Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

bekulkamama
20. dub 2009

ahojky holky,
Zlatuš jak je Berunce? zabraly léky a co vyrážka? Dneska se mi o ní zdálo, byla jsem u Vás na návštěvě a dovezla ji třpytivé sponečky, pořád říkala teta Áďa sponešky, klásná Beunka 😀 jééé to bylo tak krásný, musím nějaké sehnat 😀

entik: kámoška dělá na příměstských táborech, dá se tam zaplatit ráno a dítě tam nechat, doslova ze dne na den, když ti něco krachne dobrý ne? Mají to na Lazcích (lanové centrum) 🙂

konoupek
20. dub 2009

Olíííí,nazdárek 😉 .Tak přece jste se dovolenkovali.Doufám,že vám změna prostředí prospěla a načerpala si nové síly.
A co Vašík,jak se mu u moře líbilo?

linn
20. dub 2009

Ahojky,
Oli, to je fajn, ze ses ukazala a ze jste se meli pekne, hezky fotecky 🙂 s tou alergii je to teda pech, je to skoro vsechno, co?

Peti, Evi, jak delate tu pomazanku?

My jsme meli vcera Samouse zas na prazdninach, tak tatka makal na zahrade, ja jsem zasadila muskaty a pak si s miminem schrupla v houpaci siti 😉 , no prijemne odpoledne 🙂

Noo taky jsem se Zlatky chtela zeptat, co Berus?

janica..
autor
20. dub 2009

AHojky,

jen vás jdu pozdravit, jsem ráda, že ses OLi ozvala, to nám už nedělej 😀 😀 jako si odjedeš a oni nebékneš 😅 😀 😀 😀

nic zas mizím, nějak není náladka na pisání 😒

bazalka
20. dub 2009

Zdar holky!!!

Ahoj Olco ... jeeee, konecne vime, co s Vam bylo 😉 ... jak bylo??? Fotecky paradni, tak urco pohoda.

Jani, ty nemas naladu na kecani???

Ja taky ne ... zapis katastrofa 😠 ... v jedne skolce to slo, deti si hraly, matky se zapisovaly, ale v te druhe ... nechali nas cekat vsechny venku i s detma, zadne hracky, prulezky, pisek ... jen chodnik, slunko palilo a hafol lidi ... brali po jednom a cekali jsme hodku a pul 😝 😝 😝 ... a stejne nadeje na prijeti miziva ☹. Tak vysledek je, ze mame 4 prihlasky a jeste asi zajdem do jedne skolky, ale vaham, tak mi rekli, ze sance neni vubec, berou jen 10 deti a to jsou vetsinou sourozenci tech, kt uz tam jsou a predskolaci

Lindi, zitra by se ta pani mela prijet kuknout na komodu ... ted jsem s ni mluvila, po tel symposka a je z Prerova, to zas bude sympaticke Vilasovi 😉. A na zbytek nabytku uz mam taky kupce ... jen se ceka, az bude vyroben novy

linn
20. dub 2009

Mne uz za vstava dite 😝 😅 ,

Jani, copak? 😉

Ivi, no to je mazec 😝 😠 , teda to jsem fakt rada, ze to letos jeste nemusim resit, drzim pesti, at to nekde vyjde. Takova hloupa otazka, kdyby to nevyslo, hlidal by deda? A s tou pani mi jen dej vedet, jestli to vymazat, zatim jsem ten inzerat soupla do rezervaci.

Pekne odpo 🙂

bazalka
20. dub 2009

Se mi to smazlo 😝

Lindi, dam vedet urco 😉

A s hlidanim ... deda bude od cervna v duchode, ale po dopo a ct odpo, nekdy i cely patek pracuje. Za rok bude doma i druhy deda, mozna i tchynka, ale v Prerove ... tem by se libilo, mit Macika cely tyden a na vik vratit, ale to nechceme v zadnem pripade my! No, nejak by se to muselo zalatat, jde o pet mesicu ... navic ja budu usilovat o puluvazek, aspon na nejakou dobu ... by mi bodnul, kdybychom nemeli skolku. Od zari by pak malyho vzit meli. Ale navaly jsou desny ... v jedne skolce nam rekli, ze dnes v 10 dopo, prvni den zapisu, maji uz 50 prihlasek a vedi, ze nebudou braz vic jak 25 😝. Plno skolek mesto zavrelo a ted ty deti nemaji kde byt 😢

entik
20. dub 2009

s tema skolkama to je des 😲 jsem si tak malovala, jak matysek bude chodit na par dni v mesici mezi deti, ale jak to tak vypada, tak to nam vubec nehrozi.

Lindi, jake zajemce o znakovani??😉
Manzel dela vychovatele u dospelych s mentalnim postizenim.

Zlatko, mela jsem na kurzu jednu tvou kamaradku🙂 a dozvedela se o tom z tveho clanku 😉 pisnu do IP koho. Velka sympatacka.

entik
20. dub 2009

Cizrnova pomazanka od Cecil🙂

Cizrnu namočím, přes noc, potom povařím v druhé vodě, přidám k ní česnek, kurkumu, nebo saturejku, kmín....něco z toho, nebo všechno, prý to usnadňuje trávení a není potom tak nadýmavá.
Vařím tak 3/4 hodiny, hodinu, šokově....naleješ k vařící cizrně trochu studené vody a necháš znova aby se začala vařit.....prý to taky usnadňuje trávení. Pak ji pomelu a přidám tuk(máslo, floru, sádlo....co chceš), já tam ještě přileju trochu olivov.oleje. Pak tam dám vše tak jak do škvarkové pomazánky.....česnek, pepř, cibuli, hořčici, trochu kečupu, sůl.

To je asi všechno, já to dělávám z hlavy. Když bude trochu zelené petrželky, nebo pažitka, tím líp. Plus na kosticky nakrajenou okurku.

Ja to delala trochu jinak, ale je fakt vyborna, uz se tesim na veceri, mnam a s cerstvym chlebem!

entik
20. dub 2009

Taky jsem pridala fotky🙂 z naseho kurzu znakovani:

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

bekulkamama
20. dub 2009

entik: nějaké Maráčkovi znám, není tady ze znakování za tou nevěstou právě ta maminka?
http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...

zlatka
20. dub 2009

Fotky moc pěkný.ten postup práce zní tak exoticky(s těma "ingrediencema"-vše ze zdravé výživy?) Tolik zdraví najednou se snad nedá ani přežít 😀 😀 Dělám si řiť, no jako já bych to zkusila a byla jsem o tom přesvědčená než jsme došla na slova: pak ji pomelu"-bo nemám na čem.

Jinak beruš dobrý, ekzém na pusině se zklidnil, jen stále soplí, takže mezi děti nepůjdeme.

Raduš, sen krásnej!!!!!!!!!!!!!!! 😀

Oli, to jsem ráda, že ses na nás nevyprdla, jsme se už bály!

bekulkamama
20. dub 2009

zlatka: no jooo sypu si popel na hlavu, že za vama nejezdím ☹
ty sponky seženu a přijedu ...
no ale jinak sem se vzbudila a tekly mi slzy dojetím jak ona tka krásně říkala

cecil
20. dub 2009

Oli, hurá, už jsi se našla 😀
tak aspoň jste změnili propstředí, když už se ekzem nesporavil....ale ty alergie, to je peklo, to Ti povim!!! Já i ty blbý bramboráky dělám z žita a z pohankové mouky, ale jsem ráda, že mě to drží aspoň ty vajíčka.... 😝

Zlatu, to "pomelu" jsem tam napsala pro Peťu, páč předpokládám že každá hospodyňka není tak neschopná jak já, já taky mlýnek nemám 😀. Já to dám do misky a rozbiju to ponorným mixerem, je to sice blbá práce a dýl to trvá, ale za tu mňamku to stojí 🙂.
A ještě tam chybí nadrobno nakrájená cibule 😉.

Tak děvčata, jsme z nákupů zpět, jako obvykle mě rozbolela hlava, protože jsem zapomněla pít....ale máme vyřízenou jednu reklamaci bot, potom dětský bazárek, mám Emilce sandálky a hlavně sobě!!! a taky nákup jako prase - 🤐 zase 😅. A na podlahy jsme nakonec zapomněli, ale 28. jedeme na alergologii, tak se tam stavíme. Peti, seš 28. 4. dopoledne doma? Dovezla bych ti ty konopné vkládačky 😉.

Ivi, jediná útěcha která mě napadá, že matky oběhaly více školek jako vy a tím pádem je všude těch přihlášek hodně, ale ve skutečnosti se tolik dětí hlásit nebude. Snad.

Achoj, jdeme ještě chvilku ven, dnes byl ale v tom městě opravdu pařák 😝

cecil
20. dub 2009

Jo a Emilka má nakonec klučičí sandále - běžovohnědé, ale to mě vůbec netankuje...hlavně že aspoń něco máme, normálně ve 22 neměli nic!, nebo takové hoooodně kvalitní s úplně měkkou podrážkou a měkkou patou 😲....nebo potom takové krásné červené za 999 😀 ...takže tohle byla jediná volba.

a polítat celé město prostě není v lidských silách, i tak jsme byli asi ve čtyřech obuvích 😝 .

entik
20. dub 2009

evi, 28.4. jdu na devet na gyndu, ale pak hned domu, tak jestli to vyhovuje, tak bysme se mohly videt.

Ja tu cizrnu rozmixovala. 🙂 a je to fakt supr dobry. I Pavlovi to moc chutna.

entik
20. dub 2009

Bekul, obe jsou moje svagrove🙂 ale ta prvni jeste dite nema a ta druha uz desetilete

bazalka
20. dub 2009

Ha, jsem rada, ze nejsem sama, kdo nema mlynek 😀 ... taky mixuju 😉

Evko, trochu se uklidnuju tim, ze kazdej dal prihlasku do vic skolek a procedi se to, az koho prijmou a kdo potvrdi, kam nastoupi, ale moc na to nespoleham ☹ ... i reditelky byly skepticke 😕 😔 ... no, nejak to dopadne, holt budou babicky a dedove v zaprahu

linn
20. dub 2009

Diky za receptik, vyzkousime, ale taky budu drtit mixerem, nemam mlynek 😅 😉 😀 😀 😀

Dobrou 🙂

linn
21. dub 2009

Tak to tady dneska i zacnu . SEbik uz od peti nespi, Samouse probudil v sest 😝 😖 😲 😅

cecil
21. dub 2009

Lindooooo, ty se máš!!!!!!!!! 😀

bazalka
21. dub 2009

U nas podobny, budik 5.30 jak vstaval Vilas ... uz mame uklizeno 😉, jeste vysajem a vyrazime za kamaradkou

Tak fajn den vsem, po obidku nakouknu

Co je s tou Jancou, ze na nas ani vecer nemela naladu 😔

cecil
21. dub 2009
cecil
21. dub 2009

A Linetka se tu dlouho neukázala...

cecil
21. dub 2009

Joa ještě...já váhala ohledně mých alergií, protože člověk nikda neví... 😒 ...ale kalíšek je z lékařského silikonu...je hypoalergenní, takže pohoda.

Čistí se vodou, nebo mýdlem a po každém cyklu se krátce vyvařuje.

Jestli máte ještě jiné dotazy, klidně se ptejte.

entik
21. dub 2009

ja si ho taky poridim, ale jeste mam chvilku cas 😉 vsak jsem zvedava. Jediny strach mam z toho. ze by me mohlo bolet bricho jako z tamponu, ale nikdo s tim prbl nema...

linn
21. dub 2009

No Sebik se ted hodku pekne prospal a ja jsem to trosku zalomila se Samikem u Aut 😎 , tak uz je mi hned lip 😉

Evi, ja mam menstruacni kalisek doma, taky jsem si o nem precetla tady, ale jeste jsem ho nejak nemela moznost vyzkouset 😅 , poridla jsem si ho po Samikovi a nez jsem ho zacla pouzivat, tak jsem byla hned tehu a te d s Mirenou temer nemenstruuju - jednodenni spineni 😉 tak nevim, kdy ho vyuziju 😅

No Linetka tady snad nebyla od Velikonoc, ne? Jak jeli na ty hory. A Adrastie se na nas zas vykaslala a micinka sem taky nechodi....

cecil
21. dub 2009

Ještě tady je pěkně popsaný...
http://www.celostnimedicina.cz/co-je-menstruacn...

entik
21. dub 2009

na LInet jsem taky myslela, ze se tady neukazala.

REspektovat a byt respektovan nemam, ale premyslim, ze bych si to poridila... nebo pujcila.

cecil
21. dub 2009

Respektovat a být respektován taky nemám,chtěla jsemsi ho pořídit....ale ještě k tomu jaksi nedošlo. A navíc mám v pácu ještě dvě knížky, ty asi dostanou přednost.... Cesta a Cesta pro děti.

Hele, tak mě Peti napadá, že ta tvoje snacha se bude mít! Ty vychováš z Matýska takovýho tolerantního, nezakomplexovanýho člověka...sakriš že bych mu namlouvala Emuš???????? 😀 😀 😀 😀