Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janica..
autor
30. říj 2009

Ta modelína je gut 😎

Jsem potkala teď maminku Lenku a zase mě dostala 😀 říkám už začíná pořádná zima co? a ona: no to je dobře! a Honzík zase jen v ponožkách, boty na co, pak se člověk nemůže divit, že maj celou zimu rýmu 😔

jakoubka
30. říj 2009

Ty woe,tak ona fakt stála poslední v řadě,když se naděloval rozum 😒 😀

janica..
autor
30. říj 2009

JJ ona fakt vždycky pobaví 😀 😀

konoupek
30. říj 2009

Ty jo Jani ta mamina je teda drsná 😖 .To není na rýmu,ale na na pěknou nemoc 😕 .

Jinak my koupili duplo vláček+koleje,kuchyn,zvířátkový domino,pokladnu,razítka se zvířátkama,nádobí do kuchyně,novej dřevěnej metr s krtečkem,a rybičky na udičce.Jo babi nám dala 1000kč takže tu pokladnu,rybičky a razítka bude mít u nich pod stromečkem.A tím končím 🙂 .Možná ještě nějakou modelínu-plastelínu 🙂 .

saruspec
30. říj 2009

čauky,tak za chvílí si jedem pro Matýska pustí ho s vyvodem na převazy budem chodit k nám k dětské doktorce
aji mu to pak vytahne.A na kontroly budem jezdit do Olomouce.Ledvinka funguje na 25%tak asoň trošku.Tak se mějte jdu se hodit do gala ať se mně Matýsek nezlekne. 😀 😀

janica..
autor
30. říj 2009

Šári tak to je super 😵

efinna
30. říj 2009

Ahojky
Tak na vánoce taky ještě nic nemáme 😒 !

Saruspec mám radost za vás 🙂 ! Tak přejem moc zdraví a ať se Matýskovi daří!!! U maminky mu bude ok

Janico jako to že nespíš 😕 ! 😀

Jj a taky uvítám tipy na dárky 🙂

Měj te se 😎

janica..
autor
30. říj 2009

Evi včera jsem spala skoro celej den, tak dnes mi to nějak nejde 😅

janica..
autor
30. říj 2009

Tak místo spánku žeru 😀 😀 už mám v sobě kaštany, banána, kiwi, no ještě půjdu do pomeranče 😅

janica..
autor
30. říj 2009

Jani hoď mi prosím odkaz u koho jsi objednávala ty razítka a to domino, děkuji

efinna
30. říj 2009

Hi áha! 😀
Tý jo já ujíždím na Mile oplatku 😅, mám furt doma v ledničce!

Nic jedem pro malou, jak já už se těším!! 🙂

janica..
autor
30. říj 2009

Hmm tak milu taky můžu 😅

cecil
30. říj 2009

Ahoj Hoky, tak Emča je marod, od středy od večera má vysoké horečky,napřed jsem myslela že nějaká viroza, protože normálně jedla a pila, ale dnes jsem byli u Mudry a má angínu, prý už začíná mít i čepy na pravé mandli, takže jsem vyfasovaly atb.

Štěpánku máme na prázdninách u babi v Nákle.

Zlatu,podle řeči si tipuju že Berunka má vlhký kašel. Zrovna na kašel je homopatik mraky, musíš si vybrat co vám nejvíc sedí....napíšu ti seznam na vlhký kašel :

Ipeca- začíná jako suchý a rychlepřechází do produktivního, kašel vyvolá nevolnost a zvracení, dítě má čistý nepovleklý jazyk, kašel se horší venku, hlen se rychle vytváří, velké slinění.

Antimonium tartaricum- v pacientovi to rachotí a píská, jazyk je povleklý, hlen hustý, nelze jej vykašlat, pocit že je bez dechu, dítě extrémně ospalé.

Pulsatilla - hustý žlutý hlen, kašel ve spojení s rýmou, hlen se rychle tvoří, kašel je vlhký a produktivní ve dne, v noci je suchý, zlepšení venku na čerstvém vzduchu, zhoršení v teple, hodně ucpaný nos, dítě je uplakané s touhou po společnosti. žádnánebo malá žízeň.

Coccus cacti - obrovské zahlenění, které se špatně vykašlává, hlen je čirý, připomíná vaječný bílek, tendence ke zvracení(třeba i při čištění zubů), velká žízeň, zhoršení teplem a teplými nápoji, zhoršení nad ránem (3-5 h.)

Nevyhraněný kašel (ani suchý ani vlhký):
Ferrum phosphoricum- pomalý začí¨átek, kašel začíná suchým, pak tendence vlhnout, teplota pokud je, nestoupá rychle, hleny jdou vykšlat, sleze to na průdušky, dítě je červené v obličeji, neúměrně teplotě, zhoršení v chladu a v leže, stav, kterýna první pohled navypadá příliš patologicky.

Rumex- jako ranní kuřácký kašel, kašel je příliš suchý, pocit svědění v krční jamce, rozkašle nádech studeného vzduchu, rozkašle se například při svlékání, zhoršení v noci, u dětí při kašli pomočování.

Hepar sulfur - dítě je velmi zimomřivé a zhoršuje se po všem studeném, extrémně citlivé na všechno- na dotyk, bolest, studený vzduch, studený průvan...má raději teplé nápoje, v noci se potí, může být podrážděné!

Kdybys nic nevybrala, tak ti napíšuještě suchý kašel. Jinak pak STODAL- to je mix několika homeopatik, abys nemusela vybírat konkrétní. Jinak jestli je Beru spíš úzkostná, tipovala bych Pulsatillu, jeslti je spíš vzteklá, pak Hepar sulfur.

cecil
30. říj 2009

Jo ještě chtělas ty bylinky, že? Na kašel je lípa-lipový květ, jitrocelový sirup, nebo normálně dětský průduškový čaj, je dobrý. ten my vaříme hned jak je nějaká rýma, nebo nachlazení, pěkně spouští hleny.
Šalvěj a heřmánek je psíš na mandle, na krk.

konoupek
30. říj 2009

Jani razítka jsem kupovala tady,když tak mrkni a celý fotoalbum já si jich vybrala víc :
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25957764
A domino u Mihaje v Mariánským.Byli jsem tam onehdy na čumendu po delší době,tak jsem jíto vzala,pže u kamošky se jí to docela líbilo.

konoupek
30. říj 2009

Jani nebo si zadej na mimibazaru...razítka a vyjede ti jich spooooooousta 😉

bazalka
30. říj 2009

Ja se pripojuju ke kacenkam 🙂

bazalka
30. říj 2009

Tak dnes jsem byla opet v praci ... dva dny po sobe nic moc, jeden bohate staci 😀

A konecne mame doma Macika 😀 ... bylo mi smutnoooo

Tak na Vanoce mame hasice z Playmobilu ... paradniiiii, na ty se tesim i ja 😀, batoh ... uz poradnej, s hrudnim pasem, kvalitni zn Deuter, nejake doplnky k vlackodraze, budik s Borkem, osusky s Tomem z pras. Pepy, plastenku s Borkem ... a jeste neco, ted si nevzpomenu ... dostane neco z toho i na svatek. Jaste chceme ty kacenky a boby 😉

bazalka
30. říj 2009

Sari, drzime palecky, at ledvinka funguje lip a lip a je Vam doma vsem spolu dobre 😉

entik
30. říj 2009

Taky bych se pridala ke kacenkam🙂

Sari, taky verim, ze se Vam bude darit lepe a lepe a Matyskovi urcite budete moci vynahradit chvile, kdy jste nemohli byt spolu!

Holky, vcera jsem mela rodit🙂 Misto toho uz ma Lenicka 14 dni. je to sikulka, uz krasne kouka, a hleda, otaci se za Matyskem a nami. Jsme nadseni z bezplenkovky!! uz takhle malickata a krasne reaguje na signaly a my na jeji taky, je to tak uzasne 😵 Matysek uz umi hladit jako motylek, takze ji hlavicka nelita ze strany na stranu 😉 . Jen si oblibil skakani u postylky, kdyz prebaluji, takze Lenulda poskakuje a to se ji nelibi ☹

Evi,neco jsem ti chtela napsat, ale uz nevim co 😒 😖

Pekny vikend.

entik
30. říj 2009

a poradte darky rodicum hlavne...

entik
30. říj 2009

Jani, a to ten Honzik do maminky Lenky sel venku v ponozkach? bez bot?

konoupek
31. říj 2009

Dobré ránko,

Saru,tak konečně budete spolu,jsem zapoměla včera napísat,že je to super a at jen líp a líp 😉 .

Peti,teda vy máte doma pohodu,jak to tak čtu 😵 .

Tak ještě počkáme ,kdo se ke kačenkám připojí.... 😉 .

Štěpánce všechno nej nej k svátku,přeje jedna tetka a Deniska 😵

entik
31. říj 2009

ahojky🙂

kuknete na fotky: http://babysigns.rajce.idnes.cz/s_medvidkem_Bee...

Stepuli taky vse nej! a hodne zdravi!!!!

Jani, kdyz je tata doma,tak je pohoda, kdyz jsem sama, je to horsi. Prece jen me mel matej jen pro sebe a ted se musi delit 😅

janica..
autor
31. říj 2009

Dobrý ránko,

Peti maminka Lenka, má dvě děti a vozí je v tom jak je za kolo, no a Honzík měl jen ponožky ani nepřikrytej nic a to už má přes rok 😒 no a minulý rok jak jsme byli na lampionáku, tak už byla taky sirovina jak sviňa a tam byla Jituška jen v papučích no síla 😔

Fotečky pěkný, kdo vás fotil? Je fajn jak to pěkně zvládáš, jsi šikula, ale od tebe se to dalo čekat, ty jsi taková vyrovnaná, klidná atd. 😅

Holky díky za inspiraci pro maloše, ale ještě co máte pro rodiče? 😅

Štěpánko všechno nejlepší k svátku, hlavně hodně zdraví a hodně úspěchů ve škole 😵 😵

Přeji všem krásný víkend 😉

cecil
31. říj 2009

Jani, třeba jsou jen otužií....my tu měli chlapa co chodil i v zimě kolem baráku jen v gumákách a v trenýrkách...pak se tady jeden důchodce koupal ve venkovním bazénu skro až do mrazíků, každý ráno.
Já si zase říkám jestli ty naše děcka moc nechoulostivíme.Jenže když jdeme zatopit do kamen, je tu 23 stupňů a když pak zapnu plyn, je nám 20 stupńů málo 😖 . A to nám kterýsi rok bylo při 20 fajn a jak šel Petr zatopit do kamen, nadávala jsem že tu zas budeme muset větrat, jak tu bude přetopeno 😀 . Všechno je na zvyku.

Peti, fotky moc hezký, jsi fotogenická. No, jo Lenička už má 14 dní...nemohla se vás prostě dočkat! 🙂

Saruspec- napiš pak jak se malému daří....už jste se nemohli dočkat, že? 😵

janica..
autor
31. říj 2009

Evi tak mi máme doma kolem 20tky, v ložnici netopím vůbec to nesnesu..... jenže oni nejsou otužilý vůbec, pač jim furt teče z nosu.......

prool
31. říj 2009

ahojky holky,
hlasim se z Lazni Kynzvart. Je to dost narocny, ale snad to trosku pomuze. Na internet se dostanu zridka, i kdyz ho mam za dverma, ale neni kdy. Vsechny moc zdravim a hlavne se drzte zdravi v tomle pocasi.
papa Olca

reni7
31. říj 2009

čauky
Jani-tak souhlasím stebou,že ta matka Lenka je vymaštěná,podle popisu vím která to je a loni byli u nás na hospodě a mi všichni v mikinách a ta malinká seděla na stole s HOLÝM ZADKEM A V ZÁSTĚRCE 😠 😠 😠 a taky sebou měli svýho kokršpaněla a normálně ho skopli z toho mostku tak to už sem nedala a pěkně sem po nich vyjela jestli sou normální 😠 😠 😠 navíc sou to oba takový šmudlini,a ona chodí do heřmánku?