Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

linn
13. srp 2008

Ahojky, tak se hlasim, stale cela, starvili jsme ted uzasne cele dopoledne v porodnici ve STbk., u meho gyn. mi vcera nerekli, ze se tam ted musi objednavat, coz loni nebylo, tak jsme tam prs vde hodky cekali 😝 no byl se mnou a se Samousem deda, tak ho aspon trochu zabavil.
Nalez stejnej ja k vcera, ale udelali mi teda vahovej odhad 3800g, no bude to zase cvalik, v pondeli mam prijit zase a uvidime, prenaset by me snad teda nenechali 😖 😲
Ivco, tak ono se to tak nejak vyresilo samo, co?
Janikon., k manzelovi od Mili chodim ted ja se Samousem a jsme moc spokojeni, je to sice z ruky, ale dvakrat do roka to neni takova hruza zajet. 😵

linn
13. srp 2008

Jo a na Uz meli nachystany mimca na Uz ledvin na tom vozejku a byly naprosto boziiiiiiiii, ja uz chci taky (teda az na ten sborovej rev) 😉

linn
13. srp 2008

Doufam, ze moje preklepy lustite, sorry 😅

veronikapulkertova
13. srp 2008

Ahojky holky, tak mame dalsi krusnou noc za sebou :( Mala ji zas provztekala a proplakala. Hrozne nas trapi ty prdiky. Zkouseli jsme snad vse, kojici caj, fenyklovy caj pro me i BIO pro malou, Sab Simplex kapky, Baby Calm kapky, hlidam se ve strave, cvicime nozickama, polohujeme na brisko, mazeme pupikem, ale vse marne!!! Od doby, kdy nam doktorka doporucila jednu lahvicku Nutrilonu na noc, na uklidneni miminka, navic je z male prdici smradoch. Takze porad vetrame 🙂
Chci se jeste zeptat, vcera nam doktorka rekla, ze mame slehlou hlavicku, tak ji ted hodne polohuji na bok i brisko, ale moc se ji to nelibi. Snad se to spravi a nebudeme muset na rehabilitace. Mate s tim nejaka zkusenosti? Diky 🙂

bazalka
13. srp 2008

Lindi, teda 3800 ... zadnej drobecek ten Sebik 😅. Kde ty beres tak velky deti 😀
Jojo, vyresilo se to ... je mi to lito, i jsem se tesila. tak treba v tom lednu to klapne 😉. A kdyz ne, tak neva, budu i uzivat Martaska, pracovat pak budu az do duchodu 😝

bazalka
13. srp 2008

Verco, jojo, prdiky .... mam je v zive pameti. Zkouselas rektalni rourku, kdyz je uz nejhur??? Ta zabira paradne, ale nemela by se pouzivat moc casto. Kup tu nejmensi, namaz ji mastickou na prcku a zaved tak 2 cm a pocvic trosku nozkama ... u nas fungovala zazracne, Martas uchazel jak nafukovaci balonek 😅
S tou hlavickou ... podkladej poctive, fakt se to vyplati. A rehabky se neboj a kdyby byla nutna, nebran se ... ja chodila s Martou taky. Mel slabe svaly na krku ... bala jsem se jak cert krize, kdyz dr rekla, ze rehabka je nutna, ze ma hybnou poruchu, ale bylo to uplne v poho. Meli jsme super rehabku a cvicni bylo spis hrani a zadne muceni. Martas byl za 2 mes uplne v poho 😉

entik
13. srp 2008

ahoj holky, mame porad maroda ☹ vysledky negativni, horecky uz nejsou tak vysoke, ale moc neji, nepije, je sklesly, teploty ma porad a ted ma nejaky prujmik ☹ ach jo, snad to bude v poho.

Veru, nam na prdiky jednoznacne pomohlo vzit ho do klubicka a nechat mimi vykakat nad umyvadlo, krasne se mu uvolni brisko i prdiky, to jsi mela videt ten blazeny vyraz Matyska, ,kdyz jsme ho tak vzali poprve. I kdyz uz byl vykakany, vzali jsme ho nad umyvadlo a nechali dokakat, on se i vyprdel 😉
jako prevenci na slezenou hlavicku jsem hned od zacatku stridala matejovi strany, nejen z boku na bok, ale i hlavicku a nozicky, aby mel pokazdy jiny vyhled (jako na jedne strane, kde mel jednou hlavu, jsem ho po druhe otocila, tak at tam ma po druhe nohy).

Lindi, to ted bude porad, chvili se neozves, a uz te budem videt na porodnim sale 😀

bazalka
13. srp 2008

Peti, tak vy mate porad trapendo ☹. A co dr, nevi z ceho ty teploty jsou? Zuby Matulkovi nelezou?

dali
13. srp 2008

Veru tak s hlavičkou zkušenosti nemám to ti neporadím,ale tchýně mi vždycyk říkala nedávej ho jen na jeden bok,ale já ji neposlouchám,ale nikdy jsme s tím problém neměly,ale prdíky ty známe moooc dobře,jediný co ti k tomu můžu poradit,vydržet do 3.měs opravdu se trochu zlepší,věř mi,už vám nezbývá tolik,vím že je to ubýjející já to zažila s oběma................ještě jedna věc já malému dávám na noc mlíčko Bifidus od nestlé a píšou na něm že po něm by neměly mít problémy děti s bolením,ale nevím jestli existuje něco pro tak maličká miminka,jedině kouknout na jejich stránky.
Jak píšeš zkusila jsi už vše 😀

bazalka
13. srp 2008

Verco, jeste jsem si vzpomnela, ze nam celkem pomahal lactobacillus ... 2x denne pul tobolky rozmichat ve lzicce mlicka ... tim urco male neublizis

http://www.lekarna.cz/lactobacillus-acidophilus...

entik
13. srp 2008

Ivi, leze mu vrchni zoubek , predni jednicka, ale s temi prvnimi tremi zoubky nebyly zadne problemy..myslis, ze to muze mit kvuli tomu, uz od nedele??

bazalka
13. srp 2008

Peto, muze, ale taky nemusi ... delala mu dr nejake odbery?

entik
13. srp 2008

krev a moc, vse negativni

bazalka
13. srp 2008

Divny ... ten prujem by ale mohl svedcit pro zuby. Martas mel ted taky 3 dny horecky a pak se mu objevila vyrazka ... byla to sesta nemoc.

linn
13. srp 2008

Peti, to me mrzi, ze jste porad marodi, no u nas se taky teploty a prujem od zubu objevil az u stolicek
Veroniko, vitej, jak je stara vase mala? Nechces si to upravit v pase? 😉 A prdiky, to je kapitola sama pro sebe, taky jsme si uzili se Samikem, tak jsem zvedava, jestli nas to ted taky postihne. Abych ti pravdu rekla, tak nam nepomohlo nic, az prikrmovani od uknceneho 4.mesice, ale ty asi kojis, ze? to byste zacinali az o dva mesice pozdeji. Taky jsem z toho byla docela zoufala, jeste k tomu pracuju v lekarne a nedokazala jsem si nijak pomoct.
No jeste jak pise bazalka, tak bych zkusila bud ty lactobacily, coti napsala, nebo je jeste jeden pripravek primo pro kojence, ale je ukrutne drahej (nam teda nezabral, ale treba )
http://www.lekarna.cz/probioticke-kapky-pro-det...
A kdybyste pouzivali UM, tak bych asi doporucila tenhle Nutrilon
http://www.nutrilon.cz/cs/reseni-kazdeho-prodbl...

linn
13. srp 2008

No ta sesta by to taky teoreticky mohla byt, Samous to mel taky asi v pul roce, presne jak pise Ivca.
A ted teda konecne usnul, to mel dnes cely rozhozeny, na chvilku vytuhl v aute a to je konec, ted jsme usinali snad hodinu 😠

cecil
13. srp 2008

Ahojky....tak já měla v 8 budíček..... 🙄 ☹ , tak jsem teď zalehla 3/4 hodiny s Emčou, no aspoň něco.
Týjo, b mě štrejchlo kdyby to mělo děcko převržácený, ale co člověk nadělá, že??? Vím že mi říkala kamoška už před deseti lety, že jejich známá měla hyperakt. dítě, který nesnulo před třetí ráno...vím, že is kupovali satelit, protože před lety nebylo moc na co koukat do tří do rána... 😅 ...a u děcka se střídali...matka v noci, aby chlap mohl spát do práce, odpoledne otec, aby se zas vyspala matka...

Veru, tak s prdama jsme si užávaly poprve tři měsíce a podruhé půl roku, nezabralo nám taky nic až moje dieta...nevěděla jsem že jsem alergická na mlíko a podruhé na pšenici a soju. Když bylo nejhůř, tak jsme museli dávat rektální trubičku, škoda že jsem tehdy nevěděla o bezplenkovce...(jak psala Peťa)...děcka se naučí líp ovládat svaly a vyprdí se a vykakají kdy to sami chtějí a cítí...umí zatlačit a nemusí se trápit nafouklým bříškem...

A proč ti dala dr. na uklidnění Nutrilon???? 😕 Jako myslela že řve v noci hlady??? To jsem ještě neslyšela. Kdybys jí ho teda vysadila, když víš, že je to tím, že ho blbě tráví? To jsi nezkoušela?

peti, vy si taky užvíáte, ale ty zuby by to být mohly...Emča je taky trochu teplejší a v noci brečí, ale kupodivu nekadí jak u prvního špičáku...zajímavý

linn
13. srp 2008

Evi co u vas, uz jste lepsi? U nas uz snad ok, Samous mel sice rano zase naznak prujmu, ale ted uz snad dobry, by me uz asi jeblo, jsem ted fakt priserne precitlivela a uz se mi z toho skoro chtelo brecet 😒

cecil
13. srp 2008

Jo a s hlavičkou jsme problémy neměli, ale dbala jsem na to, aby neusínaly na jednom boku ale aby se to střídalo. Vím že Štěpánka měla takové období...když jsem ji polložila najeden bok, tak usnula, na druhém ne....ale nechtěla jsem ji v tom ustupovat, a dávala jsem ji na oba boky. Sousedka tady s tím měla dost problémy, pak prý musela šít podkládací válečky a hoka měla opravdu hodně křivou celou hlavičku....naštěstí se to srovnalo, te´ďmá dva roky a má ji pěkně souměrnou.

Taky to polohování jak píše Peťa je dobré....

Lindo, to jsou vyhlídky...trčet s děckem v porodnici, co??? to miluju. V Ol. to bylo sice na objednání, ale dvě hodiny jsem tak taky už seděla. A Sebík je teda váha...si dáš 😅 .

Hele, IVi, mě nikdy váhovej odhad na děcka nedělali, ani mi nikdy pánev neměřili....vždycky když tady na koníkovi čtu že jim měřili miimina před porodem se divím....já měla posl. UTZ ve 30. týdnu 😕 . Jako ne že by mě to mrzelo, to vůbec ne, ale že se to někomu dělá a někomu ne?
A s prací to vyplynulo samo, máš všechny okolo marody, tak to nemá cenu lámat přes koleno, jak píšeš 😉

cecil
13. srp 2008

Týjo, Lindo, já přecitlivělá nejsem a už jsem myslela, že Š. praštím, když blila, fakt...jako kdyby to mělo pomoct, že????? 😕 🙄 😖

No u nás lepší...Štěpánka sž by chtěla jíst normálně, ale má ještě dietu. Já jsem si nakonec na ty dutiny pitomý dala Aerius a je to lepší, i ty uši už nemám tolik zalehlý.

Ale se obávám, ež se Štěp.už tak oslabenou imunitou ta salmoenlea pěkně zamávala, jestli ted nebude furt na hromadě 😒

linn
13. srp 2008

Evco, me ani jedno ani druhy taky nikdy nikdo nedelal, ted poprve, no jen se mi potvrdil muj predpoklad - vahovej prirustek stejnej, zase kluk, co bych chtela 😕 😅

linn
13. srp 2008

No ja jsem v pondeli jak Samous blil, zacala pred Martinem nadavat na tchyni, ze nas nakazila 😖 😅

cecil
13. srp 2008

Lindi, no jo, člověk si musí ulevit 😀

Holky, já mám kopr...., potís se jak verata od chlíva...a to jen sedím a buším do klávesnice...

no nic, jdu něco dělat, děvčata tu udělaly pěknej čurbes....

cecil
13. srp 2008

potím se, ne potís se...některý překlepy jsou fakt úžasný 😀

prool
13. srp 2008

No posledni stránku jsem přeskočila 😀 Musím rychle udělat něco do práce - pořád o tom mluvíme a nakonec se mi ozvali z práce, že musím do konce týdne udělat takovou rychlovku.
Veru - mi měli oleželou hlavičku - teda já to vidím pořád, ale už je co celkem OK. Chodili jsme na rehabilitaci a bylo to fajn - jako Iva s Marťouk paní Maryškové.

Ivi, já bych to brala. Vím, že jsem pokušitel 😎 mě se to mluví..
Jinak Mili kam zítra máme dorazit????
Jo Evi - v té náhradě vajec je sója ☹ tak nic pro nás.
zdarec - jdu mrknout, co po mě vlastně chtěj.
zdar.

konoupek
13. srp 2008

Veru my si s prdíky taky užili ,zkoušeli jsme tenkrát všechno to co jsi napsala a trochu nám pomohla až ta rektální trubička,byla jsem z toho tenkrát fakt na mašli ☹ .
Marodům přeju brzké uzdravení...je vás nějak moc tak to píšu tak v globále 😉 .
Jo se slehlou hlavičkou taky neporadím,Denuš jí sice měla často na jednu stranu i dlouho spávala na jednom boku,ale problémy jsme s tím naštěstí neměli.
Lindi to teda zase bude obřík,ale to zmákneš.Mě taky teda nikdy nedělali odhad mimča,tak nevím,že to někomu udělají a někomu ne 😕 .

zlatka
13. srp 2008

Ahoj mamušky, taky marodům, ať je brzo líp.Lindi, já bych asi taky nadávala, pokud věděla, že je nemocná, tak vám měla dát vědět, abyste nejezdili, pokud to ale chytla až když jste tamy byli, tak to už chudera nijak neovlivnila. určitě jí musí být líto, že to chytlo Marťu a Samíka.

JInak já tady polemizuju nad jednou nocí a dnes babi vyrukovala s tím, jestli pustím berču s něma na 10 dní na dovolenou-letecky, ale kam mi neřekla, jenom to šeptala berunce do ucha(nechápu), jsem řekla, že asi těžko, tak furt do ní klavírovala a měla narážky, jak to tam bude prima, jak s ní bude spát v postýlce, jsem na to nijak nereagovala. Když jsem jí řekla, že ještě kojím, tak mi řekla, že si budu odstříkávat a prej se mi to pak zastaví-no sííííla. Nakonec řekla Beruš:No, berunko, maminka by se tady bez tebe pokakala"a myslím si myslela pos----la. no, ale s úsměvem fungujeme dál. 😀 😀 😀 Neberu to nijak tragicky a ten pátek asi zkusím.

JInak prdíky jsme měli jakštakš v normě, ale taky si poplakala,vše už bylo řečeno.Ještě mě napadlo, V DM mají takový třeš%nový pecky-polštářek, to je dobrý nahřát a dát to na bříško, taky pomáhá na vyprdění a jinak poloha tygříka, jak psaly holky.

mili3
13. srp 2008

Ahoj holky, tak se taky hlasim se savcem u prsa. Tak jen v rychlosti. Holky, tak zitra treba u fontany na flore v 9:15? Nebo pozdeji? 🙂

mili3
13. srp 2008

jdu ¨ho uspat...

entik
13. srp 2008

jj, tresnovy pecky nam taky pomahali, nahrali jsme je v mikrovlnce, ale vyprdeni nad umyvadlem vedlo!! bezplenkovka to u nas vyhrala, diky slastnemu vyrazu Matyska a z tatinka se diky tomu stal horlivy zastance BKM 🙂
zitra v parku, uvidim jak bude Matejovi, mozna bysme dorazili