Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

entik
5. zář 2008

bananku, s jinym otvorem 😀 😀

to je supr, ze je v Horce tolik moznosti ve skole. Zlatu jses dobra, ze do toho chces jit, verim, ze skoro zadarmo to je, tak proc by to reditel nedovolil??

jani, vsak se na to plavco urcite domluvime.

Zlatu, ja mela seminar znakovky. A ted ve ctvrtek jedem na ten vikend do toho Ceskeho raje. Vy asi nikdo nejedete, co? tak pak poreferuji, jake to bylo. Ve ctvrtek mam rozsireni certifikace na kurzy pro deti- znakujeme se zpěvem a hrou. Musim si nekde domluvit prostory a pak rozjedu i toto, na to se tesim, bude to takova skolicka. Matej ted znakuje hlavne zviratka a letadlo🙂 u kravicky znakuje a zaroven dela buu, auto taky dela brm, a jinak jidlo, piti, dost, cepice, svetlo, ryba, jezek, zaba, pes, kocka, kozu jen nekdy, mamu, tatu, kone... jsem z toho ted fakt nadsena, protoze se sam snazi o aktivni komunikaci, i kdyz pro neco nezna znak, tak se snazi domluvit rukama nohama. Ted nedavno mi krasne "rekl", ze se bouchl do hlavy o stenu. Ukazal na stenu, naznacil hlavou pohyb ke stene a rekl bum a plaskl se rukou do čela. Ted v ten ctvrtek sem tady mela maminku 15m holcicky, a i kdyz uz nejaka slova rikaji, slibuje si od toho tady tu komunikaci. A to jsem ji jen vrele doporucila. 🙂

Dnes jsme byli na narozeninach matyskova kamarada, slavil jeden rok, tak se poprali o balonek 😅 😀 uz to zacina, rarasci jedni.

entik
5. zář 2008

jo a dneska znakoval slona 😉

23.9. asi muzem 🙂

linetka
5. zář 2008

díky holky za pomoc při výběru autosedačky 😉 mě ji doporučila kámoška.Ještě malej dotaz na polohování je tam 6 poloh tak se dá asi polohovat trochu do lehu že?

linetka
5. zář 2008

Peťi Matýsek tak komunikuje to je krásný🙂

linn
6. zář 2008

Cauky,
toz jsem vas jakz takz docetla, my dnes budem s nasima grilovat - jeste opozdena oslava svatku.
My teda se srazikem jeste nehrozime, ale mohly byste se pomalu zacit domlouvat na tu navstevu u nas, abyste se pokochaly Sebikem, dokud je jeste malinkej - taky bych to videla tak na ten konec zari zacatek rijna. Bohuzel to k nam jde jen autem, kolik by vas bylo schopno splasit auto?
Krasny vikend a uzivejte slunicka, zdravi L+S+S 😵

linn
6. zář 2008

No kde jste kdo dneska? 😉

cecil
7. zář 2008

Ahoj děvenky,
nestíhám, ale dočetla jsem ....není toho totiž moc... 😅 ....včera byla u nás brigáda na dělání dřeva v lese, kterou mi tata oznámil v osum večer předevčírem...no já ani neměla nachystáno na oběd pro šest lidí, tak jsem včera lítala od sedmi od rána a zastavila se až ve čtyři odpoledne, kdy jsem pověsila pračku 😝 . Tata ještě včera stihnul postavit koze ohradu, ale fakt velkou...jsem zvědavá co na to bude říkat až ji tam dnes zavedeme 😀 .

Zlatuš s tou ruštinou budeš mít dobrý skutek 🙂 , když to děcka chtějí a není kdo by je učil....a s těma mezinárodníma kativitama seš fakt dobrá!!! Klobouk dolů.

Jo, Štěpánka se učí z učebnic Nové školy, jsou tak hezké!!! Je to spíš hraní u kterého se něco dozví 😵 , to by mě taky bavilo! A s úĺohama je to kříž, tvrdí že žádnou nemá a jak dojdeme večer domů, tak si na nějakou vzpomene....ale jsou to zatím jen zahřívačky a rychlovky....jak začnou písmenka, tak už nad tím budeme sedět pečlivě 🙂 .

Holky, sraz vám upřesním podle P. šichet.....takže zatím 22.9.? A kde?

!!!!!! Peti a Banánek....dojedete teda????? !!!!!!!

cecil
7. zář 2008

Lindi.....ten den co jsi rodila jsme jeli do Jeseníků přes Uničov a je tam objížďka a hodilo nás to přes Benkov...tak jsem říkala Petrovi: Hele, tady bydlí Linda, stavíme se na návštěvu? Vlastně dnes rodí, tak nic! 😀 😀 😀 😀 A je to moc pěkná, malá a klidná dědinka, takovou bych brala...u nás je děsnej provoz na KOnici a žádný chodníky...já mám holky úplně strach pouštět Štěpánku samotnou, zatím chodím s ní...

zlatka
7. zář 2008

To ti dalo, cecíku, zabrat, než jsi tu pračku pověsila, co? jsou docela těžký! 😀 Jinak dobře, že chodíš s ní, to je u prvňáčků úplně normální, skoro celej rok rodiče doprovází a pak po škole čekají.No a bez chodníku bych to viděla tak do třetí třídy!!!Tak požádejte obec, a´t to nějka vymyslí, nešly by dodělat?

my auto máme, ale bohužel nám nejde na jdné straně pás, takže se tam nedá přidělat druhá autosedačka, leda, že bysme si půjčili od tchánů, kdyby nebylo jinýho vyhnutí.Ale pokud to bude ke konci září, tak to se určo stěhujeme, spíš bych viděla ten říjen, i když to zase bude spousta práce s vybalováním a tak, ale jeden den se můžeme ulejt.
Včera jsem prodala kočárek,tak máme zas enějkou dobu z čeho žít! 😀 😀 JInak včera měla babi narozky a dělala oslavu u přemy v hospodě, já jsem z toho nadšená nebyla-bylo tam i dost lidí a hulili o sto šest, tak jsme tam trpěla, sice ventilátory puštěný na max., okna otevřený, ale i tak-podle ostatních to nebylo zas tak strašný, ale já z toho byla úplně nesvá, že tam s beruš jsem. Tak jsme odbíhali ven, ale zase jsme nechtěla pobýt jen chvilku, aby babi nebyla zklamaná a nezkazily jsme jí to.

linn
7. zář 2008

Cauky,
Zlatus, klidne to muzem nechat na ten zacatek rijna, jej jsem si rikala, ze radeji to pomalu naplanujem uz ted
😉
No Evi, to je skoda, ze jsem zrovna rodila 😀 jinak bych vam rada to kafe udelala, no nastesti uz ta objizdka ted neni, byl tady docela provoz, to nejsme zvykli, i kdyz pres leto tady furt jezdi traktory 😠
Ted odjela Miladka s rodinkou, tak si kluci pekne pohrali a Sebik navstevu uspesne prospal 😀

bananek
7. zář 2008

Ahojte tak Lin mám malí dotázek dostanu se z uničova nějakým busem k vám já mám auto ale čoveče nemám to nejdůležitější řidičák co je asi velký problém že do unčova mi jede bus přímo od baráku tak pisni ať vím nebo bych musela zvolit jinou variantu 😀 😀 😀 😀 😀 Cecil neví jak peťka ať mi skusí pisnout datum a něco sním uděláme ju 😀 😀 😀 😀 Tak Peťulko pisni jak to vydíš který den se ti hodí? 🙂 🙂 🙂 🙂 Jinak jsem měla hrůzu co tu toho bude a nic my totiž byly v sobotu na závodech mopedu v Pňovicích brácha je tam jako hlavní maskot a ještě jezdí na mpedu letos se oblíknul jako Asterix no tak byla švanda a umístil se z 35 závodníků na 6 místě no tak se zase picnul jako vždy peklose tam selátko (80kg) a pivo teklo proudem já si dala za celé odpo jen dvě aby táta nezáviděl když seděl u nealka ale on si to vynahradí jindy teď šel na ryby tak jsem zasedla tak přeji všem pěkný večer 😉 😉 😉

entik
7. zář 2008

ahojky, my se vratili z vikendove navstevy u zlina, nasli jsme si dalsi cache, vecer grilovali, koukali na svatebni video a fotky.... a na spatecni ceste jsme vsichni spali 😉
Cecil, bananku, my ted ve ctvrtek odjizdime, tak az jak se vratime, muzem neco domluvit. Nebo se domluvime toho 22.9., ale jestli pak bude srazek u Lindy, tak nevim, kdy k vam dojedem... 😒 Kazdopadne s autem to u nas nehrozi...

Bananku, to jsem nevedela, ze se delaji zavody na mopedech, nemas nejake foto?

Zlatko, tak uz se ti stehovani blizi 😵 uz mas kuchyn?

prool
7. zář 2008

ahoj holky,
u nas byl den. Asi nejsem nejak schopna ani cist. Po 20 muzem kdykoli. Auto mam k dispozici taky kdykoli a ridicak mam 😀 😀 takze muzu nekoho vzit.
Ve zkratce dnesni den. Ve ctvrt na sest rano mi Vasa spadnul z postele a oba jsme se probudili ☹ Tata je nemocny, tak spi vedle, neb by nas chrchlanim rusil. Vasa totiz obcas spi s nama v posteli. No uz jsme neusnuli ani jeden. V osm jsme byli na nadru a videli expres, pendolino - proste nasplast za ten start do nedele, ale to jsem netusila, co nas ceka. Prijeli jsme dom - pobehali po dvore a ze jdeme papat a spinkat - chodime docela brzo - po desaty. No a jak jsem vzala Vasika do naruce - koukam, ze po me skace blecha - rikam si holka nebud paranoidni. Jenze, kdyz jsem Vasika doma postavila v kuchyni na zem - koukam on ma plne gate a triko blech!!!! 😕 Myslela jsem, ze na miste odpadnu. Histerie v uvozovkach nejvetsi (zazila jsem invazi vsi, pred par roky a nemam na to moc pekne vzpominky - mela jsem strasne rozkousanou hlavu a jeste ted to vidim v zivych barvach) a od tech deseti jsme jen kmitali - venku svliknout, do sprchy - vsechny veci namocit a vyprat - vygruntovat - no proste des. Tech blech tam bylo cca 20-30 kousku. Normalne to musel chytnout nekde u nas na dvore!!! Mame radovku a se vsema 12 sousedama spojeny dvur. Nikdy nic neprinesl a ted takova uroda 😖 Potvory ho uz i pekne pokousali. Zatim jsme neprisli od koho ci ceho by to mohl donist, prostoze uz ma cely dvur dokonale prolezeny a moc mist kde nebyl neni. Nechci ho ted tam skoro poustet.
Tak ve zkratce. Jestli nejakou najdu doma, tak me asi rani a okamzite volam specializovanou firmu na likvidaci tehle potvor.
Cus asi me upadnou nohy 😝 Boli me jak das 😔
Jak to slo jsem volala kamosovi, ktery sbira brouky a dost se v tom vyzna, tak podle jeho instrukci jsme postupoviali.

bazalka
7. zář 2008

Olco,
tak to je mazec!!! Mi nejak nedoslo, ze jde blechy chytnout bezne venku 😲. Chudak Vasa ... tak k eksemu mam jeste stipance 😠. No chapu, ze je to o nervy.

U nas byl celke poho vikend ... Vilas mel vcera tenisovej turnaj a dnes uz nas bylo nababickovano a nadedeckovano. Martas se predvadel a radne se tim utahal 🙂.

Zlatus, tak uz se to blizi 🙂 ... to je parada!!! To se to bude bydlet ... trochu zmena proti tomu Vasemu malemu bytecku, co?

zlatka
7. zář 2008

kuchyň je ještě ve výrobě, ale už se aspoň dělá!

Oli, to si děláš srandu, kde to mohl proboha chytnout?To teda nechápu.Taky bych hysterčila, to nensáším tuhle verbeš. A nemohl to chytit někde na tom nádru?

bazalka
7. zář 2008

Zlatus, s nadrem nestras, my tam byli vcera ... zrovna jel parni vlak, tak jsme taky meli atrakci, ale k zadnymu bezdakovi nebo zvereti jsme se netiskli ...

entik
8. zář 2008

fujky, blechy a vsi, jen ta predstava me desi.

Ivi, ja dnes zapomnela na to cviceni, az ted mi doslo, ze jsme chtely jit, bylas? 😅

bananek
8. zář 2008

tak ahojte tak blešky mršky a nehladil si někde koucoura nebo psa?Pak bych tomu věřila ale jen tak je chytnou no to budu mít hrůzu za chvily i cestovat ale babička dělala průvočí tak 30 let spět a ta nám vykládala že chytnout blechu ve vlaku je úplně normální tož nevím třeba se to po těch letech nezměnilo 😀 😀 😀 Jó fota nějaká jsou entiku ale zatím jen loňské tak se mrkni jak to vypadá no prostě srandahttp://www.pnovice.cz/index.php?nid=1529&lid=CZ...

bananek
8. zář 2008

Jó ještě rozklikni jednu a pak si to posouvej nevím proč se vždyčky ukáže jen něco 😀 😀 😀

dali
8. zář 2008

Ahoj holky,
u nás víkend dobrý,ale bylo toho na mě moc.
V pátek jsme byly na narozkách a v sobotu na svatbě...to byla pohoda,akorát jse mi udělalo špatně tak jsme moc nepila,mám nějakej divnej tlak a jsem hrozně unavená,kdybych nebrala antikoncepci a před 14dny neměla menses tak bych si myslela že jsme těhotná 😀 což by mě asi jeblo ☹
Včera slavila ještě neteř narozky,tak toho už mám plný kecky a to tu mám ještě dva koše povlečení ze školky 😠

Blechy teda fuj,jsem netušila že se v naší civilizaci ještě vyskytují 😠

bananek
8. zář 2008

Dali tak tobě bylo blbě?Mě už je jaksi divno od čtvrtka kam sednu tam bych spala nervy na pochodu ale dopuju se magnézkem a dnes mi je už líp asi něco ve vzduchu taky jsem to říkala kdybych nebrala ty zázračné piluky tak jsem asi v tom ale to jaksi nehrozí i tlak jsem si měřila tak jsem měla 90/60no něco tu poletuje to jsou ty výkyvy počasí 😀 😀

dali
8. zář 2008

Banánku dík jsi mě uklidnila 😀 😀

janica..
autor
8. zář 2008

AHojte,

tý jo vůbec jaksik nemá čásek ani přispívat, ale už je po víkendu, tak už bude více času 😉

V sobotu jsme byly u babičky a vzaly jsme ji na těšikovskou kyselku, no super, je tam krásně v neděli jsme byly DUbu na dožínkácha Damiánek se poprvý svezl na řetízkáču, byl z toho naprosto nadšenej, taky udělala parádní scénu, jsem ho nemohla od tamtud dostat 😅

OLi si představ že i já doma našla 2 blechy, no nevím jestli to byly blechy, ale skákalo to a jedna mně dobře hryzla, no hned jsem je zabila a byl klid, ale jako přemýšlela jsem kde se tu mohli vzít, tak mně napadlo, že třeba z rohožky před bytem přeskočily, sousedka má psa, jako nevím jestli má blechy, ale jako v mojím čistém bytě se asi těžko nějak objevily 😒 a nakonec to čtu od tebe, tak to je síla 😕 😨 😠 😠 😠

Jéééé, že by dvě nové těhulky
😀 😀 😀 😀 😀

janica..
autor
8. zář 2008

Omlouvám se za chyby, psáno v rychlosti 😅

dali
8. zář 2008

Janico opico 😀 😀 😀 😀 jsi uplně bl.. 😠

janica..
autor
8. zář 2008

Zdeni no co 😀 😀 😀 😀 😀 😝 by byla aspoň sranda

dali
8. zář 2008

tak tohle by už nebyla opravdu sranda,aspoň ne u nás ☹
a asi by jste mě všechny nenáviděly,protože bych si to na 100% nenechla 😠

janica..
autor
8. zář 2008

Fakt do třetího bys nešla? já teda teď říkám, že taky nee, ale kdyby se stalo, tak nevím 😒

bazalka
8. zář 2008

Zdar holky!!!

Peto, my jsme dnes byli ... ale ofic to zacina az 22.9., tak dne se nas tam seslo jen par mamin a deti si pohraly. Organizovane to bude az za ty dva ty. A co st, jdete? My jo 😉

Vidim, ze vsichni meli akcni vikend ... tyyyjooo, Damca uz byl i na retiskaci? No by se asi nas Martos jeste bal 😖.

Teda vy mate tema 😀

Jdu si ohrat houbovou majdu 😎

janica..
autor
8. zář 2008

No jo Ivi a kdyby jsi viděla jak se malej, celou dobu křenil, no prča, večír hodím foto 😎