Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janica..
autor
1. pro 2008

taky máme duplo 😉

entik
1. pro 2008

ivi, na MIkulase se v Sokolovne zapisovalo a platila se dvacka na balicek, my jsme se nezapsali.. MOzna tam zkus zavolat, at s tebou pocitaj, treba 😒

zlatka
1. pro 2008

Ahóóój holky, tak se po dlouhé odmlce ozývám(víkend byl pracovní-malovali jsme hospu a pak tu vichr přerušil netový spojení), já jen, že beruš dneska usnula náááádherně i bez prsa, děcka, já se asi zblázním radostí, jsem čekala tyjátr a ono nic. Pravda, vzpomněla si, ale ukázala jsme jí, že mám bebino, tak ani necekla. Fakt mám z toho radost. Totiž už přestávám kojit.

Sebík je nádhernej ňufáček maličkej, hned mě to zase chytlo.No, holky, já na vás nebyla až tak nějak moc připravená, bo jsme domů dorazila až o čtvrt na 4, ale snad to bude slušný, uvidíme.

linn
1. pro 2008

Zlatus, jeste jednou diiiky 😵 uz se tesim, jak to bude vypadat 🙂 bylo to moc fajn.

Ivus, vsechno nej 😵 😵 😵

Oli, u nas to probiha podobne jako u janici s tim Legem 😉

Peti, diky za odpoved 🙂

entik
2. pro 2008

Zlatko,
ja taky vcera videla maly miminecko, 4mesicni na seminari, bylo uplne uzasny, tak jsem z toho byla a jsem nadsena. Navic praktikovali bezplenkovku, a moc jim to slo, no parada. takze me to taky chytlo🙂

Lindi a jaky mate hry vy?

entik
2. pro 2008

a dnes jdu k holici.

Je, Oli, ahoj!

cecil
2. pro 2008

Ahoj, toš větr nás v Zoo neodfoukl, ale byla kosa pěkná! Za dvě hodiny jsme toho měli dost všichni 😝 , tak jsme šli raději na oběd. Stejně se nejvíc líbily kozy a akvária, jako vždy 😀 .

Jináč jsme měli návštěvu dva dny, ještě včera celej den u nás, no řeknu vám pět děcek, řev tu byl chvílema jak v té Zoo 😅 ...a mě bolela ctři dny hlava...jak píše Iva, já mám ty svoje dutiny a do toho tenhle nabitej program, ale už je to lepší. Paradoxně jsem se v té vyfoukané zoo zlepšila 😅 😀.

No a řeknu vám jídlo Američanů....no když byly děcka menší tak na to trochu Carol hleděla, ale teď jsou 2, 4 a 5 roků staří a jedli jen hranolky, sýr,k nim kečup, jogurtový pití, na pití teda nejvíc vodu, no a zeleninu nula bodou a teda jedli ještě jablíčka a mandarinky. Tak aspoň něco. Jo a hot dogy 😅 a slané krekry 😕 . No ale je to dovolenkový režim, takže doma to asi je přece jen trochu jiné.

A k té bezplenkovce...ta nejmenší bude mít Peti v březnu tři roky a máma se jí chodila ptát: co tvoje plenka? nechceš ji vyměnit? 😕 😅 , to už se jí mohla rovnou zeptat jestli nechce na záchod, že? Ale chápu to , že když jsou na cestách, tak mají jiný režim, já Emče taky vrzla papírovku, abych ji nemusela přebalovat často...už tak bylo dost skákání kolem kuchyně a nich.

Tak zdravím, mám dnes povinnosti, táta má dovolenou....moooooožná se u nás bude malovat! 🙂

Jo a Mikuláš...holky dostanou magnetky na lednici, ozdoby do okna a taky krásné pastelky a pak ovoce.
(nejhorší byly Mikulášové ve školce atd., kdy se jak píšete skládalo 20 Kč a pak tam byla hnusná čokoláda s 6% kakaa...tu u nás jí pes...a nějakej strašnej oplatek typu Poland 😖 )

prool
2. pro 2008

Zdarec baby,
my jsme totiz videli na navsteve nejake Duplo Safari a Vasik si s tim moc hral 😀 byla tam totiz zviratka 😀 😀 Tak neco vybereme. Jinak mame taky z Globu velky kostky Megablocks - ted jsem nekde slysela, ze se soudi s Legem 😝
Jinak u nas Mikulas - hmmm to bude otazka. Ve ctvrtek jedeme k MUDr do Brna a meli jsem jet na vikend do Jeseniku, jenze se mi moc nechce (taky podle vyteru) - maji tam byt totiz jen dospeli 😠 coz ted pro Vasu moc neni.
Baby mate nejake overaly? Mame jeden zdedeny, ale prijde mi, ze je Vasikovi v tom dost zima. TAk poradte, kde jste neco koupili 🙂 Chci do toho neco investovat, aby chudak nemrznul.
zatim zdar

PS: jinak skoro na 100% poznam, kdy Vasa kaka i cura, ale na nocnik ho nemuzu dostat. Jo a hlavne si oboje uz plne uvedomuje. Ted videl bratranka, jak ho tam teda drzi a zas ho to chvilku chytlo, ze si i sednul, ale jak jsme sami doma tak nic ☹

konoupek
2. pro 2008

Ahoj holky,
tak já byla dnes taky u holiče a teda na to,že na sobě moc změnu nepozoruju,trochu to mám zkrácený a navrchu zesvětlený,tak peněz,jak želez jsem vyplácla 😝 .Oli já jsem chtěla Denuš koupit duplo přátelská zoo a už to mají všude vyprodaný,nebo děsně předražený,takže koupíme od kažýho něco po menších částkách.Švagrovi holky to mají doma a mají toho teda obrovskou spoustu,asi sto postaviček,nespočet zvířat,vláčky i koleje k tomu a Denuš se to moc líbí.

entik
2. pro 2008

Jani, to u me zmena velika, jsem nakratko 😲 jeste si na sebe zvykam, jsem takova jina...

to Zoo lego je dobry napad, porad jeste nemam ujasnen darek pro mateje a porad teda teem rodicum, snad se tento tyden vydame do nejakeho toho nakupniho centra ☹

entik
2. pro 2008

Evi, gratuluji k zvladnuti mega navstevy 😉

konoupek
2. pro 2008

Peti ty jo úplně nakrátko jo 🙂 ,tak hod foto,at se mrknem,jak ti to sluší 😉

bazalka
2. pro 2008

Peto, fakt ... tyyyyyyyyy jo, snad te brzo potkam 😉

Jani, balicek mam na zitra nachystany, ale jestli dojdem, netusim ... Martasek opet zvracel, ted pred chvilkou. Ulozila jsem ho, dala mu trochu cajiku a zase bylo vse komplet venku ... uz fakt nevim. V pet dostal Pribinak, to je jediny, co by m,u snad mohlo vadit. Od zitra uz odpo nic mlecneho!!! Pokud ani to nezabere, nevydrzim to a jdu k dr. Je mi ho silene lito ... ho to ovsem moc nerozhodi, hned ma dobrou naladu. Uvidim, jak rano ... ale pokud bude dobrej, rada bych prijela.

konoupek
2. pro 2008

Ivi ☹ ,chudáček Martásek,ten to taky nemá jednoduchý hl.at brzo přijdete na to z čeho to je a jste v klidu 😉 .
My taky zítra opět nedorazíme,začali mě bolet v krku,tak at vás nenakazím 😒

janica..
autor
2. pro 2008

Ahojky,

Peti téda chci vidět foto, honem honem, jsem hrozně zvědavá 😝 😅

Ivi jéžiš chudáček, no mladej zas má větší rýmu než včera, jsem myslela že už bude ok, tak taky ráno uvidím, jestli půjdem, nebo ne 😒

linn
2. pro 2008

Ahoj holky,

tak to me teda nahlodavate s tim strihanim, zacinaji mi padat vlasy - no cekala jsem, kdy to nastane (v tehu to bylo tak super), tak by nejaka vetsi zmena taky prospela 😉

Jinak ten muj vcerejsi chrapot presel v nachlazeni - vsem, ktere jsem mozna nakazila, se omlouvam 😅 😅 (Janikon. ☹ ) a Samous mel dnes opet teplotu, jinak nic, slinta, tak mozna zuby, mozna to chytil ode me, uz jsme na stridacku takhle na hromade asi mesic 😠

Peti, mame Osadniky, Metro, Scrabble, Carcassonne. Ja mam moc rada Osadniky, ale ve dvou se to moc neda, coz by Agricola mela jit 😉

Evco, no to teda muselo byt narocne 🙂

Oli, my mame z Dupla jedny kostky a pak jeste tu farmu a zviratka jsou taky oblibena 🙂

Ivi,chudak Marta

😢

cecil
3. pro 2008

Ahoj,
tak Peťa je nakrátko? Kurnik to budu muset přijet pro tu plínku!!!!! 😀 😀 😀

Ivi, teda to bude asi fakt dělat Martínkovi zle to mléčný 😒 ...ale na alergologii jste byli, vlastně ale krev mu nebrala, že? No možná se tomu mléčnýmu budete muset nějaký čas vyhýbat. Vlastně Štěpánce brali krev až ve dvou letech a zjistili jí taky hraniční hodnoty na alergii...ale ta měla pro změnu průjem. ( Kdybys chtěla vyzkoušet, tak hypoalergenní mlíko je líp stravitelné, protože má částečně rozštěpenou bílkovinu, ale teď nech kdyžtak Marťu nějakej čas bez mléčnýho a zkus třeba až za měsíc, až se to uklidní).

Jo, ještě Lindo....chtěla jsem Ti napsat ať vydržíš s tím chováním. To samo byla Emča, večer řvávala do půl roku. Ona teda i k těm svým prdům, ale večer to bylo vždycky nejnáročnější...když už je člověk nejvíc unavenej. 😝 No a holky taky nepomáhalo nechat berečet, úplně by se strhly a zalkly...Štěpánka ještě měla specialitu u toho se pořád prohýbat a špónovat, takže ani pořádně chovat nešla 😖 .
Vydrž, do toho půl roku to bývá nejhorší... a pak už to budeš mít za sebou 🙂 s oběma.

Děvčata, tak my jdeme malovat až dens, to zas budou nervy, už mi bylo řečeno, ež si to můžu dělat sama, načež teda já řekla že klidně, když mi drahá polovička pohlídá celej den děcko! 😠 ...ale se vším všudy, ne že mi ji donese posranou a hladovou...toš jsem zvědavá, ale tipuju, že tata radši chytne do ruky váleček 😀 😀 😀

cecil
3. pro 2008

Peti a co krk? Pomohl zázvor?

Chtěla jsem vám napsat, vždycky na to zapomenu, v Ternu mají bylinné čaje Pavla Váni....moc druhů, nejmíň 20, já si koupila " Krk a mandle " a "Nachlazení" a "dětský čaj"-pro běžné pití, je moc dobrý. Stojí 37 Kč. A zrovna včera jsem je viděla i tady v Konici a málem mi spadla čelist...stály 58,50 v samošce 😕 .

Jo a stavebnici jsem teda nadhazovala Petrovi, že by mohl donést Ježíšek, a táta to v ten moment v tom fofru u regálu zhodnotil jako zbytečný, že by sis tím holky nehrály a že mají jednu u babičky tady....no ale dostala jsem peníze od tety pro holky, takže asi přece jen nějaká bude 🙂 . Chválíte Duplo, tak se na něj podívám.

cecil
3. pro 2008

Jo a Zlatuš....ať to odstavování je tak v klidu jak doteď! Doufám, že to nezakřiknem 🙂 .

bazalka
3. pro 2008

Zdar holky!!!

Tak jsme byli dopo v MC na, byl tam Mikulas ... Matase to ovsem moc nebralo, spis naopak, zajimal ho jen muj fotak a prudil 😖

Evko, nejspis Martas zvracel z toho Pribinaku, kterej mel po seste ... jsem magor, nejak mi to neseplo. Ode dneska vysazujem mlecny odpoledne. Mliko rano a v poledne zvlada v poho. Pokud by i tak byl problem, tak vysadime mliko na cas uplne. Dr na krev nebral, asi az pristi podzim, tak pak budu chytrejsi. Pokud se to po tom omezeni mlika nezlepsi, frcime k dr, uz na to nemam nervy. Navic se brouci zacal budit i v noci ... nastesti po otevreni dberi a roznuti v kuchyni hned zase usne.

janica..
autor
3. pro 2008

Dobrej večír ve spolek 😉

Jani jak to že jste nedorazily do MC?

Peti co to fotooooooooooo?????????? 😅 😅 ty nás napínáš 😝

Ivi co fotečky? jsou OK?

Mladej už chrupká, bylo toho dnes na něj moc, ráno mikuláš v MC a odpo cvíčko, tak je pořádně vyšťavněnej 😅

Čekám na Petráše jestli dorazí rozumně, tak razím s holkama na pívko 😎

konoupek
3. pro 2008

Jani psala jsem,že mě nějak bolí v krku,že raději nedorazíme,aby sme vás tam nenakazily 😒 .A co byli čerti?A co prtata na to?

bazalka
3. pro 2008

Jani, fotecky pekny ... diky 🙂

Teda, pifko ... to jsem nemela ani nepamatuju.

zlatka
3. pro 2008

ahojky, tak odstavování úplná pohodička, kdybych tušila, že to bude tak v klidu, tak kojím ještě klidně dál o nějakej ten den. Mně už prsa taky trocha povolily, už nejsou jak šutráky, tak snad to bude o.k.

My jsme dnes měly taky rušnej den, dopo jsem ještě keramičila a odpo jsme chystaly děckám překvápko do cvičení. Jani, to jsi dobrá, že jste šli na cvičko, když ti malej tak soplil. Já to teď mám dobrý s pifkem, když se mi zachce, tak udělám pár kroků a mám ho čerstvě natočený 😀

entik
3. pro 2008

Chtela jsem se Zlatu zeptat, jak to zvladate, to gratuluji! 😵 jste hvezdy!

a jake prekvapko jsi pripravila?

jdu vlozit foto 😅

entik
3. pro 2008

vlozeno, tak kuknete, pak to smazu

janica..
autor
3. pro 2008

Jsem zpět 😀 😀

Peti téda super 😉

Zlatuš on zas tak nesoplí, stejnak to má stopro z těch zubů, pač má i průjem, jinak je úplně v klídku 😉

Jinak gratulka k přestání kojení, i když vím, že tě to stopro mrzí 😔

zlatka
3. pro 2008

To jo, je mi to líto, ale s takovou bych kojila nejmíň osmi let!
Jo, Jani, jsem ti zapomněla napsat, že dneska v noci berunka křičela ze spaní: "Damiánku, damiánku..." 😀 😀 Asi se jí připletl do snu, jak tu doma na něho povolávala.....

No,keramika schne, jsem na to mrkla a některý ty ručičky jsou fakt máličko otisklý, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne, já jsem dneska dělala i Přemovu a Berunčenu,kachla jako svině veliká, bo má tlapu jak mamut, pokusím se Vám to potom vymyslet tak,aby z toho něco bylo. No, holky, příště to bude určitě lepčejší, můžeme to zkusit znova, pokud by to nebylo nic moc.Hlavně, ať vás to neodradí.

cecil
4. pro 2008

Jé, to je Zlatuš bezva, že to Berča tak v pohodě bere.....jsem zvědavá jak to pak bude u nás. Zrovna včera furt chodila umrčená a furt chtěla mlíko...mě taky nebylo nějak nadvakrát a pak mi to seplo!...oni Amici měli střevní chřipku,prý postupně zvraceli jeden za druhým, tak to bylo zřejmě ono. Dnes už je mi /nám/ líp.
JIndy už kojím jen třeba dvakrát od rána co vstanem až do večera...ale jak kdy, podle toho jak máme nabitý program 😉 .

Peti a co ty? MS se dostavila? Tady kamoška musela ve dvou letech malou odstavit, protože jinak by neměli druhý 😅 ...a to čekají za 14 dní, jsem zvědavá co vyklopí a kdy...jestli na ty Vánoce, hurá, konečně by byl někdo ke mně, já jsem 27. 😀

Jo a Peti, jinak... moc Ti to sluší, ty seš prostě ten typ co může mít na hlavě hrnec a furt jsi pěkná. Já dnes až koukám na to vaše rodinné společné foto tak mi seplo co se i na tobě líbí....že jsi tak krásně snědá! Já chci taky!!!! Já vždycky byla ten zimní typ-tmavé vlasy,světlá pleť a toužila jsem být jak ségra, ta se prošla po dvoře a byla opálená 😠 . Ale po dětech je zimní typ taky!!! 😀 😀 Všecek pigment jí sebral Laďa, kterej nevytáhne v létě paty od počálu a je sněděj víc jak někdo z Kanárů! Fakt. 😅

Jo a jináč děvenky, malujeme, malujeme....teda tata válí válečkem, ještě podruhé kuchyň a dnes ještě koupelnu a je to za náma. Pak ještě ten čurbes 😝 . Jo a musím se pochlubit ...už mám napečeno!...přesně podle zásad co posílala LInda.... 😀 ...při debordelizaci našel Petr na skříni starou krabičku s 20 vanilkovýma rohlíčkama z lońska!!! 😀 😀 😀 týjo, jsme se nachlámali, jak nám dlouho vydržely....slepice měly už Mikuláše 😉 .

tak si nechte dařit.....páček

bazalka
4. pro 2008

Zdar holky!!!

Peti, parada!!! Moc ti to slusi!!!

Evko, s tema rohlickama 😀 ... chtela bych byt u Vas slepice 😀

Zlatus, tak to jste borky!!! Kazdej vyklada, jak je tezky prestat a vy jste dukaz, ze to jde i bez boje 🙂

Martas dnes nezvracel 🙂 ... tak asi zabira bezmlecne odpoledne a vecer. Jen se chuda zacal budit kolem druhe hladem ... davam mu min jidla, at nema nacpany brisko na noc a pak ma brouci hlad. Ale pomuze mliko a chrupe dal, jen musi mit roznuty v kuchyni a hlida ho svetylko 🙂. Zajimavy je, ze v noci to mliko je uplne v poho, vadi mu jen vecer na plny brisko. Snad uz to mame konecne vychytany a bude klidecek.