Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

cecil
12. dub 2010

Každá jsme tu rodila poprve, tak se neboj, Zlatíku 😉 . Přežily jsme to my, přežiješ to taky! Trochu vynadáš personálu, nebo Přemovi a bude to venku! Uvidíš! 🙂

Zítra si to užijte na semináři.

Banánku, vy zničte bacila! Třeba zázvorem....
Emča má furt rýmu a je stráááášně otravná. Furt řve a bije nás...no ať už je hezky! Je unavená a přitom odpoledne neusne (já jo 😀 ) a večer taky nevytuhne v sedum, ale do půl deváté žvaní a vykládá...včera usnula až o půl desáté! Přijde mi přetažená.

Čáuvec

bekulkamama
13. dub 2010

zlati no to jo, to je fakt ale většinou je základní rada jak začnou stahy rozdýchat to jak nepomůže tak do sprchy jak neuleví - rodíš !!! 😅 já nevím prostě stahy sem znala tak mě to nevyděsilo děloha mi zlobila od 5 m. stahy jen byly častější a bolestivější doma sem chodně chodila sem a tam a tak.. a dýchala, hodně chodit utěšovalo.. Petr si dal sprchu a holil se že 😀 no až tam to byl mazec.. je to časté, bolí to a nemáš chvíli na odpočinek, seš vysílená a já teda myslela jak budu zlá a sprostá a vůbec, jen sem fňukala že kdy to skončí že už to chci mít za sebou, jinak nic, ale zas sem prosila o injekci na urychlení páč sem se neotvírala.. ale až při 4 cm mi ji mohla dát, pak to byl fofr, za hodinu bylo po všem.. mě se nezkracoval čípek ze začátku ale je to prý vzácnost při 3 min. stazích takže neboj, dneska to tam jde fofr, jistě ti to taky píchnou.. já čekala od 11 do 3 a po injekci to šlo rychle malej byl o půl páté na světě.. 🙂 když sem to zvládla já taková srágora 😀 tak můžeš být v klidu a někdo mi říkal že jizva po CS bolí víc, tak nevím.. a kdosi mi říkal že je dobré popíjet než vyjedeš černej nebo zelenej čaj nebo něco na posilnění třeba v pilulách dělají kofein a tein... dost to prej dodá sílu..

bananek
13. dub 2010

Jo holky pěkně to tu popisujete ale mě vždy praskla voda v takové dávce že jsem valila hned ani jsem nečekala na bolesti a u malího jsem tam dojela ve 3 ráno narodil se 9:45 a u malé v půl osmé a byla nasvětě před třetí tak nevím já čekat na bolesti tak rodím asi doma neboť u malího mě začaly až v půl deváte to by mi nedali jako už ani nálev ha ha .Holt každej jsme jinej u mladýho to bylo suproví amalej jsem měla problémi ale zvládli jsme to tak ZLATUŠKO přeju ti ať je to rychlé a hlavně ať už to je že 😀

bekulkamama
13. dub 2010

ban: kdo říkal že má čekat na bolesti??? ale věřím že bolesti budou dřív nebo zároveň s tou vodou ale každej jsme jiný to je jasný...

bananek
13. dub 2010

Né já neříkám čekat ale že všem praskne voda a hned jdou bolesti nebo jak popisujete dopředu poslíčky já je ani neměla ani u jednoho prostě praskla voda a frčela jsem a bolesti mi vesměs začaly až tam jinak doma a po cestě apsolutně nic kdyby té vody nebylo vždy tak moc tak bych taky asi ani na to nepřišla že jako už 😀 😀

bekulkamama
13. dub 2010

ban takjasně to se nedá ani říct jak to přesně kdo bud emít, já se taky ptala a slyšela sem 5 variant 😖 a pak sem si měla vybrat že.. prostě sem volala ségře a ptala se jí a ona že asi jo a pak do porodky a sestra ať přijedu že pro zichr.. (dle popisu) a vidíš no.. ban mě se tam ani nechtělo 😀 já furt že nic to nebude ikdyž sem skučela že.. ale tam pak jo.. holt čím se to blížilo že... jj klasika 😀 a pak bys rodila doma ne? 😀

bananek
13. dub 2010

No já s mojema problémi bych asi doma ani rodit nechtěla protože u malího se měly rozhodnout až při porodu jak budu rodit jesli klasika a nebo né protože před tím mě umřelo mimčo a musela jsem na kaisra a tak jsem jela čím dřív tím líp a u malej jsem už byla starší a tak mi doktorka říkala ať nečeká raději jet pětkrát brzo než pak něco zameškat a tak mě stresla že bych nečekala ani o pět minut déle jak moje kámoška jako praskla jí voda a ještě dovytírala celej barák a umyla nádobí a jako dojela do špitálu tak že jen dolehla už rodila jako tak tak určitě né .Dostala seřvaný jestli jako když rodí po druhé je normální . 😀

bekulkamama
13. dub 2010

ahaa to mě moc mrzí to jsem nevěděla.. 😢
co je to kaisra? to máš pravdu radši dřív všakjá myslím že ona to pozná že už to je nějak moc že se "něco" děje..

bananek
13. dub 2010

No to je císařák

bananek
13. dub 2010

Už je to dlouho opčas to ještě bolí ale je to už 17let a člověk se stím naučí žít .Nejhorší jsou Vánoce a období kdy se to stalo ale jinak mám dvě zdravé děti a musím myslet hlavně na ně ty mě potřebují víc

bekulkamama
13. dub 2010

aha, to víš že jo, člověk musí koukat dopředu ikdyž vím že to musí být těžké, sestra taky přišla o první miminko ale byla jen ve 4 m. i tak ale, musí to být hrozné.. ale to je smutné téma... nebudem to rozpatlávat...

bananek
13. dub 2010

A kdepak máme tu Zlatušku že se ještě nehlásí jako jesli 2v1 a nebo už každej zvlášť ?Aby nám neporodila na tom semináři nebo kam to šla trochu rozruchu aby se okolí pobavilo co? 😀

bekulkamama
13. dub 2010

já myslím že je zas akční a něco dělá.. 😅 říkala že jak pojedou do porodky že se určo ozve že jedou, tak s tím počítám.. že pisne kdyby něco...

bananek
13. dub 2010

Třeba to bude takovej fofr že ani to nestihne co?!?!?! 😀

bekulkamama
13. dub 2010

to je docela možný hlavně v noci by nám asi nepsala...

bananek
13. dub 2010

No snad se ozve já si myslím že to bude zítra poslední dobou všichni rodí na termín alespoň co mám kámošky tady tak uvidíme

zlatka
13. dub 2010

jsem tu a zase vcelku!!!! Dneska mám už jen doučko a klídeček, nikam nevyrážím.Seminář jsem zvládla, i když jsem popletla místo a na 9 byla někde úplně jinde, ale nakonec dobrý, díkec Peti. No, už jsem říkala Petě, dneska jsem se moc nevyspala, Berunka začala v postýlce protestovat a "peklit", no, mě ruply nervy, když už jsem byla vzhůru po desátý a seřvala ji a byla na ni hnusná a dnes mě to moc mrzelo, obzvlášť po semináři u Peťky🙂 A jaktože nedojela Linda?No, tak ode dneška to samostatný spaní vzdávám a nechám to vyplynout podle situace, aby se ten noční děs, co ze mě vyjel, už neopakoval.

Marti, to je hrozný s tím miminkem, muselo to být hodně těžký období, tos mi teď ani neměla psát, se budu strachovat o toho drobka ještě víc.

bekulkamama
13. dub 2010

zlati tak se držíš no já mám taky tucha že to bude velmi brzo už..
jakej seminář to byl?? to se občas stane, nikdo není ze železa.. řekni jí že na tebe musí být hodná že potřebuješ sílu na to miminko 😅 to zas bude dobrý, každej potřebuje někdy seřvat no ne? 🙂

bananek
13. dub 2010

Zlatuš to se nestrachuj já za prvé otěhotněla moc mladá za druhé jsem nositelka vrozených vad a do té doby jsem to nevěděla a za třetí rodila jsem v osmém měsíci až jsem měla tlak 200/110 a nic jinýho už se nedalo dělat .Při dnešní medicíně by na to přišli už u prvního vyšetření na genetice a tak by jsi tak dopadnou už dnes neměla .Dnes se na vše dívám jinak a s nadhledem tak se toho neboj ju.Myslím na tebe a drž se vždyť zítra máš termín 😀

zlatka
13. dub 2010

JJ, jsem říkala zítra nebo 15. 🙂
Raduš seminář k emoční inteligenci u dětí 0-3 roky, pokud se zadaří a seženu pár maminek, tak bysme ho chtěly uskutečnit i u nás v Grygově, bys mohla dojet, chceš-li, ale Peťka dělá i znakování miminek a batolat, však víš, jak jsem znakovala s Berunkou, aj Emilka a kluci od Lindy znakovali- tak hoď zase odkaz ve aVaší diskuzi🙂 www.znakuj.cz Je to holka šikovná, ta naše Peťa. myslím, že u vás na seznámení už jsou některý děti pomaličku ve věku, kdy by se s nima mohlo znakovat. Tak jim o tom řekni, ať se Peťule nenudí🙂🙂

bekulkamama
13. dub 2010

jj vím ale tuším sem četla že je lepší nějak kolem 6 m. takže mám čas.. jj to víš že pisnu holky tam mají i větší už... a jinak pokud to lze u i nás tak se přidám ale lze to u toakového mrněte???

cecil
13. dub 2010

Čau babinec....

Tak já dnes byla v Cholině na dětským bazárku a mám plnou tašku bezva triček, tepláků a mikin - vše po 10, 15 korunách, ale pěkný věci. Tričko do školy Štěpánce za 15 ... a já sobě tričko na doma za 10....no nekupte to 😀 . Bývá to vždycky na jaře a na podzim....kdyžtak to tady příště napíšu, jestli byste některá měla zájem....jo a pěkný papoučky Emilce za 20 😉. My totiž potřebujeme patery - na doma, k babi, k tetě, k druhé babi a do školky.... 😅.

Banánku, to mě mrzí s miminkem....ale musela jsi být hrozně mladá, že? Dnes už jsou tyhle věci opravdu jinak podchycené.

Zlatu, myslím na Tebe a posílám energii! 🙂

jakoubka
13. dub 2010

Ahojte

Zlatuš jako rodí,bo co?jestli ano,tak myslím na ně 😵

My dnes byli v té nové herně Kvítko,Kubčovi se tam, moc líbilo.Je to tam levnější jak v Jungle 🙂

fajn
13. dub 2010

kuk tak už jsme doma a bylo super
zlatuš tak zítra držím pěsti 😅

jakoubka
13. dub 2010

Jé,takže Zlatuš nerodí,ted jsem dočetla 🙂

banánku-to je mi líto s tím miminkem ☹

V Holici budou otvírat novou třídu,takže Damiánka vezmou,jupí 😵 🙂

bekulkamama
13. dub 2010

myslím že jsme napjatější než ona 😅

entik
13. dub 2010

Zlatcin ocekavany porod vede! aspon se to tu poradne rozjelo. Zlatka vsak pusobi tak pohodovym dojmem...myslim, ze si skoci jen tak mimochodem odrodit, v porodnici usporada hon na carodejnice se soutezmi, namaluje jim oddeleni a pak teda pujde domu 😉 Ajinak pbavy z porodu jsou normalni a pochopitelne. kdo by je nemel, ze. nerodime kazdy den.
Dnesni seminar jsem si uzila, na to jak jsem byla rano a v noci nervozni..uff. mela jsem ho poprve. A Linda nemela auto, proto nedojela.
Matyska do skolky nevzali.
Bananku, to muselo byt hodne tezke obdobi☹

entik
13. dub 2010

a s tim znakovanim, nejcasteji se zacina mezi 6-8mesicem, ale na Lenicku znakujeme vpodstate od narozeni 😵

entik
13. dub 2010

Jee, a diky zlatusko za pochvalu, moc me tesi 😵 😵 😵

bananek
13. dub 2010

Jo cecil to jsem byla otěhotněla jsem v 17 a rodila když mi bylo necelejch 18 let ale prič jsem to dát nechtěla tehdy totiž byly fámi s interupcí a měla jsem strach že nebudu mít pak žádné když mi to špatně udělají a tak jsem si to nechalal i když jsem věděla že budu sama s mimčem ale je to dávno a raději jsem zapoměla spomenu si jen na hřbytově a právě když jsou Vánoce a nebo velikonoce a nebo když je výročí jmenuje se po mě a přímení měl moje za svobodna tak je vlastně jen můj