Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

zlatka
11. kvě 2009

njn, já třebas miluju usínání s mazlením a mojí přítomností, se do ní vciťuju, že to tak musí být paráda, tak na to mám maličko jinej pohled, takže Marťu chápu.... 😉 Ale i Tebe, když jste byli zvyklí na něco jinýho.

bazalka
11. kvě 2009

Prave ze Maci je mazilek silenej, ale od malinka usinal sam ... tak to bylo u nas zavedeno. Mazlanujem se cely den, tak si rikam, ze vecerni ritual pusinka a dobrou zachovam, ale nevim, jestli to pujde ... vsak uvidime ... chapu, ze ted bylo hodne zmen, hlavne ta postylka ... je mozny, ze se ve velke neciti tak bezpecne

zlatka
11. kvě 2009

Já nevím, no.....Ta změna-jak píšeš, určitě to působí a tak Tě potřebuje cítit. Já jsem "empata", takže si říkám, jak by mi asi bylo, kdybych zůstala sama v pokoji, vzpomínám si, že jsem byla mnohem starší než naši prcci a neměla jsem to ráda. A nesmyslně jsem se bála obrazů...Ale vím, že jsi to měla takhle zavedený od dvou měsíců, tuším, že?Zase na druhou stranu si nemyslím, že by bylo špatný, kdybys počkala, než Martínek usne.Spinká ve své velké posteli, tak i tak je borec a neporušuješ tím "svoje zásady a soukromí". Toť můj názor, snad se za něj nezlobíš. Asi bych taky neměla na to, nechat ho plakat a odejít.Já má totiž vyzkoušený, že když se takhle hodně před spaním rozpláče, tak pak to uspávání trvá mnohem, mnohem dýl. Když začne mrčet, tak jí řeknu, že jestli v tom bude pokračovat, tak jdu pryč a hned je klid a za chvilku se spí.

bazalka
12. kvě 2009

Zlatus, ja zas nejsem takovej krutak ... nenechala bych ho tam plakat samotnohy. Co ma novy pokoj, usiname spolu ... jen jsem to myslela tak, ze je to ted desna zmena, proti tomu, jak to u nas bylo zavedeny.
Ted ma Martas zkouseci obdobi a ne jen pri usinani ... proste je vetsi a vetsi a zjistuje, co vse muze, co ne ... ale to je tak i u ostatnich 🙂. Vcera se to jen trochu vyhrotilo ...

A dnes rano taky paradni sok ... v 4.50 rana a brek ... Martas spadl z postele ... ma tam zabranu, ale nizkou a asi se mu neco zdalo ... nastesti poho, postel ma jen 30cm ... ale sok to byl pro nas vsechny poradnej 😔

dddffgggggffcccvvvvffffbvbvvcccccc papa, Martashjmhnnjjhhmmmmkjhhhhhgggfcvjmk,jkmx

zlatka
12. kvě 2009

No jako Bazi ty a kruťák🙂🙂 To nejde dohromady!!!!!!! Ale stejně je dobrej, já chci vidět, jak to bude u nás se zvykáním si, až jednou uděláme pokojíček,ale třeba to bude z finančních důvodů za dlouho-to už jí bude náct, tak to půjde hladce. Zábrana je přes půl postele?to musel být šok-jak pro vás, tak pro něj.

Marťásku, díky za vzkaz a hezkej dnešek.

bekulkamama
12. kvě 2009

ahoj holky
fajn: no nestraš mě 😀

bekulkamama
12. kvě 2009

Zlatuš: si ten koncert hezky užij, blek mě včera přesvědčovala ale copak můžu se někde mačkat na beerfestu v tom kraválu? to mě neláká teda 😖 no a Petr ten je klasicky na stvabě..
jj Věrka hotovčo, málem nás uškrtila 😀 a štefan byl takovej celej rozněžnělej, ale decentně nám gratuloval, no zachoval si dekórum 😀 stejně ho to taky bere, přeci jen u nich je to první, tak jsou hotovčo, no byl to doják, jsem ráda, Petr pořád říká jak je hrdej, 😀 moc se těší, asi mu ještě nedochází, co ho přesně čeká.. 🙂 dneska to jede říct Zdenovi no stejně se to začíná roztubovat myslím že do neděle to vědí všichni 😀

janica..
autor
12. kvě 2009

Ahojky,

jako já se ti nedivím Ivuš, jako víš jak nám taky mladej v postýlce usínal krásně, přečetli jsme pohádku, dali pusenu a hají a no problemo a teď no katastrofejšn, i když se to teď trocha zlepšilo, ale co bylo minulej týden 😠 Jako Zlatuš ty třeba jsi u Bereničky chvilu než usne, ale já třeba hodinu a to mi jako fakt leze krkem a furt něco vymýšlí, nejhorší je, že je vlastně bez plíny, tak furt chodí na nočník, jako jsem ráda, že se jde vyčůrat, ale pak už vidím, že to jen dělá, no jako byla pohůdka v postýlce 😎

Teda Ivuš jak mohl spadnout? to se Damiánkovi za půl roku neppodařilo 😀 😀 ten teda sebou musí ve spánku šít 😅

cecil
12. kvě 2009

Ahoj

tak u nás je teď usínání mnohem lepší, sice jdeme do postele až v tu hodinu, kdy se jí chce, ale dá si večerní mlíko a obrátí se a i když hned nespí, tak leží, zívá, nepovídá si, nedivočí a za chvilku odfukuje 🙂. Je to většinou otázka pěti, deseti minut.
No a jinak Emi spí taky ve velké posteli 😀, zrušili jsme totiž postýlku...teda náš balkon..., protože v něm stejně nespávala a místo postýlky k manželským postelím přirazili velkou postel. A do pokojíku půjde až se na to budem všichni cítit. Štěpánka šla ve 3,5 letech, s Emi taky pospíchat nebudu.

A taky mám zkušenosti, že děcka sice uřvaný usnou, ale ta noc stojí za prd. Převalují se, pláčou ze spaní, tak to raději řeším v klidu.

JO, taky jsme měli párkrát žuchnuití v noci, to jsou fakt šoky! Štěpánka se totiž hrozně hází.

Ivi, je možný, že Marťovi velká postel nepřijde tak útulná a necítí se v ní tak bezpečně. Co u zkusit ji trochu zmenšit polštářema, nebo nějakýma velkýma plyšákama? Štěpánka třeba dopteď spává snad se čtyřma plyšovýma psama a běda jí je zebrat, ona potřebuje být obskládaná, a nemít kolem sebe moc místa 😅.

Ahoj

janica..
autor
12. kvě 2009

Jé Zlatušák byla včera cinklá a já měla áčko,hmm 😠

Jani mladej je taky teď expert k pohledání, nechce se oblíkat, nechce jít ven, ale pak zase nechce jít z venku dom, tak ho furt musím překecávat a přesvědčovat a panu Starovi se neche chodit, jdema a on si sedne jako matko tahej, tak mu vysvětluju, že mě bolí ručena, že nemůžu, no hrůza, jako na motorce ujede celou Holici, ale chodit se mu nechce, ale to je výchova dědy, já jak jsem byla KO, tak ho brávali ven a jak se mu nechtělo jít, tak si ho vzal na krk a pohoda ne? a teď náš mladej vychcánek zkouší 😅

janica..
autor
12. kvě 2009

JJ taky počítáme, taky to na mladýho zabírá, dávám na výběr, buď to půjde po dobrým a nebo po zlým.........

bekulkamama
12. kvě 2009

janica: že bys přijela do grygovské kaple pít? 😀

cecil
12. kvě 2009

NO jo, děti si začínají uvědomovat samy sebe, zjišťují že mají taky svoje uvažování, svoje myšlenkový pochody....a ty se vždycky s našima neztotožňují....ale buďme za to rády! Já teda nechci z holek vychovat stroj ketrý je poslušný a je bez vlastního úsudku a bez vlastních úvah a rozvah....vždyť právě děti ketré jsou zvyklé, že MUSÍ poslouchat jsou nejčastějšími oběťmi šikany, dětských part a drog!

Takže dámy, buďme za to rády, že děti mají dost velké sebevědomí aby se postavily matce 😀 😉.

konoupek
12. kvě 2009

Dobré ránko,

teda ženský vy jste ranní ptáčata 😀 ,jsem nečekala,že si hnedle po ránu takhle počtu 🙂 .

Ivi mě myslím předevčírem taky Denuš spadla z postele,nějak jsme usly,teda já rychleji ,než ona ,bohužel Denuš usla na kraji postele a už to bylo,ale naštěstí jen šok z toho pádu,jinak dobrý 😒 .

Jinak už přes týden usínáme bez dudana 😉 ,v neděli večer si sama vzala dudana a šla ho vyhodit do koše a říká...velká holka...tak jsme mysleli,že za chvíli pro něj půjde a ono nic.Sice první noc jsem s ní prochodila,pže jak se v noci vzbudila a hledala ho to byl děs,ale ustáli jsme to a jsem mooooc ráda 😵 .Sice veškerý usínání se nám pokazilo,usíná tak hodinu i víc,ale to se snad časem spraví.Teda taky mě to rozčiluje,být tam s ní tak dlouho,ale zase jsem na ní hrdá,že to tak zvládá,když byla takovej závislák na dudu.

Jo Zlatu já jí do té ložnice třeba i zavřu,ale ona si otevře,že 😅

Na mě taky zkouší jani nošení,pže Tom jí pořád nosí za krkem,ale u mě neuspěje,nemám na to ani sílu,ani náladu jí pořád nosit.Pochovat jo,ale to je všechno.

A teda holky na nás pěkně prdí 😝

konoupek
12. kvě 2009

Holky a co takhle zase udělat nějaký srázek,třeba i s chlapama 😀 .U cecilovic to bylo tahdy super 😵

bekulkamama
12. kvě 2009

cecil: je fakt že za min. režimu to fungoval trochu jinak ☹
konoupek: ještě že se nestalo nic horšího uf 🙂 a ty taky spíš s malou v posteli? není v postýlce?

konoupek
12. kvě 2009

Beku my máme taky postýlku přiraženou k posteli a sundanou bočnici,ale Denuš v postýlce nespí už tak rok,je tam spíš ,jen jako zábrana.Spí se mnou ve velké posteli a tatínek v obýváku,pže strašně chrápe a to já bych se nevyspala už vůbec ,kdyby s náma spal 😀 .Mu to nevadí a mě to vyhovuje 🙂 .Horší,až budem dělat Denuš pokojík a já se budu muset přestěhovat za ním do obýváku,máme jen 2+1,tož to budou moje muka 🙄 😀

bekulkamama
12. kvě 2009

konoupek: tak se přestěhuješ do dětského pokoje 😀

konoupek
12. kvě 2009

Beku no nevím,jak by se to dcéři libilo třeba v 15-ti 😀 😀 😀

bekulkamama
12. kvě 2009

kon: a nebudete časem ve větším?

konoupek
12. kvě 2009

No Tomáš by chtěl pořád barák,ale já se teda hypotéky docela bojím,ted nemáme žádný dluhy nikde,kdo ví co bude,no memám ráda nejistotu 😕

bekulkamama
12. kvě 2009

kony: no to tě chápu ale takhle to asi pořád nepůjde ne? tak uvidíte časem a vy v Gr. máte jen 2+1 v nějaké bytovce? Tak třeba si zvykneš na chrupkání 😀 nebo se to dá dneska i léčit různě 🙂

konoupek
12. kvě 2009

jo jo máme byt v paneláku bydlíme tu tři roky,Tom ho dostal po bráchovi,jinak jsme bydleli oba v baráku.Ale tak dá se všechno.On dřív tak nechrápal 😀 ,nebo jsem byla mladší a tolik mi to nevadilo,ale ted jsou v reklamě takový ty náplasti co si nalepíš na nos před spaním a ono ti to ten nos nějak roztáhne,tak to pak prej zkusí.Nějaký známý si to prej pořídili,chrápali oba a tad mají klid,jen ráno mají ty nosy roztažený ,jak Michalel Jackson,chvilku to prej trvá,než zase splasknou 😀 😀 😀 .

bekulkamama
12. kvě 2009

heh tak za zkoušku nic nedá to je fakt, no ale já myslela že se to dá léčit jako trvale! prej to vážně jde, no neřeknu ti teď kde ☹ a dr. by mu určo poradil, můj mažel moc nechrápe a když tak zatím stačí pohladit po rameni a on se otočí a je klid 🙂 ale za pár let kdo ví 😖, hlavně když pije a nejvíc pivo, to je pak síla hi hi

konoupek
12. kvě 2009

No on má špatnou nosní přepážku a musel by s tím na operaci,což se mu nechce.Proto má pořád i ucpanej nos a teda pohladit po rameni to teda u nás opravdu nefungule 😀 já do něj musím mlátit a bouchat a ani to nepomáhá,jsem byla vždycky vytočená 😠 ,pže mě ještě ruce po noci bolely k tomu nevyspání 😀

bekulkamama
12. kvě 2009

kon: prosím tě o tom mi povídej, Petr (manžel) byl v pubertě na operaci s nosní přepážkou, a řekla bych že to nepomohlo ☹ celkově tako jako divně dýchá 😀 natož chrupkání 😀
Petr nemá tvrdé spaní, on je z vpojny naučenej vystartovat, kolikrát sebou škubne tak že já se až leknu 😀 ale vzbudím ho hned 🙂

konoupek
12. kvě 2009

Beku tady by mohla bouchnout bomba a on by se nevzbudil 😀 .Nadruhou stranu mu to tvrdý spaní závidím co já bych za to dala 🙄 😀

bekulkamama
12. kvě 2009

kon: aspoň reaguješ na malou Denisku, teda menší dítko, určos byla jak na jehlách aby v noci bylo vše ok

bazalka
12. kvě 2009

Jani, tak i Damca stavkuje s usinanim ... starej vzornak 🙂. My jsme meli kluky nauceny pododne, ze? Pohadka, pusa a dobrou ... no, treba to zas tak nekdy bude 😅

A jak spadl nevim ... on se obcas ve spani posadi a pak si lehne na opacnou stranu a tam neni ta zabrana, tak se asi prekulil a rana jak blazen ☹ 😔 ... nastesti jen leknuti

Evko, postel ma Macis 160cm, ne tu velkou. A hlarek tam ma dost ... ale myslim, ze je to celkove tou zmenou. Pristi tyd jeste dosije kamoska kapsar k posteli, tak se to jeste zutulni 🙂

Holky, ja vcera videla reklamu na spray Silence, tusim ... mrknete na altermed.cz nebo Jani, ve FN na plicnim je spankova laborator a tam resi chrapani ... a s uspechy. Mamka na plicnim pracuje, chcete proslapnout cesticku? 😉

bazalka
12. kvě 2009

Ja dnes rano za ten sok slibila Maculkovi jizdu vlakem ... dojdem na nadr a vlak nejel 😝 ☹ ... misto nej jel bus, coz nemelo cenu. Ale misto budu byla jako mala naplast tramvaj 🙂