Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

cecil
8. led 2009

Jéžiš,to jsou furt nějaký změny na ty děcka....stromek pryč, dudel pryč, plína pryč.... 😀 😀 😀

Oli,s dudlíakma neporadím, holky ho neměly ani jedna, ale neteř ho ve čtyřech! letech odevzdala čertíkům 😀 .

A Damiánek je velkej chlap!

zlatka
8. led 2009

Teda Evi, takovej plnohodnotnej příspěvek jsi sem napsala-viz. reakce na tu maminu od Honzíka!! Beruš taky neměla dudel a jsem ráda, šlo to krásně i bez něj (ona měla moju cecku) a u druhýho do toho asi taky nepůjdu.
Tak jsme byli za Elenkou, no je nááádherná, jsem úplně mimo, bych šla hned do druhýho mimča. Ale taťka teď se mnou ěnjak nekomunikuje, tak nevím, kde to zamrzlo z jeho strany, tak čekám a snad přijde brzo obleva.

No, Damouš je úplnej machr, to bude těma tvýma instruktážama a názornejma ukázkama!A nechlastej, kdybys měla zapíjet každej je pokrok, tak je z tebe notor!!! 😀 😀
A jídlo: u nás taky pořád dokola-nějaký omáčky s těstovinama, krůtí a kuřecí se zeleninou, ryba, taky jsem dělala vepřový plátky na smetaně, to jí taky jelo, zelí má taky docela ráda,králík a pak bezmasý-špenát, čočka, když jí ale udělám zapíkaný těstoviny, tak to jí moc nejede, ani sladký obědy. Teď jsem jí dělala brokolicový karbanátky, tak to pěkně jedla, bo si myslela, že to je ryba, ale když jsem jí řekla, že to je brokolička- tak prý:bokolička nee a už to nechtěla.Má chutě jako tatin.A miluje "kepuč"(jak říká) a třebas i špagety se sýrem.A váš jídelníček? Ze sýrů vede lučina, šunka občas, jinak lipánek, číča a ostraváček.Jo a ještě ráda snídá kukuř.křupky a cereální kuličky v mlíku. A sladkosti od Mikuláše hotovo-furt by jenom kokinovala, ale má to taky na příděl.A co si budu nalhávat i za odměnu 😅

zlatka
8. led 2009

Jo, Peti, jestli najdeš to zpravodajství, tak sem hoď odkaz, chci tě taky vidět!!!!

janica..
autor
8. led 2009

Tak teda jak to probíhalo u nás s nočníkem

první den to bylo čurání všude, no moje nervy, ale jako byla jsem v klídku, pač jsem si říkala, když se nechytne, tak to zkusíme znovu ve dvou letech, že má ještě čas
druhý den taky žádný pokrok, všude loužičky, vždycky jsem ho chytla a vedla k nočníku, že se to děla tam a ne na zem a trochu plácla po zadku a nechala ho chvilku v tom počůraným, ale ne zas dlouho, jsem měla strach ať zas nenachladne
třetí den se za celej den vyčůral asi jednou, ale už jsem se naštvala a čůrala do nočníku sama 😀
čtvrtý den opět i já a i krteček čůral a dostal kokino a večer se Damiánek vyčůral, tak dostal koko a byl spokojenej
pátý den byl jako čtvrtý stále nic moc pokrok, tak jsem to chtěla i vzdát, ale šestý den zlom a čurá do nočníku, vždycky si řekne o koko a jdem to spláchnout on spokojenej a já taky no dnes sedmý den taky ještě ani jedna loužička 😎

janica..
autor
8. led 2009

Zlatuš to, ale není pokrok, ale mega pokrok, pač mladej jako nechodil vůbec na nočník, né jak vaše prťata 😅

cecil
8. led 2009

Jak to čtu, tak jsem si vzpomněla... včera mi Emča kadila do ruky nad umyvadlem 😀 , no to vám řeknu!, šla jako čůrat a najednou mám hovno v ruce 😀 , ale hlavně že jsme to neměli rozmajdané v gatich.

Tak ještěže jsi Jani vydržela 😉

jinak ...nejsou nějaký erupce na Slunci??? 😝 😝 😝 ...se jen dnes s tatinem serem 😖 , ještěže už jde zítra na odpolední, nejvyšší čas.

Dnes má být do rána velký mráz.....brrrrr....mně to stačilo dnes ráno na zastávce....foukalo a bylo minus deset...brrrr.

entik
8. led 2009

vy jste dnes spisovatelky, je to tu na roman.
gratuluji k uspechum s dudlikem a curanim, Jani, urcite to je tou instruktazi 😉 a odmena taky hraje svou roli. Zima me taky stve, ze ho nemuzu davat curat venku ☹

zemlovku taky miluji, ale nemame jabka, tech hezkych se mi tam davat nechce.. tata sladky obedy taky nemusi, ale ja si to vzdy udelam a jim to pekne sama, ale naposled jsem ji delala v lete...
v sobotu jsem byla u nasich a meli jsme buchticky s kremem, kdyz jsme tak u tech sladkych obedu.

Zlatu, at je obleva! at jsme tehu spolu 😉
Ja uz to kojeni musela omezit, jinak snad neotehotnim 😀

stromecek jsme odstrojili predevcirem.

obedy: matula je ted taky polivkovy, ty miluje, dnes do nej zajela ani nevim jak, pak ma hodne rad spagety. a tak ruzne. Hodne delam zeleninu na panvi s ryzi nebo bramborem, jen tak orestovat. Rybu taky delame casto. A jak pise Zlatka. Jogurt jime zatim jen bily, ale mame ho radi oba dva.

entik
8. led 2009

Oli, krasny fotky!

konoupek
8. led 2009

Evušo,tak já si tu pěkně papám a ty na mě s hovišem v ruce jako 😀 😝 .Jsem na moment i přestala kousat 😀

bazalka
8. led 2009

Jani, tak to asi taky tak vyzkousim ... jsem zatim mekka ☹. Posadim ho na nocnik a kdyz nic, tak mu dam jen teplacky a co chvilku pripominam, ze se cura do nocniku ... kdyz to hodi do gati, tak lehunce zanadavam, ale fakt malinko, at ho neodradim uplne, reknem si, kam curu patri a dam mu plinku ... to je asi blbost. Tak od zitrka lita doma bez plin jen ve slipech a teplajdach ... treba na to taky prijdem. damous je fakt machr!!!
Jani a co dostava Damik za odmenu? U nas jsou cokolada a kokina tabu. Jime jen Brumiky, Kinder mlecny rez, kolacky ... to mi pripada ujety davat jako obmenu za vycurani. Musim vymyslet neco maleho vhodneho 😉

Tak na to, ze Vilas moc zemlovku nemusi, mu teda je naramne 🙂. A me taky, i Martaskovi ... na zitra moc nezbylo 😅

Martas mel dnes spenat a zitra ma u dedy slibenou koprovku. Jinak taky valime celkem vse ... omacky a polivky nejradeji. A Zlatus, dik za tip na ty karbenatky 😉

janica..
autor
8. led 2009

Jani😀 😀 😀 😀 😀 😀

bazalka
8. led 2009

Evko, jsem trenovana, nejaky hoviso me nerozhodi 😀

prool
8. led 2009

jani instruktaz super 😀 jen mladoch nechce slipky a krici plinu plinu, tak nevim, jak ho zlomit ☹ asi mu necham cas.
bananku super - zkusit muzem, jen ten nas nosi dudu na noc a vecer ho v postylce hleda jak das, tak nevim, ale zkusime.
karbanatky zkusime - brokolicovy a jeste kamoska dela kvetakovy placicky, tak taky vyzkousime, jen potrebuju poradnou panev, aby tam moc neplavaly 😀 😀
omacky v postate nemuzeme zadny - jen stavy, rajskou jsme taky nezkousely - jedeme v postate rizota, brambory, testoviny s masem a zeleninou, knedliky, polivky nam taky jedou - hlavne ovesna a drozdova, papa

janica..
autor
8. led 2009

JJ Ivi to chce vydržet a neblbnout prcka, pač chvilku má plínku, pak zas nee, to je naprd. Já dala slipy až dnes poprvé a je v nich boží, jako model hadra 😀 😀 😀 😀 😀

zlatka
8. led 2009

Jak děláš drozdovou-to má být drožďová?
Beruš dneska donesl tatin gumídky kokina a beruš měla takovou radost, že běhala po bytě a řavala "hodná tatinka, děkuju, hodná tatinka!!!" 😀 Takže u nás odměna jeden gumídek-když hezky spapá oběd a tak a aby to neměla zadar, tak ještě musí trefit barvu! 😀 To ale střílí od pasu.

Jani a on si damoušek už i sám řekne nebo ho posazuješ a čůrá.
A za jak dlouho jste po odstavení dostaly MS? Já jako ještě pořád nic, že, ne že bych po tom toužila...Takže Peti s tím těhu to asi neklapne. Vzhledem k naší čekací době...

Jo a pamatujete si na drakiádě tu maminu s malou Míšou?Tak mi dneska psala, že čeká dvojčata, tak to je super, jsem se musela chlámat, jak jim to vyšlo!Tři děti nadvakrát!

janica..
autor
8. led 2009

Zlati jak kdy, někdy si řekne a někdy posazuju 😎

Tý jo se picnu, tak oni dvojčata? 😀 Ještě mi říkala, že ona by ještě počkala, ale že manža chce, no ale potěš koště jestli budou dvojčátka jak Míša, to si pěkně užije 😀 😀 😀

cecil
8. led 2009

Holky, venku mrzne až praští, svítí měsíc, je tam jak ve dne, jak se světlo odráží od sněhu......taková krásná jiskřívá noc 😵 😵 😵 😵

Zlatuško, já ještě neodstavila a mám MS už minimálně rok 😨 😝 😠 😀

Ženský ,já vám závidím s tím jídlem, Emuša je ještě větší nejednlík než Štěpánka + to, že jí moc nedávám pšenici, a mléko + to, že nepokouše maso a nejí těstoviny a povrtá pečivo a brambory, ze špenátu má průjem 😖 ....mi to vychází že vlastně nevim z čeho je 😨 . Jogurt měla asi pětkrát za život, ale já mám strach, nic mléčnýho kromě mateřskýho a hypoalergenního nedostává, pečivo jen žitný, sem tam něco kukuřičnýho, nebo piškot, ale to vyjímečně....ona stejně víc jak dva piškoty nesní.....omáčky nedělám, kvůli mlíku, jediné vlastně co má ráda je, že je děsně polívková a to je taky jediné pořádné jídlo za celý den. Pak má ráda ovoce, zeleninu a rýži. Tak celý den něco zobe,ale se mi zdá že Vánoce nám pokazily morálku a furt oblízá jestli nedostane nějaký koko napřed a pak teprve jídlo 😠 . Ale má smolíka, třeba jí to taky docvakne... 😀

S těma dovjčatama jste mi vzpomněly,já o Vánocích viděla paní co má dvouletý dvojčata - kluky a do toho půlroční holčičku!!!!! Co viděla?!... hodinu s nima byla na návštěvě..... no maso!

Toš dobrou ....jiskřivou.... u nás to teda dneska jisřilo dost 😀 , až tak že tata šel sám první spát...to už tady dlouho nebylo 😅

cecil
8. led 2009

Zlatu a ještě na tu drožďovou jsem zapomněla reagovat... nevim jak Olča ale já ji pro nás dělám tak, že dám na cibulku rozpustit kvasnice, nechám je roztéct a pak zaliju vodou, přidám majoráku, kmín, sůl, česnek, a zeleninu. Nakonec jsem dělávala vejce s krupicí...kapání. Ale někde jsem četla, že ty čerstvý kvasnice jsou strašně ostrý, expanzivní, že to není snad ani zdravé jíst. Prý se má dělat polívka z chlebového kvásku....jenže jak ten se dělá teda nevim.(teď bylo onehdy na ČT2 dokument z Podkrkonoší tam zrovna paní dělala kyselo z chlebového kvásku...toš asi to zdravé bude). Kdybyste měly tipa, tak sem s ním. 🙂

cecil
8. led 2009

Jooo a ještě speciálně pro KOnoupka......nejvíc mě zarazilo jak to hovno bylo teplý!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cecil
9. led 2009

Ahooooooooj , tak šup, kde jste raní ptáčátka? 🙂

Teda venku je jak v pohádce! Všude je bílo jinovatkou, stromy jsou bílé, silnice, a to ticho! Hned jsem si vzpomněla na Mrazíka, asi si ho dnes pustím 😅 .
Měli jsme minus 15, ale nefouká tam, takže to docela šlo. Včera bylo minus dest a pofukovalo a brrrr, to byla zima 😕 .

Pěkný mrazivý den 🙂

cecil
9. led 2009

Joooooo a dnes se mi zdálo že čekám dvojčata 😀 😀 😀 , proč asi že? Ale teda bylo to strašný, že jsem nevěděla co to bude za pohlaví...já si říkala, jestli to budou dvě hoky a já budu mít doma čtyři baby!!!! 😲 😀

entik
9. led 2009

cecil, takova romantika a vy ji s petou nevyuzijete 😅
ale krasne se ctes🙂

Zlatu, ja jak omezila kojeni, tak jsem to nasledujici mesic dostala, takze od rijna... Co ti rikal gynekolog? Kazdopadne me to ty dva roky taky vuuuuuuuuubec nechybelo.
Evi, koupila sis ten moncup, nebo jak se to pise, ten poharek? jestli jo, tak mi pisni do IP 😵 a az priste pojedete do Ol, tak zavolej, se domluvime, mohla bych vas nekde pockat, at nemusite zajizdet!! me zlobite, lezi tady nevyuzita!!

A dnes jsme meli zase celou noc klidnou 😵 😵 budicek rano v sest, ale od pul sedme jsme se mazlili 😵 😵

Co budete delat? ahojky

entik
9. led 2009

dvojcata, to by bylo neco 😲
MOje mama je z dvojcat a pavluv deda taky 😲 😲

entik
9. led 2009

http://www.r1morava.cz/videos3.php

streda, 4:30 min

a moc se mi nesmejte 😉

janica..
autor
9. led 2009

Dobré ránko,

Zlatuš díky za recepík, teď si pochutnávám na výborné bábovce 😉

Peti no super 😎

Jj Evi je tam jak v mrazíku, no krása 😎

bananek
9. led 2009

Ahojky hlásíme se z mrazivého počasí v půl paté bylo u nás -17 a teď je -15 no děs a to chtěla kámoška jet do města prdím na to vypla jsem plyn a valím to pěkně uhlíčkem je tady jak v lázních super nakoupit pojedu až odpo až dorazí táta a malou mu tu nechám nebo jí dorazím úplně.Jinak mediální hvězda super. 😀 😀 😀 😀 😀 Jó Cecil to mi chvíly vykládej že každé dítě jí jinak mladej jedl nádherně jedem pribináček byl málo a mladá jeden je ještě moc a to nejí a tám to nechce nevím po kom je po mě určo né já snědla vždy vše až holky v práci nechápaly že ať je oběd dobrej nebo né tak já nenechala nikdy nic že já si vždy řekla hlavně že nemusím vařit. 😀 😀 😀 😀 😀 Jinak u nás se vaří hlavně zeleninové polévky,kuřecí polévky,a čočková,fazolová,drožďová taky jinak hodně máčky jako je koprovka(tu máme dnes),rajská ,svíčková,když spěchám tak má malá i krupičku.Ke svačíně dáváme jogurt nebo přesnidávku ale tu ředím někdy bílím jogurtem když je moc sladká,Jogurty jíme už i ochucené a malá protože málo jí tak mi doktorka říkala že jí mám dávat smetanové ať má z čeho nabývat.Jinak sladké dostává vyjímečně jsem toho názoru když nejí normálně tak koki nebude a kdy jí dobře tak samozdřejmě něco dostane jó a zapoměla jsem na ovoce to dáváme samozdřejmě taky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Jinak čůrání jsem včera skusila taky ale bez výsledku ona čůrá co 20 minut po trochách a byla nesvá nechtěla slíst ani z nočníku jak se bála tak tomu dávám ještě měsíc a pak skusíme znovu 😀 😀 😀 😀

bazalka
9. led 2009

Ahoj holky!!!

Teda to je kosa, ale je krasneeeee!!!! Uplna romantika 😉

Peti, teda oni te ukazali jen na par vterin ☹

HOLKY, HLASIM DILCI USPECH ... je, se mi to preplo ☹. Od rana nemame plinku ... jednou to Martas hodil na zen u TV, ale podruhe uz do nocniku 🙂, jen to melo malou chybku ... nesundal si gatata 😀, ale do nocniku to proteklo, tak ucel splnen 😅 😅 😅

Jo a jak pise Janca ... ve slipech vypadaji prcci uuuuzasne!!! 😉

bazalka
9. led 2009

hjnn bnbnhhghzttzř v fvfvv vvvvccgffffgh b ... Martasek vas vsechny zdravi 😀

prool
9. led 2009

ahojky ta drožďová je v podstatě tak jak píše Evka.
nejdřív osmahnu nastrouhanou zeleninu - mrkev, petržel, nebo co chytnu na másle (u nás na Alsan - bio) a na cibulce roztavím to droždí a vše smíchám - no a dám buď teštoviny nebo kapání, ale kvůli Vášovi ne.
Jinak dneska byla šílená noc - vůbec jsem nespala Váša se drásal jak blázen.¨
No ráno jsem se mu nedivili - děcka má úplně osypaný záda - asi mě brzo šlehne - vůbec nespíme - teda já - Váša se drásá ze spaní - ach jo skoro na to nevidím.
Evi buď v klidu - Váša nic mléčnýho neviděl - jen speciální mlíko - pudink z něho je pěknej hnus, takže občas z něho kaše a nebo mu to dám do polívky.
zdar normálka jdu se chvilku natáhnout.
U nás nočník na chvilku vzdávám - Váša úplně protestuje a už je to hodně na sílu, takže radši jako dneska, kdy přišel, že čůral do plínky a přebalili jsme.

linn
9. led 2009

Zdarec,
teda ta kosa, ani ven kvuli mimousovi nemuzem 😒 ale zevnitr to vypada fakt pekne
😉
Olu, jeste k tomu dudliku, ja bych to u Vasika zatim asi neresila, kdyz to aspon torsku zabrani tomu skrabani, tak radeji dudlik. No moc me to mrzi, ze si to tak vyzirate.
jani, diky za popis, je fakt asi potreba se na to vrhnout takhle, budu se muset odhodlat, jen jak mam jeste Sebika, tak to bude kapanek horsi. 😒