Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

zlatka
5. črc 2008

Dali, to by mě šlehlo!!!!nestraš!bych na sobě pozorovala nějaký změny.

cecil
5. črc 2008

Zlatu, ne detailistka, ale víš jak, já už se těšila na fotekču, v hlavě určitou představu, jak Matýsek sedí na takovém malém pařízku, na takovém jenom bobečku....... a on sedí na poleně! 😀 😀 😀 😀 😀 .

Jani všechnonejlepší, hlavně zdraví!!!!!!
Já si teď hodila šlofíka s Emilkou dopoledne, oběd jsem měla upečený už od osmi, tak jsem vypnula troubu a zalehla 😎.

Zlatuš, toš calvados v podstatě asi mám (no teda nemám, měla jsem kuchyň a teď ji má tata nahoře v podkroví, měla jsem k tomu prac.desku zelený mramor....je to bezva praktické,není na tom nic vidět- na rozdíl tady od té mojí světle modré kuchyně 😝 ). Hezká barva.

A k té MS....teda hoky takovou jakou mám druhej den jsem ještě neměla!!! 😝 😝 😝 , buď Zlatko ráda, že se nemusííš s něčím takovým otravovat! Tadykamoška to neměla celé dva roky co kojila a pak přestala aby vůbec otěhotněla. To by mi taky vyhovovalo 😎 . A normálka se mi mrcha zpozila o tři dny, normálně už jsem chytala nerva, přitom v podstatě není důvod se zneklidňovat 😕 .

konoupek
5. črc 2008

Děkuju za přání holky moje 😉
No já se s tetkou červenou otravuju už hodmě dlouho ,no není o co stát 😠 😝
Zlatu já myslím,že po obědě tam bude rušno,tak at jí klído vyvezou 😉 .My tam pojedem kolem druhé asik,klasika,až se Denuš vyspí a nají 🙂 .
No jinak i na tom polenu je to hezká fotečka 😉
Na pozdní obědě jsme byli v Hanáckým Dvoře já tam byla kdysi dávno vevnitř,ted sme si sedli do dvora skoro nikdo tam nebyl a je to tam moc hezký,příště si zajedeme zase tam 🙂 .A není to ani drahý 🙂 .

entik
5. črc 2008

my meli v hanackym dvore svatbu 😵 😵

entik
5. črc 2008

az najdu krasny parez, tak vam tam Matyska vyfotim 🙂

zlatka
5. črc 2008

Dobře, kopretinko naše!
Konoupku a co jsi dostala za dárečky, pochlub se.
Tak Beruš se vrátila z výletu až večer, ještě jsme dělali makrely a velká spokojenost na obou stranách, tak aspoň tak.Šla spát před chvilkou, opička. Jsem vymalovala tu ložnici, vypadá to suprově(aspoň mě se to líbí, mám žlutou ráda), myslím, že tam ani nebudeme muset svítit, kolik tam máme teď sluníčka.Zítrra to přejedu ještě jednou a pak půjdu na ten "obýváček" 😝 😝 , to si dám. Pak jsem ještě před hospodou čistila chodník, taková super prácička, zvládla jsem jen půlku, mám z toho mozoly a záda bolí...čéče, jsem jaxi na té dovči odvykla manuálně makat! kůže líná!Ale to malování mě fest bavilo, takovej relax
Tak já už chtěla kvůli nepřítomnosti tety jít k doktororvi, jeslti by jí třebas nevystavil nějakou pozvánku, ale když říkáte, že je to o.k., tož to nebudu hrotit.
Jdu spát! papa

zlatka
5. črc 2008

Jo a už máme nasazenou tu cyklosedačku, tak to zítra vyzkouším. Jsem zvědavá!

cecil
5. črc 2008

Ha, jsem tě Zlatko trumfla! Jsem tu později než ty! 😀
To makání bez děcka za zadkem závidím, já nejsem ani schopná zavařit třešně 😒 .

No jo, sedačku na kolo, tak ještě pohledat kolo a přidělat ji! Hlavně že ji máme odma, ještě jsme ji nevyzkoušeli. Mě odrazuje to, že Emča vydrží mít helmu na hlavě celé tři vteřiny 😅 . ale nejvyšší čas jí ukázat na co to je dobrý.

Hoky, já dnes potkala starostu a ten mi dal penízky pro Emilku za obec 😵 , loni to nestihli, tak až letos. Jsem mu říkala, že zítra ve stejnou dobu půjdu kolem zase 😀 😀 😀 😀.

tak dobrou, jdu hajat.

konoupek
6. črc 2008

Dobré ránko,
Zlatu malování mě taky baví a žlutá je super tu taky můžu 😉 .Jinak prachy jsem dostala 😵 a nějaký ty kytky,bonbošku,no klasika.
Evi,že by sme se k tobě v tu stejnou dobu přidali tam u vás kačky by se nám taky hodili,řekni starostovi.Nám dali akorát nějakou knížku a přívěšek,že Zlatu 😝 😀

linn
6. črc 2008

Zdarec,
Jani, opozdene se taky pridavame k prani vseho nejlepsiho 😵 😵 😵
Vcera jsme vyrazili se Samousem a mou segrou odpo do zoo, pocasi bylo idealni, ale dite teda ne. Uz me s tim jidlem vytaci, tak jeste doma, kdyz si hrajem, tak zapomene, dostava jen v intervalech, jak jsme zvykli, ale zmena prostredi a je zle. v zoo i po svaci a ackoliv zadnou potravu v okoli nevidel 😅 tak skoro porad mlel nam nam a prechazel az do hysterie, zviratka temer nezajimala, takze skoro celou zoo absolvoval se sucharem v ruce. Tak co mam delat? Kdzy chce, tak mu to jidlo dat nebo ho nechat delat sceny? Budu rada za kazdou radu nebo nazor 🙂
Ted je na hlidani u babicky, tak jeste podniknem nejaky vylet a odpo uz prijedou manzove, no jsem zvedava v jakem stavu 😀
Pa a pekny zbytek nedele 😵

konoupek
6. črc 2008

Lindi já bych ti řekla,bud ráda,že mu chutná,bo když Denuš přemlouvám,at sní aspon trochu,tak jsou to taky moje nervy,ale ono to obráceně asi taky nění žádná sranda co 😕 .Já bych mu do ruky strčila třeba kousek suchýho rohlíku,nebo šulany,ted záleží,jestli to jí 😅 🙂 .To je těžko radit.Ale pokud ti jí hezky potom i v tu dobu co jíst má,tak bych to tak neřešila.A to myslím u Samíka není problém co? 🙂

zlatka
6. črc 2008

Lindi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , to jsi mě zase pobavila! Tak teda naše holky si na jídlo ani nevzpomenou! No, já bych mu taky vždycky dala do ruky něco zdravýho-ovoce, zeleninku, když má potřebu pořád něco držet, tím nic nezkazíš. Horší, když nemáš nic po ruce. Ale je to teda sranda s tím samíkem naším 😀 😀 😀 😀 😀 To na něho tata nebude stačit vydělávat, pokud mu to zůstane! 😀 😀 😀 A jestli takovej bude Sebastiánek, tak to potěš koště!!!
vŠAK JANI PŘÍVĚŠEK STŘEL A HNEDKA BUDEME MÍT NA PLÍNKY!Je to zase pěkná vzpomínka, mně se to líbí, tak peníze člověk hnedka utratí a nic z toho nezůstane. Papa, jdu pokračovat!

dali
6. črc 2008

Ahoj

tak my nedostaly nic jen štěrkátko a nějakou papírovou knížku 😝 ,ale co se dá dělat,stejně jak píše Zlatka,prachy jsou hned fuč a tak máte aspoň někde v hrnku zkovanou památku 😀 my ani nevíme jaký štěrkátko to bylo 😀 😀 😀

Ráno o půl 11 mi odjela Viki na prázdniny,už se mi ale stýská,no,ale zase je tu tak božskej klid,tatin v práci,Filda spinká 😵 😵 ,tak jdu na koupelnu 😝

Užij te si teploučka a kdo chce dojeď te na bazén má 20st. 😀 😀 😀

prool
6. črc 2008

ahoj holky,
Lindi, tak to moc neporadim. Váša doteď docela jedl, ale poslední dva tři dny sní tak polovinu co předtím a začíná stávkovat a vymejšlet. Říkám si, že jsou to vedra.
Taky mu dávám Racio, když kňourá nebo ráno kus kedlubny, mrkve - ale většinou si se zeleninou hraje 🙂 moc toho neukouše.
Jinak už jsem taky objednala latkovky 🙂 uvidime jestli to Vasovi pomuze.
zatim pa

janica..
autor
6. črc 2008

Zdarec,

LIndi 😀 😀 😀 jsi mně taky rozesmála, no Samík je borec nevětší 😀 😀 😀 bych to taky neřešila, není nějak vyžranej, on je tak akorát, taky bych to řešila hodně ovocem zeleninkou a křupkama tyčinkama a tak 😉

Oli přeju ať látkovky Vašíčkovi pomůžou chuďátkovi 😉

Jsme dnes jeli na kolech jsem myslela Zlatuš, že tě potkáme a nic, jsem jeli do Grygova, tak si Damiánek pohrál v domečku jen Berča mu tam chylběla 😅

Zdeni a kam jela Vikča?

bazalka
6. črc 2008

Ahoj holky!!!
Jani, opozdene vse nej nej k narozkam!!!
Zlatus, teda to sis makla! Zvlast s tim chodnikem 😝. Loznici mame taky fest zlutou a je to parada ... i kdyz venku nesviti, tak v loznici jo 😉
Zitra jdu na tu ortopedii, tak mi drzte palce 😉 ... snad me dr potesi. A pak mazu k dr s Martaskem ... nejak se mi porad nelibi. Obcas ma teplotu, je utahanej, porad polehava, ometa se kolem postylky, vytahuje si deku a dela haji ... to bych jeste brala, ale ma otekly oci, teda spodni vicka, desne si je mne ... horsi je to venku, tak asi alergie. Zodak bere porad, ale nezabira na to, nejspis budem potrebovat kapky. A dalsi vec, ktera me trapi ... jsem magor strelenej zdravotnickej, tak to asi moc resim, ale jak minuly tyden malej zvracel, tak ted ma uplne svetlunky hovina ... jak bila kava ... byva to u poruch tvorby zluce, resp pokud nemuze odtykat. Ale to si zas rikam, ze by byl zlutej ... no jsem cakla. Ale neni to normalni, aby z nej valily mazlavy bily hovina.
A s jidlem ... Lindi, ja bych ted i brala, kdyby Martas furt neco jedl 😉 ... on totiz ted skoro neji ... jednou kousne bananu, obeda sni jednu lzicku a fluse to ... dostanu do nej tak jogurt, Lipanka ... nechcea ani rohlik, suliny, susenky ☹
Holky, jdu do vany ... zdarec a dobrou

cecil
6. črc 2008

No mě ty peníze bodnou zrovna na ty plíny! 😝

Jo, Lindi, já bych to udělala jak psala Zlatka,nebízet ovoce a zeleninu. Můj bratranec měli srašně nenasytnou holčičku, odmala a maminka to vzala za správný konec, žádné sladkosti, vždycky s sebou měla v misce oloupaný pomeranč, na kolečka nakrájený okurek, rajčata, papriku, mrkev, jablko...už si to nachystala doma a pak jen vytáhla a měla to bez práce. Kde pak chceš loupat pomeranč v terénu,nebo čistit mrkev, že??? No a holka z toho tak do tří, čtyř let vyrostla. Teď není oplácaná a navíc jí zdravě. Vždycky jsem jí to záviděla, že jí malá sní na posezení celé jablko, pomeranč, dvě broskve....Štěpánka tomu ovoci teda nedá ani teď a říkám pak se divíme že je často nemocná. Ale ona nikdy nejedla ni ovocnou přesnídávku, fakt. Tu jí až od čtyř a půl roku. Včera dovezl Petr meloun, Emča by se utloukla, museli jsme to před ní schovat a Štěpánka ani neochutnala ☹ 😠 . Zato dnes snědla u babi zmrzlinu a už kňučela že jí bolí v krku, koza jedna! 😠

Jdu žehlit, Petrovi košile 😝

PS : dnes je Emča od půl šesté vzhůru a spala za celý den hodinu, uf, už jsem z ní byla pěkně utahaná, vlastně jsem 😅 .

cecil
6. črc 2008

Ivi, to spíš než na žluč vypadá na strhlou mikrofloru, nebo tak něco kolem zažívání. Navíc když sní lipánka a špatně to přetráví, tak má jasně tu stolici světlejší, po tom mléčným výrobku. Mlíko je teda na trávení dost těžký, lepší kdyby snědl ten rohlík nebo něco suchýho. A mrkev s rýží jsi mu zkoušela uvařit?

bazalka
6. črc 2008

Evko, rizoto mel dnes a bylůa tam hlavne ta mrkev s ryzi ... trocha masa a kousek kvetaku a brokolice.
Lipanka mel jen jednou, nechci mu to cpat ve velkym. Rohlik taky nechce ☹ ... no, snad se to upravi. Lactobacilem nic nepokazim, ze jo? Tak od zitra ho ma naordinovanej, fouknu mu ho do mlika 😉

prool
6. črc 2008

ahoj Ivi,
Lactobacilem urcite nic nezkazis, mi ho bastime skoro denne, kdyz nezapomenu 😀 Tak at jste brzo OK. Treba jsou decka opravdu utahany z tech veder. Ob vecer nam zase scenuje. Kolem jedny vecer se vzbudi a do dvou neni k utiseni. Tentokrat nezabralo nic - proste se vyhnoural a spali jsme do 7 vsichni jak dreva. Dneska bychom meli spat, tak jsem zvedava. dobrou

cecil
6. črc 2008

Ivi, udělej mu jen mrkev + rýži, květák a brokolici nech až bude O.K. Jo laktobacilem myslím nic nepokaziš. Moc nemasti a něco jednoduchého, brambor a duš.mrkev, něco dietního a bez mlíka, když už ho má ve flašce. Snad to bude dobrý.

Oli, to se máte, že to máte aspoň na střídačku 😅 .

Dobrou, dneska jsem utahaná jak štěně.

entik
6. črc 2008

ahoj, taky jsem dnes utahana 😖 Cecil, melas pravdu, kopretinku mi zrusili 😢

entik
6. črc 2008

Zlatko, taky mame zlutou loznici🙂 obyvak oranzovy, kuchyn svetlounce zlutou. slunicko vede!

Ivi, vsak s martou radeji zajdi, at si to pak nevycitas. Bily hovinka jsou fakt divny, i po mliku, ne?

entik
6. črc 2008

holky, ja vi¨m, ze uz jste to tady psaly, ale jeste jednou pro me 😅 jakou mate tu sedacku na kolo?? diky 🤐

cecil
7. črc 2008

Peti já nevim jakou máme značku 😅 😕, takže neporadim.

Jo, Ivy, máte ještě Smectu?, ta je dobrá, posbírá ten nepořádek ve střevech. Já bych dala 2 dny smectu a laktobacila a jestli to nepomůže tak bych šla k dr. Ta naše nám stejně většinou tohle naordinuje.

Tak naše madam má ode dneška angínu 😖 ...hlavně že se musí furt courat ve vodě a včera musela mít ruskou zmrzlinu. Bude tři dny ležet a hotovo. Ať si to užije. Ráno měla 37, tak snad to bude bez teplot a bez anitbiotik. Mám hoemopatika, tak to bude stačit.

Ale jsem dnes jak přejetá 🙄 , přitom jsem spala od 10 do půl sedmé a člověk by řekl jak se ochladí, že bude líp, ale je tam hnusně dusno 😝 .

ahoj

dali
7. črc 2008

Ivčo...moc na vás myslíme snad to bude ok,smekta a lactobacilus ,tím nic nezkazíš,ale já bych asi už taky stresovala a šla k mudře 😒

Nevím kdo se ptal kam jela Viki,jela k naší známé,je to něco jako manželova nevl. sestra,má 15-ti letou dceru a Viki je zbožňuje,jsou hrozně fajn a berou si ji vždycky na výlety,no a tak tam má být asi do zítra 😢 😢 no uvidíme 😀

K barvičkám,my máme ložnici zelenou,ale světlunce,taky to krásně rozzáří,obývák sytě oranžovej a kuchyň vanilkovou,vždycky,ale jen dvě stěny 😉

Lindi kašly na to Samík z toho určitě vyroste,nemá k tomu dispozice,se podívej na sebe 😀 😀 😀 já bych to taky řešila jak holky pořád něco po ruce,ale spíš kuk. chlebíky a nebo ovoce a zeleninu.Taky to tak řeším 😉

cecil
7. črc 2008

Joa k barvičkám....my máme meruňkovou na baráku, v obýváku, v ložnici 😅 (ale tam se bude letos malovat), a pokojíky máme světle zelená hrášková 😵 , moje milovaná a starorůžová, světlá a tmavší.

zlatka
7. črc 2008

Ivi, jak píše cecil, já ybch to viděla taky na zažívání a ne na žluč, bude to znít divně, ale je to jak u našich dobrmánků-taky podle toho poznáme, co spořádají a v jaké kvalitě-dle barvy atd.. 😀 😀 Jinak tvůj obor ti netávidím, čím víc víš, tím je to horší. ještě že jsem obyč.úča! 😀
JInak dnes ám dítě od rána na facku 😠 😠

Peti, já jsme sedačku kupovalatady a přišla do dvou dnů, jak jsem psala, objednala jsem flinger a přišla mi sherman comfort.http://www.kupkolo.cz/produkty/detska-s...
Tak pa, jsu shrabat tadyv ten bordýlek na hromadu.

dali
7. črc 2008

Zlatuš tak já se to bála přirovnat k našemu psovia,le taky když jí třeba kosti tak je má bílý 😀
Tj fakt ještě že jsi jen obyč. úča,ty nemáš žádný deformace??? 😀 😀 😀

Evčo z koníka už je jen málo lidí kdo neviděl váš pokojíček 😀 😀 😀 je moooc hezkej 😉

linn
7. črc 2008

Cauky,
diky za rady, ja to zatim tak resim, kukuricny chlebiky apod., tyrat hlady ho teda nebudu 😀 je to stejne srandovni, mit naprosto opacnej problem nez vetsina ostatnich 😅

Byla jsem dnes na gyn., konecne zas na UZ, mimous je ok, hlavicka dole, velikost odpovida presne terminu, tak jsem fakt zvedava, jak dlouho vydrzime, zatim to teda Janico na zacatek srpna nevypada 😎 no v sobotu se nam v srpnu narodila holcicka v 35.tt, 2,6kg, takze ok, no kazdopadne uz fakt zacinam chystat veci pro mimouska 😅

Ivco, tak dej vedet, jak jste dopadli u MUDry, drzim palce, chudak Martsasek, taky si uzijete, co? 😅

A vymalovano mame taky barevne, ted zacinam premyslet, jakou barvou detskej pokojik, neni to moc svetla mistnost, takze asi nejake svetle barvicka, premyslim o zelene, modrou mame loznici, tak ta to kluci nmemaji stejne.