Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janica..
autor
6. srp 2009

JJ budu dorazte, jsem zrovna dnes říkala, že odpo ven nepůjdem........

bananek
6. srp 2009

Holky nahodily jsme fotečky z narozenin tak koukněte
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

cecil
6. srp 2009

Šmarja vy jste ukecaný, je to možný???? Kdo to má dočítat! 😅

Ivče velká gratulace k návratu do práce! Závidím. 🙂

Jani, díky z arecept, zrovna tu mám cuketu a přemýšlela jsem co z ní udělat...posledně jsem to dala jen na cibulku do pekáče....cuketu a brambory a taky dobrý. Zas to vonělo pěkně cibulkou, to mám ráda. A navrch jsem zapekla sýr. Ale jestli mi to budou jíst děcka, to nevim. Ha ha.

Zdeni, pěkná fotka!

No a Zlatuš...teda Berča má slovník opravdu vybraný! 😀 😀 😀 😀 No když jsme u těch sprosťáren, tak Emilka se naučila "beboň" - jako blboň. A říká to všude možně. Jako onehdy čuměla oběda do jídla a Štěpánnka jí říká : "Co tak hlediš?" A Emča říká : "Sem beboň, tak hledim!!!"
Nebo pes je beboň, tata je taky někdy beboň atd... 😀...ale on to používá i jako...tata zakopne, pes neposlechne a tak 😀 😀 😀 😀.

Samozřejmě už mají všichni zákaz na to reagovat, přecházíme to a nikdo se tomu nesměje, ale teď to zase oživily děcka z dědiny, kteří se tomu smějí jak diví, že??? 😅

Tak pááááá, jdu pro chleba atd...

cecil
6. srp 2009

Jo, ještě...tu angličtinu je prý opravdu dobré dělat úplně odmalinka...čím dřív tím líp (tady na koníkovi dělala jedna holka z Brna angličtinu pro děti do 1 roku, říkala že je hrozně důležité začít před tím 1.rokem...v mozku se utvářejí nějaká spojení která se později nevytvoří...nebo něco na téhle teorii, ale blíž jsem se o to opravdu nezajímala, takže to nevím přesně).
Bratranec říkal, že je určitě důležité začít před 4.rokem. Štěpánka měla angličtinu ve školce...asi od pěti let....a naučila se toho poravdu hodně. A řekla bych že si to téměř všechno pamatuje. Než jsem měla Emilku , učily jsme se i spolu, ale teď není čas.... ☹ .

A určitě čím mladší hlava, tím líp to do ní leze. Není špatné když se děcka naučí věty a fráze jaksi automaticky, aniž by uměly psát a přemýšlet o gramamtice, o větné skladbě. Prostě se naučí pár vět a pak už tvoří věty isntinktivně, tak jaksi automaticky. Vyposlouchají to. A ne že já jsem začala s angličtinou v prváku na gymplu... ☹, ještě jsme měli "super" učitele, takže jsem stejně větnou skladbu pochopila až ve třeťáku, kdy nás dostala jiná učitelka 😠.

První třída je dost náročná, takže je lepší začít už v předškolním věku. Štěpánka tady ve škole má angličtinu až od třetí třídy, kdy jim začne násobilka a vyjmenovaná slova, nevím proč to nedali už od druhé 😖 .

teda to jsem se rozepsala...musím už letět.

bekulkamama
6. srp 2009

teeeeda vy jste ale plkaly!
Já bohužel už z oběda nešla do práce to břicho mě fakt bolelo jo kafi jsme si užila aji to krapet natáhla s holkama 🙂 jenže mě pořád bolí břicho a tuším jakoby žaludek ale je to divný snažím se dovolat se k dr. a něco zjistit.. tak mi i radili že si mám vzít hořčík, no večer sem lupla tabletu a ráno průjem 😖 tak tím to asi fakt není ☹ fňuk tak jsem z toho celá špatná... a teď i málem pos.. 😀
Efi: to si jako děláš srandu ty jdeš taky do g-centra? no tož to bude srázek...
škoda že janča valí domů, já už pak mám volnoooo 🙂 se přece nebudu vracet do práce že 🙂
vy jste všichni moc šikovní, chválím, včera se staly super události, hlas dán! 🙂
Zlatu: klidně tam s B. choď! Je super jak se ty děcka v útlém věku skvěle učí! nebála bych se toho.. naopak!

janica..
autor
6. srp 2009

Radi já beru 6 magnézek denně, i Efce Turčan předepsal, je to kvůli křečím a tak 😉

Evi jak to mladýmu jelo, hlavně tu cuketu nastrouhat, je to lepšejší a Peťan si to taky chválil, prej to zas mám brzo udělat 😅

bekulkamama
6. srp 2009

Jani no já vím že to v těhu některé berou ale když mě i jedna tbl. udělala průjem tak asi mám Mg dost, mě tak divně bolí břicho aji kdyby trochu křeče a trochu pálení ☹

janica..
autor
6. srp 2009

Jéjej a co doktorovi volalas? no je fakt, že taky někdy mívám průjem, ale furt lepší než křeče

dali
6. srp 2009

Díky za hlasy jste zlatíčka, ale je to slabo-ta...jsme na 9 místě a první mají 2500hl 😠 😠 😠

musíte hlasovat jak o život 😀 😀 😀

http://www.etravel.cz/fotosoutez2009

janica..
autor
6. srp 2009

2hlasíky opět poslány 😉

janica..
autor
6. srp 2009

Holky neumíte některé z vás napsat odvolání?

bazalka
6. srp 2009

Zlatu, nejsem borka ... dr mi rekl, jestli vidim tu diru, kam se ma ta roura strcit a ja, ze jo, tak rekl, tak ji tam vrazte 😀 ... mela jsem to pekne nachystany 😉 ... ruce se mi rozklepaly az pak 😅

Jani, jsem deformovana 😉 ... musim ted do konce srpna jeste na 4 dny, pak od zari do listopadu 10 dni 😝

zlatka
6. srp 2009

Odvolání k čemu?

bazalka
6. srp 2009

Evko, ja se do prace nevratila, chodim je na praxi, ktrerou musim mit k tomu slavnymu stuuuudiu 😝. Chtela jsem se vratit, ale nechteji mi dat kratkej uvazek 😠

zlatka
6. srp 2009

No, ta AJ není špatná, ale jak jsem říkala, musí se v tom neustále pokračovat, obvykle to bývá tak, že se jedou barvičky, zvířátka, pozdravy atd...pak dojde dítě do školky a zase nanovo a pak ve škole zase , ale je to už pro něho snazší. Cecil a ty si myslíš, že se to dá nějak ovlivnit takhle odmala, když třebas dítě na jazaky není(tím že od 8měsíců to dostává do oušek)? Já bych řekla, že asi ani moc ne, nevím, nechci kecat. Já jsem učila němčinu malý prcky-3,4,5let a jak jinak než formou hry a docela pěkně reagovaly. Ten dětskej mozeček je jako houba-nasákne toho moc a moc. Jsem pro začít s jazykem klidně už od první třídy-ale formou "takové přípravky"-samože bez čtení, bez psaní- jen audiio-orálním způsobem. Většina dětí to má ve školce a pak je zbytečná mezera mezi tím.

Beku, radši jdi k doktorovi dvakrát zbytečně než jednou pozdě!!!nemeškej a a´t tě prohlídne.
Tak taky nevím, co vymyslíme za program odpoledne.
Banánku, fotky moc pěkný, dorty krásný, kolik vás stál ten s mInie? Lucinka je už velká šikulka.Ani nevím, jestli jsme jí přála, ale tuším, že nee, tak se zpožděním napravuju a přeju všechno nejlepší.

bekulkamama
6. srp 2009

byla jsem u dr. s těma křečema a asi dobrý 🙂
Mimi je naprosto v pořádku! Vypadá to že v těhu není dobré si vzít hořčík s piridoxinem! Byť jeden, tak není! Z toho ty průjmy. Dostala jsem obyčejný a že to je jistě tím! tak v to teda doufám! Ale jinak mě uklidnil že to vážně nic nebude, vevnitř vše funguje jak má... jsem z toho unavená že MG nemám, prý to bude ok, tak snad nekecal 😀 strašně se mi ulevilo, mimi chválil... má prý asi čtvrt kila, což se mi zdá nějak moc 😀 a mám 2 kila nahoře 🙂 tak buď se seknul nebo ten prcek tak moc žere 😀 (no apetit má jedině po manžovi 😀)
a první část genetiky máme: výsledky AFP a triple jsou všechny naprosto v pořádku a v normě ale čísla vám neřeknu pže si to nepamatuju 😀 tak teď už jen u toho velkého UTZ a máme klid snad.. 🙂

bekulkamama
6. srp 2009

Zlatu, každej říká že mrně se naučí nejvíc proto sestřenka od 5 let co se odtěhovala do canady mluvila česky, anglicky a ve škole francouzky a jako vilitelné si časem pak dala španělštinu a japomnštinu, je ohromná, ale tak to je prostě dva jazyky měla u rodičů doma a ve škole hned Fr. a pak časem přidala ale to je tam normální asi jako u nás je jeden Aj nebo NJ fakt je to hvězda! úplně nad tím žasnu a myslím že AJ ji neublíží a je fuk že to opakuje, nebojí se toho, dneska se to učí jinak než za nás.. lííííp! Jestli chceš tak do toho jdi!
Je fakt že by možná od školky stačilo 🙂

bazalka
6. srp 2009

Baku, to jsem jeste neslysela, aby MG s pyridoxinem delalo prujem 😲 ... tak snad uz to bude s tim obyc lepsi!!!

jakoubka
6. srp 2009

Jani-nevím,jestli dorazíme 😠 ,páč ségra nestihá jít na veterinu,tak jdu já.Máme tam být ve čtyři

bekulkamama
6. srp 2009

no bazi nevím když sem slupla jen jednu tabletku a šup tp ven 😖 to mi řekl on, mě se to zdá divné, vzala jsem si ten normální a bojím se že to bude znovu 😖

bananek
7. srp 2009

AHOJ HOLKY
Zlatuško nechela jsem si to píct v bohemii doufám že to píši dobře u pasážky a stál nás 529,-což si myslím že není tolik a měl 1,8kg tak že byl i větší a já chtěla původně lva že jsme z malou lvice ale malá řvala v cukrárně já chci Miní neboť máme knížečku a co chvíla jí čteme 😀

bekulkamama
7. srp 2009

No takovej dortík mňam mňam 🙂
my brali na svatbu taky z Bohemia (výrobna Moser) 🙂 byli vynikající

janica..
autor
7. srp 2009

Dobré ránko,

Radi to jsem ráda, ž je vše oki, já teda zrovna to magnésko beru s tím pyridoxinem, si myslím, že je silnější a já to fest potřebuju, pač mě totálně bolí kolena, jako kdyby mi bylo 60 😝

zlatka
7. srp 2009

Zdravím matice,
přeji všem těhulím i netěhulím hezkej den, za oknem to vypadá dobře. Co dneska všechny podnikáte?beku, to je fajn, že je vše o.k.

bekulkamama
7. srp 2009

díky holky
Jani no já ho brala od neuroložky taky není silnější ale rychle se s ním vstřebá do tělo, jistě máš hodnutu 500 mg to je síla hořčíku v 1 tbl. piridoxin jen pomáhá to vstřebat rychle ale divné no mě řekl že to bylo pro tělo asi šok 😖 hele hlavní je že to zabírá 🙂
Zlatu tobě taky hezký den, nevíte co podniknout s B. jo? má být krásně a zítra nejvíc pařák 🙂

dali
7. srp 2009

Zdarec, když se vám bude chtít:

http://www.etravel.cz/fotosoutez2009

Přeju hezký víken....já jedu na víkend do Prahy 😉

bekulkamama
7. srp 2009

dali: tobě taky hezký víkend, užijte si to tam...

janica..
autor
7. srp 2009

No já právě, taky teď brala to MG skrz to, jak mi ochabla celá půlka těla, furt nezjistili z čeho to bylo, v září jsem měla jít na magnetickou resonanci, ale budu tam muset zavolat, myslím že v těhu se tam nesmí 😒

Jé se máš Zdeňušáku, si to užij 😎

Zlatuš my budem odpo doma, jako mě ty hice zabíjí, nebývá mi dobře, tak chodím aspoň dopo, to není tak hrozně a přijde Marťa s kámoškou a budou mi barvit hlavu 😉 Se tak těším za týden jedem na tu Ostružnou, tam takový hice nejsou, to bude lahoda 😵

bekulkamama
7. srp 2009

jani: jééé to víš že nesmí!!!! to tam zavolej! žáídnej RTG ani MR jj to znám, já s tou svou pitomou nemocí na to chodím totiž jinak furt 😖
kéž bys to měla jen z Mg. a jestli máš dole tlak, tak si dej kafčo ať sebou nešvihneš!