Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

linn
10. říj 2008

Jj Jani, mne Samik blil, jak jsme byli vsichni nemocni s tou strevni chripkou a to bylo taky bleeeeeeee 😝 😅

prool
10. říj 2008

ahoj baby,
diky diky. Mesto pomohlo. Jen tesne, nez jsem dorazila dom Vasa spadnul ze schodu ☹ Ale snad dobry.
Diky za podporu. zatim papa a at je vsem lip.

entik
10. říj 2008

Oli, asi by me prekvapilo, kdybys dnes napsala a nic by se u vas neprihodilo 😲 ! at uz je u vas lip!!!!!!!

linn
10. říj 2008

Peti, co jsi rikala na to Mate slovo? Jak jsi to psala, tak jsem mrkla a byla jsem naprosto otravena jak vsema diskutujicima tak i Jilkovou, ktera byla fakt nezaujata 😀 😅 😕

cecil
10. říj 2008

Já jsem to včera prošvihla, tomě mrzí... 😒

zlatka
10. říj 2008

Oli,.......spadnul ze schodu nebo ze schodůůůůů.fakt jste v těch pádech a úrazech přeborníci.

Jani, tak ve středu by to bylo o.k, ještě mi napiš, kde to je. A kdy přijedeš s Damouškem ty k nám?
Opět mě představa damiánkova "ublinknutí za jízdy" pobavila, ještě mám v živé paměti to beruščeno ve Vašem autě🙂🙂 Jinak smrádeček to je,ale po mým vlastním dítětu mi to teda neva.Já už jsem zocelená ze školy, takovej jeden výlet busem s prvńákama dál než padesát kiláků a zelenej vylízá aj řidič!

Lindi, díky za fotky.
Peti, pak napiš, jak šlo zpívání, mně to fakt moc mrzí,ale těch výdajů teĎ MÁME OPRAVDU HODNĚ. aLE VÍM, ŽE BY SE TO BERUNCE MOC LÍBILO.(se mi to přeplo, sorry), tak pak poreferuj, co na to ostatní děti. Matýsek je moc šikovnej.
JIank dnes jsem tu měla na doučko jednoho kluka ( v době, kdy beruš normálně spí, ale jako vždy, když potřebuju, tak nespala), furt nám do toho kecala a dokonce ty německý slova opakovala-jsme se aspoň nachlámali. Včera v noci jsem umývala nádobí a ona na mě volala z ložnice: "Mamiko, kde si? Pomoc" bulela a ukazovala do rohu, tak nevím, co se jí zdálo! Každopádně je to super, když už ty prcci začínají brebentit.

cecil
10. říj 2008

Zlatko, to jsi mi vzpomněla s tím brebentěním.... 😀 ...Emča dnes říkala dědovi :"Dedo, teta pá? Ja???" Ona se tak správně diví, dnes na Konici měla pořád dokola asi šestkrát "Teta pá, ja???" ...až se paní v květinářství smála 😅 .
A už začíná spojovat do vět...včera mi říkala na kuchyni..."Ham, de je, tam". 🙂
A ještě jsem ji naučila volat na Petra "Tato dom!" z čehož mám samozřejmě nemalou radost 😀 .

Jo, Peti kurs vypadá dobře, ale s tím naším dojížděním si to neumím představit. Škoda.

Dnes se nemůžu dokopat spát, čumím do počítače, a to jsem už v devět usínala s emčou, no tatu mám na schůzi, tak mě nemá kdo nahnat do postele 😅 . Na schůzi budou řešit nějaké dotace do obce a já se třesu že by mi konečně k baráku dodělali chodník, ale nerada jsem zbytečně zklamaná, tak nevim jestli se těšit nebo ne 😖 .
Tak už dobrou

janica..
autor
11. říj 2008

Dobré poledno,

tak už mám uvaříno a všichni jsme se nadlábli a Damiánek i vyškraboval jak mu to chutnalo 😅

OLI vy fakt "nezklamete" 😔 Doufám, že je Váša v poho 😉

Jo Zlatuš ještě jsem ti chtěla napsat, že klidně Berču pohlídám, ale na město s něma teda nejedu 😅 Jinak teda Berča a Emča jsou teda borky s tím mluvením...

Lindi na Máteslovo jsem čučela, no docela mazec, Evi už to nebývá ve čtvrtek, ale ve středu 😉

zlatka
11. říj 2008

ahojky, hezkou sobotu, Jani, my víme s evuš🙂, že to jsou borky ukecaný, ale obě to mají mít po kom-emuš po mamince a štěpuli a beruš po jedné mé rodinné větvi-to je fakt děs, běs.
No, dneska jsem byla plavat a potkala jsem se tam s Přemovou sestřenicí(ta, co mi sebrala jméno beáta pro beruš, jak jsme řešili před porodem🙂), mě tak vytočila, za prvý se se mnou jaxi nebavila a nechápu jako proč a pak, když viděla, že si Beruš ode mě cucá(je zvyklá ráno, večer a po plavání), tak vyvalila ty svý bulvy a prej: ty ještě kojíš?No to je strašný! Pak tam seděla s tou svojou kámoškou, pozorovaly mě asi a říká: to je otřesný! jako jsem nechápala....myslím, že to je každýho věc a fakt nechápu, proč se tam k tomu tak hlasitě vyjadřovala... Samože já vím svoje, ale od ní mě to zkrátka zamrzelo.

bazalka
11. říj 2008

Ahoj tetiny!!!

Byli jsme cely den v Prerove ... babicky si uzily, deda taky a ja vlastne taky ... trochu jsem dachla a dopo jsme byli kuknout u znamych na mimi. Ma dva mesice, neco pres 5 kg a pripadal mi silene prtavej 😀

Zlatus a Evko ... asi zacnu brzo stresovat, to nase dite mluvi jen velmi strucne ... slova jo, ale vety nehrozi ☹. Holt nasazujete desne vysokou latku ... teda ty Vase genialni ukecany holky 😀

Holky, co v tom Mate slovo resili? Porody doma? A jaky byly nazory?

Olco, teda u Vas je to jedna jobovka za druhou ... ☹. Vasa je akrobat 😅

Zdarec a hezky vecer

bananek
11. říj 2008

Tak se zase hlásíme už jsme OK tak Oli jestly bude i u vás vše ok tak by jsme se mohly domluvit a zajet k Lin však mi pisni do IP a domluvíme se ju 😀 😀 😀 😀 😀

cecil
11. říj 2008

Ivi, klííííííííííd, Emča a Beruš jsou prostě drbny, noooooo 😀 . Do dvou let děcko nemusí ceknout a je to normální, někdy se jim rozváže jazyk až po druhém roce.

Dnes jsme byly na narozeninách a v hospodě bylo paroží, napřed Emilka znakovala prase a pak se opravila a řekla tata 😀 😀 😀 . Společnost se bavila.

A Zlatuš, ta tvá přízeń je teda karaktéééééér 😅 , to víš, třeba si to troufla jen proto, že tam měla kamošku, spousta lidí se chová jinak samotní a jinak když mají s sebou publikum 😕 . No ale třeba mám známou která tvrdila u svého 2,5 letého synka, že je to ještě mimino ana kojení má nárok a pak jsou takové jako moje holička která ve třech měsícíh přemýšlí jak bude děcko odnaučovat od prsa. 😅

Ani to tak nenasere jak zamrzí, co???

mě je dnes těžko, kurnik, měli jsme sele a dobroty, brambůrky, už jsem si vařila baby čaj na vytrávení 😀 .... dobrou

janica..
autor
12. říj 2008

Dobré ráno děvčata,

dnes jsme měli docela brzo budíček, no ale neva v devět vyrážíme do IKEI, tak se aspoň v klídku nachystáme 😎

NO Zlatuš budu asi tvrdší, ale myslím že Přemova sestřenice, je pěkná KRÁVA 🙄 takový lidi fakt nemusím 😠

Přeji pěknou neděli, musím valit, pač mně malej vyhazuje od počálu, chce zase pustit krtka......

prool
12. říj 2008

ahojky baby,
spadnul z druheho schodu (ale mame je dost prudke), ale primo na kachlicky a pul hodky tatovi brecel a uklidnil se, az jsem dorazila dom. No byl z toho zdrbnutej cely druhy den. Oba jsme ho prohmatavali jak divi, ale vypada to dobre.
V utery jdeme na kontrolu k doktorce, tak ji reknu, at na nej mrkne.
Jinak Jani Ikea - to je super - Vasa si tam vzdycky hrozne vyhraje a jezdite do Brna nebo do Ostravy?

Abych teda zase neco pridala - dneska nam vybouch toustovac - no byla to slupka jak blazen - zaprsklo se a vyrazilo to pojistky. Nastesti tata akorat dal ruce pryc. 😝 Vasa stal pod nim a byl teda docela v soku - rana jak z dela. No ted uz si da rict, ze nema snury tahat.
ahojky

linn
12. říj 2008

Zdarec zensky,
Oli, vy proste nezklamete, no jeste, ze to dobre dopadlo 😉 kjednou mi tohle udelala rychlovarna konvice, taky peknej sok.
Ivco, holt nasi chlapecci proste nejsou zensky a je vseobecne znamo, ze jim to jde pomaleji 😀 😀 😀 😀 oni pak zacnou ve dvou v celych souvetich 😀
Moji chlapci se chteji stavit po ceste domu v ikei, tak jsem zvedava, co koupi.
Toz papapa

janica..
autor
12. říj 2008

Dobrý večír, Oli jezdíme do Brna a jsem teda nadšená, je to tam teď super, jak je to přestavěný a zvětšený 😎 malej se tam taky fest vyřádil 😵

konoupek
12. říj 2008

Ahoj holky,
tak hlásím,že okna už máme,ještě ráno dodělávali zednickou a pak jsme makali,jak barevný,aby sme to měli do večera uklizený a Denuška už mohla spát doma a já taky,pže doma je doma no 😉 .Bohužel beruška někde chytla zase rýmu,tak s tím budeme bojovat ☹ .Kdyby to nebylo nic horšího bylo by to i v poho.hl.bez teplot.Jsem unavená,jak pes,kurna nikdy více 😝 😀 .
Zlatu se sestřenice si nic nedělaj to z ní mluví závist 😝 prdet na takový lidi.
Evi jsem se fakt zasmála,jak si naučila Emuš to...tato dom 😀 .To se jí bude v životě mooooc hodit 😀 .
Oli teda vy fakt nezklamete u vás nuda prostě nehrozí...tak at už se vám takový věci vyhýbají 😉
Lindi díky moc za fotečky 😉
Banánku to je dobře ,že už je prdolce líp,tak kulírujte,kulírujte hoky,at jste už zdraví 😉
Janí a co jste si jeli hezkýho koupit do IKEY????? 😕
A jestli jsem na někoho zapoměla ,tak se moc omlouvám
JO a Zdeni ty seš prostě borka s tou školou,fakt máš můj obdiv holka 😉
Martásek měl taky myslím rýmenku ,tak honem s ní pryč 😉

bazalka
13. říj 2008

Zdarec holky ...

tak u nas celkem poho, trochu soplime, dost kaslem, ale bez teploty 😉

Jani, ta tabule je paradni!!! Ze bych napsala Jezizkovi 😅. Stolek a zidlicky mame uz pro Jeziska nachystany, jen trosku jiny http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8747...

Jdu vytrit a hodit sprchu ... jsem jakasi zmrzla. Vcera jsem mela pocit, ze na me taky neco lezlo. Dnes uz celkem dobry, jen mam knedlu v krku a ucpanou hlavu ... ale Sinupret me zachrani 😅

zlatka
13. říj 2008

ahoj mamušky,
tak my teď řešíe v ikei garnyže a tak, mám to dobrý,můj brácha tam pracuje, jezdí tam každej den, tak mu vždycky jenom dám soupisku a on se mi pro to zastaví.jani, není ta tabule ještě moc vysoká? No, já jsem nalepila na starou skříň beruš papír, aby si malovala a nakonec to dopadlo tak, že jak zjistila, že může črtat i ve stoje,tak začala čmárat po zdech (ještě na starým bytě), tady ji hlídám, ale už mám v pracovně jednu maličkou výmalbu.Jinak super, ty židličky taky.Já už mám Vánoce vyřešený, budu jí vyrábět tu kuchyňku a máme pro ni schovanej kočárek.Týý jo, za chvilku Vánoce, to je síla.

kon., toš to je rychlovka s těma oknama, jsem myslela, že se to bude víc protahovat, no vidíš, ani to nebolelo a už je to hotový.Budeme muset přijít zkontrolovat. 😀

entik
13. říj 2008

ahoj holky, tak jsem vam tu rano napsala roman, a on nikde ☹

tak jen prihazuji recept na tu tvarohovou babovku:
25dkg měkkého tvarohu
1 hrnek cukru
2 hrnky polohrube mouky
1 hera
3 vejce
1/2 prasku do peciva
vanilkovy cukr
citronova kura
rozinky

vzdy vypada jakoby zdrcla, ale neni, to ten tvaroh a mame ji vsichni moc radi🙂

My byli vcera taky v IKEI😀 Nakoupila jsem si tam blbiny do kurzu pro rodice s detma. Uz se mi taky blizi, tak vymyslim...

Holky jsou brebentilky sikovny. Normalni prumerny vek se uvadi 18 mesicu, to je recovy boom. A kluci jsou vetsinou jeste trochu pomalejsi. Holky jsou skvele, no jo, kdyz znakuji a znakovka podporuje recovy vyvoj, preci, ze? 😉 😝

Byli jste dnes v MC? my navstivili babi a dedu.

entik
13. říj 2008

jj, Vanoce. My dame par malych darecku, zadne prehaneni. Ta tabule se mi taky libi. A kuchynka je supr napad. Pro holcicku bych ji taky chtela. On by se teda vyradil i Matej...

entik
13. říj 2008

Zlatu, bracha dojizdi kazdy den do brna???? 😲

LIndi, ten mejl je supr!!!!!!!!!!

dali
13. říj 2008

Ahoj holky,
nestrašte s dárkama,já ještě nic nemám a nemám ani moc přestavu....Viki teda chce motýlí vílu za 600,-,pak taky ponyho za 500,- a ještě nějakou mořskou panu za 800,-,což teda nehrozí 😀 ,ale jedno z toho asi dostane,je to jediný co si vyloženě přeje tak ať má radost a pak nějaké menší dárečky,ale to ještě nevím co 😒
Fildovi samozřejmě nějakej traktor,on je miluje a jinak zatím nevím,ale to zté Ikee co koupila Janča s tou paličkou vypadá slušně....jo a nějakej vláček ten taky miluje 😉

Jinak miláčci,já vás nestíhám dočítat,moc se omlouvám.....Zlatuš dnes další písemka z NJ,tak jak dopadne tak pak se uvidí jestli už dojedem nebo zatím ne 😀 😀

linn
13. říj 2008

Zdarec,
no uz jsem diky Vam taky zacala premyslet o vanocnich darcich 😉 Samouskovi urcitte nejake auto, zacina je mit oblibena, holt je to fakt kluk 🙂
Peti, diky za recept, vyzkousim co nejdriv, ta tvoje byla fakt mnam 😵

bananek
14. říj 2008

AHOJ holky tak to máš Zlatuš perfektní já v IKEI ještě ani nebyla jen mlsně koukám co by semi hodilo ale není nikdo kdo by tam semnou jel táta na obchody není on nejraději vyber si a já už jen dojedu pro to no prostě děs běs teď když něco nakupuju tak si to prohlídnu v obchodě a pak to obědnám přes internet jen abych se ho neprosila a z malou vše nedovezu že .No je pravda že zase podělá práci doma tak mu to nezazlívám každej jsme nějakej že 😀 😀 😀 😀 Vánoce už taky řeším mladá dostane nějakej menší kočárek a panenku a nějaké blbosti a Toník je už velkej tak to chápe že je míň peňez a tak se budou kupovat jen sportovní věci a karta do mobilu jako myslím paměťovka a i tak se to vyšplhá ke dvoum tisícům no a my s tátou si dáme plány na barák když jsem slyšela co to stojí tak jiný dárek už ani mít nemůžem ☹ ☹ ☹

janica..
autor
14. říj 2008

Zdarec,

mně snad štréchne, mladej dnes nešel spát po obědě 😠 jako jestli to tak bude každej den, tak mně snad odvezou 🙄, jako ale on není vůbec unavenej, jako nechápu 😨 ,

Tož co holky dorazíte zítra do MC? a co ty Zlatuš nechceš dorazit i odpo na to cvíčo?ať vidíš jak to u nás probíhá?

Včera jsem byla na aerobiku, proto jsem tu včera nebyla, jsem si dala pěkně do těla 😝

Zlatuš tabule se mi nezdá vyskoká 😒

Jinak Damiánkovi se hrozně líbí ten stoleček, furt si tam chodí sedat 😅

konoupek
14. říj 2008

Ahoj holky,
tak nás teda Ikea nějak neoslnila,byli jsme tam minulý rok,no třeba se to tam už změnilo 😅 😀 .
jani my s Denuš zítra nedorazíme je nachlazená a nechci,aby nakazila i ostatní děti,takže to odkládám na příští týden.měly jsme jet i na koníky a i to jsme odvolaly,pže kamoška má chlapečka se špatným srdíčkem a když se nachladí ,tak pak tráví týden v nemocnici 😔 .Má tam nějaký šelesty či co,takže to nechcem riskovat.Ale už se za váma moc těšíme 😉 .Zítra nám ještě přijdou namontovat žaluzky a vyštelovat okna,tak aspon budem doma,když přijdou.

cecil
14. říj 2008

Tak já tu píšu román a pak si ho smažu 😠 😠 😠 , takže to zestručním...

Vánoce, Štěpule dostane nějaké první čtení a taky ji poslední dobou bere převlíkat barbínu, takže možná pořídíme nějakou dražší než tu za stovku co má doma a co jí furt upadává noha 😀 . A Emče asi kočárek aby si nemusela furt brát Štěpánčin.

Peti a kde je napsáno, že kluk nemůže být kuchař??? Uděljte si kuchyńku taky 😀 . My ji vyráběli je to asi tři roky, byla z krabice, Petr ji natřel nahnědo, na to jsme vystřihli červené plotýnky,připevnili knoflíky, vyřezali troubu.....no vypadal báječně. ten rok dostala Š. ještě dva sporáky umělohmotné, ale nejvíc si vyhrála s tímhle "home made" 😀

Jo jo, řečový boom, to jsi přesně popsala, Peti 😀 . Dnes nás Emča buzerovala u oběda, tata ham!, mama ham!, Pipi ham! a včera řekla "tady tata nény, ja????" 😀 , z čehož jsem byla řádně zmatená, jestli odpovídat, ne není, nebo ja, máš pravdu, tata není 😅 , ups.

Jo a jináč je Š.- znovu nemocná, má uši od zalehlé rýmy a znovu močák 😠 ☹ , ve čtvrtek má kontrolu, podle laboratoře jí dá teprve atb. Už jsem jí koupila echinaceu, a Imuregen, to není možný aby byla furt na hromadě 😖 .Jani ale co je to proti tomu chlapečkovi, dej pokoj 😝 , ani za nic.

Ahoj děvenky, jdeme teprve s Emčou chvilku ven.

entik
14. říj 2008

Dobry vecer holky, tak jak se mate dnes? jsem si myslela, ze uz budem na dalsi strance a nic, studujete a cvicite?

Stepule prejem brzke uzdraveni, nema to lehke, o to hur, ze zameska hodne ve skole, co?

Zdeni, co pisemka? jak dopadla? 😉