní atd. jako něco jde, ale jako šlápoty, nevím ani já, jakou má krokodýl tlapu anebo třeba krab, no tak se učím s Damiánkem 😀 😀 😀 😀

janica..
autor
19. únor 2009

NO hlavně od 2-4 let 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bazalka
19. únor 2009

Tak vis jak 😉

ja pekla chleba uz kdysi davno a byl dobrej, jen je to drbacka, koupit je pohodlnejsi 😀

Jsem se normalka zas nastvala ... jak jsem psala, ze mam zajemce o kocar, tak uz ho nemam. Teda nastesti mam dalsiho, ale ta pani, ktera ho chtela puvodne, mi rekal, ze ho urco chce, ale ze si mam radej najit nahradnika. Tak se ozval dalsi zajemce a pry vazny, tak jsem ji psala, ja to je s ni, ze ma samozrejme prednostni pravo a ona odepsala, ze uz kocar ma, jen mi to nenapsala 😠