Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

konoupek
23. črc 2009

beku jsi zlatá 😵 a zítra bud doma šetři se 😉

linn
23. črc 2009

Radus, pekne to vylez. To nastve, nachlazeni v tomhle pocasi, co?

linn
23. črc 2009

Stylly, ja jsem chodila v tehu na plavani do Flory a super 🙂

stylly
23. črc 2009

Linn...jo už jsem si něco našla,..nechci zakrnět v těhu tak se chci hýbat 😉

bananek
23. črc 2009

Teda holky to je zase vedro co ?Já byla jen něco vyřídit a mám toho plné zuby. 😀
Zdravím všechny co ještě neznám 😀

Lindi z toho mám taky vždycky hrůzu naše malá je po mě a vždycky už po kousnutí to má velký a zarudlí no chladím to a když dám na to Fenistil tak se jí to ještě zvětší našla jsem něco z mořských řas a to dobrý.Taky to pořád hlídám a mlaďochovy jsem včera vytahovala klíště no tak zase mám co hlídat on je tedy naočkovanej ale člověk nikdy neví že 😕

linn
23. črc 2009

Marti, taky zdravime, prave premyslime, jestli se zas vyrazime nekam vykoupat.
No ona se prave ockuje envcefalitida ale borelioza ne 😠

bekulkamama
23. črc 2009

kon: tak je tam pořád velkej výběr a akce prodloužena do 31.7.
linn: to je slabé slovo toto, no holky já musela sundat svetr bo jít do městav něm když mi chip tady ukazuje 38 ve stínu tak to by bylo trapné že ale ponožky sem si nechala i šátek na krku 😀 leje ze mě že můžu ždímat kalhotky 😀
mimochodem mi ségra aj v lékárni doporučili preventat quatro z mateřs. mléka a krve dělaný 😀 já ho teda znám a je dobrej ale prej sem dneska druhá těhu co si pro to jde 😀

linn
23. črc 2009

s preventanem mam taky dobrou zkusenost 🙂

konoupek
23. črc 2009

beku ještě jednou díky moc,zatím se loučím páček 🙂

bekulkamama
23. črc 2009

linn: ségra to valí děckám taky ale jsem netušila že je to dobré v těhu a ono to přímo je na krabičce! ostatním moc nevěřím ale tohle mě uklidnilo, už to cumlám!
kon: no nz hlavně ať ještě něco vybereš pak! a kdyžtak pisni v kolik budeš na městě, bývám tam kolem poledne nebo po 16 h. tak kdyžtak dáme zmrzku aspoň 😀

janica..
autor
23. črc 2009

Ahojky,

dnes byl teda hic 🙄, ale přezily jsme to 😎byly jsme mrknout s Marťáskem na Karolínku, je boží, krásná, hodňoučká, no Reňuš si porodila zlatý dítě 😵

Lindi téda, doufám, že borelióza se nepotvrdí.......

Bekulko ať ti je brzo líp, to je pech v takových hicech mít ještě teplotu ☹ no a myslím, že výchovu brzo přehodnotíš až budeš mít svý dítě, já si myslela, taky že budu přísná a důsledná, ale fakt od hodně věcí jsem ustoupila, taky jsem vždycky byla "chytrá" a říkala totok bych děcku nedovolila atd. a teď?.........

bekulkamama
24. črc 2009

janica: 😀 no právě toho se bojím že polevím a pak mě budou za to pomlouvat 😀 že nejsem důsledná a že to dělám špatně 😖 no to ale asi stejně neovlivním, jinak v krku lepší, ale v noci a ráno zas zvracení ☹ ty hleny mi tam prostě vadí a rýmy se zbavit .. nějak nejde.. ☹ ale díky Jani, snažím se! 🙂

konoupek
24. črc 2009

Dobré ránko,

Beku,toš ty si v práci jo ty si nedala na naše rady? 😠 😀 😉

bekulkamama
24. črc 2009

no kolegyňka chce dneska volno tak tu trpím ☹
hele dostala jsem odpověď od Pavla Váni, nejuznávanější znalec v oblasti byli:
Drogy středoevropské květeny, jejichž podávání v těhotenství a při kojení je méně vhodné, nevhodné nebo vhodné jen s omezením

Nať pelyňku – může vyvolat až potrat

Přeslička – někdy při otocích – jen v malých dávkách

Nať řebříčku – hlavní léčivo při děložním krvácení

Mařinka vonná – snižuje srážlivost – dávkovat velmi opatrně

Máta peprná – nepodávat dlouhodobě ani ve vysokých dávkách.

Řebříček – nepodávat dlouhodobě, snížené dávky

Puškvorec – menší dávky, může vyvolat nutkání na zvracení

Pakaštan koňský /jírovec maďal/ - přímé dávkování nevhodné – opatrně i s tinkturou

Aloe – vyvolává nebezpeční krvácení

Medvědice léčivá – nevhodné

Podražec –nebezpeční potratu, selhání ledvin

Prha horská – nevhodná, pro malé děti zvýšeně toxická

Pelyněk pravý – nepřekročit při jednotlivé dávce 2 lžíce nálevu

Pelyněk černobýl – nepřekročit jednotlivou dávku 125 ml

Zelí –nadměrné množství může ovlivnit činnost štítné žlázy

Vlaštovičník – toxický

Přeslička rolní – mohou být namíchány i jiné druhy přesličky, které mohou být toxické

Zemědým – nevhodný

Yzop – opatrně – působí křeče

Všedobr horní /mistrův kořen/ - prohlubuje těhotenské deprese, pouze tinkturu – přesně dávkovat

Oman – při předávkování způsobuje zvracení

Chvojka klášterská – mimořádně nebezpečná

Srdečník – dávkování snížit na polovinu

Jablečník - - „ -

Komonice – snižuje srážlivost – dávkovat opatrně

Hořký jetel – nevhodný

Jehlice trnitá –může narušit rovnováhu minerálních látek, ne dlouhodobě

Pivoňka – nevhodná

Petržel – semeno je v graviditě nevhodné, nať a kořen dávkovat opatrně.

aktekram
24. črc 2009

bekul: to je super seznam, prosím tě má tchýně mi tvrdí že v těhotenství nesmím rebarboru, že to prý bere železo z krve??? Nedalo by se i tohle někde najít????

bekulkamama
24. črc 2009

čéče nevím Markét tož sa zkusím podívat na net 🙂 ale mě toto poslali z poradny bylinek, já to nehledala 😀 ale co vím, tak jsme rebarboru měli vždy dřív na zahradě a mamka to do nás cpala jak je to šíleně zdravé!

bekulkamama
24. črc 2009
linn
24. črc 2009

Ahoj holky, cekam dnes navstevu a pres vikend taky, tak moc nebudu,
Radi, vylez to aspon pres vikend a kdybys potrebovala s necim poradit ohledne leku, tak se urco zeptej 😉
No a ta rebarbora - diky kyseline stavelove se nebude dobre vstrebavat zelezo, ale myslim, ze kdyz si vezmes jeden kousek buchty, tak se nic tak zasadniho nestane 😉

pekny vikend. papa

bekulkamama
24. črc 2009

linn: podle mě taky ne, klidně bych si vzala ale asi bych nejedla polévku nebo čišstou š´távu nepila, i tak že je to dost kyselé a na mé opětovné zvracení e e ale kdo by to byl řekl, že? ještě že net ví vše, jj já už léky nehci, těším se na čaj a postel...

aktekram
24. črc 2009

bekul: teda, do nás to taky ládovali jako děti. Mám ráda buchtu z rebarbory, jen mě zajímalo jak je to v průběhu těhotenství. Ale článek je docela síla.

janica..
autor
25. črc 2009

Dobré ránko, přeji všem krásný víkendek 😎

Kubíčkovi všechno nejlepšejší k svátku, Kubalajsku hlavně ať tě mamina poslouchá, pusu tvá tetinka a kamoš Damík a strejda Petráš 😵 😵 😵 😵 😵

reni7
25. črc 2009

ahoj maminky,chci vás pozvat v neděli 2.8. k nám do Holice na Ameriku,bude se pořádat dětský den od 10_18hodin super nafukovací atrakce pro děti,pošlu leták Janče na meila a ona to sem nějak hodí,já to neumím 😅 Jani to budem muset ještě doladit 😀

malou sem nakojila asi ve 12 usla až o půl třetí a pořád chrní,tak mám prsa už jak šutr 😀

tak zatím ahoj a přeju hezkej víkend 😎

reni7
25. črc 2009

konečně sem sama přidala fotečky,Janča mě to musela naučit- 😀 dík Jani,snad už nebudu muset volat

hoď mi do ip em.adresu

janica..
autor
25. črc 2009

Reňuš jsi šikula, fotečky parádní, tý jo a závidím, takový spací mimi, to fakt neznám 😅

bazalka
25. črc 2009

Zdarec .... hlasime navrat domu 🙂 ... pokud jsem rikala, ze lonska dovca byla super, tak tahle byla jeste lepsi!!!! Vse klaplo jak melo, Martas byl zlatej a moc moc jsme si to uzili!!!!

Rychle Vas musim docist, aby mi nic neuteklo 😉

Zdeni, srazek si pisem, vypada to, ze dorazime 🙂

janica..
autor
26. črc 2009

Ivi ahojky, vítej zpět 😎 super, že jste si tak užily 😵 😵 už se taky těším na dovču a kde jste vůbec byly?

stylly
26. črc 2009

Ahojky mám opět dotaz,..ráda bych změnila gynekoložku!!Nebot mi nevyhovuje....můžete mi prosím někdo poradit fajn doktorku v Ol?????? 😀 😀 😀

aktekram
26. črc 2009

Styly: musí to být jen doktorka???????

stylly
26. črc 2009

aktekram:No tak něják mám k ženě větší důvěru🙂 😉

aktekram
26. črc 2009

Ahoj holky, chtěla bych po vás radu. Uvažujeme o profi fotkách v těhu a pak s mimi, poraďte mi na koho se obrátit? Máte s nějakým fotografem zkušenosti? My se fotili naposledy na svatbě a docela mě naštvali, dostali jsme jen fotky bez CD. Kdo vám fotil na vítání občánků?? První narozeniny a tak. Díky moc