Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

linn
31. srp 2008

A pridala jsem jeste nejake fotecky, uz jste si vsimly. 😉
Omlouvam se za tu delku a za priserny sloh a pripadne hrubky 😅

linn
31. srp 2008

Zlatu, sita jsem zhruba stejne, jen zvenku, sedet muzu v poho uz od zacatku.
Samik to vzal moc pekne zarlivost zatim zadna, tatinek ho naucil znakovat miminko - uz ho teda umi i rict, tak to strida, porad by ho hladil, ale obcas se zapomene a je dost hrr, takze se musi fakt hlidat. A dneska odpo se mu teda snazil sebrat dudlik 😅

linn
31. srp 2008

No uvidime, jak to bude dal, prece jen jsme ted doma oba, takze se Samovi porad nekdo muze venovat.
A utery az ctvrtek ma manza neplanovanou sluzebku do Slovinska, tak tady se mnou bude ma mamka.

zlatka
31. srp 2008

hezky jsi to opsala! A přeju všechno nej Tobě i samíkovi!!!!§Kdy má sebík svátek?

linn
31. srp 2008

Diky 😵
Sebik je jen v cirkevnim kalendari - 20.ledna.

janica..
autor
31. srp 2008

Lindi krasny, jsem z toho tvyho popisu takova cela namekko 😅

Lindus taky tobe a SamikovI preji vsechno nejlepsi k zitrejsimu svatku. a Sebickovi preji at ma maminka hodne mlicka

Zlatus ve cvicu zjistim jak to tam chodi a dam vedet, ale jdu tam az pristi tyden

zlatka
31. srp 2008

linndi-ne opsala,a le popsala.

bazalka
1. zář 2008

Dobre ranko ... tak Mrtas knukal, ja se vyndala z pelechu a on asi jeste zabral 😉

Lindi, tak tos mela super luxusni porod ... teda z meho deformovaneho profesniho pohledu 😀. Na to, kolik Sebik vazil ... klobouk dolu 😉. S tim kojenim je to parada ... zase se potvrdilo, ze kazdej porod je uplne jinej. Drzime palecky, at vse klape jak ma a at jsou kluci hodni a moc Vas nehoni 🙂
O Stb jsem slysela, ze je tam desnej natresk a ze dokonce posilaji maminy do Ol, protoze preslahli limity pojistoven a ty jim nechteji platit 😕 😖

Tak ja mizim, Martas vyklada a proklada to mama, mama 🙂

entik
1. zář 2008

dobre rano🙂
Lindi, to bylo poctenicku po ranu, tolik stesticka, jsem taky namekko!!! tak at jste porad tak stastni a v pohode 😵

Ivi, taky se chystam tuto stredu omrknout tu sokolovnu, je to tam na 16hodin, ale neni tam napsane od kolika let to je... tak muzem jit spolu 😉

Zlatu, tak to budes mit letos vic v pohode. Zas budes mit spoustu zarizovani kolem bydleni a stehovani.

cecil
1. zář 2008

Lindi, to je bezva, že to šlo tak rychle...a že ti sprcha tentokrát pomohla, je vidět že tě pěkně uvolnila...
Tak ať se vám daří a rychle se zotavuješ a nabíráš síly! 🙂

A děvčata, hlásím že jsme v deset dorazili všichni ze školy! 🙂 , plní dojmů, já lehce nervózní. Do téhle školy jsem chodila a patnáct let tam nebyla 😅 . Týjo, síla, fakt. Zítra už tam půjde Štěpánka sama, to je zvláštní pocit. Ale zase to bude krok k další samostatnosti, tak jak byl velký skok školka, tak je zase škola....

Úplně se mi z toho všeho točí hlava, potkala jsem tam i některé své spolužáky, taky s prvňáčkama, nebo druháčkama....onehdy jsme seděli v lavicích 😨 ....jo jo , budu to mít dnes vzpomínkové. Ještě ani nevařim 😀 .

Donesli jsme si plno dárečků, modelínu, pastelky,voskovky, pero, gumu, nůžky, taky už učebnice a tata už jel koupit obaly, měl cestu...Štěpánka měla oči navrch hlavy,ale už byla dvakrát na záchodě, tak asopń že ten už ví kde je 😅 .

Zatím se loučím....

A Zdeni, jak ty jsi zahájila školní rok? Po sobotním výplachu mozkových buněk 😀 ? Napiš

bazalka
1. zář 2008

Peto, ja na tu sokolku chtela jit dnes, ale nedostala jsem se tam s kocarem ☹ ... je tam kancelar, kde by mi snad rekli, od kolika let to cvico je. Maji ale do baraku uzky dvere a ja jsem nechtela nechavat kocarek na ulici 😝. Ve st by to slo ... teda spis odpo, asi v te dobe, kdy cvici a hned uvidime akci, ze? Pry je neco i smerem na Janskeho (vim kde, ale nevim nazev ulice). Patri to DDM. Pozjistuju a pisnu.

Teda, Stepanka je prvnak ... no to je mazec!!! Zrovna vcera jsem si rikala, jak budu urco brecet, kdyz pujde do skoly nas Martasek 🙂. Tak at se Stepule ve skole libi a uca posloucha 🙂

Zdeni, i tobe prejem pohodovy skolni rok 😉

Lindi a Samiku, vse nej nej k svatku!!!

Teda ja dnes zase chytla nerva 😠 ... Martas vcera konecne zas cural do nocniku, hned ho sel vylit do zachoda 😀. Dnes sedel na nocniku snad deset min a nic ☹. Pak vzal nocnik a sel to nic vylit. Za 3 min mi totalne dohrcel koupelku 😠 😝 😖. No sila!!! Vcera jsme byli u nasich a mamka se do me pustila, ze jsme zacali Martase posazovat na nocnik pozde a ze jsme benevolentni, jinak by byl davno bez plin a ze to nemam svadet na papirovky a nove trendy, ze se nema zbytecne brzo nutit a ze mu to opravdu hlava bere az kolem dvou let ... no, pripadala jsem si jak nejhorsi matka na svete ☹

bazalka
1. zář 2008

Peto, tady je odkaz na toho Janskeho
http://www.ddmolomouc.cz/krouzky/detail/?rid=126

Asi bych tam pristi ty v po zasla a taky zjistila, co a jak 😉

cecil
1. zář 2008

Ivi, Emča te´d měla taky pár dní bojkot nočníku a jak předtím chodila pěkně bez plín, tak teď všechno pouštěla do nich 😒 ....tak jsem jí to zkusila ozvláštnit a vzala jsem ji nad umyvadlo,nebo nad vanu....tam totiž nikdy nechtěla a najednou tam pěkně čůrá....kouká jak to teče, i venku mi tak začala čůrat. Dřív nechtěla.

A že to udělal do koupelny, tak to je dobrý ne? Na utíratelným to jde, horší je koberec....já teda vždycky zopakuju Emilce kam se to dělá, ukážu jí hrnec, prstem ukážu dovnitř, tam patří čurů, ale když to udělá vedle, tak z toho nic nedělám, takových nehod bude ještě hodně a chybama se člověk učí 🙂 .

Jo a zapomněla jsem napsat, že Štěpánka vzkazuje, že to bylo dnes PRIMA 😵 . (vám povidám, víc jsem z toho vyblikaná já 😀 )

bazalka
1. zář 2008

Evko, vsak ja nenadavala a nestresovala ho, ale stvalo me to. Koupelka dobry, koberce doam skoro nevedem ... tak je utiratelny vsude, krome pokojiku. S tou vanou ... mela bych dreveny ruce a drzela Martu klido 15 min ... on proste bude curat do plinek nebo do gati ☹ ... no snad se to zlomi

cecil
1. zář 2008

tak to jo...no mě Emča dopoledne v nestřeženém okamžiku přeskládala prádlo vyžehlené od večera, které jsem nestihla uklidit....no dobře mi tak 😅 . Jsem si to dala ještě jednou cvičně. NO já právě vzpomínala, že máš skoro všude plovoučky, tak to je dobrý. Ono je to i slyšet, když to teče 😀 .

Ona právě Emča taky nikdy nespustila, když sjem jí tak držela, a najednou " na starý kolena" jo 🙂 .

Emča má teď zase jiný blok, nechce skoro vůbec jíst. Jak ji bolelo v tom krku, tak nejedla, to jsem chápala, ale teď? Normálně z ní padají gatě, no potřebovaly by vykrmit obě hoky, i ta Štěpule. Ji ten batoh do školy převrátí.

cecil
1. zář 2008

Jdou dva skrz les.

Ona : "Měla jsem pocit, že jsi mě chtěl ošukat."

On: "Ale ne!"

Ona: "Tak mě prosím tě ošukej, abych se zbavila toho blbého pocitu."

cecil
1. zář 2008

😀 ...to nepotřebuje komentář, že?

bazalka
1. zář 2008

Evko 😀 😀 😀

No, odpo zkusim podrzet Martase nad vanou, ale 2 min, dyl to nevydrzim a on taky ne 😉 ... neni takova musi vaha jak Emca, my problem s jidlem teda nemame ... uz je z nej somracek ... muze byt 2 min najezenej k prasknuti a lkdyz vidi jist nas, tak stejne pribehne a chce taky 😀 ... taky uz ma peknej bancek

bananek
1. zář 2008

TAhoj Lindi my tě všichni vítáme a přejeme vše njlepší k svátečku tobě i malému jinak miminko nádherné a jak je vydět i ty jsi vpořádku tak je to dobré 😀 😀 😀 Tak někdo má přvňáka a my právě nastoupily na druhý stupeň žak se budem za dva roky pomalu rozhodovat kam dál no hrůza 😀 😀 😀 😀 😀 Musíme se pochválit malá dnes donesla nočníček sama že chce hači a právě koukám je tam 😀 😀 😀

prool
1. zář 2008

ahojky,
Lindi, Same vse nej nej nej a at jste vsichni hlavne zdravi 🙂 Fotecky nadherny 😎 😎
Nocnik vubec neresim baby, protoze bych se asi zblaznila. Vasik proste na nocnik nepujde. Posledni tyden mame u babicky 3x curando do nocniku 😀 😀 ale hlava mu to stopro nebere. Chape, ze se cura do nocniku i kaka, ale ani nahodou.

No jinak mi meli vcera prujem a malej chytnul z toho vlka a vubec jsme ho nemohli prebalit a vykoupat. Myslela jsem ze me rani. Dneska to je OK - musim to zaklepat. Tak uvidime, co vecer. Vcera ho totiz viditelne bolelo brisko, celej se kroutil, budil se ze spani, no proste nic moc.

Zdravim vsechny skolacky a skolaky 😀 😀

Jinak na cviceni bych taky rada chodila, tak az budete vedet vic tak se prosim ozvete. Malej je totiz drak 😀 😀
Jeste mame tip do Bystrovan - od nas je to kousek do Sokolovny, tak uvidime.

konoupek
1. zář 2008

Ahoj holky,
Lindi taky vše nej nej a at Sebík pěkně roste 😉 .Porod koukám fakt docela v pohodě,sedět můžeš,tak ted se jen tak jako celkově dát do pohody a paráda né 🙂 .
No holky řeknu vám u nás dnes noc šííílená ☹ .Spala jsem tak tři hodiny a to né v kuse.večer jsem si šla pěkně po dlouhé době lehnout už o půl desáté a říkám,jak se pěkně vyspím a o půl jedenácté se vzbudila Denuš a hotovo.Nemohla spát,brečela,když usla tak na čtvrt hodiny a nanovo.Jsem už vzbudila i Toma bo jsem byla hotovson a střídali jsem se.ten ani ráno nešel do práce,jak byl vyřízenej 😝 .Jsme jako pořád koumali co se děje a ráno nám to vypuklo....nudle z nosu,horečka a je to jasný...se zase pár dní pěkně nevyspím 😖 .Denuš je zahleněná,jak blázen,tak to bude v noci řev ☹ .
Evi,tak Štěpule je prvnáček,jéééé 🙂 .No já to taky žíkám,že to potom ořvu je mě to napreosto jasný .I tu školku 😅 😅 .

dali
1. zář 2008

Ahojky

Díky,ve škole to bylo super,ale ve čtvrtek už mi to začne 😉 snad to zvládnu!!!

Lindi a Same,vše nej......k svátečku 🙂

Holky nějak nestíhám,makáme pořád na dvoře,jen jsme dorazily z města a nezastavily se do 19h 😝 😝 a pak ještě doma ☹
Všechny vás zdravím i prďata a posílám puseny,asi to teď s netem a semnou bude horší tak piště třeba do Ip když budete potřebovat něco po mě 😉 sloh mi dnes už taky nejde 😀

Štěpuly taky přeju pohodu ve škole a ať jí to baví 🙂

janica..
autor
1. zář 2008

Jako u nás nočníkem je to tak, že Damiánek ví na co je, někdy tam udělá hoviso a někdy i vyčůrá, ale když je vzápalu hry tak, jako ani neví že kadí, ani čůrá, tak si myslím, že je to na něj ještě brzo, prostě ještě neumí ovládat ty svěrače, takže to nějak nehrotím 😒

Jinak Štěpulka je borka, že první den tak pěkně zvládla, líp než maminka 😀

micinka22
1. zář 2008

Ahoj maminy..
Lindi kráásnej porod 🙂) tak sem si ho vždycky představovala 😅 😅 😅 😅 Sebik je krasnej prcek..chjoo chci taky 😀 😀 😀 😀
A přeju také vše nejlepší tobě i Samíkovi 🙂)Lilajz posílá mlask 🙂)

janica..
autor
1. zář 2008

Jéjéj Jani, brzo vykurýruj Denisku, chudinka malušká ☹

Zdeni a tobě přeju hodně sil ať to vše zvládneš 😉

zlatka
1. zář 2008

Konoupku, to má denuš z toho studenýho piviska, co si dala na té diskošce!!! 😀 A%t je brzičko fit.To jsem ráda, že jsem nebyla jediná, kdo se nevyspal, já jsem dnes byla jak prásklá pytlem, mohlas zavolat a daly bysme si kafčo u toho ponocování.U nás teda tatin zakašlal a beruš vzbudil a ta to ne a ne pak zalomit. Ať je denisce brzo líp!

Jinak, bazi, to se nench vytočit a ještě od vlastní maminy, to já bych jí to pěkně v\světlila, i tu její teorii.Nevím, proč jí to vadí. Od mojí kamarádky kluk se odnaučil ze dne na den do plín, prostě mu v hlavě hrklo(měl 16-17měsíců) a dokonce vydrží i celou noic bez plínky, vzbudí se o půl páté na vyčůrání, takže ono to přijde, ta kámoška říkala, že ten nočník nijka nehrotila, ale o je asi výjimka. Jinak poradím fintu, co u nás funguje, vždycky do nočníku hodím třeba korálku-nebo najdu kousek papírku-prostě cokoliv, ale aby se to pak dalo spláchnout a bylo to barevný a řeknu beruš, jestli to chce počůrat, to máte vidět, jak se snaží-chce to vidět plavat!!!!zkuste, uvidíte!Hažte padesátníky, už neplatí🙂

bazalka
1. zář 2008

Zlatus, dik za napad, zkusim ... snad to dopadle lip, nez s tim co radila Evka. Vydrzela jsem to 3 min a pak se na to vykaslala ... decko protestovalo a moje ruce taky 😠 🙂
Mrzelo me to, ze mi to mamka vycetla, ale co, je to nase dite. Kamosky chlapecek taky byl bez plin behem tri dnu, proste zlom a bylo to, ale je o 6 mes starsi nez nas malos.

Jani Kon, at je Denus co nejdriv lip a prejen solidni noc!

entik
1. zář 2008

Ivi, ja to v tu stredu pujdu zkusit, podivat se a poptat se.
My byli dnes na velkem bazene, tak jsme plavcili. Detsky bazenek jsme meli jen pro sebe 😎 . Ve vodnicku uz jsme skoncili...
Dnes se holky, lepe vyspete!! preji sladke sny.

LIndi, fotky nadherne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵

janica..
autor
1. zář 2008

Peti a už do plavča chodit nebudete? A proč jste skončily? a jak se Matýskovi líbilo ve velkým bazéně?