Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

efinna
31. bře 2010

No držím ji dál od malýho, ale je to těžký ☹ ! Nevím, jestli mi vůbec usne furt chodí maminko papat ☹ ! No ať už je to pryč!

jakoubka
31. bře 2010

Ahoj 🙂

Evi-ať je Sárince brzy líp.Hlavně ,ať pije.

Tak do školky nás vzali 🙂 ale Damiánka né ☹ ☹

efinna
31. bře 2010

Tak Sárinka spinká 🙂 ,Marti díky no jo, ale neudrží to v sobě ☹

Tak seš ráda ju? A jakto že Damiánka nee 😕

jakoubka
31. bře 2010

Evi-tak aspon po lžičkách.

Evi,nevím,ale asi kvůli tomu,že Janča je na MD.Damiánek se těšil a Kuba na něj,že budou ve školce spolu ☹
Kdyby se otevřelo to další oddělení místo MC,tak by vzali víc dětí a Damču taky.
Peťa říkal,že zkusí odvolání 🙂

bazalka
31. bře 2010

Marti, gratulujem ke skolce!!!! Damcu ne ... to je skoda, ze nebudou kluci spolu. Ale treba klapne to odvolani nebo se pak neco uvolni, pokud by prijali nejake dite na viic skolem

Evi, my jsme meli rotaviry asi pred mesicem ... Martas desne zvracel, mel prujem, horecky ... davali jsme slazenej horkej cas, hodne slazenej, rehydratacni roztok Kulisek a Colu po lzickach ... chladnou a ten caj taky. Cokoli jineho zvracel, na tomto byl tri dny. Ma Sarinka i prujem? Pokjud jo, tak nakup probiotika, ty rotaviry nici strevni floru. Enterol a Nutrolin B ... oboji je ve forme pro deti 🙂 a neni to drahe, asi 80,-. At je Sarince lip!!!

jakoubka
31. bře 2010

Ivi-děkujeme 🙂 Byla bych moc ráda,kdyby to klaplo i Damiánkovi 🙂 Děti školku potřebují a Janča by aspon neměla v jejím stavu takový zápřah ☹

Evi-a ještě mě napadla Smecta,ale ta je spíš proti průjmu

efinna
31. bře 2010

Äha tak to je škoda ☹ , ale ja píše Ivka třeba ještě vyjde odvolání 🙂

Marti jj smecta je spíš na průjem

Ivi nee teploty nemá a ani průjem jen to blinkání ☹ ! A na to jídlo asik nemužu zkusit dát nic co? A ten čaj černej?

jjjb
31. bře 2010

Holky, nezlobte se, že vám sem lezu. Všimla jsem si, že jste převážně z Olomouce. Nevíte náhodou o nějakém dobrém zubaři pro děti? Jde mi hlavně o přístup k dítěti a samozřejmě, aby byl odborník. Díky

jakoubka
31. bře 2010

jjjb-já chodím s malým k dr Svačinové ,sídlí vedle okresního úřadu v budově AB 😉 je moc fajn 😵

bazalka
31. bře 2010

I my k ni chodime a je moc fajn!!!!

bekulkamama
31. bře 2010

holky jsem tu malejmoooc plakal za dvě včeličky au au
jinak pohoda krásně tloustne 😅 neeee prej prospívá hezky no má 5,6 kg a 58 cm....
škoda že nevzali Damiánka ☹, Efi no malé to dávej 1 káv. lžičenku za 15 min. nejdřív, když udrží, zkracuj interval, to radila dr. ségře, černý čaj s cukrem trochu a nakonec to už nezvracela a udržela... zkus...

efinna
31. bře 2010

Radi tak to maj stejnou váhu 🙂 ! Jaktože dvě, Lukášek až za měsíc máme to první očkování škaredý, už mu to podruhé otevírali ☹ !

A Sárinka už je snad oki 🙂 , co se vyspinkala už neblinkala a to spapala rohlík (pač mě tady plakala že chce papat) tak jsem ji zkusila dát a v poho nešel ven i ten čajík udržela, tak to snad už bude dobrý!

Měj te se,

bananek
1. dub 2010

Dobrá ráno .Tak doufáme že se Sárince už ulevilo .My zase měli včera jakej si průjem ale dnes je dbrá taky mě nechce jest pak něco zbufne i od mladýho a já se pak divím že? 😀
Jinak u nás vše Ok .
A kokám že miminečka pěkně rostou tak to má být. 😀

bekulkamama
1. dub 2010

efi jaké, to z porodky? to se nám léčilo dlouho na tom ramínku, včera hexa a sinflorix do stehen, máme horečky takže nespal až ted ráno trochu už měl trochu nurošu tak uvidíme... vidíš dobře to dopadlo, jsem říkala že je to ta jednodenní tak hlavně že už je lepší princezna 😅

linn
1. dub 2010

Ahojky,

my jsme byli vcera na dni otevrenych dveri ve skolce, Samik nadsenej, tak snad ho i vezmou 🙂 zapis je az 5.5., otevira se jeste nove oddeleni na zakladce, tak snad to klapne, to je skoda, ze Damcu nevzali 😒

Evi, to je dobre, ze uz je Sarinka lepsi 🙂

Ve Stbk. mi krevni skupinu kluku napsali do prukazky primo v porodnici, majj oba B- 😉

Zitra nam jede tatin letos poprve na ryby 😒

bekulkamama
1. dub 2010

Linduš snad vám to vyjde když se mu tam tak líbilo 🙂 a umí něco chytnout??? 😀

bekulkamama
2. dub 2010

ahojky my měli hezkou noc, malej chrněl jak barin od půl 8 do půlnoci pak jedl až ve 4 a teď vstal až v 9 h. hi hi akorát že teplotka nám pořád lítá nahoru a dolů ale on se culí a je vysmátej ikdyž je rozpálenej, víc to trápí mě než jeho 😀 ale je hodnej, naučil se krásně, jenže já večer trpěla takovou migrénou že až do večera sem se nemohla pohnout ani milimetr prudce navíc sama, manža měl práci až do večera tak mi emohl pomoct a tchýně co je vedle taky ne páč má střevní chřipku tak ani omylem aby přišla že... prej to trvá dva dny tak snad zítra teplota už nebude, jinak sem teda na složení, po dvou dnech co je mi zle a brní mě celé tělo z té mé nemoci jsem se rozhodla skončit s kojením ☹ bohužel to jinak nejde.. zítra lupnu prášek a stáhnu prsa a přetrpím den nalití a bude to prej pryč.. malej už stejně zná bebu tak jen to prso ošidím kojením v náručí ale naučí se, musí že.. už bych se fakt složila, ty poslední týdny byly náročné a tyhle dva dny nespím a jsem k.o. slabá na spadnutí ☹ bude to tak lepší pro oba...

konoupek
2. dub 2010

Ahojky,
Raduš hl.aby tobě bylo líp a aby ses dobře cítila,pak bude spokojenej i prdolka,at je kojenej,nebo ne 😉 .
Migrénu jsem taky párkrát měla a je to teda peklo,kor,když si na to byla sama.Klobouk dolů,seš šikulka.Ale co jinýho taky zbývá,že,když nikdo není po ruce.

A jak je Janče,už se něco zjistilo? 😕 .

No já jsem nachlazená,tak si Denuš bere babi,aby se se mnou doma nenudila.Ta s ní dělá pořád nějaký blbiny 🙂 .Nejrači bych zalezla do postele,ale mám tu tolik prádla na žehení a pořád se přemlouvám,že už musím a pořád se nic neděje,tak aspon hodinku bych dát mohla 😝 .Vyhrabaly jsme po holkách od šváry spoustu věcí pro Denuš na lítačku,no jsou toho snad dva koše 😝 .Jo a vařit musím,toš nevím,jak to stihnu,pže za chvilku je Sama doma a pak McLoudovky to je moje 😅 .

bekulkamama
2. dub 2010

kon no jani je fakt že když nebudu ok já tak jak bych se o něj mohla pak postarat že?
jo janča dlouho tu nebyla, je jen na IP.. tak ji pisni uvidíš, třeba se ozve.. má toho moc teď...

janica..
autor
2. dub 2010

ahojky,

čtu vás, jen se mi blbě píše, furt nějak nemůžu psát levou rukou, tak mě to neba 😅

no tak mám taky eresku ☹ , potvrzenou z magnetické rezonance..

bekulkamama
2. dub 2010

jani ☹ já to nechtěla tady psát za tebe, ikdyž je mi jasné že se ti blbě píše.. tož ale já jsem na ntb u kojení a taky mám jednu 😀 ji zaučíš, neee ale vážně, jistě budu mluvit za všechny že nás to moc mrzí a že ti přejeme aby ses brzo dala do pohody a s nějakou fajn léčbou žila normálně a bez potíží 🙂 hlavně máš doma tři správný chlapi a ti už ti do života dají spoustu radosti a štěstí 😅 a to je moc důležité!

cecil
2. dub 2010

Jani, to mě mrzí! Teda zase víš na čem seš, ale není o co stát. ☹

Já si pro změnu včera naležela pravý rameno a dnes mi trne pravá půlka obličeje, večer se mi i blbě dýchalo.... prostě zase jsem se nějak blokla. Ale snad to rozcvičím a rozchodím... 😝

Radi, já byla kojená jenom 14 dní a taky se nedá nic dělat. V dnešní době pokud mimi není alergické na kravské mléko, tak je velkej výběr mlík. Já bych se toho nebála.

A v dědině tu zvrací jedno děcko vedle druhýho, tak počítám, že to taky rafnem. Nestačí že máme všeci rýmu.

páček

bekulkamama
2. dub 2010

cecil joo to tak beru může být rád že dostal aspoň 3 m. 🙂

konoupek
2. dub 2010

Radu já kojila max.tak dva měsíce a co....hl.že bude pohoda i když to zase leze do peněz no 😝 😉 .

Jani,jak už psala Raduš,taky mě to moc mrzí.Ještě mi holky řekněte co to jako obnáší,jaké jsou třeba u té nemoci omezení,nebo na co si musíte dávat pozor a co se dá dělat,aby se to udželo "v normálu".Já vím o co jako jde tak obecně,ale konkretně o tom nic moc nevím.

konoupek
2. dub 2010

Evi držím palce,at se vám ten hnus fialovaj vyhne 😨

konoupek
2. dub 2010

Jinak jsem se teda donutila a asi dvě hodiny žehlila a to ještě nemám všechno.Dnes opět přibyla nová pračka 😝

bekulkamama
2. dub 2010

no já nevím jak to jednoduše říct ale je to porucha imunitního systému a jde o to že tělo napadá vlastní buňky, ty pak nefungují správně... vyléčit se to nedá ale dá se to držet v dobrém a funkčním stavu... léčba je injekčně většinou a pokud přijde ataka (zhoršení stavu) přeléčí se kapajdou a práškama kortikoidama, jinak se musíš pořád a ve všem šetřit, ve fyzické únavě,udržovat se v dobrém stravovacím režimu, hlavně psychika na to působí, víc dělat asi nemůžeš, smířit se s tím a upravit si životní styl nemoci a odpočinku.. ☹ některé "stavy" jsou šílené ale žít se s tím dá nebojte, strašit nebudu ale u opravdu pojedinělých případů lze ochrnout a být na vozíku...
Jani neboj to tě nečeká!!! tvůj stav se vrátí do pohody, uvidíš....

zlatka
2. dub 2010

dobrý večer, maminy!
Tak se taky chystám na žehlení, jani, berunka se rozhodla, že bude dnes spát u babi, tak tu mám klídeček pro "vlastní kreativní tvorbu." Už chodím na prohlídky do nemocnice, opět mi málem dr. řekl, co v bříšku mám, tak jsem byla na vážkách, jeslti si to mám nechat říct nebo ne, ale vydržela jsem!!!!!Ale ta zvědavost a nutkání tam bylo.
Dnes berunka hledala u babi v zahradě dobroty od zajíčka, cecil, ty máš dvě holky, děláte taky tento zvyk? A byla tu moje mamka, tak sjme se nachlámali při focení rodinky s bříškem.

Janinko, tak se drž, holka, to je fakt na prd, naše teta má tuhle nemoc taky a byla několik let v invalidním důchodě. Ale jak píšou holky, hlavně, že už se ví, co ti je a jak se začne s léčbou, bude líp. Prý nedostatek magnézka, co? na to mohli přijít už vloni, mnohem dřív.
Cecil, ta rýma je naše, od nás? 😀 Jinak se modli, ať ta střevní nedoleze až k vám, beru má ještě fčil problémy s bříškem, dávat ty laktobacilky-1x denně? Stěžuje si na bolení bříška, tak něco poraď.

entik
2. dub 2010

hojky holky,
Janule, moc me to mrzi. ☹ jak je zdravi relativni, co? Taky jsem myslela na to magnezko, ze to jsou silene stavy, na to, ze by to bylo jen tim... chjo. Skoda, ze neni.

pekny vikend.

cecil
3. dub 2010

Zlatuš, jo, jak psala tady Iva, bud Enterol, nebo Nutrolin B, nebo Hylak....ten Hylak se ale prý už nedělá v malým balení, jen ve velkým za 150,-. My si ho rozdělily s babi napůl. Emča měla po střevní chřipce ve Vánoce 10 dní rozhozený bříško, ale halvně nechtěla skoro vůbec jíst.
A ta rýma není od vás, tu už jsem si k vám začínající dovezla.... 🙂

Naše babi v Nákle dělá slepičku. Ve čtvrtek. Udělají se hnízda po zahradě a do toho se dá něco malého. Jako zvyk je to pěkný, ale když já kruciš ve čtvrtek na to vždycky zapomenu, na mě je to prostě brzo! Zrovna ve čtvrtek jsem neměla čas běhat po zahrádce a dělat hnízdečka 😀 . Za mýho mládí nám v pondělí dali do ruky něco sladkýho a řekli že to je od zajíčka (spíš aby nám nebylo líto, že kluci mnají pomlázku a my holky jen "namláceno" 😅 😀 )
Takže pravou slepičku budou mít děcka až dnes u babi v nákle - ženský vsaďte se, že tchýně zas nevydrží s nadílkou až po obědě a děcka mě před obědem zbouchají hrst čokolády! 😠

Konoupku - jaký přibyla mi pračka??? Já mám kolikrát pračku že z ní nic nežehlím 😀 , to musíš separovat! 😀 😀 😀 Já už žehlím jen oblečení do školy, do práce, sváteční. Zbytek poskládám. Jo a utěrky žehlím.