Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

efinna
25. únor 2010

Tak jsem byla mrknout na Erička je krásnej 🙂 , celej Damiánek ale v menším provedení 🙂 ! Jaňula vypadá super, vůbec nevypadá, že by včerá rodila!

cecil
25. únor 2010

To je překvápko! Já si říkala, co tady Janča straší ve dvě ráno, jestli nemá kontrakce! 😉 😀

Gratulace k Eričkovi a že to bylo přirozeně! 3,20 je tak akorát 🙂.

Jani, těšíme se jak nám popíšeš porod! 😉 Zajímá mě jak to budeš hodnotit, zažila jsi i císaře i normálně...

jakoubka
25. únor 2010

evi-s dráčkem malinkým a zkoušela jsem to i bez dráčku a taky nic 😀 😀 😀

Já se taky dnes byla podívat na Erička a jak píše Evka,je krásnej,celý Damiánek a Janča vypadá dobře 😵 😵

efinna
25. únor 2010

Marti čaoo, hihi
Kdy jsi tam byla?

zlatka
25. únor 2010

Zdarec, tak já se přidávám ke gartulantům, taky jsem byla překvapená, jsem janči psala sms ohledně nožů a ona mi volá zpět, že je v porodce🙂🙂 Tak hlavně hodně zdravíčka!!!!!!

Já jdu zítra na MD!!!!!!hurááááááá!!!!sice bude se školou stále ve spojení, ale odpadají mi přípravy a hlavně nervičky v té výtvarce.

bekulkamama
25. únor 2010

juuuuuuuuuuuuuuu gratulace Janičce a malému Eričkovi hlavně zdravíčko 😅
my se léčíme a je to lepší, dneska u dr. dobré zprávy malej má ve 2m. 55 cm a 4730 g ty jo no baští hezky teda 😀 dneska dáme večer ale BEBU v noci kojit co 2-3 h. fakt nejde, nedávám to ☹ tak to zkusíme na noc šidit...

jakoubka
25. únor 2010

Evi-okolo čtvrt na 12 😉

bekulkamama
25. únor 2010

já nemít tu rýmajznu tak za němu jdu taky ☹ ale do porodky k miminku nehrozí ☹
Zlati vítej na MD, teď budeš mít čásek super.. už je hezky tak si říkám že brzo uděláme za tebou výlet...

konoupek
25. únor 2010

Beku a není to škoda kazit umělým mlíkem,jestli máš dost svýho?A ještě k tomu musíš vstávat a jít ho udělat,kdežto takhle jen pěkně přiložíš a je to?. 😕

bekulkamama
26. únor 2010

Jani no škoda to je ale každej mi sliboval jak bude dítě víc spát a já sem fakt unavená že nespím ☹ jenže to dopadlo strašně, měla jsem nakojit a pak do něj narvat ještě trochu beby, normálně kojím pak beba ta mu vůůůbec nechutnala a šklebil se no ale i tak natahal aspoň 30 ml jenže místo déle vydržel méně za hodinu řev a po 20 min. sem mu to prso teda dala, tahal jak vzteklej skoro hodinu s přestávkama, no nechápala jsem a v noci klasika co 3 h. pak. sem chtěla mu dát jenj to první noční jídlo, v noci bych pak dala zas prso ale neujalo se, nevím zda to zkusit znovu no říkám si že mu prso radši dám stokrát já jen sem dost unavená tak sem to zkusila ale budu to muset nějak přežít a kojit stejně dál, snad se to časem natáhne na delší čas aby vydržel...

bananek
26. únor 2010

Beku vydrž já měla z malou galeje pořád u toho ještě chrápala kojila jem co 2 hodiny a pokaždé třičtvrtě hodky no děs ale zvládly jsme to až do 9 měsíců pak odmítla sama a šly jsme na umělé a v roku a půl mi odmítlůa mléko úplně a teď nechce ani kakajínko což mě mrzí ale pojí zase jogurtů a sýrů ale jak píšu byly to galeje ale byla jsem ráda že kojím malá je i zdravější mladýho jem kojila jen 5 týdnů pak jsem dostala žlučníkoví záchvat a mliko nebylo a já šla ve 4 měsících na operaci a malej tak ý byl pořád nemocnej a zlobyly nás větry a šel hůř na stolici tak ono to asi něco fakt do sebe má a já říkám když maminy můžou tak koji kojit kojit

cecil
26. únor 2010

Ahoj holky, tak já se včera tak rozněžnila s tou Jančou, že jsem si večer začala číst "Jaké to bylo" a vzpomínala jaký to bylo s holkama, s pupkama pak porody a pak s miminama.... 😎 , že jsem pak do jedné v noci nemohla usnout! 😀 No teda já za sebe musím napsat, že porody byly rychlý, horší bylo co následovalo tak půl roku potom 😝 😅 😀 .

Radi, podívej, malej má dva měsíce a skoro pět kilo, nebo kolik jsi psala, z té své váhy.....vždyť valí jak valibuk 🙂, tak musí sosat v noci často 😉 . Neboj on ten růstový spurt trochu poleví zase se vyspíte a bude mu to stačit na dýl. Opravdu asi nejpohodlnější bylo (u Štěpánky mě šíleně braly záda) spát s miminem v posteli a jenom ho přehodit k aktuální cisterně a dát napít, horší bylo když se potom pokadily, tak se muselo vstát a přebalovat. Když jsem to dělala takhle, tak jsem se nejvíc vyspala, někdy jsem si ani ráno nedokázala uvědomit kolikrát jsem byla vlastně vzhůru. Že jsem to hned zaspala.

A lehni si odpoledne s Honzíčkem a spi s ním - práce neuteče, není zajíc!

Marti a ty kdy končíš s autoškolou? Ať můžeme držet palce! A mlíko nemusíš řešit, když Lucinka jí jogurty a sýry - ale nedávej moc tavený, ty díky fosfátům spíš odvápňují!

cecil
26. únor 2010

Hilfééééé, já nevím co vařit!!! Mě klepne, v mražáku nic, v lednici taky a tady v obchodě - ani nemluvím!
A hlavně nemám inspiraci....včera jsem měli dušenou zeleninku s bramborama.

cecil
26. únor 2010

Jo, Radi , ještě mě napadlo, buď ráda že Honzíček pěkně papá, si představ že bys měla ještě starosti s mlíkem, nebo že by nechtěl malej jíst....dej pokoj. Štěpánka po propuštění z porodnice se asi tři dny nechtěla přisávat, trvalo třeba hodinu než se chytla a pila, řvala a řvala, chytla prso, dvakrát polkla, vyprskla, řvala jak tur.....já vůbec nevěděla co s ní, zpocená jsem byla až na prdeli z těch nervů, chlap mi říkal, že mimino cítí tu nervozitu ze mě - bych ho liskla, fakt!!! Ale měl pravdu, to dítě nervozitu vycítí, navíc se blbě spouští mlíko. Dokonce už jsem myslela, že skončíme na flašce, ufffff, naštěstí to dobře dopadlo.
No jo, to je tak porpve, u druhýho už člověk ví co a jak a je daleko víc v pohodě.

bekulkamama
26. únor 2010

banánku já vím jak je to skvělý, jen sem zoufalá že si neodpočinu, jsem pěkně protivná ☹
cecil. já dělám kuře na paprice...
jo já to zkoušela jde to ikdyž v leže mi to kojení nevyhovuje spím a nevím ani že kojím, to nejde, malej si ublikne, občas zakucká, jindy se kroutí u jídla prdíkama přebaluju pokaždé když kojím teda v půlce páč nakonec usne a není dost najezenej takže za chvilku znovu a pak možná není-li prdík na blízku usneme, jindy cvičíme nožkama masírujeme atd. no vzhůru víc jak hodinu vždy ☹ pomoooc ASI MĚ ŠVIHNE, JAK MÁM ODPOLKO SPÁT, CHODÍM S NÍM VEN A kdybych nešla stejně by nespal pořád budí ho ty prdíky a já lítám kolem a tlačím nožky k bříšku no hrabe mi modlím se aby se to brzo zlepšilo, ti kluci jsou fakt choduáčci..
jo evi máš pravdu je dobře že aspoŇ HEZKY PAPÁ TO SI STĚŽOVAT NEMŮŽU, VLASTNĚ BYCH MĚLA BÝT RÁDA ŽE MÁM TAKOVÉ (kuš ten caps lock) hodné miminko, jen sem poslední dny trochu protivná a nevím jak mu pomoict...☹
jo a jinak já v úterý měla krizi co vařit a doma nic, jen zbyly rohlíky tak byla žemlovka 😀

konoupek
26. únor 2010

Beku nejen kluci....my měli s Denuš horor....trubičky do zadečku,záchvaty neskutečný,no jsem ráda,že je to pryč.Já taky v noci vstávala co dvě hodiny,byla jsem úplně KO.Bohužel asi po dvou a půl měsících mlíko došlo,ona měla hlad a neuměla se chytit skoro 14 dní flašky,další nervy.Po porodu jsem si skoro půl roku nemohla sednout,jak to bylo blbě sešitý,prostě celý ten první rok byl naprosto na ho...o.Od deseti měsíců se to začalo pomalu lepšit a ted...no huráááá je to super věk.takže jen vydržet,říkej si,že to není na věky,jen takový období.S těma mimčama je každý měsíc něco nového,jiného,bude líp neboooj.
A víš co...nakonec prostě dělej to co je pro tebe lepší,zase je lepší dítě na UM,než vystresovaná mamina,která má nervy na pochodu.

fajn
26. únor 2010

beku a třeba zkusit si uvařit kmínovou polívku potom by mohl prdět jak o život. Nebo zkus nějakej čajík po lžičkách,nebo ještě existujou polštářky z peckama který se nahřejou a dají na bříško. Nebo ho nech pást koníčky a tím jak se bude napínat tak se střeva pohnou a mělo by to trošku pomoct.

bekulkamama
26. únor 2010

kon tak dlouho? chuděro to já doufám, že se to zlepší dřív.. no já byla vždy naivka 😀
a po porodu sedím hned no mám pohodu v tomto, vlastně fakt fňukám zbytečně...

fajn no zkoušela jsem, ale jíst to pořád no blééé ale zítra ji zas vařit budu...jo vidíš ty polštářky kde to koupím?
koníčka nemá zrovna rád, cvičí pár minut pak je řev... a v noci stejně spát na bříšku nemůže... ale díky
holky jste hodný, potřebuju se jen vyvztekat a postěžovat si jen nic víc...

bekulkamama
26. únor 2010

snad se na mě za to nezlobíte....

fajn
26. únor 2010

myslím že se to dá koupit v DM drogerii. zkus říct dr. o sapky to jsou takovy sladky kapky na bříško třeba mu to pomůže.

zlatka
26. únor 2010

Bekul, ten polštářek mají v DM drogerii-viděla jsem- třešňový pecky jsou to. Já taky kojila takhle v noci jako cecil, ale měla jsem to štěstí, že berunka se vzbudila jen jednou a pak chrněla až do rána, zase váha moc nepřibývala, tak mudra furt, že ji mám budit, ale ona je chroustek furt, má 12 kilo skoro ve třech letech(to ji už dožene sebík od linduš🙂)A je fakt, že ona nikdy neublinkávala, ani neměla potřebu si" odgrgnout", jinak bych se asi taky bála a musela být při krmení vzhůru. Jani (kon.), já si na to tvoje trápení s deniskou pamatuju, to mi tě bylo fakt líto. Já ymslím taky, že to bude růstovej spurt.ale je to vysilující. Zapoj víc tatina a ty si víc dáchni🙂🙂

bekulkamama
26. únor 2010

ahoj Zlati jak ses měla na horách? už nesoplíte? kouknu do dm už fakt nevím co zkusit, njn to malej jak natahá míň a položím ho tak za 10 min. to zjistí a řve, asi to bude pěknej cvalda... 😀
mrčel celé dopolko tak jsem ho vzala ven a chrní v kočáru a já jdu aspoň zavřít očenka na chvíli než půjdu dodělat oběd, jsem fakt dneska nemožná... beruš neřeš, já měla 15 kg v první třídě 😀

entik
26. únor 2010

Lenicka je na tom s prdikama o neco hur nez matysek, tomu zabrala hned bezplenkovka. Kdyz citis ze tlaci, sup do klubicka nad umyvadlo a uvidis jak krasne se vyprdi a vykaka. A satek!!! ten zabyra hned a paradne.
S bebou bych byla taky opatrna, v noci se nejvic tvori mliko, tak abys o nej neprisla. Ja kojim taky v posteli ani nevim, ze kojim.. Vydrz! a bez si lehnout kdykoli, kdy muzes pres den. Proste spi a spi. Kdyz budes klidna a odpocata bude klidnejsi i Honzik. 😵 😵 drzim palce.

entik
26. únor 2010

15kg v prvni tride
😀 😀

entik
26. únor 2010

a ten polstarek nam taky zabiral u obou, je fajn.

entik
26. únor 2010

jo a Lenulka uz vali sudy 😉 a ma 6355g, 58cm.

uz se tesim na Janicu 😵

bekulkamama
26. únor 2010

peti no já spala dvě h. a to se mi nestává, wow co ajak s tím šátkem??? pisni prosím ať zkusím něco nového díky... ty jo Lenička je ale veliká baba

cecil
26. únor 2010

No ženský, Radi, vždyť já to všecko zapomněla, jste mi to připomněly. Máš pravdu, zezačátku jsem byli vždycky hodinu vzhůru, v polovině jídla přebalit, pak odříhnout, znovu uspat....jo jo, ta varianta kterou jsem si pamatovala byla až později. 😅 Tady máš aspoň Raduš důkaz, že mozek prostě to špatné vytěsňuje a zapomíná, za dva roky si ani nevzpomeneš 😅 😀 😀 😀 . Já vím, to jsou rady, co???

A Štěpule nechtěla spávat v kočárku, musela jsem s ním furt jezdit, jak jsem zastavila, tak hned na mě čuměla! To byl děs. Jak jsem pak byla ráda, že Emi v kočárku nechtěla spávat a chodily jsme spávat obě do postele, Štěpánce jsem pusitla pohádku do TV a pomohlo i když jsem se jen na 20 minut ztratila.

A Janču si teda s kolikama pamatuju, protože jsem si říkala, že v tom aspoň nejsem sama.... 😅 , ještě Linda se Samíkem si užili.Ale on má prostě každej něco, Zlaatuš zase měla popraskaný bolavý prsa - stačí kdybys našla diskusi tak před 2,5 rokem - tam byly nářky na denním pořádku. A klidně to tu piš, aspoń se ti uleví!!!! 😉

Raduš, ty pecky jsou dobrý a já ještě měla gelový pytlíček nahřívací a ten zabral skoro vždycky, když výjimečně ne, jela u obou holek trubička do zadečku 😖 . Taky si pamautju, že na Štěpánku jsem ty gelový pytlíčky měla jen dva a na Emi jsem každý měsíc jeden spálila. Dokonce jsem jednou stála na kuchyni a bulela, jaká jsem neschopná, že jsem připálila další pytlíček, že už ten mozek mám tak vykojenej, že ani ten kastrolek s vodou neuhlídám! 😀 😅 Fakt síla.

A Radi, ještě, nemáš málo hořčíku? Já byla taky po Štěpánce tak strašně unavená a na endokrinologii mi řeli že přesto, že ho jím v tabletách, nemám vůbec žádnej hořčík a dali mi 10 injekcí a bylo to lepší.

bazalka
26. únor 2010

Holky zdaaaar!!! Hlasim navrat ... vsichni jsme to prezili 😀

Uz jsem Vas bleskem docetla a o Janule a Erickovi vim, taky mi prisla sms a pak jeste pisala Linda 🙂

Tak papa a fajn vikend vsem!

cecil
26. únor 2010

No a jinak mě potěšilas Zlatuš, že jsi napsala, že Berunka má 12 kilo, Emi totiž taky 😀 😀 😀.
A 15 kilo v první třídě - to jsi tu tašku unesla??? 😅

Joooo a ještě potvrzuju, že v šátku v klubíčku se vyprděla Emča taky docela dobře, někdy se jen zakroutila, zastřílela a spala dál, jinak by ji to uričtě vzbudilo. Si pěkně nahřívala bříško o můj špek 😀 . Klubíčko je vůbec dobrá věc na prdy a ještě poloha tygřík 😉.

tak hele, já mám muže na noční a trpímtu samomluvou....škoda.

Tak dobrou