Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

entik
20. led 2010

nase mudr je pro... ale ted jsem si precetla pribeh, jak jedna holcicka umrela po ockovani. Plus deti postizene, co znam z prace, ach jo.. to je dilema.

konoupek
20. led 2010

Peti je to dilema,ale asi bych to nechala,až po všech základních očkováních,přece jen je to pro tělíčko moc velká zátěž si myslím.Kamoška nechala malýho očkovat,pže má nějakou srdeční vadu,tak to chápu,nebo,kdyby bývala nějak moc často nemocná nedej bože,ale jinak bych asi počkala.Ale jak říkáš je to dilema...

jakoubka
20. led 2010

Peti-já Kubíka nechala naočkovat hned ve 3 měsících i s hexou,Reakce žádná 🙂
Ale je fakt,že tehdy to byl boom nechat očkovat Preveneram,bo ukázek a článků dětí ,které prodělali pneumokoka bylo hodně ☹

entik
20. led 2010

ja mam jit taky prave zitra i s hexou

jakoubka
20. led 2010

Peti,no je to těžký radit,když každé dítě to snese jinak 😕 ach,jo.je to dilema.
Ale zas snad Mudr ví co dělá

jakoubka
20. led 2010

Leni-nebo zkus tady pohledat diskuzi o očkování proti pneumokovi,třeba tě to pomůže rozhodnout 🙂

jakoubka
20. led 2010

pardon-Peti 🙂

linn
20. led 2010

Ahojky,

taky vas rada uvidim, ja teda zvladam i snih(mi nic jineho nezbyva 😉 ), ale klidne pockam na oblevu 🙂

Peti, ja bych teda urcite ockovala, kluky mam naockovany, nase MUDra to pichala spolecne s hexou a dobry, ber to tak, ze urcite je vic deti, ktere mely problemy po pneumokok.nakaze nez po tom ockovani. Ale jedna znama na jine diskusi psala, ze pro to hrazeni pojistovnou se musi dodrzet to zakladni schema - tri davky do 7. mesice, tak se na to zeptej u doktorky.

zlatka
20. led 2010

Nazdárek,
tak mě taky ten sníh nevadí, jsme ve městě skoro denně, ale připojím se k davu, už se těším, až nebudu muset do rpráce, hned budu mít víc času a volný tři dopoledne-dělá to hodně.

Peti, já jsme neočkovala, ale to na radu mudry, asi dej na tu svou, ta moje tenkrát tvrdila, že to je nafouknutá bublina a reklamní tah a prý pro děti trpící často na záněty středouší a tak, tak nevím, babo raď, že! A Matýsek je píchlej(mi vyběhlo písmenko h a vyšlo mi z toho piclej, než jsem to opravila 😀 )?

linn
21. led 2010

Zlatus 😀

Ja jsem pomerne dost velky priznivec ockovani a nase MUDra taky, takze se vetsinou shodnem 🙂
pekny den 🙂

prool
21. led 2010

ahoj holky,
já bych teda taky neočkovala. Takže Ti Peti moc nepomůžem a už jsi se asi musela rozhodnout, že?
Na srázek bych taky vyrazila, jen prosím to třeba hoďte i do IP, protože nezvladám číst úplně všechno a občas mi dost toho uteče.
V pondělí a v úterý jsme byli v Praze. Cestování vlakem 100x lepší pro Vašíka než auto a pro nás taky.
Udělali nám nové testy - výsledky budou za měsíc. Sestřičky teda byly úplně super - brali mu 4 zkumavky a tak rychlý a bezbolestný odběr jsem u Vašíka ještě nezažila - sice křičel, ale když jsem se ho ptala při tom jestli ho to bolí, tak říkal, že ne 😉
Změnili nám trošku léčbu, tak uvidíme. Jinak jsme všichni nastydlí a ještě zítra jedeme na kožní do Brna - teda autem. Ale je to hodinka 😉 to je OK.
Těhulky, vám se to teda překulilo co 😉 už je konec ledna - Jančo tak to je za pár.
Vašula se zase drbe, tak utíkám.

bazalka
21. led 2010

Ahoh holky, zdravi Vas vzorna studentka 🙂. Nastesti uz je ctvrtek a zitra frcim doma. Martas to u babickyx zvlada uplne paradne, dnes se presouvaji z Prerova k nam domu.

Moc nestiham docitat, ale aspon letmo.

Peti, ja jsem pro ockovani, stejne jak Linda

Zdarec, vic az dojedu domu 😉

linn
21. led 2010

Peti, tohle je na strankach prevenar.cz, takze je to tak, jak jsem psala vcera, musite zacit do 5.mesice:

Dovolujeme si Vás informovat, že pro děti mezi třetím až pátým měsícem věku, u kterých bylo v roce 2010 očkování Prevenarem zahájeno, je Prevenar plně hrazen z veřejného zdravotního pojištění.

zlatka
21. led 2010

No, mně kdyby mudra řekla, ať do toho jdu, tak asi jdu taky.

entik
21. led 2010

vcera jsem prosla vse mozne ohledne ockovani a zaver z toho byl, ze co odbornik, to jiny nazor. Nakonec jsem na www.vakciny.net, stranky m. zdravotnictvi, nasla vse o vakcine proti pneomokokum a po prostudovani jsem se rozhodla, ze Lenicku naockovat nenecham, ze kdyz, tak az po ukonceni vsech ockovani povinnych. Vzala jsem v uvahu, to ze nechodime do velkych davu lidi, nijak zvlast necestujeme, plne kojim a jsme vsichni zdravi a v rodine zadne takove nemoci nemame.
Prisla jsem k Mudr s tim, ze budem ockovat jen tu hexu a cekala jsem, ze me bude presmlouvat nebo tak neco... lec prekvapeni, rekla mi, ze me rozhodne premlouvat nebude. ze ze zacatku byla pro, ale ze cim dal tim zjistuje, ze jde nahore nekomu o prachy... ze pneumokokovych nakaz je asi osmdesat druhu a ockovalo se proti ctyrem, ted nove proti trinacti. U takto malych deti je to velka zatez a navic, protoze jeste nemaji vyvinuty obranny system rezistence se nemusi vytvorit. krome toho ji prijde nejvic divne, ze se proplaci jen ockovani u takto malych deti, ¨kdyz nejvice aktualni je to pro deti starsi 2 let, ktere chodi do kolektivu. navic mi i se sestrickou potvrily, ze je ted tolik moc ockovani a ze to pro tak maly organismus je opravdu velka zatez.

toz tak nase ockovani... hexu naockovanou ma a je dnes vic uplakana, ale teplotu zatim nema.

a diiiky moc za nazory!!!

prool
21. led 2010

Peti, jsem stejneho nazoru - pokud by maly casto stonal a mel s tim problemy, tak ho necham naockovat, ale takhle. je to zatez.
Jinak misto Aeriusu mame Zyrtec a mame zkusit Singulair, ale s tim jeste cekam - musim vse vstrebat a dojit k nejakemu nazoru. Protoze, kdyz si prectu vedlejsi ucinky, tak se mi udela vzdy spatne a rikam si, co kdyby Vasik reagoval - je uz tak dost precitlively a navic mu nejsou 3 roky a kozni i alergolog ve Sternberku se toho striktne drzi, ze nam nedaji nic driv nez mohou.
ale to je na dlouho a nechci zatezovat
papa a dobrou - jede Pluscenko

linn
21. led 2010

Ahojky,
jeste posledni k vakcinam - Peti, nesouhlasim, ale tvuj nazor samozrejme respektuju. Taky se mi nelibi, ze je hrazeno jen jedno schema a rozockovani to hrazene nemaji - coz se tyka Sebika, ma dostat jeste ctvrtou davku. 😒 Jinak je to na dlouhou predlouhou debatu. Howgh 😉

Dobrou 🙂

konoupek
22. led 2010

Dobré ránko,
tak vidím,že v tom očkování tak půl na půl 😉 .

Oli vy se držte,at to Vašíkovi všechno sedne ty nové léky 😉 .

Peti,ale dr.nějak rychle zněnila názor ne? 😕

cecil
22. led 2010

Čau babinec, já vís vůbec nestíhám 😕 , ale teď jsem vás dočetla.

Peti, já nechala Emilce píchnout první dávku Prevenaru a pak když jsem si přečetla, že naopak víc očkovaných dětí trpí záněty uší, tak jsem se na to dál vybodla. Už i tak to normální očokvání je zátěž. Taky si bohužel myslím že je to velký byznys, očkování na všechno, i plané neštovice. Nejradši by nás napíchali i proti rýmě, jen aby z toho někomu sypalo.
Taky jsem zjistila, že Emča má mnohem lepší imunitu než Štěpánka, takže jí ji nebudu zbytečně snižovat. Ve většině případů když doma chytneme nějakýho bacila, tak Emča vyvázne jako jediná zdravá 🙂.

Posílala jsem vám ten film o lécích v Americe? Třetí největší zabiják po kardiovasklulárních nemocech a rakovině jsou vedlejší účinky léků! Je to prostě moc velký kšeft.

Holky, s těma zasněženýma cestama mi mluvte! Sníh jde, ale horší ty ledovice! Včera mi to v seprentýnách nechtělo vůbec brzdit, pak mi za brzdu vletěl kamínek a škvíkalo a pištělo nám auto až do Konice! 😀 Jsem volala Petrovi jestli nám neupadne kolo a můžu jet domů - prej jeď pomalu 😅. Ale jak jasem vyjížděla z parkoviště, tak jsem úplně vytočila kola a kamínek vypadl. Takže to dobře dopadlo 🙂 . A už jsme i jednou zapadly 😅 .

Ale když nemusím, tak nevyjíždím.

Zdravím vás děvčata...
jo a Emča říká punčocháče - ponkocháče.
JInáč včera ráno říkala Štěpánce : vypíchnu ti očičko a budeš vidět! (to je taková opica chvilema 😅 ). Tak dostala přednášku. Pak bouchne Štěpánku po hlavě a jde žalovat, že ji Štěpánka bouchla.
Ale jinak si pohrají pěkně.

cecil
22. led 2010

A ještě poslední věc Janě a Zlatce - chutě mám taky, žeru taky a těhotná nejsem. Jestli vás to potěší. 😀 😀 😀

zlatka
22. led 2010

Evi, jsme potěšena 😀 a emilčinou hláškou o vypíchnutým oku taky 😀 😀
peti, to, co ti říkala naposledy mudra, mi ta moje tvrdila taky. Ale věřím, že názory s erůzní, já tomu nerozumím, tak dám na mudru, že jo, jak jsem psala, kdyby mi řekla, jděte do toho, šla bych.Ale jsi teda zodpovědná maminka, co jsi všechno kvůli tomu nenaštudovala🙂 A je etda ten Matýsek piclej nebo ne?

Tak včera jsem prožívala poprvý pocit alergie na hlas mé dcerušky. POtřebovala bych nějakej hlasoměr, zajímalo by mě, kolik tak řekne za den slov a vět-asi milióón. Večer jsem z ní už nemohla.Ona navíc nemluví, ale křičí, máme 95letou bábinkou, která špatně slyší, tak na ni musíme křičet, tak nevím,jestli si mě s ní plete....Navíc mi přema k narozkám koupil hledače klíčů, který na ten její křik krásně reagujou, takže mi to pořád pípalo, no myslela jsem, že se z toho opupínkuju.
..... miminews: vymyslela jméno pro kluka, bude to Pančo (pancho) a prej se nám narodí bratřička- takže kombinace obojího by se jí asi líbila nejvíc.

Marťa dneska jezdí, holky, ještě se neozvala, tak snad se z té školy smyku vrátila ve zdraví🙂🙂

janica..
autor
22. led 2010

Ahojky,

no s tím očkováním, já jsem nechala Damiánka, ale až po roce, po všech povinných očkování, jsem na tom Zlatuš jak ty, nechám to na doktorce, jestli mi doporučí, očkování tak brzo........

Ivi zdar studentko 😉 to teď zas budeš jezdit pravidělně do Brna?

JInak jsem byla včera na ozvech a příští úterý naposledy k mojemu doktorovi a pak porodnice, jsem hrozně zvědavá, jestli mi budou doporučovat císař a nebo ne 😒

Jsme si objednali pizzu na véču, no už to mám za pár, pak se budu zas hlídat v jídle, tak si ještě dopřávám 😅 se zas budu kurnik hlídat při kojení, ať nemá bobiš bolení.....

janica..
autor
22. led 2010

Jo a dojela teta s Itálie a dovezla Damiánkovi super hračku, vláček kterej vozí kuličky, pak je bagr nabírá, no je z toho hotovsoň, tak měl včera druhý vánoce 😵

entik
22. led 2010

Matysek pichlej neni...
Taky mi prijde, ze nas chcou ockovat i proti ryme, ale proti ockovani jako takovemu nejsem, urcite se diky nemu podarilo vymytit spoustu nemoci, ktere uz nastesti ani nezname...
Jo, mudr zmenila nazor, vubec je to takove divne. Prislo mi to, ze se navenek tvari, ze jako ockovat, ale kdyz jsem prisla s tim, ze ockovat nebudu, tak me souhlasne podporila a jeste pridala hodne argumentu, proc neockovat... takze jsem to nepochopila. A pak se v tom vyznejte.

entik
22. led 2010

Zlatu, cos vytvorila za oblecek na maskarni???

entik
22. led 2010

A v noci se nam narodila Zuzanka, hec!! 😵 😵 😵 moje prvni neter! dnes jsme se za ni byli kouknout, je krasna. Lenicka je vedle ni uz hrozne velika!!! primo obrovska

entik
22. led 2010

ta damiankova hracka by se mi taky libila🙂

prool
22. led 2010

ahoj baby,
na koznim dobry a pak zastavka v Ikei - Vasik nadsenej z tech panelu pro deti - hlavne z toho malovani prstem. Sam si tam sel a maloval - od minule si to pamatoval a vse si ovladal sam 😵
S mluvenim jsme na tom jako Zlatka - uz mu dost casto rikam at je z ticha 😔 Furt neco do me husti a ted jsme dokonce ve fazi, ze uz ma tolik slov, ze je obcas plete a je to docela sranda.
Dnesni telefonat s babi byl taky dobry - hned prvni, kdyz mu babi rekla, ze s dedou dorazi, tak mladik zahlasil A proc? cimz babi dokonale sebral vitr z plachet 😀 😀
Tatinek ma smrtelnou nemoc na sedm - rymicku 😉 takze doma veselo

bananek
23. led 2010

Ahoj Holky tak já měla Zlatuš první jízdu už ve čtvrtek ve čtyři bomba když jsem vylezla z kámoškou z auta u dopravek tak jsme šly na svařáka myslela jsem že ten třes nevyrovnám a doufám že pán z autoškoly nebyl z nás až tak moc na mrtvici neboť já jsem fakt antitalent v pondělí mám na půl šestou druhé a tentokrát dvě hodiny tak to si pak doma svařím myslím litr ha ha .Jestly já se naučím jezdit holky tak pak už každej kdyby mě někdo vyděl no ještě že pan školitel je klidnej člověk a má brzdu u sebe jinak by jsme byly v první kopce sněhu co tam byla no děs běs ,ale to povolí já nikdy za volantem neseděla tak jak to může vypadat v mojím věku Blanka je o kapku mladší a bylo vydět že je větší suverén.Jo a to nejdůležitější neboť je cvičák zapadlej tak nácvik jsem měla u Globu na posledním zadním parkovišti ale jinak Ok .Učení je lehké tak holt jízdy budou za trest.
Jinak dnes jdem do Horky na maškarák tak jsem včera nepsala musela jsem šít šatičky pro malou princezničku tak se moc těšíme ale asi jdem bez tatina ten má velkou schůzi hasičů tak buhví kdy se vrátí a v jakém stavu pak hodím fotečku jestly se tedy podaří něco bliknout ju 😀

linn
23. led 2010

Ahojky,

Marto, no ted fakt ty jizdy nezavidim. A neboj, to se fakt podda 😉

Peti, gratuluji k neterince 🙂

a k tomu sraziku - nechcete si to s tim jezdenim rozmyslet? Nebo dojet treba busem? Protoze jak to vypada, tak bude driv Janca rodit, nez by talo 😉

Pekny vikend 🙂