Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

entik
6. únor 2010

Zlatu, to jako, ze se nam Lenicka smeje, do jake jsem se to jen narodila rodiny??? 😀 😀 😀 😀

entik
6. únor 2010

Zlatu, je to zas jiny, kdyz Berca nechce jist vubec... radi se vyhladovet, ale tezko rict. Vsak ty to vykoumas a s klidnou hlavou 😉

Mela jsem v praci holcicku, ktera vubec nechtela jist, byla uplne hubena, maminka ji porad vyhrozovala nemocnici a stejne to nepomahalo. Nakonec ji michali nejakou vyzivu do jidla. Ona hlavne jedla strasne pomalu.

hankazamecnikova
7. únor 2010

Ahoj holky! Včera jsem tu nebyla, byli sme s manželem u jeho rodičů v Přerově. Konečně sem si tam koupila těhotenské kalhoty. Ty moje normální rifle už mě začínaly jaksi tlačit 😅 a taky sem se tam asi nachladila...

Bekulkamama, ze mě bude studující maminka. Budu se teď v létě koulet do školy s břichem a pak příští rok se uvidí, kolik mi zbude předmětů a jestli mi zase vyjdou vstříc, tak na ně nebudu muset moc chodit, až na zkoušky... teď už se na VŠ nedostává mateřská, nic...

Janica.., děkuju za přivítání 🙂 hlava asi nejsem, spíš bych potřebovala občas nějakou náhradní 😀

bananek
7. únor 2010

Ahoj ahoj tak jízdy zvládám celkem v poho ale mám to dost nabité tak v pondělí se tam asi neukážem než uvařím a mám na 16h jízdy tak snad jindy .

cecil
7. únor 2010

Ahoj Hani, vítám Tě....jo je to tu takový pelmel, že? 😀

Zlatuš, úplně Tě chápu, Štěpánka byla nežrava a Emča je ultra nežrava, takže to už neřeším. U Štěpánky nepomohlo ani vyhladovět, jen byla protivná a stejně jsem se s ní musela otravovat já. Ale pomohlo stanovit pravidla a stát si za nima. Kokino nebude dřív dokud nepoobědváš, nebo jestli chceš sladký, sníš půlku jablka....atd. Ale holky teda byly polívkový, tu někdy měly i dvakrát denně, jenže za hodinu a půl byl stejně znova hlad. Teď mi Emilka poslední dobou tvrdí, že nechce polívky a dnes měla místo ní kukuřici rozmraženou na trošce olele 😅 . Druhý ji dám až teď po pohádce.

A co jsme se se Štěpánkou napovídaly pohádek u jídla....musely jsme třeba i prohlížet knížku, nebo jsme jedly za všechny psy v rodině,živé i nebožtíky 😀, nebo za tatu aby v práci neměl hlad....nebo: "když si dáš do pusy, řeknu ti jak byla ta pohádka dál"....no prostě hrůza. A Emča navíc nejí maso, jí aspoń vývary a omáčky, kde se maso vyvaří. Aspoň něco.

Já bych děcka určitě do jídla nenutila, jen se jim to ještě víc zprotiví. Když někdo doma vůbec nevaří polívky, tak je jasný, že to děcko stejně ve školní jídelně jíst nebude.

A jak se říká, máme děti na výchovu a ne na výkrm, že? 😀 😀 😀 😀

Ahoj, pěknou neděli, my jdeme k prababičce.

bekulkamama
7. únor 2010

bazi : já FB nepropadla, není nutné tam kde co hrát 😀 ......že jani? 😀
tak holky pondělí teda padá, sama tam jak trotl nebudu že¨, Peti teda jestli přijdeš tak se sejdem leda my dvě, zatím nikdo nejde ☹
mě teda vlhčené ubrousky vyhovují, neosypal se po žádných a to máme i značkové i obyč. ale je fakt že někdy se to pěkně rozmázne to hovišo 🙂 hi hi prostě důkladné čištění to není hlavně ne jedním ubrouskem že..

konoupek
7. únor 2010

Ahoj holky,

tak my měli super týden.Napřed nějaká střevní viroza,která postihla dědu,bráchu,mín už Denuš a mě,Tomovi se to vyhlo,za to ted má teploty a Denuš to zase chytla,ted má 38 a už spinká.

Takže u nás by srázek taky nehrozil.

Jinak včerá jsem byla ve městě na srázku a bylo fajne 😵 .I když to noční cestování sama autem pro mě moc není,ale jednou za čas se to dá.

Jinak taky vítám Hanku a Lutín znám jen tak zběžně 😝 🙂 .

Sunar pořád dávám,pže normální mlíko mi Denuš nepije a jogurt,at už jakýkoli mi nejí.Takže jsem ráda,aspon za ten sunar.Zlatu a s jídlem je to úplně stejný,jako u vás.Taky kolikrát vyhrožuju a vím,že bych neměla,jenomže moje nervy,když vidím,že by sama nic nesnědla.Musím jí pořád říkat pod si vzít a ještě trošku.U stolu sedět to je pro nás scifi,tam mi nesní skoro nic.Už to vidím ve školce....to mi bude domů chodit hladová,pže ona si sama vezme akorát trochu zeleniny,když má v misce.

efinna
7. únor 2010

Ahojky 🙂
Dočetla jsem jen v rychlosti a ani nevím na co reagovat 😅 !

Vítám Hanku 🙂

Beku v nemocnici říkali co tři dny, ale já koupu ob den někdy i deně, malej hodně blinká takže když se mu zadaří se ohodit celej tak jde do vany a zadeček taky sprchujem, ubrousky jak píše Pe´ta jen na cestách 🙂 .

S papáním naštěstí u malé nemáme problémy sní všechno a cokoliv! A to má vždy polívku a pak ještě druhý

Holky nevíte kdy bývá ten růstovej spurt(nevím jestli jsem to nazvala dobře)?

Tak zítra nedojedem, v jednu malá spinká 🙂 .

Zatím ahojky

zlatka
7. únor 2010

Evi, první růstovej spurt by měl mít, jeslti se nepletu, kolem třetího měsíce, ale proč by to nemohlo být u někoho dřív 😅 , máš podezření?

Holky, jééé, tak to jste mě zase uklidnily s tím jídlem.No, zajímavý, že se mnou s ní celej jogurt, s tátou dvě lžičky a víc ani ťuk, taky Přema nesnídá, já vždycky jím s ní a to si mylsím, má taky vliv.Jani(Kon.), deniska od malička u jídla pochodovala, třebas právě ta školka ji to naučí, tam bude s davem a dělat to, co ostatní děti, uvidíš. JInak polívky má beruš taky ráda a jí je fakt moc hezky, to si ji musím pochválit🙂🙂, dokonce si vždycky i ten talíř nahne, aby vybrala do poslední kapky, druhý ale malý porce(pokud to teda nejsou špagety) a když jí řeknu, že nedostane kokino, tak mi řekne: "hmmm, nechci papat ani to kokino", takže to není žádná výzva. No, Evi, ty hračky u jídla-taky moje nervy, úplně jsme to minimalizovala.Kočka ocas v polívce, vylitý pití-nedalo se.

Jani(kon.)-u nás nápodobně- dneska jsem strávila pár hodin na pohotovosti-zvracení a děsný bolesti břicha, bála jsem se, aby to třeba nebyl slepák, spíš moje mudra mi doporučila, abych jela, dnes večer 39, k tomu ještě strašnej kašel a rýma v očích, no,snad se z toho dostane, bo v so máme fičet na ty hory.No, tak furt peru poblinkaný, dneska jsme musela i autosedačku. A snad to od ní nechytneme my ostatní.Evi, dík za rady(i s tím panákem🙂), ale nevím, co víc ublíží miminovi, preventivně jedna dezinfekční slivovička nebo pak ta chřipajzna? 😅
Jo a ošetřovala nás skvělá mudra a jmenovala se Noemi Zálecká, tak jsme probraly i její jméno, moc se mi líbí.

Hani, však už je s těhukalhotama na čase, jsi v půlce, teď to poroste! Jako já až u tohoto miminka pociťuju, co jsou to pohyby. A jako moc příjemný mi to není, když se mi tam furt něco kroutí, berunka jen škytala nebo jen tak maličko oťukávala, ale tohleto je teda akrobat(ka).

zlatka
7. únor 2010

Jo a hrabala jsem se ve jménech a našla jméno Theofil-to je šlupka, co? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zlatka
7. únor 2010

Jo a holky, nedívaly jste se na zprávy na ČT, jak tam bylo o tom kurzu létání kojenců- tak to byl masakr, teda, to nepochopím, jak to ty maminy můžou se svýma dětma dělat....prej metoda přebraná od jedné ruské porodní asistentky.......fakt síla.

zlatka
7. únor 2010

Jani(kon.), tak mi teď kámoška napsala, co taky měli střevní chřipajznu, že do tří dnů to mám čekat aj u sebe, tak to je taky síla🙂🙂Takže jsme Přemu, až dostřílí s Tvým skoromanželem, poslala povinně se preventivně ožrat a u sebe fakt nevím, jak s tím bojovat.....že by preventivně živočišný uhlí, nebo ta smecta- to můžou těhule, ne?

zlatka
7. únor 2010

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... tady je to lítání, jeslti jste to neviděly.
A už mlčím, když se se mnou nebavíte 🤐

entik
7. únor 2010

takze pondelni srazek pada...ok.

Divali jsme se, jak letaji... cetla jsem o tom uz nekde, v Rusku to asi neni zadna novinka, ale ja bych na to nemela odvahu a ani tomu neduveruju. Asi bych prokrvovala mozek a koncetiny setrnejsi metodou 😒

Zlatu, drzim palce at to ustojis!!!

entik
7. únor 2010

ted jsem prolitla tu diskuzi, vsichni jsme z toho v soku, co?

entik
7. únor 2010

tak ja teda taky mlcim 🤐

entik
7. únor 2010

nemlcim...

my se tady snazime nosit podle Nezne naruci, ne vzprimene, opatrne, s co nejvetsi oporou a ted tohle 😲 😲

zlatka
7. únor 2010

Peti, přesně tak🙂 Třeba vyjde něžná náruč II a bude se této alternativě víc věnovat. Tak já o tom slyšela poprvý a fakt jsem byla šoklá.

konoupek
7. únor 2010

Na ty létající mimča jsme se taky dívali a to je teda mazec.Taky nepochoím,jak s nima něco takovýho můžou dělat,trocha zdravýho rozumu by neškodila 😒 .

Jo jo Zlatu,Denuš nám zvracela v neděli a v úterý už to měl děda,brácha i já.V neděli jsme totiž byli u našich,takže těm dvoum,třem dnům by to odpovídalo.A u nás z baráku to měli i sousedi.Já naštěstí nezvracela a nelítala na wc,ale blbě mi bylo a jeden den jsem měla 38,7 horečku,druhý den už lepší a bez teploty.Tak se držte,přeju,aby vás to minulo a Beru byla brzo zdravá.

cecil
8. únor 2010

Zlatuš, tak to u vás opravdu pěkně řádí, baciliska škaredý. Prý jsou s tím lidi i v nemocnici, asi je to ňákej agresivní hnusák 😝 😅 .
Hele a posledně jsem téhle hrůze o Vánocích utekla právě Smectou a štamprlí rumu. Jsem za názor, že lepší rum než střvní viroza! 😝 I těhule 😀 . A myslím že těhotný Smectu můžou - když to můžou i velmi malý miminka, ale to by nám přesně řekla Linda.

O lítání jsem kdysi slyšela, slyšela jsem i proč to nemá být škodlivé, ale už si to nepamatuju. A jelikož to s děckama dělat nemím, tak mě nakonec ani ty argumenty nezajímají 😅 🙂.

čáu
PS : buď na mě dolíhá zima, nebo začíná jarní únava....mě tak doma posledních pár dní všichni štvou! 😠 Grrrrrrrr

cecil
8. únor 2010

Jo a na dnešek jsem tak blbě spala! Emča se mi vsomrovala do postele, že je jí zima a byla tam jak blecha v kožichu!
A teď se nechce převlíkat, klasika. Poslední dobou je skoro všechno pod nátlakem a s křikem, už aby bylo jaro a mazala do školky!

Hawk

janica..
autor
8. únor 2010

Dobrý ránko,

tak jsem se na to mrkla na ty mimouška, no teda fakt síla, bez komentáře 😝 😝 😝

Eviku růstový spurt je kolem třetího měsíce, co Lukášek tak dlabe? myslím, že na Damiánka nemá, ten jedl furt celých 6 měsíců, než jsem začala přikrmovat 😅 Jo a díky za meltu, výborná, jen Damiánek mi udělal dvojtou, jsem si odskočila na záchod a hodil mi tam druhej pytlík, no průserář, došel za mnou na záchod a říká "mami buď hodná", to už jsem věděla, že něco provedl 😅 tak jsem si přilila mlíko a výborný, jo a samo že jsme jeli do cukrárny pro zákusky, to se fakt nedalo vydržet 😅

Ivi jak píše Raduš, stačí tam chodit jen na fotky od známých, jako farmile a akvárka, žroutu času se taky vyhýbám 😉

Cecilovic ty to tak vždycky pěkně napíšeš, prej "nemáme děti na výkrm, ale na výchovu" 😀 supr hláška 😅

janica..
autor
8. únor 2010

JO a Zlatuš Naomi je pěkný, to chtěla tvoje mátina ať se jmenuje Beruš ne?

Eviku Emča ti nastupuje na jaře do školky? no jo na těch vesnicích je to jiný....

zlatka
8. únor 2010

ne, Naomi, woe, ale Noemi.Jo, maminka chtěla. A na chlapečka by teď chtěla toho Lubora 😀 Ale Theofil je rozhodně llepší!!! 😀 😀
Jani(kon.),díky za pozitivní zprávy, zbývají mi dva dny 😀 A jako Eviku, tu smectu si mám šňupnout už dnes nebo až zítra? No a panáky bych nedala, teda, to nehrozí. Smecta je něco jako živočišný uhlí, ne?

zlatka
8. únor 2010

No, u nás se nanastupuju, Jani, to jenom v Rakůvce je to jiný🙂

zlatka
8. únor 2010

Linduš by už mohla mrknout a poradit, ať s těma virama nejdu do boje beze zbraně. Ale ta se rozjímá ještě z líbánek🙂🙂

bazalka
8. únor 2010

Zlatus, smectu muzes ... klido bych ji lupla uz dnes 😉 ... to ti neuskodi

Jinak byli jsme dopo u pani dr zoubeckove a Martas byl vzornak ... normalka to pojal desne vazne, az jsem se musela smat. Pri odchodu rekl "dekuji pani doktorko, dekuji sestricko" 😀

efinna
8. únor 2010

Ahojky
Zlatu ať je co nejdřív oki i Berunce!

Jj Jani včerá papkal co hoďku a pul a z obou 😕 , ale dnes už lepčí! Teda akorát ta pusena, je samá šupinka! No snad se to zpraví!
Hi Damiánek šikulka 🙂 , toš ti to chtěl udělat silnější 😀 ! Jo a boby už nejsou 😠 ! Jsem říkala Igimu v autě, že tě honí mlsná, tak se začal chlámat a prej to znám 😀 , taky jak mě to přepadlo tak jsme jeli pro zákusky!

Jo lítání mazec teda 😕 !

Měj te se

cecil
8. únor 2010

Jani 😀 , hlášku "máme děti na výchovu a ne na výkrm" mám od sestřičky u zubařky, ona sama je taková drobnější, štíhlá a a má tři kluky a jeden měl v roce jen něco přes šest kilo. Ta mě vždycky uklidní 😀 . A teď jakej je z něho prý kus chlapa! 😉

Zlatuš, jo, vem si tu Smectu preventivně hned, klidně dvě denně. Však normální dávka je pro dospělé tři denně. Je to jíl, tak ten čistí střevo + ještě nějaké léčivo. Tím nic nepokazíš.

Emča je ve školce zapsaná už od září, jen tam nechodí 😅 . Já jsem ji ani nemínila na letošek přihlašovat,ale ředitelka mi volala že mají poslední volné místo, jestli ji nechci zapsat, tak jsme ji zapsala. Pak prý po nás chtěl ještě kdosi a toho už myslím nevzali. Ale i kdyby tam nebyla zapsaná, chodila bych tam s ní na čumendu, vzala bych jí pitíčko a svačinku a takhle bych tam s ní být mohla. Pro nás bude rozhodující až příští rok, mám mateřskou na 4 roky.

Šmarja ženský, já zákusky nejím a stejně mám teď v zimě furt čím dál větší špek! 😠 Se musím začít hýbat, jinak to nevidím. 😖

cecil
8. únor 2010

A ještě - Naomi vede!!! 😀

Lubora jsem znala jen Tokoše, herce, a měla jsem ho ráda. 😉

A tak Zlatuš, máte teda vybráno Noemi/ Lubor? Jak byjste Noemi zdrboňovali? A volali by jste Noemi, neskloňovali, asi, že?
Hlavně teda si u těch exotických jmen zjistit, co znamenají, kdyby třeba Noemi znamenala "gazela v trysku", tak teda nevim, do našich končin, že? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Zdarec, musim pro Pipi do výtvarky.....