Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

konoupek
28. črc 2008

tuším na těchhle stránkách......http://www.dracek.cz/produkt/kojici-polstar-ter...
Jinak mi leží doma,tak jestli by ho třeba chtěla ,tak písni d IP 😉

linn
28. črc 2008

Zdarec,
tak dnes se ujmul hlidani opet dedecek, ma posledni tyden, kdy nema nekdo v lekarne dovcu, pak uz tam bude tvrdnout celej srpen, tak jsem sama doma, akorat po obede zajedu na gyndu, toz jsem zvedava, co se dozvim 🙂
Teplota u Samouse nastesti byla jen v sobotu, nedele na chate uz ok.
Janikon., ja jsem s Martou stravila ve stanu jednu jedinou noc na Dales.prehrade, celou noc lilo a nam do toho uzasneho kvalitniho stanu, co jsme meli sebou teklo 😠 😠 😠 , takze druhou noc jsme uz byli radeji v penzionu 😀 😀 😀 dalsi rok uz jsme tam byli v chatkach 😉
Banankovic, to je dobre, ze se oslava vydarila.
Evi, ja ma Babyvak www.babyvak.cz

linn
28. črc 2008

A krasne fotecka Martinka 😵

linn
28. črc 2008

fotecky 😉

konoupek
28. črc 2008

No právě Lindi,že já jsem pod stanem taky vždycky vychytala nic moc počasí a pak to omarodila....né děkuji,pod stan mě nikdo nedostane 😀 😉 .Mám s tím tak nějak prostě potom spojenou nemoc,takže pro mě představa o ničem 😖

bazalka
28. črc 2008

Evko, taky mam terbag ... stal asi 500 a byl fajn. Objednavala jsem ho pres net a poho (zdravotnipotreby.cz). Tak ymi ted lezi nevyuziej, ale zbavovat se ho asi nebudu.

Lindi, tak drzime palce, at je vse OK a dr te potesi jen dobryma zpravama 🙂

Evko, tak to jste meli akcni vikend!!! Teda to je na nastvani ... tabornici meli skarede 😠 a ted je vedro, slunko sviti ... ale urco si tabor uzili i kdyz jim pocasi moc nepralo, ze jo?

konoupek
28. črc 2008

Já myslím,že když je dobrá parta,tak je v celku jedno,jaký je počasí 😉

cecil
28. črc 2008

V rodině kynologa se narodila trojčata.
# # V porodnici je přinesli ukázat šťastnému otci, ten si je chvíli
# pozorně
# # prohlíží a potom říká: "Toho prostředního nechte!"
# #
# #
# # Po sexu povídá pan Kalianko ženě:
# # "To jsou prsa, anebo husí kůže?"
# # "A ty jsi souložil, nebo jsi se klepal zimou?"
# #
# #
# # Medvídek Pú přijde do řeznictví a ptá se: "Máte šunku?"
# # "Máme." Pú vytáhne kulovnici a vystřelí na prodavače. "To je za
# Prasátko!
# #
# #
# # Malý chlapec píše Santa Clausovi: "Pošli mi bratříčka!"# Santa odpoví:
# "Pošli mi mámu!"

cecil
28. črc 2008

Oni měli so, ne, po ,út docela pěkně, akorát teda ve středu a čtvrtek pršelo a v pátek bylo hezky,a le na závěrečný kanrenval a táborák byla bouřka, takže to měli uvnitř v budově. Ale jinak si nestěžovali 😉 .

Akorát mě naštvali v počasí, já jim věřila, že bude nejškareději po, út a naplánovala jsem si ty návštěvy na potom a potom bylo právě ještě hnusněji 😝 . Dokonce ten pátek když jsem viděla jak je tam bezva atmoška, tak jsem se chtěla odmů otočit jen pro nějaké věcit, že tam s Emčou přespíme a pak začalo pršet, tak z toho sešlo. Mohla jsem posedět u ohně a víc pokecat.

Díky z aodkazy holky, ten Pechovic taky nevypadá zle.
Jani píšu ti IP.

dali
28. črc 2008

Zdarec babinec

Na táboře si myslím že je vždycky super atmosféra!!!
Evčo tak tenhle je fakt dost dobrej:

Po sexu povídá pan Kalianko ženě:
# # "To jsou prsa, anebo husí kůže?"
# # "A ty jsi souložil, nebo jsi se klepal zimou?"
# # 😉 😀

cecil
28. črc 2008

no, ta mu to vrátila, co???? 😀 😀 😀

Zdeni, chudák Petr ještě s jednou maminou (Evou) byli celé jedno družstvo + ještě dvě děti do pěti let 😀 😀 😀 , tak chudáci neměli ždáné body, jo a to jim ještě dezertovala Štěpánka k HOnzíkovi 😅 😀 , tak jsem jim v pátek pomáhala dělat obložené mísy....udělali jsme bizvoní hlavu (byli žlutí bizoni).....dvě papriky jako rohy, tvrdý syý na proužky, jako srst, pak kolečko vysočiny jako nos...a od nosa šel kouř...to jsme vykrojili ze slupek z okurky...pusa z rajčete....no já bych se tam vyřádila 🙂 , jen nemít s sebou Emču, ha ha.
Pak hodím fotku, Petr to fotil.

cecil
28. črc 2008

jooo a to jsme ještě včera stihli pouť u tety, no Emča byla úplně nadšená ze skákacího hradu!!! Nikdo tam nebyl, jen tři kluci a ti dávali na Emču pozor, jinak bych ji tam nepustila. A ještě byla na dětské manéži, ale skákací hrad vedl!!!
Ale holky, ty ceny...!!! 😝

bazalka
28. črc 2008

Teda to byl paraaaak 😝 😝 😝
Uz v osm jsme byli ve meste ... vyzvednout pas a jeste nejaky vyrizovani a pak alou do parku, protahnout prcka a domu. Dorazili jsme v 11, totelne vyrizeni ... Martas uz usinal po ceste, ale udrzela jsem ho pri zivote a jen lehnul doma do pelechu, tak chrnel ... 3 hodky 🙂
Odpo jsme vyrazili ven az o pul seste, nakrmili jsme kacenky, obesli barak a sli domu ... Martas povecerel spenat a uz chrni.
Holky, poradte ... Martas bojkotuje mliko. Proste ho do nej nedostanu od tech horecek. Prska a ted uz si z toho dela i srandu ... prskne a zacne se rehtat 😠 ... strci si do pusinky svyho spaciho slona a otoci se na bricho. Uz jsem mi dala i jiny mliko a je to furt stejny. Jen obcas v noci, kdyz je jeste prispanej a knuka, tak trochu vypije, ale spis nevedomky, proste neo tece, tak si cucne, ale tak max 5O a jednou za 3 dny ☹. Cpu do nej jogurty, lipanky a tak, ale to taky neni znacka ideal 😖 😝 ... Evko, sem s nejakym napadem 😉

prool
28. črc 2008

ahoj holky,
uz jsem doma a jsem moooooc rada. Na Slovensko uz pojedu max na vikend - tzn. na 2 noci. Vasika asi budem pekne dlouho rovnat.
Dneska byl protivnej jak mraky - vubec nechce jist - hrozne blbne a dela vylozene kraviny. No to mam za to, ze jsem nechala babicku, aby ho krmila. Vzdycky mu vsechno povolila a jedli min pul hodiny. Pred odjezdem jsem tam uz chodila jak lev v kleci, ze jestli to nedoji, tak jedeme bez jidla.
No proste tak...skoda papiru 😀 😀 😀
Ivi, Vasa mliko taky nechce, tak jsme uplne zrusili to vecerni a davam ho jen do kase.
Jinak nam rostou zuby, tak ma porad ruku v puse a slinta jak blazen 😝 Je z toho docela nervozni do toho ta tepla...brr.
Evi vtipy dost dobry 😀 😀 me se nejvic libil kohoutek a gril 😀 😀
papa

bazalka
28. črc 2008

Olco, Martas nechce ani kase 😖

bazalka
28. črc 2008

Olco, takovy babicky fakt pohledat 😠 ... ale budiz ti utechou, ze my taky jime az s plnym pultikem nezbytnosti (druha lzicka, kterou se da starat v jidle, hrnek, o kterej se da busit, vicka, lahvicky od presnidavek, cteni a tak 😀 ). A pokud vsechny nezbytnosti nejsou po ruce, je problem. Nedej boze, abych nezavrela suplik nebo skrinku .... to tak dlouho rve baaaaa a neotevre pusu, nez se zvednu a vykonam to 😝 😠 😀 ... no pekne si me cvici 😝

cecil
28. črc 2008

Ivi 😀 , no teda to bude Marťa nějakej puntičkář 😀 😀 😀 ...skříňky!

No tip na mlíko nemám ale vím, ež už od roka jsou děcka co ho nechtějí. Myslím, ež když jí jogurty a sýry, tak by mohl mít vápníku dost + třeba bramborová kaše, pudink....kde je to mléko skryté. Jestli mu to teda bude chutnat.
Emča zase nemá nic kromě mateřskýho + lžička hypoalerg.večer do kaše.

cecil
28. črc 2008

Oli, zase máš ale dobrej skutek, prarodiče si vnoučka užilli... a jsou dostatečně daleko 😅 😀 😀

dali
28. črc 2008

Ivčo zukus ještě třeba vanilkový,nebo nějaké s příchutí 🙂
Ale jinak taky neporadím,Viki pila tak do 2let a pak přestala nějak ani nevím jak,ale od kamarádky malá taky jen do 1+1měs. a pak už nechtěla. 😒

bazalka
28. črc 2008

Zdeni,
ochuceny nezabira, spis je to horsi ...
Evko, jogurtama a syrama ho cpu, kasi bramborovou taky bere ... pudink musim vyzkouset. Mam ho udelat z kravskyho nebo miminovskyho mlika? To miminovsky by se nemelo varit, ne? Ted mame bifi od Nestle a to nesmi mit vic nez 40 st, jinak bifibakterie umrou ☹. Evko, nemuzu Martovi uskodit, kdyz ma treba 2 jog denne a jeste Lipanka a syr na chleba? Uz je dost velkej a mohl by to zvladnout, ze jo? At ho neprevalim bilkovinama 😒.

cecil
28. črc 2008

Ivi, já bych řekla, že 2 jog., lipánek a ještě sýr je až moc.

A kakao by nechtěl? Zrovna v kakau je Ca hodně. A vápník nemáš jen v mléč. výrobcích....je v mase, rybách, hodně v luštěninách, a v natích...petrželová, clelrová, v zelenině,v citusových plodech, i v pečivu, hodně je ho ve žloutku, takže i v dětských piškotech, jestli je jí...atd...atd. Nesoustředila bych se jen na mléko. A taky v máku a oříšcích.....třeba jestli jí nejěké pečivo...Emče chutnají ořechové prsty, domácí.

konoupek
28. črc 2008

ivi tak s mlíkem taky neporadím u nás je to zatím jistota,že když Denuš nic jinýho,tak mlíko na 100%.jen,abych to ted nezakřikla 😕 .Pudink jsem taky chtěla zkusit ze sunaru teda,ale ted,jak si napsala,že se memá vařit,tak mě to taky zaskočilo,toš nevím.Kravský se mi nějak ještě dávat nechce 😒 .

cecil
28. črc 2008

S bifi neporadím, ale asi by se vařit nemělo. To víš, já to nikdy ani nedržela v ruce, natož abych z toho vařila 😅 .

A ve zdravé výživě prodávají paštiky....luštěninové, holkám moc chutnají....fazolové s žampiony, s brokolicí, atd.

konoupek
28. črc 2008

Jé tak ty paštiky teda taky zkusím,dík Evi za typa,už nevím co jí dávat pořád dokola 😝

cecil
29. črc 2008

Jo, ony jsou takové spíš mdlejší, pro dospělé nic moc, takže dětem akorát. Je tam jen koření a myslím trochu oleje, už jsem je dlouho nekupovala, vždycky u nás jedou víc přes zimu. Teď je zelenina a tak...
Mají je i v Globusu v regále se zdravou výživou, ale v Pí centru je mají i větší balení a to je trochu levnější.

Ivi, ještě jsem si vzpomněla že je vápník v másle.

prool
29. črc 2008

ahoj Ivi a kol🙂
já myslím, že když jí Marťas všechno, tak to bude OK. Mlíko nahradíte jak píšeš jogurtama a sýrama a tak, takže bych se tím až tak nestresovala. A jak píše Evča - Ca je i v dalších věcech. U nás to je, že my normal mlíko nemůžem a tak do něj musím narvat to Alergy i kdyby nevím co. Jinak puding (už z domu - nejen teď co Váša nesmí mlíko) dělám z rozvařených jablek. Moje babča to tak dělala a my se mohli utlouct. Vím, že tam není mlíko, ale zkuste to. Normálně rozvařte jablka a oslaďte podle libosti a přidejte puding - nejlepší je malinovej 🙂 léta praxe 😀 😀 a babča nám navrch dávala piškoty a posypala to ještě kakaem. Holky - prostě paráda - slintám jak blázen. Ještě jsem teď trošku úchylačka, ale všechno čtu, z čeho je to vyrobený a přijdou mi nejlepší pudinky Oether - ty normál ne ta tradiční receptura - jsou totiž jen z kukuřičnýho škorbu - do jinech dávaj i pšeničný a to si myslím je zbytečný zatěžování organismu malejch prďolů. My totiž tu pšenici zatím nesmíme.
Jinak jsem Vášovi vařila puding i z rýžovýho mlíka - viz zdravá výživa - stojí sice něco přes 40 Kč, ale občas to jde. A není to špatný.
Jinak zeleninový pomazánky taky kupujeme - jsou výborný, ale pozor v některých je soja, tak opatrně.
Omlouvám se za příspěvek o pudinku, ale nechala jsem se unést 😀 😀

dali
29. črc 2008

Oli dobrej příspěvek,udělala jsi mi chutě,určitě to udělám,já tak podobně dělám dort 😉

cecil
29. črc 2008

Jooooo, tak akorát u nás se tomu neříká pudink, ale přesnídávka....jako že je tam víc jablek než toho pudinku a je to MŇÁM!!! Vždycky toho udělám tak čtyři , pět misek....pak zavolám že je to hotový a jak se nikdo brzo neobjeví, tak to sežeru všechno sama!!! 😅
Teď začnou hrachůvky, první letní jabkla a to to budu dělat obden!!!

Já to vařím ajko jableč.kompot....s hřebíčkem a skořicí, pak to vydělám a hodím do toho ten pudink s vodou. A mám ráda, když tam zůstanou kousky jeblek a částečně se to rozvaří.....ta konzistence, sem tam jablíčko......ježišmarjá já mám na to chuť! 😀

Jo, jinak Oetker je nejlepší, už jen kvůli té pšenici, z ostatních je mi blbě, takže smůla.
Zdár

bazalka
29. črc 2008

Evko,
tak to je poho ... maslo muzem, maso a zeleninu taky, jen kakao a orisky ne ☹ ... nesmime nic s kakaem kvuli alergii a orisky az od tri let. Ale neva, na nedostatek vapniku trpet nebudem 🙂. A pastiku zkusime.

Olco, to je dobrej napad ... ja tenhle pudink delavam na buchtu 🙂

Dnes jsme byli v Belkovicich na bazene ... paradaaaa, ten nas vodomil se nechal nalakat na deku jen na jidlo, jinak ne ... pusa modra, zuby klapaly, ale ven z vody neeee 😠 ... mam trochu cmudly zada 😖 ... Martase jsem furt mazala, prevlikala do sucheho a opecovavala, tak ten je uplne v poho 😉

janica..
autor
29. črc 2008

Zdarec,

Ivi tak koupáčo jste si užily ja? tož to je super 😎

Hmm tak takovej "pudink" neznám 😒 budu to muset napravit 😅