Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

bekulkamama
9. dub 2010

jsem ráda že znáš Grebeníčkovou Peti, je fakt milá.. na tu znakovku se taky chystám ale tuším až od půl roku nějak že? teď řeším bazének kterej vyhraje..
holky to zavedení tělíska bolí? nebo je to nějak nepříjemné???
jani no mě řekl že u těch léků už kojit nemůžu že by to šlo do něj.. to pestáváš s Um už dřív než začneš to brát a snad to bude lepší já měla 1 a1 tbl. a konec... podle mě to bylo drastické..

bekulkamama
9. dub 2010

jo a v porodce se nemohli dohodnout jestli budou brát termín MS nebo UTZ páč sem měla měsíc rozdíl že

cecil
9. dub 2010

Jsem vám zapomněla napsat, že jsme byli včera na tříleté prohlídce, Emča s přehledem řekla všechny barvičky, zvířátka,řekla jak se jmenuje a kde bydlí....a to ani paní doktorka nechtěla poznat trojúhleník, dokonce ani písmenka......to se Štěpánka hodně divila! 😀 😀 😀 Emča totiž pozná T, E, G, M, S, J, B a D. Holt ty mladší děti všechno chytají. Jo a má 12 kg- už asi dva roky 😀 😀 😀 😀 a 93 cm.

A ptala jsem se dr. na krevní skupinu a říkala, že když je úraz, stejně není směrodatné co je napsané v žákovské, ale vždycky se dělají znova testy a zjišťuje se to. Už to tu psala i Iva, že? Takže to nebudu hrotit.

To je počásko, co? Neděle - srážky až sněhové-brrrr, to zas bude kosa!

linn
9. dub 2010

Ahoj holky,

Jani, drzim pesti, at to ukoncovani kojeni probehne co nejlepe, ja jsem u Sebika koncila v tech 13 mesicich, celkem naraz a nejak to slo bez prasku i stahovani, coz jak vidim, byla nejaKA stastna nahoda 😉
jinak k Mirene, zavadeli mi ji hned po sestinedeli, je dobre co nejdrive po porodu. Zavadeni teda dost neprijemne, ale jinak jsem uplne spokojena, mam ji rok a pul, prvni rok, co jsem kojila, jsem to nemela vubec, ted tak zhruba jednou mesicne jen slaboulinke jedno az dvoudenni spineni. Takze muzu doporucit 🙂
Evi, ten Nuvarig obsahuje estrogeny i gestageny jako peroralni antiko, takze odlisnost je ve forme a tom, ze ho jen jednou mesicne menis 🙂 jinak princip stejny. Ja jsem taky byla pred tehu spokojena s Evrou - naplastmi.

Zlatu, tak jestli nebudes rodit, uvidime se u Peti na kurzu 😉

Krasny vikend - snad ta predpoved aspon trochu nevyjde 🙂

linn
9. dub 2010

A Emca je teda super sikula s pismenkama 🙂

zitra se vraci Samousek 😵 😵 😵

efinna
9. dub 2010

Ahojky 🙂

Peti já jsem se právě zajímala o ty náplasti, ale dr. mi doporučil ten kroužek, je to na ten samej způsob. Po zkušenosti s tělískem u mé sestry, do toho raději nejdu 😒 .

Ivi vidím, že je to všude stejný.

Jani taky budu držet palce, a tobě bylo už zle na Damiánkovích narozkách ☹ ?

Jj zas víkend, tak bude škaredě 🙄

Měj te se

bazalka
9. dub 2010

Ahoj holky

My jdem odpo na schuzku s pani reditelkou do skolky, tak jsem zvedava.

Evko, Emca je drobek 🙂 ... Martas ma 104cm a 15,5 kg ... teda neofic, k dr jdem az 20. dubna

S tou antiko ... ja souhlasim s Lindou s tou Mirenou. Ale je to individualni, ne kazdemu sedne, Znam Lidi, co jsou na tom jak Lindus a znam i dalsi, co maji problemy. Jen je dulezite ji opravdu vcas vymenit a nenechavat ji tam "prescas". Jo a nedoporucuju ji tem, kteri maji sklony k zanetum. To zavadeni je neprijemny, zvlast u tech, co rodili cisarem, ale zadna hruza 😉

Beku, Jancu Grebenu znam 😉

efinna
9. dub 2010

Holky poraĎte jakou sedajdu na kolo! 🙂

bazalka
9. dub 2010

A pismena taky u nas jedou T, M, A, P, B, D, E, S, I, R, ... a cisla do triceti ... ovsem basnicky a tak nas nebavi. Kdyz ma neco zazpivat, spusti Jozin z Bazin a Linda a Linda a Linda, co delat marmeladu proste rada ma 😀

bazalka
9. dub 2010

Evi, tu my nevedem ... ale Janca a Zlatus maji, ty poradi 😉

efinna
9. dub 2010

Ivi 😀

No právě v obchodě žádná ochota 😒 !

zlatka
9. dub 2010

Evi, my máme toho Shermana http://www.kupkolo.cz/produkty/detska-sedacka-c..., Flinger a spoko, když jsme ji kupovali, tak nás vyšla na 1200, teď je v akci, ale i tak dražší.Jééé, to kolo závidím, to nevím, jak to budu dávat se dvouma prckama, leda že by babi vozila a my někam s B. vyrazily, to mám moc ráda.
Tý jo, to jsou šikulky Marťa a Emča. To u nás spíš čísla, počítání do dvaceti, písmena ji neberou no a písničky a říkanky to taky miluje. A to jako na tříleté prohlídce se něco zkouší? já myslela, že se změří, zváží, proťuká a hotofka. Náhodou Jožin z bažin a Linda a Linda....jsou mnoehm lepší než Skákal pes... 😀
A kolik ta MIrena stojí? KOlem 5tis.? Evi a co měla ségra za problémy? A ten kroužek dává dr. nebo zavádíš sama? (jsem původně myslela, když jsi hodila odkaz, že jde o nějakje zájmovej kroužek pro prcky 😀 😀 😀 😀 )

bazalka
9. dub 2010

Ted nam volali z dalsi skolky, ze nas berou 🙂 ... tak mame moznost od kvetna nebo dvou od zari. Ale asi vyhraje kveten ... Martas uz nejak moc nechce k babickam ☹, kvuli tomu pitomymu Brnu a memu studovani, tam ted musel byt casto a tohle je vysledek ☹. Tak jen doufame, ze se mu bude ve skolce libit

zlatka
9. dub 2010

Tý jo, to máte parádní, tak na těch dvou to ukkončíš a vezmeš to od toho května, to je na které? nA jak ses vlastně rozhodla s těma zkouškama, děláš to tím pomalejším způsobem nebo rychlejším, jak ses předtím rozhodovala?

janica..
autor
9. dub 2010

jj Evi 19týho mi to začlo, ale naštěstí to nebylo ještě tak hrozný, až v neděli jsem to začlo naplno, to jsem zvracela a ani sedět jsem nemohla.........

Radi já vím ty prášky si dám až za těch 14 dní, zatím vynechám nějaký kojo, který nahradím UM a doufám, že to bude v poho.

Holky díky asi půjdu do toho tělíska........ Zlatuš 6000,- je to na 5 let

linn
9. dub 2010

Ivi, vidis, jak nakonec vyslo tolik skolek 🙂

Jak ja jsem toho Mladka za tu pisnicku nenavidela 😠 😠 😠 😀 😀 😀

linn
9. dub 2010

Sedajdu nemame, kolo bude mit tohle http://www.leaderfox.cz/index.php?pview=189, maji je tady u nad v obchode a za lepsi cenu nez na netu 🙂

bekulkamama
9. dub 2010

ahojky koukám jste se beze mě nějak rozkecaly, no jo co čekám otrlé maminy řeší už pokročilejší věci než já že..
byla jsem v tescu utrácet maj tam ty levný pyžama a malej ze všeho zas vyrostl pff ☹
no ale nápup pomali za litr bo budu péct teď neteři dort knarozkám a doma vyluxováno tak to chtělo zas nějakou zásobárnu..
holky už jste chutnali ty zelené potraviny??? Grebeníčková mi dávala chutnat chlorelu a jakejsi zel. nápoj, no jedno chutnalo jak obilí a druhé jak tráva 😀 bléééé ale je to prej moooc zdravé no ale kupovat to nebudu to se nedonutím, sem měla pocit že sem na zahradě u našich spolu skrálíkama 😀

efinna
9. dub 2010

Zlatu jjuž se těším na kolo jak malá 🙂 , No právě segra z jednoho měla furt záněty a druhej vypadl 😅 ! Ale jak psala Ivka každej má jinou zkušenost a spokojenost. Kroužek si zavádíš sama, prej se to zavádí jak tampon.

Ivi tak to jsi ani nečekala co?

Jani aha ☹ , no doufám, že se brzo uvidíme ať už pokecáme 😉 a Sárinka má vyloženě absťák na Damiánka 😅 !

Hezkej víkend 😎

bazalka
9. dub 2010

Zlatu, od kvetna jdem na Luzickou (u posty Janskeho) a variantu mam tu rychlou. Odprednaseno mam vse, ted uz "jen" zkousky ... ted koncem dubna, pak koncem kvetna a koncem cervna ... a atestace snad v listopadu.

Lindi, to kolo je paradni!!! Martas ted na kole zkousel, ale nula bodou, nechape slapani ... tak to zas za nejaky tyden zkusime
🙂

zlatka
9. dub 2010

JJ, bazi, pochopí za chvilku,jen ty si maličko mákneš(ještě s Tvojí výškou), já jsme běhala vedle berunky, držela jí tu jednu nožičku, točila s ní a říkala pořád na šlápnutí rááááz, dváááá no a po dvou vyjížďkách šlapala sama.Jen až se bude zbavovat koleček, tak to asi nechám na tatínkovi. Ale vy máte ty odrážedla, tak to pak jde samo, jak se naučí udržovat tu rovnováhu.Uvidím, jeslti letos zvládneme i bez koleček přes léto, ona je taková opatrná.

Evi, zavádíš sama, tak to by pro mě žádná antiko nebyla, bych si to určo dala blbě, já jsem na takový věci kopyto a smolař. A kolik to stojí?

Jsem dnes ještě zasazovala truhlíky muškátů-nakonec jich bylo kolem dvaceti, si říkám, že pak už na to nebude moc času. Docela mě z toho bolely záda, protože jsem musela i všechnu hlínu přesívat.No, zítra ještě velký pokojovky a pak už se jen budu snažit udržovat pořádek a čekat🙂

zlatka
9. dub 2010

Bazi, ty to zvládneš, jsi borka.

cecil
9. dub 2010

Holky, dnes večer se nám narodilo kůzlátko 🙂. Je malinký a krásný....přišly jsme akorát s holkama večer poklidit do chlívku a už tam bylo, mokrý a zrovna se postavilo na nohy. Bylo pár minut na světě. Děvčata z toho měly zážitek 😵 .
Ani nevíme jestli je to kozenka nebo kozlík, to zjistíme zítra....

Poslala jsem vám mail ohledně výběru podprsenek - fakt super - to skoukněte.

O antikoncepci mi ani nemluvte, mi připadne že je to všechno z louže pod okap! 😝

Radi, chlorellu jsem kdysi jedla, polykala jsem tablety. Jinak si můžeš teď jít natrhat mladých kopřiv a rozmixovat si je v mixéru a máš to zadarmo 😉 . Náhodou jako jednorázovku to beru, ale jestli bychto dokázala pít furt, to nevim. Jednu dobu byl hit rozmixovat mladou vojtěšku a pít...no jako víc to smrdělo, než blbě chutnalo, takže jsme si vždycky zacpala nos a pak už to nebyl takovej problém... 😅 .
Ale já se přiznám, že s tetou jdeme každý jaro na stráň a ozobáváme a ochutnáváme - tu sedmikrásku, tu jitrocel, šťovík, pampelišku...není to náhodou tak hrozný,jak si člověk myslí....zkuste to. Třeba taková hluchavka může jen překvapit...není špatná. 😉

Dobrou noc vespolek...dnes nemusím natahovat budíka v noci a vstávat ke koze.....jupíííí.

cecil
9. dub 2010

Jo a Ivi....myslím, že srovnání Emilky a Martinka by bylo fakt humorný, on je tu myslím největší dítě, že? 😀 No Emi je drobek, docela si říkám, jestli mi ji větší děcka ve školce nepřeválcují....ale ona se nedá, od Štěpánky si taky nic nenechá líbit, takže doufám, že se ubrání....a nedá se!

Zlatko, ty seš nezmar, no ale je fakt, že pak času nebude...já mám muškáty doma za oknem a chudáci se vzpamatovávají ze špatného přezimování....ven je hodím až po zmrzlých.

janica..
autor
10. dub 2010

Evi sedačku dojeďte omrknout jakou máme 😉 teda a kde budeš mít LUkáška, že chceš trajdat na kole? to u nás asik letos nehrozí......

Lindi škoda s tou dovčou 😒

Ivi co ta koloběžka spokojení? Damiánek má slíbenou, tak musím nějakou pořešit, jinak Dam na kole jezdí jak ďas, už zvládá celou HOlici, chce to trénink, hlavně posílit noženy 😉 tý jo a Marťas předrostl Damiánka, ten má 101 cm a 17kilo...

Zlatuš no jo už to máš za pár.........

Radi já taky chlorellu jedla v tabletác 😉

Evi ty seš fakt výborná 😀 😀 😀 už tě vidím, jak chodíš po louce a dlabeš, jsem si vzpomněla na strejdu, kterej už není 😔 ten ochutnával listy ze stromů 😅

No čekám až se Eriček vykadí a jdem pokračovat v chrupkání, se z něj picnu v noci tlačit, to jsou nápady 😅

konoupek
10. dub 2010

Dobré ráno,

Evi ,gratulujem ke kůzlátku 😵 .To musel být krásnej pohled na toho drobečka 🙂 .

Emča s Beruš jsou myslím nejmenší tintítka z těch skoro stejně starých vrstevníků,ale co ,jsou to holky ne,tak si držej figuru 😉.

Denuš má to "koloodrážedlo",jak ona tomu říká a frčí na něm parádně,moc jí to baví a kolo zkoušela v zimě a taky to hned pochopila.To měla ale jen půjčený,takže na narozeniny dostane svoje.

A my jsme jako malý vycucávali hluchavky a byli mooooc dobrý 😀

Podprdy jsem zkoukla a je to fakt zajímavý,ale ne pro mě s těma mejma nulkama 😝 🙄

zlatka
10. dub 2010

Taky gratulace k osrstěnýmu miminu s růžkama🙂 To bude dneska kalba, ne? A co s kůzlátkem budete dělat, prodáte?

KOn., tak tahle dáma by Ti zvedla sebevědomí a z Tvých nulek, jak tvrdíš, by ti vyčarovala velikost C. Jestli ty si taky špatně nenakupuješ🙂🙂

janica..
autor
10. dub 2010

já zapomněla....... gratulace ke kůzlatku 😵

bekulkamama
10. dub 2010

na zdraví našich kozenek 😀
peču dort a nestihám nic, petr se stará o malého celej den se vším všudy a pořád mě volá no mazec, jen ať se učí, bych taky ráda někdy vyrazila ven a nechala mu ho na starost že.. dočtu váís večer bo toho mám nějak moc páte zatím

cecil
10. dub 2010

Je to kozlík a prodáme ho - časem. Rohatej zatím není 😅. Oslava nebvude, já si dopoledne rozdělala pivo na trávení, to musí stačit 😀.

Radi, věřím že jsou chlapi,kteří se o dítě dokáží postarat -já jen zjišťuju, že čím jsou děcka větší, tím je to snad horší....paradoxně. Tatínek si už zvykl, že děti jsou samostatný a manželka zastane mnohem víc prací než když byly přísavky malý, takže se zapojuje čím dál míň. Nemít já tu jógu jednou týdně, tak je ani jednou v týdnu neumyje, nedá večeři a nedá je spát. Vrchol hlídání je společné sledování televize. I když dnes se tata vyšpónoval a hledal se Štěpánkou poklad, no....abych teda jen nehudrovala.....

Emču teda na kolo ještě nebere, teprve teď si pořádně užívá motorku -odrážedlo. Konečně má sílu v nohách a pořádně to rozjede 🙂.
Jani kon.-já myslela hluchavku listy...fakt jsou dobrý, ty mlaďoučký na vrchu. No a květy - ty jsou slaďoučký!

Normálka jsme tu dnes měli kroupovou přeháňku! A jsou tu 4 stupně.....brrrrrr. Topíme.
Čáu