Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

cecil
7. dub 2010

Ahojda
Radi, taky bych zkusila vodu na pití malýmu, radši než ten čaj. S prsama doufám že už tomáš lepší. Týjo, já přestávala kojit při Štěpánce v roce a půl, už jsem kojila jen v noci, takže jsem si myslela, že to bude brnkačka.... a tak jsem prsa stáhla a az tři dny jsem je měla jak ty - zatvrdlý, bolavý, děs! Nakonec jsem mazala pro léky - po těch to bylo lepší, ale zase jsem z nich měla stavy úzkosti, furt jsem brečela, takže jsem je nejedla ani těch deset dní co se mají jíst. Teď už vím, že jsou homeopatika, ale tehdy jsem o tom neměla páru. A laktaci zastavuje třeba i mátový a nebo šalvějový čaj (nemá se pít při kojení).

Jo a jináč já tehdy hloupá dala na rady gynekoložky, která to tak možná jen přečetla z knížek, teď bych dala na rady z netu kojení, nebo na rady matek....

Zlatu - koza, svině....to je těsně vedle! Moc vám to tam se řezníkem sluší 😀. A masáže okoukneš od Radky, ne? Při návštěvě 🙂.

Peti, já v sobotu vstávala kvůli vrkání, děcka chodily v šest ráno 😉.
Teď říkají v počasí, že dnes, zítra a půl pátku má být pěkně, v sobotu už přijde studená fronta. Včera jsme s holkama pracovaly na zahradě a Emi trochu víc kašle, no snad jen teď ráno...

Lindo, to máš bezva, že můžeš chodit trénovat do práce a zvykat na pracovní proces. To já to budu mít zřejmě z jedné vody na čisto 😖, už se těšim. Ale až za rok 😀.

cecil
7. dub 2010

A u nás jsou taky dvě miminka - ve čtvrtek od kamarádů holčička Anička a v sobotu v rodině chlapeček Davídek - takže Zlatuš žádná inspirace, asi 😅, že?

bekulkamama
7. dub 2010

dopr tak se mi to célé smázlo tak znovu
Zlatuš víc ti pisnu večer do skypu ale zeptáms e jí dneska je lepší větší a ne novorozeně ale můžeš tam i sberuš klidně, v každém věku se to mírně mění ty masáže ale prý mám přijít i později, ukáže mi ty změny, včera 2 h. a dneska taky a ještě jednou zdarma jako podívat se na jinou mamku jako opáčko dala i papír s popisem, bylo to úžasný, byl tak hodnej a usmíval se a povídal jak blázen.. krásně to vnímal.. já se jí zeptám ale pak se konkrétně domluvte spolu ona to asi dělá podle volných dnů kdy není v porodce v práci že..
v ten čt můžeš na kafi nebo musím dojet jen já k tobě, to bude prdel autem sem nejela tak 2 roky a vlakem by to skočárem jako nešlo že... nebo snad jo? hmm no to mě neláká teda..
já tam byla sama a bylo to vpoho aspoň se věnovala jen mě, to si můžeš vybrat zda tam chceš být třeba ve dvou.. je to tam maličké dost..
cecil no zkusím, dnes v noci mi čaj pil ale jen proto že ho dostal jako první před mlíkem 😀 a z hladu musel tahat 😀 ale zkusím i tu vodu přes den ať pije jen tak mimo jídlo..
prsa mám lepší jak to polevilo tak to masíruju aby se to rychleji vstřebalo jen nevím co máte furt s tím zastavením, mě se to zastavilo nejp. druhý den pak už nic ale to nalití tam stojí jde o to vstřebání ne že mám pít čaj na zastavení, mě to stálo v prsách právě už tuhé ☹ šlo to rychle a bolestiově jen mi gyndař řekl že to bude se pak pomali vstřebávat to mlíko tuhé co tam mám a to se děje teď noa le hlavní je že to polevuje každým dnem už mám vrch měkkej a jen ze spodu je to tvrdý ještě a bolavý ale paráda.. je mi mohem líp fakt.. a jsem za to ráda, dva dny nemazlení s malzlým, žýádný náruč a mě bylo do breku 😅

cecil
7. dub 2010

Jsem si ženský objednala 15 kg prášek Batole, dovezou to až domů a nad 800 myslím je doprava zdarma. To už jsem měla objevit dávno...

http://www.qalt.cz/praci-prostredky-pro-deti/ba...

bekulkamama
7. dub 2010

cecil to se hodí 🙂

cecil
7. dub 2010

Zastavilo se ti tak rychle díky těm lékům, kdyby si je nejedla, trvalo by to třeba i týden...ale zase se by ti pak nemělo co vstřebávat, protože by to samovolně odtíkalo, nebo bys to odstříkala...

Jé a já vám zapomněla napsat, že Emča se už tak 3 týdny nekojí 😅 . Vždycky měla zhruba obden večer mlíko před spaním, takže jsme přestávaly opravdu velice zvolna a tak to bylo úplně v pohodě. Nenalily se, nezatvrdly, bezva. A Emča si nevzpomněla než dvakrát se zeptat na mlíko a zamluvily jsme to pohádkou 🙂 .

cecil
7. dub 2010

Beku a já teď koukala na stránky o kojení a prvních příkrmech, bylo to slovensky, ale byly tam dobrý věci ...a tam paní psala, že děti kojené, ale i plně na UM nepotřebují nic víc pít. Já se podívám, jeslti najdu odkaz.....

cecil
7. dub 2010
bekulkamama
7. dub 2010

cecil no nevím rpoč jsem nemohla mít tu pozvolnou metodu, nějakmi to dr. ani nenabídl 😖 asi ho zdupu 😀
díky počtu si, to je různé někdo mi říká že nemusí jinej že musí, tak já nevím poznám to třeba na stolici?? po té zelené hrůze včerejší byla v noci zas krásně světle žkutá no mě omejou a ten puch lidičky blééé si musím zyvknout..
třeba se tu něčeho dočtu...

zlatka
7. dub 2010

Bekuli, cecil nemá špatnej nápad, co kdybys mě to naučila a já se podělila na platbě kurzu, že bysme se šábly? 😅
Jinak kojčo dobrý, už to bude jen lepší, to nejhorší už máš asi za sebou.

pajcula
7. dub 2010

u naší měsíční holčičky se na ručičce objevil zahnisaný pupínek, hnis už praská. Máte s tímto zkušenost? A jak jste to léčili?

bekulkamama
7. dub 2010

Zlati.. to sem nějak přehlídla... noo což o to já tě to naučím ale ta paní taaaak krásně povídá 🙂 oki naučím se to pořádně a naučím..
prosím tě peníze nechci, stejně sem to dala za sebe to je fuk ne? co bych pro tebe neudělala 😅
mě bude stačit když nám Beruš namaluje nějaký obrázek na ledničku třeba až bude mít Honzík svátek 😀
pajči jestli to není to ramínko na což nešahej a neléči toi nijak ať to samo vyhnisá tak jdi s malou k dr.

efinna
7. dub 2010

Ahojky
Zlatu foto super 😀 , sekne vám to!
Taky se chystám do divadla, mrknout na neteř 🙂 , ale do čeho já se navleču no nevím 😒 ! 😅

Radi tak to je dobře, že je líp 🙂 !

Pajcula jak píše Bekul jestli je to to ramínko nic stím nedělej, nech to na dr.!

Zlatu teĎ se dívám a už tam máš 40tt 😕 ,tak šup šup 🙂

Měj te se

janica..
autor
7. dub 2010

Ahojky,

jak já jsem ráda, že se to loni nezjistilo, pač bych neměla Erička, no měla jsem už loni jám na MR,ale už jsem byla těhotná, tak jsem to rušila.....

Zlatuš foto super 😀 já už jsem tak zvědavá co vyplkneš 😅 a taky na jméno 😅

Radi a prsa už oki? dnes jdu na gyndu, tak jsem zvědavá, co mi napíše 😒

venku je zase krásně no super 😎 včera jsme byli odpo 3 hodinky venku, no paráda 😎

čao jdu hodit sprchu a razím na gyndu se mi fakt chce..........

bekulkamama
7. dub 2010

jelikož se nabídky jen hrnou tak sem se rozhodla že jen co to na malým zaběhnu tak udělám oficko kurz u mě doma ženy, berete? 😅
malej plakal že jsme ho probudili ale chrupnul si půl hod. a bylo zas dobře paní nás nechala spát a povídala o všem mmožném, dala mi ochutnat zelenou stravu, jako pilulky a nápoje z obilí trávy mořských řas a kde co zdravé 😀 hmm ale nic moc blééé spíš chá chá ale co zkusit se má vše že.. dodělali jsme ruce záda a hlavičku a zopákly včerejší nožičky a bříško, vypadla jsem po půl 4 až... ale super 🙂 dokonce mi půjčí knížky o jídle a o cvičení na balóně s malým, taky mi to ukazovala.. přijede až ke mě domůl jako já čumím jak je ochotná a do budoucna ukáže i dalšáí masáž se změnou u většího dítěte..

jani jj mnohem jako bolí ještě spodek prsa páč při chůzi ten tlak jde dolů že ale je to pohoda.. zas to ve vaně povolí jen co se do ní teda dostanu a co ty? už je ta pravá strana lepší????

bekulkamama
7. dub 2010

teda levá... sem skleróza jak vyšitá, seš přece levačka 🙂

janica..
autor
8. dub 2010

Radi ještě ruka není stoprocentní, ale už je to skoro oki,jak zvládám postarat se oba kluky sama, tak je to supr 😉 vyfásla jsem stejný prášky na ukončení laktace, ale napsal mi dvoje balení, jsem zvědavá jestli to pomůže.........

Lindi ty máš Mirenu že? seš spokojená?dost o ní přemýšlím.....

krásný den přeji 😅

bekulkamama
8. dub 2010

jani a jaké máš dávkování?? prej je lepší to brát po půlkách...
co je to mirena???

zlatka
8. dub 2010

Bré ránko,
Radi, tělisko, o mireně jsem taky uvažovala, ale to se musí počkat na 1.MS, ne?A to jako u mě docela problém s tím kojením- to bych čekala dva roky a dopadlo by to jako teď s mimi🙂, jako ne, že bych se tomu bránila🙂
Jani, dobře, že ti už je líp.

Včera jsem byla na ko v nemocnici, tak zatím to nevypadá, podle UZV z I. trimestru mám termín až dvacátýho, takže mě asi nechají do toho dvacátýho, podle MS už teď 7.- docela rozptyl, tak třebas to bude něco mezi tím. Příští týden mám jít zase na UZV a biometrii, pak se asi rohodnou, jetsli půjdu na CS nebo budu rodit normálně, dle mého soudu.
Jani, jména asi zatím zůstavájí, cecil, jsi mě pobavila, čekáš nějakou originalitu?🙂🙂Třebas chlapeček Theofil a holčička Hermína. Já jsem chtěla holčičku MIriam, ale to se polovině rodiny nelíbí, mně moc, takže jsem ustoupila a abych se přiznala, tak jsem sama zvědavá, jak to se jménama dopadne, protože netlačím na pilu a čekám, až se o tom bude chtít Přema bavit(asi cestou do porodky), tak nějak jsme si pocity sdělili a uvidí se.

bekulkamama
8. dub 2010

díky.. no tak to mě též napadloale musím se zeptat dr. nic o tom pořádně nevím a dokud sem kojila říkal že kondom radši jen a teď můžu antikonc. tak bych to měla řešit že...
zlati to děláš dobře jak už je to s těma jménama tak naprd tak tomu nech fakt volnou cestu, ono si to samo řekne v poslední chvíli co to chce být 😅 jistě budete mít pak jasno rychle někdy to tak samo přijde.. netlač správně,nech to koňovi 🙂 zatím

efinna
8. dub 2010

Ahojky
To je super, že už je dobře 🙂 ! Tady je něco o tom kroužku http://www.planovanirodiny.cz/view.php?cislocla..., máte stím někdo zkušenost???

Radi tělísko 😉

No taky jsem už napjatá Zlatu, sem každej den mrknu jestli už náhodou a ty furt 2v1 😀

efinna
8. dub 2010

Mě před tou první větou uteklo slovíčko ,Jani, někam 😅

bazalka
8. dub 2010

Ahoj holkys, zdravim Vas z prace ... konecne masm po delsi dobe chvilku Vas aspon docist 😉

Velikonoce jsme omarodili, Martas je desne nechlazenej ☹ ... ale uzili jsme si to 😉

Uz se zacinam pomalu ucit, tak nejak nic nestiham. Vcera nam prislo prijeti do skolky na Radovku -... mame ji za barakem. Ale asi to odmitnem a nastoupime od kvetna na tu Luzickou. Zitra tam jdem na pohovor, tak uvidime.

A v praci hnus .... vypada to, ze jeste dva mesice budu mit ten kratinkej uvazek. Coz jde, ale ne za 3tis mesicne ... coz vzhledem k tomu, ze uz nebudu mit materskou ☹ 😠,. Musime to nejak prezit. Cervenec a srpen budu mit puluvazek na sale a pak se uvidi, kam me daji. No, kdyz je malo lidi, tak se jim hodim 😠. Bez komentare.

Jani, drime pakce, at je zastava kojeni bez problemu a malej si rychle zvykne na UM

Beku, kam chodis na ty masaze?

bekulkamama
8. dub 2010

ivi byla jsem u sestry z porodky Grebeníčková 😅 má místnost na adrese Dělnická 2, Ol- Neředín..

bekulkamama
8. dub 2010

Jani tak kdy se na to vrháš???? 😕 budu držet pěstíky ať tě to moc nebolí ...

entik
8. dub 2010

jee, Grebenickova, ta je moc fajn, byla u me na seminari znakovky, jen proto, aby mohla dal referovat maminkam. Je opravdu moc prijemna!
HOlky, nejak vas nestiham docist, ani reagovat.
Myslim, ze s mirenou nemusis cekat na prvni Menses. Aspon dr. nic nerikala a doporucovala a ms jeste nemam 😵 😵 ale zatim zadnou antiko nemam...
Jani, muzes prestat s kojenim pozvolna nebo naraz, jak bekul?
cecil, jsem se te chtela zeptat, jestli jeste kojis a ono cerstve ne🙂
Urco jsem jeste neco chtela napsat, ale uz nevim co. Tak se tu mejte🙂

Jo, to pocasi je supr, co? jen vikend ma byt zase skaredy, chjo.
cecil, co koza?

entik
8. dub 2010

Evi, o tom krouzku jsem neslysela.. a to jsem se o moznostech antiko po porodu zajimala. Mne byly doporuceny teliska, bud kovova z mědi, ze střibra, ze zlata nebo mirena...

entik
8. dub 2010

BAzi, napis jak na LUzicke, jsem zvedava... taky bych ji dala prednost.
S tou praci je to pech ☹ ale jak to tak u vas byva, ono se to jeste desetkrat zmeni, ne? myslim, ta situace u vas..

janica..
autor
9. dub 2010

Radi no taky mi říkal po půlkách.....

NO s kojením přestávám asi za 14 dní, jestli se rozhodnu pro to tělísko, pač kdybych přestala hned, tak bych mohla dostat menstruaci a museli by jsme čekat, tak si budu užívat posledních 14 dní kojo ☹ takže začnem pomaličku dávat UM,tak doufám že budu mít míň mlíka a nebude to taková drasťárna jak u Raduš😒 Jj Zlatuš na menses čekat nemusíš......

Zlatuš podle mě berou termín podle menses v porodnici 😉

Nic Eriček se vykadil, tak jdem ještě chrupkat dobrou 😅

cecil
9. dub 2010

Ahoj
Zlatu, jo čekám nějakou originalitu 🙂). Miriam jednu znám a je prima.

Jo, Peti, čerstvě nekojím. A zdá se mi Emi od té doby nějaká protivnější a odbojnější. NO jo, už nemá žádnýho uklidňováka. 😅 Ale zdá se mi že si i zkouší hranice...plazí na mě jazyk, Štěpánku bouchá schválně pěstičkou do hlavy, je to provokatérka. V neděli mě normálně solidně liskla - jí to nechtě vyšlo, že to pěkně plesklo - tak jsem jí řekla, když mě bije, ať jde pryč, že s ní nebudu. Já ji taky nebiju, tak a´t mě taky nebije. Tak řvala, žalovala Štěpánce, že ji mama nechce, tak se utěšovaly a když se vybrečela, tak že už je to dobrý, vysvětlily jsme si to, já ji vezmu do náruče a ona zas - mlask mě! Tak jsme si to dali ještě jednou...je to palice tvrdá... už taky potřebuje školku a kolektiv, tam se může vymezovat jak chce...

Koza furt nic... 🙄

Jani, drž se a zvládni to....!

POčasí se má kazit, takže dnes půjdu honem dodělat přírodní pařeniště 😅, takovej experiment, jsem zvědavá jak se mi to povede.

Čáu