Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

entik
17. led 2010

jo, tak to u nas bylo podobne, lec posledni dobou, je i Matula zavislak na rodicich a to na nas obou. Nikam nechce bez nas, kdyz jde s tatkou, tak breci, ze chce i mamu, a naopak. Vzdy se tesil na vychazky s dedou, ted se tesi taky, ale chce jit i s nami... a celkove je takovy vice ufnukany ☹ zarleni se dostavilo 😔 ale jinak ma Lenicku moc rad, drzi ji za ruku, hladi, krasne o ni mluvi, vse tak jak ma byt, jen jak pisu, je to zavislak. Mame druhou vlnu separacni uzkosti 😉

entik
17. led 2010

a dnes jsme take byli znovu na kacenkach, parada, jen byla silena zima a foukalo

zlatka
17. led 2010

Kam chodíte na kačenky?
Peti, ani mi nemluv, já jsem byla s berunkou skoro celý prosinec doma, takže u nás scény každý ráno, když vstávám a jdu do práce, no, je to boj, taťku úplně odmítá, než etda zmiznu. Po tom prvním týdnu v lednu, kdy jsem začala zas echodit do práce se mě vystrašeně ptala"kam jedeš?" jenom když jsem šla s něčím do koupelny.

Chci se zeptat, jak vaši drobci zvládají sykavky,berunka šišlá-místo s říká š, tak neustále opravuju, ale nemůže přijít na to, kde ten jazyk má být.

zlatka
17. led 2010

Peti, já jsem zvědavá, jak B. přijme sourozence, zatím je to krásný, má se moc, moc k bříšku, mluví na něj, hladí, pusinkuje, ale stačilo mi, když jsem měla nedávno na klíně Elenku-sestřenici,hnedka spustila řev, takže uvidím....

entik
17. led 2010

na kacenky chodime tady na rybnik, kousek od nas. A na namesti je ted bruslici plocha, tak bysme se tam mohly nekdy vydat spolecne, coz?

JO, matula taky vyvadi, jen me chvili nevidi 😖

Asi nevi, jak se svymi pocity nalozit, na jednu stranui ma Lenu rad, vi ze k nam patri, povida ji, sem tam ji jde neco ukazat, hladi ji, proste uzasne... ale na druhou stranu, je cely nesvuj, kdyz ji dlouho kojim, kdyz si s ni povidam a delam opicky a s nim ne. Vzdy rika: mami, poloz Lenicku a pojd si hrat.
Je to asi velka skola zivota.

Matysek jeste neumi dost pismenek. Zlatu, je jeste brzy to resit, jemna motorika mluvidel dlouho zraje, takze to tam treba naskoci, ani nebudes vedet, jak 😵

bananek
18. led 2010

Ahojte Zaltuško toto se řeší až rok před školou mladej pak sičel a nešlo to odnaučit tak chodil i na logopedii ale ted je to moc brzo řešit musí to umět do 5let pak řešit ale to naskočí pokud moc mluví tak je to celkem OKmalá mě mluví dost a tak z toho strach nemám mladej mluvit nechtěl a proto tam nastal i později problém.

janica..
autor
18. led 2010

Ahojky,

Stylly to je jediný na co se netěším, na to noční stávání, ale co naděláme, patří to k tomu 😉

Lindi Damiánek zatím zkouší na lyžích stát a a tak, tak ho berou Peťovi rodiče za barák, mají tam kopeček, ale prý mu to jde. Hodím pak foto na facebook 😉

Zlatuš myslím, že to vyjde na stejno lyže nebo brusle a stejně je v nich půl hoďky a pak bobuje 😎

Ivi tak je to i u nás, skoro neřekne ahoj a už je v autě u babi a dědy, až to zamrzí, ale zas jsem ráda, horší by bylo, kdybych potřebovala hlídání a on tam nechtěl být.......

zlatka
18. led 2010

No, kamarádka logopedka mi psala, že sykavky do pěti let, ale zajímalo mě, jestli třebas vaši drobci taky místo s říkají š nebo nee.Občas se zadaří a naskočí to.Jinak marti, máš pravdu, ta tu pusu nezavře a mele a mele a mele, až jí i jídlo padá z pusy, mám z ní někdy hlavu jak balón večír, slovní zásobu má dobrou, to jo.Už mi i vypráví sama pohádky a vymýšlí si je, to je moc fajn.

janica..
autor
18. led 2010

No tak Dam nešišlá, ale neřekne vůbec R, ale myslím, že času dost......

bekulkamama
18. led 2010

ahojky ve středu budu mít konečně net tak se těším až tu budu zase s váma 😅

zlatka
18. led 2010

Tak na královské errrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr času dosti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Bekul, to bude fajn.

jakoubka
18. led 2010

Zlati-Kubík říká zas místo č -ch nebo j 😒

jinak je taky šikula,ted mi pořád říká básničku:Žába leze do bezu..............

bananek
18. led 2010

Naše mladá je taky ukecaná a dostala Jůlinu a ta spívá 5 písníček tak všechny spívá sní no a jak říkáš Zlatuš hubu nezavře večer mám takovou migrénu že by se mi hlava rozletěla jsem ráda že jsem šla dělat alespoň tu autoškolu nebo by mě ztěch dvou jednou jeblo tak vydechnu a na 4 hodky vypadnu 2x týdně což je úúúúúúžasný.A jak říkáš na královské errrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr času dost a dost i já si myslím

zlatka
18. led 2010

Kubula šikula 😀 Žáby letí, beruš měla oblíbenou žába skáče po blátě.
Jo, Marti a jak ti vlastně ta autoškola jde? už jezdíte? to je docela síla v tomhle počasí.

Janico, ty woe, ty už za chvilku rodíš!!!!!! Se máš, že už jsi takhle daleko.

jsem dnes byla na plavču na náhradě, beru jsem ztratila pod vodou, ale dobrý, vydržela a nenapila se a taky kromě beruš pod vodou jsem tam ztratila kšiltovku-svoji oblíbenou, tak mě to mrzí, jela s náma i babi a to je tak vždycky, když mi někdo pomáhá, jinak by to nehrozilo.

zlatka
18. led 2010

A žeru, žeru, žeru.....že s ena to nevys----u!!Už týden mám žrafku jako blázen!!!To jsem zvědavá na tu žirafku na pyžamku 😀

fajn
18. led 2010

Zlatuš aspoň ta žirafa nebude žádná zdechlina 😀

bananek
19. led 2010

Jo Zlatuš dnes máme rozepisovat jízdy no když vydím to počasí tak mám už teď místo vlasů paruku tak nevím no snad to zvládnu stejně jdem první na cvičák tak tam snad to půjde .Ale až pojedeme do města tak ať už je sucho ha ha . 😀

bananek
19. led 2010

Zlatuš a žirafu pořádně vykrm ať vypadá jinak než v zoo 😀

cecil
19. led 2010

Ahoj.

Emča říká s, c, z...ale někdy taky zašišlá, když jí to nejde vyslovit. A taky přehazuje hlásky kočoláda, kombizéna....atd 😀.
Ale jinak taky mele furt. Včera nás uspávala v lůžku a říkala nám pohádku: Klál a klálovna měli holčičku, pinceznu. Měla dlouhej klk, byla to žilafa. Měli žilafu 😀 .

Ahoj, jen zdravím...banánku, dobře to odřiď!

A Zlatuš ty jez, přece nebudeš hladová! 😉

konoupek
19. led 2010

Ahoj holky,

no teda Marti,jestli v tomhle budete jezdit,tak potěš 😀 .

výslovnost taky ještě nějak neřeším,ale R-říká,jako přes krk,jako když ráčkujete a to se bojím,aby jí to potom nezůstalo.
Jinak stejně,jak u Evky je u nás čokoláda-kočoláda,punčocháče-pochutnáče,televize-tevelize,ale když se snaží tak jí řekne správně 🙂 .

zlatka
19. led 2010

POchutnáče 😀 😀 😀 😀 😀 nemají chybu 😀 😀 😀
Evi, já hladová nejsem,ale rozežraná, to je na tom to nejhorší.Ale už jsem si koupila jakýsi zrno pro slípky, to bude mít málo kalorií, tak snad tím tu žrafku večerní ošálím, něco do břucha pošlu a nedá mu to pak takovou fušku to zpracovat. No a pohádka o žilafě taky bezkonkurenční. 😀
Banani, už se těším, až nám tu budeš popisovat zážitky z jízd.

konoupek
19. led 2010

Zlatu ty můžeš jíst co chceš u tebe nemám strach,že by si to potom nedala dolů 😉

zlatka
19. led 2010

Jani, tak to se máš, že se nebojíš 😀 😀 já trocha jo, u druhýho to už jde hůř jako u prvního, říkali mi tu kolem.

linn
19. led 2010

Ahoj zensky,
no konecne to tady zas trosku ozilo 🙂
dnes uz byl Samik zas ve sklolce, no bylo to s nim uz vcera k nevydrzeni, neustale vymyslel blbosti 🙂

Jak tady pisete o mluveni, tak se skoro stydim popisovat Samousovo mluveni, pismenka samostatne rekne skoro vsechny, krome r,ř, sykavek - ty taky zni jako neco mezi s a š, ale v novych slovech strasne moc souhlasek nahrazuje pismenem k a g, takze to pak zni naprosto nesrozumitelne, jeste k tomu nektera slova, ktera uz rikal pekne, zacina rikat tak, jak Sebik, no ale podle jedne pribuzne logopedky je to taky jeste normalni 😖 🙂

Zlatus, u me sly ty kila dolu lip nez v prvnim tehu 🙂

konoupek
19. led 2010

No vidíš Zlatu ,nic není nemožné.... 😀 😀 😀

entik
19. led 2010

žirafí historky jsou skvele 😀 jak emilcina pohadka, tak zlatcina nocni kosile 😀 😀 obe zirafy moc zdravime!!

Holky, co nejaky srazek? byli jsme minuly tyden v kavarne Stary casy, tady u nas, a je to tam moc prima? nechcete se tam sejit? Nez Janca porodi?

janica..
autor
20. led 2010

Brý ránko,

jéé Raduš má dnes "nástup" 😅 tak se už těším, jak nám písneš, jakej malej je, jak to zvládáš atd.....

Zlatuš držím s tebou basu, žeru a žeru, ale jako fakt nechutně, hlad není, ale ty chutě.......

NO a s tím mluvením, mladej zas neumí říct zápor, třeba neumím řekne umimim, no prostě, neřekne před slovesem ne, ale řekne poslední 2-3 písmenka dvakrát 😝

Peti se srazíkem souhlas, jen jestli bude obleva, pač teď autem nejezdím, jak jsou všude zasněžený parkoviště, tak bojím, že někde zůstanu viset......

konoupek
20. led 2010

Bré ráno,

souhlas s Jančou,srazík,až nebude tolik sněhu,pže do města mě autem taky nikdo nedostane 😝 .

efinna
20. led 2010

Ahojky jdu vás pozdravit 🙂
Včerá jsme byli u Janici a pěkně nám rostou 🙂 ! Prcci si pohráli a matky pokecali. Jani a diky za oplatky 😉 , kurna nemužeš mě tak zásobovat ty kila pak nepujdou dolů, ale jak psala Linn je to fakt přijde mi, že teď u druhýho to jde rychleji dolů.

hi u nás to je teď tak s tím mluvením, že jen poslouchám chochovat(pochovat), balit(přebalit), masťu(to chce namazat zadeček), a nebo letí volá binká(blinká) a pouští sliny a utírá si je plinkou a pak jde teprv utírát Lukáška 😀 , no asistence Sárinku zatím neopouští, ani v noci ☹. Jo a je to její bácha 🙂

Žirafky super 😀

Jj ze srazíkem souhlasíme 🙂

No a kde je ta Bekulka?

Měj te se 😎

entik
20. led 2010

HOlky, mam nechat Lenicku naockovat proti pneumokokovi??? prijde mi, ze s beznym ockovanim, je to moc velka zatez, na tak male telicko 😒 nemuzu se rozhodnout...