Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

janica..
autor
20. lis 2008

Peti super fotky, jsem si zavzpomínala na tábory 😅 😵

janica..
autor
20. lis 2008

No nic dorazil mužík a za chvilku mi začnou manželky, tak mizím čao

konoupek
21. lis 2008

Dobré ránko,
Jani díky za info,taky se tam teda zajedem podívat 😉 .Asi bych do MC měla zavolat a nahlásit se že?Příští týden by sme do MC i dojely,abych se dozvěděla trošku podrobnosti 😉 .
Mám jště kontakt na jednu keramickou dílnu i od Ivky,tak se zajdem podívat určo i do města,ale v těch Samotiškách to je fakt za super cenu 😕 🙂

cecil
21. lis 2008

Zlatu, i to táhni je myslím psovi jedno, já ho teda říkám. Naše Julinka se totiž rozvalí hned za sklepové dveře kde je akorát půl krát půl metra prostor na šupnutí do pantoflí a ona se tam hnízdí a zavazí. Vždycky vidim v barvách jak přes ni s Emčou v náručí padám po těch našich dvanácti schodech.
Je to stejně zajímavý, říkáme tomu psovi ledacos, ale i Štěpánka si výždycky zapamatovala to co neměla, ty megero, potvoro atd 😀 .

Hele Zlatu, mám na Tebe dotaz jako na pedagožku 😉 , chtěla jsem do IP, ale holky to bude beztak taky zajímat. Byl tady včera jeden a říkal, že v KOnici prvňáci valí číst jen velký tiskací písmena, už jich umí 20. A nesmí hláskovat, rovnou říct celé slovo. Pak teprve se budou učit malé a psací, tím pádem vůbec psaní nemají, jen uvolňovací cviky. Dokonce když Petr sháněl v papírnictví v Konici složku na písmena a číslice, tak paní prodavačka řekla, že to ho moc nemají, protože tam to po děckách nikdo nechce. No abych pravdu řekla, tak se mě to líví víc. Stejně prý půl roku trvá něž se děcka trochu rozepíší a uvolní ruku a to už bude mít Š. odepsaná skoro všechna písmenka. 😕 Jo a teda naše paní učitelka chce aby děcka hláskovaly.(pak to některým drží až do páté, šesté třídy, že?)
Abych byl upřímná, tak se mi zdá, že Š. tahá složky s písmenkama a číslicema zbytečně...akorát je to v tašce pěkně těžké...k tomu tak pět, šest pracovních sešitů + ještě 4 malé sešity. A nosit to každý den. Nevím proč si třeba ty písmenka nenechávají ve třídě do druhého dne 😒 .

Ale co ty na to čtení? Slyšela jsi o tom něco? A je to na rozhodnutí učitelky, nebo ředitelky? Jaký způsob výuky zvolí...jako nechci chodit přesvědčovat učitelku aby to dělala jinak, to ne, jen mě to zajímá....

cecil
21. lis 2008

Jo a Štěpánka umí písmenek 9 a psacích asi taky tak.

entik
21. lis 2008

ahojky, otazka sice byla pro Zlatku, ale neco o tom vim, tak snad nebude vadit 😉

jde o Globalni metodu cteni, kdy se napred uci podle obrazku, podle tvaru zapamatovat cele slovo jako obrazek, proste si cele slovo vyfoti do hlavy. Da se takhle naucit celkem hodne slov. Uci se to po tematech, jako treba rodina a mas obrazky mamy, taty, .... a pod tim vzdy to slovo v hulkovem pismu. Az zvladnou urcitou slovni zasobu, uci se rozdelovat to na pismenka. Teto metody se hodne vyuziva ve specialnich skolach, ja podle ni taky ucila.

ta klasicka, podle ktere jsme jeli my, se jmenuje Analyticko-synteticka a jde o opak, napred se ucis pismenka a ty pak skladas do slabik a pak do slov. Je to slozitejsi, ale driv vidis vysledky. Jenze je pravda, ze pro hodne deti je spojovani do slabik strasne tezke. Doucuju holcicku ze zvlastni a ji to dela nesmirne problemy pro ni by se to hodilo hodne, ale ve skole jedou podle teto metody, takze ji nemuzu ucit neco jinak, mela by v tom gulas.

Neda se rict, ktera metoda je lepsi, nekomu vyhovuje vice tato, nekomu ta druha. Podle obou se naucis cist.

Zalezi na skole a rediteli, musi to byt zakomponovane v planech a schvaleno. A je to urcite rozvrstveno do dvou let, takze to co by mela umet Stepanka po prvnim roce oni budou umet po dvou, ale pravdepodobne kvalitneji a nebudou tolik stresovani. Ale znas to, kazde dite je jine, takze se to neda takhle rict.

Casto se globalni metoda jede ve Walsdorfskych tridach, a pak ve spec. skolach.

cecil
21. lis 2008

Díky Peti
no jasně, já se tak taky naučila číst...kdo je zdatný tak mu jde asi oboje. To jsem si vzpomněla na synovce, kterej je dislektik a tomu dělaly strašný problémy spojit písmenka do slabiky, furt to nechápal, chudák.

A to mi připomnělo, že chodil mail ve kterém bylo napsáno že se zjistilo, že nejdůležitější jsou pro čtení počáteční poslední pímenka a bylo to napsáno takovým stylem....(počáteční a poslední písmenko dobře a uprostřed slova byla písmenka poházená)...a přesto nemělas problémy ten text přečíst...... Nevím jestli to znáš nebo ne, ale bude to na principu toho focení do paměti.

A taky jsem vám chtěla napsat, jak jsme byli na rodičovských schůzkách, jak učitelka mluvila o tom, že už bude diktovat písmenka děcka budopu psát...že to už budou takové první diktátky. A že už to bude známkovat, tak jsem si posteskla, že už to Štěpánce začne, právě ten stres...jednička, chyba, dvojka....atd....chci říct, že kdyby mi učitelka napsala slovní hodnocení, tak bych tomu byla mnohem radši, jak když dostane dvojku a stejně prd vím za co. Potkaly jsme se a ona říkala, že se ji zdá, že Štěpánka je v psaní flink, spěchá, a´t si dá pozor na sklon....no to mi přece dá mnohem víc jak jen to že má na konci stránky 2. Jenže prý se ptali několikrát rodičů a většina byla pro známky 😖 .

No aspoň že tu školu mají hravou...i když se známkama 🙂

bazalka
21. lis 2008

Zdar holky!!!

Dop jsme meli navstevu ... byli u nas Miladka a Maty, bylo to moooc fajn!!! Venku hnus, tak asi takove domaci srazky budem poradat casteji ... tak kdo by chtel, jste vitani!!!

Zlatus, ty jsi teda tvorivec ... ja na takovy veci vubec nejsem ☹. Paradni napad s tim papirem ... Martas taky furt leze na zachod a hraje si s nim ... otevre si dvere a hajzlak je pak vsude 😖

Jani, kolo ... no parada!!! My se taky na kolo chystame na jare. Mas pravdu, trikulka by uz vyuzita moc nebyla, kolo bude lepsi. Jaky nakonec mate? Jo a kdy jsou ty kachlicky??? Taky bych sla ... za 100,- je to paradni cena ... tak at mame i pro nas. Zatim jsme nechavali delat jen babickam, teda prababickam ... uz se na tesim, na ta nase dilka 😉. Na Mikulase urco dorazime!!!

Evko, teda nejak se moc netesim, az pujde Martas do skoly, podle toho, co pises. Je to stres pro rodice i pro prcky a o tom by to tak az byt nemelo, ne? Asi budu naivne doufat, ze se to aspon trochu zmeni 😉

bazalka
21. lis 2008

Holky,
a co Zdenca a Vikca ... nemate nekdo nejake info???

janica..
autor
21. lis 2008

Ahojky,

no Zdeni, tak jak jste to zvládly?

Ivi toto http://www.olpran.cz/produkt/839-detske_kolo_ol..., ale v oranžové barvě a s košíkem vepředu, je parádní a nejstabilnější 😉, ale bylo to umění sehnat, ve skladu Olpran bylo poslední 😅

No právě, že poprvé byli taky v tom městě a kachla vyšla na 400,- a že prej dostali tip, že tam je to o dost levnější 😎

janica..
autor
21. lis 2008

Jani nevím, jestli je potřeba se nahlásit, jen vím, že se vyjíždí z Holice v devět busem, ale já tam pojedu autem, prej to není problém 😒

bazalka
21. lis 2008

No, jsem zvedava, jak to bude za tu stovku vypadat ... za ty ctyri je to totalni umelecke dilo, fakt si s tim ta pani vyhraje, ruzne to barvi, otiskuje k tomu listy ... jak to budeme mit doma, vyfotim Vam to. Ale za tu stovku do toho pujdem taky ... at mame i pamatku pro sebe 🙂

Kolo paradni!!!!! Jani, to neni to, co meli v akci v Tescu, ze?

bazalka
21. lis 2008

Ja bych radej taky dojela az na misto ... nez je do Holice a pak zas nekam jinam 😖

janica..
autor
21. lis 2008

No podobný, ale v TESCU nebylo ani jedno, jsme tam jeli, že je to za super cenu a prodavač říkal, že je vůbec nedovezli 😠 😠 😠

bazalka
21. lis 2008

To je v Tescu normalni 😠
Jani, ted jsem se divala ... pojedem tam busem 11 z nadru, vystoupime v Samotiskach a pak je to uz jen kousek peso 😉

janica..
autor
21. lis 2008

Jo a abych nezapomněla všechno nejlepší LILIANCE k prvnímu roku, krásně si dnešek užijte!!!a přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka a Damiánek posílá pusenku 😵

janica..
autor
21. lis 2008

Ve středu dorazíš do MC? se domluvíme 😉

bazalka
21. lis 2008

http://www.mc-hermanek.cz/index.php?mod=aktuality ... vylet na listopad, podrobnosti k tem kachlickam 🙂

bazalka
21. lis 2008

Ve stredu bych dorazila, teda asi, pokud se nic nezmeni 😉 ... ale bacha, prihlaseni na tu keramiku musi byt do 24.11. ... ted jsem tam psala maila a prihlasila nas. Pry je omezeny pocet mist.

Lili, i my ti prejeme vse neeeeeej!!! Paradne to oslavte ... Misa urco pece zase nejakej specialni dortik 😀

bazalka
21. lis 2008

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16836399&tab=1 ... co je tohle za modu 😉 ... fajn odrazedlo 🙂

dali
21. lis 2008

Ahojky

už jsme doma,zvládly jsme to celkem v pohodě,Viki byla naprosto skvělá,statečná...no ženská 😉

bazalka
21. lis 2008

No jste borky!!!! Tak at to Vikcu moc neboli 😉 a za odmenu to chce nanuk na zmrazeni 😅

janica..
autor
21. lis 2008

Ivi a nahlásila i nás? asi ne co?

Zdeni tak to je super, Viky je mega šikulka 😎

janica..
autor
21. lis 2008

Hmmm tak to je jako fakt drsný odrážedlo......

Dnes uspává Petráš, tak, jsem zědavá, jaký bude mít úspěch 😒

DNes měl dovolenou, nemaj práci, což je naprd 😠

janica..
autor
21. lis 2008

Děcka já se z teho našeho prcka zblázním, jako tu brečím smíchy, on stojí u dveří a dělá, že tam není a čučí na telku, neví že o nem s Peťanem víme 😀 😀 😀 😀 😀 😀

konoupek
21. lis 2008

Ahoj holky,
tak já dopo do MC volala a paní říkala,že v poho,že sraz je v deset u té paní,at klído dorazíme.Ani jméno si nepsala,prostě jen hodila infošku,takže to asi není problém.Taky pojedeme autem.Ale raději jsem dle Ivčiné rady poslala i mail 😉 . 😅 .
Zdeni jste šikulky a jak píšeš,ženská zvládně všechno,Vikinka je moooc statečná 😉 .
A Lili taky vše néééééééééééééééééééj 😉

bazalka
21. lis 2008

Jani, nenahlasila,jsem myslela, ze ses v MC ve st napsala 😔. Ted Vas Damous je teda kujon 😅 ... nas malos mel nejakej brecici zachvat, netusim proc ... nakonec usnul az po osme ... u nas nemohl zabrat, tak usnul nakonec v postylce, ale brecela jsem s nim, jak usedave plakal, nez jsme si ho vzali chvilku k sobe do pelechu. Jenze on proste u nas neusne, tak jak se uklidnil, sel do pokojicku a byl tuhej behem dvou minut.

Super, tak v 10 tak dojedem ... nechci valit do Holice a pak zas do Samotisek ... dorazime rovnou tam.

konoupek
21. lis 2008

Tak koukám holky,že prdolové s tím spaním tak trošku stávkujou 😝 😀 .Denuš ted taky o něco hůř usíná...myšleno,dělá dýl skopičiny.Jinak my jsme zvyklí jí uspávat,tak půl hodky,nebo uspávat je blbej výraz to ona se uspí sama,ale prostě tam s ní někdo musí být.A ted kolikrát hodka taky není problém 😝 .
Ivi,zbytečně by si zajížděla do Holice 😉 .Tak se sejdem v Samotiškách 😉 ,nebo i dřív.Ve st by sme do MC taky dorazliy,jestli se nevyskytnou nepředvídatelné okolnosti.

linn
21. lis 2008

Ahojky,
tak predne Liliance obrovske gratulace a pusinku od obou kluku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Dneska byl s nama doma Marta, tak jsme vyrazili k Mudre s obema, Sebik do poradny (6,90, 65 - zacina nam zaostavat za Samousem 😀 😀 😀 ) a Samik hexu a Prevenar, byl az prekvapive statecnej, skoro neplakal, ale ted vecer v postylce se ozyva co deset minut, uz ma v sobe Panadol, no asi nebude mit Marta moc klidnou noc - spi s nim. 😅
Zdeni, diky za zpravu, Vikinka je statecna 🙂
Pekny vikend - my cekame zase navstevy, ale taky zalezi na pocasi, jestli vubec dorazi 😒

zlatka
21. lis 2008

Ahojky, tak jsem se taky zkusila přihlásit a uvidíme, jeslti se tam ještě vejdeme.

Evi, je to jak píše Peťa.Složku s písmenkama nosíte domů, asi abyste procvičovaly, ale řeknu ti upřímně, že já jsem to z duše nenáviděla. Když jsme s tím chtěli pracovat, tak to děcka otevřely a měly polovinu vysypanou v aktovce, potom se jim toho půlka poztrácela, no děs, běs, ale hrávali jsme s tím na novináře a to je moc bavilo.A rodiče to taky nenáviděli, bo to museli stříhat a každý zvláš´t podepisovat, bo se to válelo někde pod lavicema.Já jsem dávala děckám vždycky slovní hodnocení, byla jsem takovej hňup,. že jsem jim každej měsíc psala, v čem jsou šikovní a v čem mají zabrat, protože známka nic neřekne.Nebo průběžně jsem měla razítko:maminko, opakuj se mnou a tam jsem jen dopisovala co.Ale bylo to zase časově náročný pro mě. Známkování nemám ráda do dneška a musím říct, že moc přísná nejsem.Ale to proto, že učím jazyk, jinak v čj je to asi potřeba.Co se týče slabikování-my jsme sekaně neslabikovali, já jsem s děckama ty slabiky"zpívala" i když tam bylo maso, tak to četly mááásóóó´,aby se naučily pěkně vázat.No a že řekla o štěpánce, že je flink, tak to asi pěkně kecá, ne? Může to být neuvolněnou rukou, myslím, že psaní se dá flinkat až tak ve třetí třídě, v první je to natolik těžkej proces, že to ani odflinkout nejde. Holt někomu to jde líp, někomu hůř.

Viky, jsi šikulka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ve středu bych taky dojela do MC, jeslti mi do toho zase něco nevleze.