Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

cecil
22. lis 2008

HOlky, tak vy všechny kachlíte....závidim 😵 .

Tak první popřeju Lilince k těm 365 dnům 😵 a hned podruhé Viktorce, že to má za sebou!

Zlatuš...k těm písmenkům...my jsme je doma vytáhli asi jen třikrát! Myjí tak bezvadné učebnice s tolika rozmanitýma úkolama, že když už, tak doplňují písmenka přímo tam...píší tiskací. A navíc jim dala učitelka takové papírky tvrdé s písmenkama a slabikama....velké asi jak fotky...a z těch skládají slova. To mají stažené gumičkou a není to takové malé smetí jak ty písmenka.
Takže ty složky s těma vysypanýma písmenkama, jak říkáš, jen nosí tam a nazpátek a dělají ji těžkou aktovku.

No to je právě to co já říkám...naše paní učitelka dva roky před důchodem je fajn a zkušená, ale to nadšení mladé učitelky jí prostě chybí (aby psala slovní hodnocení ☹ apod.) . Protože teda jedou jak draci a jedno rodičovský za čtvrt roku je fakt málo. Teda a má těch dětí ve třídě 9, tak by si tu práci mohla dát, jinde jich mají mnohem víc. NO ona řekla o Štěpánce že to má vždycky první napsané, že pospíchá a chce to mít rychle hotové, a je fakt, že třeba s a p nás potrápilo. Jenže nejhorší je, oni tak jedou, že se naučí psát písmenko na dvou stranách písanky a už ho mají umět.(jestli mají na každé písmenko týden, tak to je moc). Teď onehdy zase psala m a zjistili jsme že ho úplně obrací na druhou stranu, prostě to zase zapomněla jak se správně píše. Mohli by mít víc času na procvičování.

Ale jak říkáš, každýmu to jde jinak...mě to až tak neleží v žaludku, kolik chytrejch lidí má krasopis na 5 😀 . Ale ne, Štěpánka píše jakš takš, ale spíš jí to nebaví, že jí to nejde hned a nemá trpělivost to trénovat, to chce vždycky překecávání 😝 . A za tři dny už jí to docela jde a to pak píše už ochotněji, ale zase je nové písmenko a zase nanovo 😅 .

konoupek
22. lis 2008

Bré ránko holky,
teda to se tam na ty kachle ani nevejdem 😝 .
Chtěla jsem se zeptat...dr.mi říkala,at Denuš dávám na zimu zase Vigantol a já hlava děravá si nepamatuju,jak se to bralo.Byla to jedna kapka denně,nebo se pletu??? 😕
Dííííky

A teda ta sněhová nadílka ráno byla dobrá 😝 🙂

konoupek
22. lis 2008

Joooo a Cecilovic všechno nejlepší k svátku dnešnímu 😀 😀 😀

linn
22. lis 2008

Zdarec, no dokonce i tady mame asi 10cm 😅 a Samous ma po tom ockovani teplotu, tak si ho ani neuzije 😒
Jani, jj, jednu kapku denne.

bazalka
22. lis 2008

Zdar holky!!!

Jani, nam dr taky rikala, ze mame Kanavit uzivat ... v roce rekla, ze staci a ted se me ptala, jetli ho bastime a ja na ni hledela 😲. Pry Martas ma jeste malinkou fontanelku, tak by ho mel mit, ale zapomnela mi ho napsat. Lindi, volne se Vigantol koupit neda, ale da se koupit neco misto nej? Jinak mudu muset k mudre ☹

Teda, v tu st tam bude naval ... snad stihnem rozumne dojet domu a Martas mi nevytuhne v autobuse 😖

Lindi, tak Sama to ockovando zmohlo ... at je mu brzo lip!!!

Nas teda snih zatim az tak nebere ... vcera sice Martas chytal vlocky za oknem, ale dnes rano Vilas donesl z balkonu hromadku snizku a moc to teda nezabralo 😅. Ale dnes nas machr dostal hokejku 😀 ... no, je sice nebezpecnej sobe i okoli, ale uz pomalui chape, co s ni. No a nejvetsi rodost ma nas tatin 😀

bazalka
22. lis 2008

Holky, jsem se normalne zamilovala ... do nove pisnicky IMT SMILE ... Mam krasny sen 🙂 fakt krasna, az na slzy 😅

konoupek
22. lis 2008

Holky dík 😉
No z těch kachlí mám v tomhle směru taky obavy.Myslím,že to aspon do 12-ti nestihnem a budeme to mít celý rozhozený 😖 .
Jo a Denuš zase začíná rýma,takže ve st v MC nevim,mevim 😖

cecil
22. lis 2008

Joooooooo, já mám dnes svátek, je Cecilky, dík Jani žes mi to připomněla. 😀

Konoupku, Emilčino rozhození už ani neřeším....včera nespala přes den vůbec, prostě nebyl čas 😖 a tak usnula už v osum večer a ráno byl o půl šesté budíček. Pak usnula už o půl desáté a spala dvě hoďky. A od dvou hodin mi furt říká háhá, ukazuje mlíkoa chce se válet v postelích...ach jo...

...a já mám dnes nějakej divnejden, nic se mi nechce, ale dělat musim, co si budem řikat, že?

Jééé, Ivi, už jen ten led a brusle a máte doma hokejistu 🙂

Samík ať má brzo po horečce. Štěpule má už od pondělka rýmu, tahá to až z paty, no nevimjestli ji nenechám po neděli doma....

janica..
autor
22. lis 2008

Cecil, no vše nejlepší k svátečku 😅 😎

entik
22. lis 2008

ahoj holky,
s tim ctenim je to tak jak pises o tom mejlu, ze uz si to pamatujem. Urcite Stepanka jeste pred tim nez zacla chodit do skoly poznala napsane sve jmeno. Nebo hodne deti poznaji nazvy obchodu, proste si to vyfoti do hlavy jako obrazek a tak si to pamatuji.
Zlatu ja dlouhe slabiky taky zpivala🙂 a hodnoceni psala kazdy mesic, ale ja musela i individualni plany psat na kazdy mesic pro kazde dite...

My byli dnes na pohrbu, takze Mateje cekalo prvni velke hlidani, od osmi do tri byl u tchanu. A zvladl to skvele! lepe jak maminka 😝 ta 2x volala!

micinka22
22. lis 2008

Ahoj maminy tak máme oslaveno 🙂) kuk na fotky .-)) děkujeme za přáníčka 🙂) Lili už zkouší běhat( chodí asi 10 dní),takže sranda a kdo nevidel tak nam pribylo další miminko ..takže mám mdvojčata ..no celkem mazec.. 😅 😅 😅 😅
Já chci taky do MC..ale manza jezdi furt autem do Prostejova takže mám smůlu no:/((

konoupek
23. lis 2008

Bré ráno,
tak u nás noc o ničem,rýma se nám rozjela,takže MC vidím bledě,ale do st daleko,tak kdyby nááááááhodou 😅 .
Kurna tam je sněhu, a my budem doma:(.Denuš bude mít určo i zvýšenou teplotu,aspon dva dny,takže do té zimy jí tahat nechci.A tata zrovna včera donesl krásně spravený saně.Snad jich ještě užijem jindy 😨

cecil
23. lis 2008

😲 😅 u nas sněží a je bí l o. je t o paráda ahoj tety a berunko 😀 😵

entik
23. lis 2008

ahoj, to je krasa kdyz je tak bilo, ze? 😵 😵 tak at jsou marodi brzy fit, nez to roztaje.

Mici, nemuzes dorazit vlakem ci busem?

micinka22
23. lis 2008

Ahoj vespolek ..venku krasne ale zima 😅 😅 😅 😅
Peti vlakem leda a to je cesta tak na hodinu :// tak jezdim jen v nutnejch pripadech 😝 😝 😝 😝

konoupek
23. lis 2008

Ahoj holky,
tak dnes mi milá paní z MC psala mail,že už mají více ,než plno a že další možnost,až na jaře 😠 .Jako mě pěkně nasrala,pže když jsem s ní ten den ještě ráno mluvila,tak mi říkala,že v pohodě sraz u paní. 😠 .

cecil
23. lis 2008

Mici, dort parádní...fotečky a další mimi taky.

Jo, u nás je krásně bílo, jak už informovala Štěpánka...ale pěkně akorát za oknem.

bazalka
23. lis 2008

Jani Kon ... me nikdo nepsal, tak asi pujdem.

Jooo, venku je bilo ... snad to vydrzi a nebude z toho kase 😖

Marodi, at je Vam co nejdriv lip!!!!

My jsme byli dnes u nasi a Martas tam hodil drsnej protest pred spanim, chytli histerak 😝 😖 😕. Ale vycural se do nocniku 😅

Mici, jdu kuknout na fotky

bazalka
23. lis 2008

Mici, ty jsi borka ... dortik krasnej!!! A Lili vypada fest spokojene. A psi mimi je krasnýýýýý

entik
23. lis 2008

my byli taky dnes u nasich a matej nechtel spat, nehystercil, jen ho bojkotoval, oci maly jak kralik, ale porad mel spoustu prace a vyzkumnych cinnosti, trdylko male.
A s nocnikem se nam dari lepe a lepe, doma je uplne bez plin, kolikrat se jde vycurat i sam, jen si dnes pozapomnel sundat kalhoty, tak se vycural jen trochu, pres ne 😀 a pak pro me prisel, sundali jsme je a on se docural 😀 😀 Tak je to ted dobre, ani moc neperu plinky, jen ty nocni...

entik
23. lis 2008

Jani, to je pekne blbe s tou kachlickou, zvlast kdyz sis tam volala 😲

konoupek
23. lis 2008

No jo taky mě to pěkně mrzí,jen jsem si to tím mailem ještě chtěla pojistit a fakt mě vytočila.Je vidět,že v tom mají pěknej hokej 😠 .
A Matýsek je šikula bez plín i když jen doma o tom si já můžu nechat jen zdát 😅

zlatka
23. lis 2008

Jani, mně taky psala, že je full, prď na to.Jak to vypadalo? Bylo to i s glazurou?Já koupím hlínu a uděláme si to doma, vypálím ve škole a uděláme toho tuny. 🙂 Třebas já moc glazuru ráda nemám(takovou tu lesklou), volila bych, aby to vypadalo přírodně a hlína tě stojí kolem 120 kč a je jí strašně moc.

beruš už na záchod kaká, to si řekne,ale čůrání jen občas, to nějak moc neřeší,když ji nechám v kalhotkách, tak to obvykle moc dlouho nedá, já na to zapomenu a pak je mokro, takže za to vlastně můžu já. Matýsek je borec.
Fotky Lili opravdu moc hezký a dortík nemá chybu!

štěpánce díky za vzkaz, berunka taky moc zdraví!

janica..
autor
23. lis 2008

AHOJKY,

hmm tak maj na kachlách plno 😠 , tož to taky asik nepojedu, pač jsem se nikde nenapasala ☹ , Zlatuš kdyby jsi to dělala, tak mi dej echo, prosím, děkuji 😅

Dnes malej usínal dobře, nechali jsme mu oevřený dveře a v druhé místnosti rožlí a je klídek, tak měl asik chudáček strach ze tmy ☹

Téda Matýsek je borec 😎

Mici krásnej dort, jsi fak šikula 😉 a Lilča je šikulka, že už chodí, gratulace 😵

entik
23. lis 2008

holky, co je s Banankem???

entik
23. lis 2008

ja se taky hlasim do hrncirske dilny ke Zlatce, to bysme se na hlinu slozily. jestli to mas kde vypalit, tak to je supr. Bysme vzor mohly udelat pres nejakou pytlovinu nebo zaclonu a do toho nozky a vypalit bez glazury, jsem pro🙂

entik
23. lis 2008

Mici, co ergo? stale nosis? a ty Evi?
My ted o viku zkusili uvaz na zada a supr! matej byl nadseny a ja taky!

zlatka
23. lis 2008

JJ, taky bych to tak řešila, peti, udělat si rovnou dvoje kachle-jedny nožičky a jedny ručky anebo jen ručku, nožku na jednu, aby to nebylo moc velký.Tak já to koupím,budu kupovat hlínu mamce na Vánoce, koupíme tu světlou, ne?No, já bych to ještě po jendom vypálení přetřela takovým tím sajrajtem, teď si nevzpomenu, jak se tomu říká,zajede to jen do škvír a dělá to takovej pěknej efekt, ten zbytek se umyje a znovu se to vypálí.Domluvím se s holkama ve škole, jeslti by mi to tam šuply, až budou vypalovat pro děcka jejich výtvory.

konoupek
24. lis 2008

Dobré ráno holky,
Zlatu tak to by bylo super 😵 .A můžeme se jim vyprdnout na calou keramickou dílnu 😀 😝 .Když si to uděláme sami,zase si toho budeme víc vážit 😉 .

konoupek
24. lis 2008

Jo jenom my toho asi budeme chtit více 😅 .Jedny Denuš ručky pro nás a 2x babi a pak Tom chtěl ještě,že by sme udělali takové rodinné"foto"má ruka+Denuš ruka+jeho ruka 😅 .Šlo by to??? 😕